Za minutę pierwsza miłość

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6,34 (900 ocen i 45 opinii)
BethLuisNion

Inne wydania

Popularna powieść opowiadająca o przygodach grupy uczniów siódmej klasy warszawskiej szkoły i rodzących się wśród nich pierwszych nieśmiałych uczuciach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Sekret Sonji
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Pogromca lwów
  • Widok z nieba
  • Czarny świt
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Z jednym wyjątkiem
  • Noc nad Samborzewem
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

9 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,47 (36 ocen i opinii)
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,71 (7 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Noc nad Samborzewem
Wiesława Bancarzewska

8,64 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (1951)

Uwielbiam książki Ożogowskiej, a "Za minutę pierwsza miłość" najbardziej. Czytałam ją już kilka dobrych razy i wciąż ją uwielbiam. Te młodzieńcze rozterki, miłości i rozmowy. A już najbardziej kocham ten cudowny język, w którym książka jest napisana. Polecam każdemu.

„- Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek. - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...”

Aeona | 2014-11-29
Przeczytana: 1983 rok

Książka sentymentalna,dorwana z biblioteczki rodziców,gdy miałam zaledwie osiem lat.Zapewne z niej wyrosłam,ale sentyment pozostał,za co przyznaję gwiazdki.
Pozdrawiam!

jolunia559 | 2010-07-20

W MOICH CZASACH KSIĄŻKI OŻOGOWSKIEJ ŁYKAŁO SIĘ PO PROSTU.

ardnaskela | 2015-01-04

Pamiętam że czytałam, że mi się podobało, ale niestety nic więcej nie pamiętam.

Jula | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Pierwsza książka Hanny Ożogowskiej zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Zawsze byłam zła, że nie urodziłam się w latach '70... Uwielbiam wszystko z okresu tych lat: muzykę, filmy i oczywiście książki i być może dlatego ta opowieść wywarła na mnie takie wrażenie. Miłość, rodzina, koleżanki... To główne problemy nastolatków. Pani Ożogowska z humorem opowiada o tych wszystkich sprawach z humorem. Bo ten wiek mimo przeszkód taki jest, radosny i wesoły. Polecam wszystkim, chłopcom i dziewczynom, dzieciom i dorosłym. Książki Ożogowskiej musi przeczytać każdy.

Romansomaniak | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: luty 2011

Trochę nudnawa... zależy kto co lubi ;))

knigoholiczka | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2013 ☆
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ta książka to dalsza część przygód Marcina i Kostka i ich koleżanek Ewy i Ireny. Tym razem więcej miejsca poświęca się miłości, pierwszemu zakochaniu. Nie brak oczywiście też tego, co pamiętamy z poprzedniej części- zabawnych nieporozumień, humoru.
Gdy byłam jeszcze w szkole bardzo lubiłam twórczość Hanny Ożogowskiej. Jak widać- nie przeszło mi, nadal lubie sięgnąć po książki tej autorki.
Ciekawa jestem, czy dziś młodzież z ciekawością czytałaby tę książkę, czy ze znudzeniem odłożyłaby ją i wróciła do swoich czarownic i wampirów.
Dzięki taj książce widzimy jak wyglądało kiedyś życie bez komputera- ja jeszcze trochę to pamiętam, ale dziś wiele osób zastanawia się co można było zrobić i jak spędzić ciekawie czas bez komputera. Jak widać- można było sobie znaleźć wiele do roboty.

ira | 2012-02-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1990 rok

Ach, ach, to wzdychanie do Grechuty... ;-) I fioletowa kredka na brwiach.
Był czas, kiedy ta książka budziła wielkie emocje, dziś wywołuje pełen sentymentu uśmiech. No i te realia, ta cała otoczka szkoły o -nastu klasach, pepegów, noszenia prania do magla...

Agata | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam tę książkę. Można się w niej totalnie zatopić i czytać ją godzinami...
Przeczytałam raz, może dwa. Zamierzam zakupić ją do swojej domowej kolekcyjki, gdyż mam do niej ogromny sentyment i sympatię.

Polecam, zwłaszcza na typowo jesienne dni. ;)

zobacz kolejne z 1941