Za minutę pierwsza miłość

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
BethLuisNion

Popularna powieść opowiadająca o przygodach grupy uczniów siódmej klasy warszawskiej szkoły i rodzących się wśród nich pierwszych nieśmiałych uczuciach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Meowth | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Słabsza od innych książek tej autorki, a w każdym razie moim zdaniem nie da się jej porównać np. z "Chłopakiem na opak" czy "Dziewczyną i chłopakiem...". Mimo to z przyjemnością sobie ją przypomniałam, a przy okazji - cielęce lata i czasy pierwszych szkolnych miłości. Ej, ileż to wtedy było rozterek, niepokojów serca, zamieszania! Nie zawsze było to takie różowe, jak wydaje się przy lekturze tej książeczki, szczególnie gdy zauroczenie akurat nie było odwzajemnione lub gdy okazywało się, jak bardzo na wielkiej miłości ucierpiała nauka. Niemniej te wspomnienia mają swój sentymentalny smaczek, który udanie przywołała lektura książki Ożogowskiej.

Hanna Ożogowska to moja ulubiona autorka z dzieciństwa. Czytałam jej książki wielokrotnie i zawsze z jednakową przyjemnością. Co ciekawe, gdy wracam do nich teraz (a często to robię), odczuwam taką samą radość czytania. Nie wiem o czym to świadczy...czy ja dziecinnieję, czy te książki są tak dobrze napisane, że się nie starzeją (świat trochę inny, ale problemy pozostały te same). I to akurat wydanie- pamiętacie znakomitą serię Klub Siedmiu Przygód? Polecam- i Klub... i książki Hanny Ożogowskiej.

Uwielbiam książki Ożogowskiej, a "Za minutę pierwsza miłość" najbardziej. Czytałam ją już kilka dobrych razy i wciąż ją uwielbiam. Te młodzieńcze rozterki, miłości i rozmowy. A już najbardziej kocham ten cudowny język, w którym książka jest napisana. Polecam każdemu.

„- Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek. - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...”

Aeona | 2014-11-29
Przeczytana: 1983 rok

Książka sentymentalna,dorwana z biblioteczki rodziców,gdy miałam zaledwie osiem lat.Zapewne z niej wyrosłam,ale sentyment pozostał,za co przyznaję gwiazdki.
Pozdrawiam!

ardnaskela | 2015-01-04

Pamiętam że czytałam, że mi się podobało, ale niestety nic więcej nie pamiętam.

Jula | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Pierwsza książka Hanny Ożogowskiej zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Zawsze byłam zła, że nie urodziłam się w latach '70... Uwielbiam wszystko z okresu tych lat: muzykę, filmy i oczywiście książki i być może dlatego ta opowieść wywarła na mnie takie wrażenie. Miłość, rodzina, koleżanki... To główne problemy nastolatków. Pani Ożogowska z humorem opowiada o tych wszystkich sprawach z humorem. Bo ten wiek mimo przeszkód taki jest, radosny i wesoły. Polecam wszystkim, chłopcom i dziewczynom, dzieciom i dorosłym. Książki Ożogowskiej musi przeczytać każdy.

jolunia559 JOLA | 2010-07-20

W MOICH CZASACH KSIĄŻKI OŻOGOWSKIEJ ŁYKAŁO SIĘ PO PROSTU.

knigoholiczka | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2013 ☆
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ta książka to dalsza część przygód Marcina i Kostka i ich koleżanek Ewy i Ireny. Tym razem więcej miejsca poświęca się miłości, pierwszemu zakochaniu. Nie brak oczywiście też tego, co pamiętamy z poprzedniej części- zabawnych nieporozumień, humoru.
Gdy byłam jeszcze w szkole bardzo lubiłam twórczość Hanny Ożogowskiej. Jak widać- nie przeszło mi, nadal lubie sięgnąć po książki tej autorki.
Ciekawa jestem, czy dziś młodzież z ciekawością czytałaby tę książkę, czy ze znudzeniem odłożyłaby ją i wróciła do swoich czarownic i wampirów.
Dzięki taj książce widzimy jak wyglądało kiedyś życie bez komputera- ja jeszcze trochę to pamiętam, ale dziś wiele osób zastanawia się co można było zrobić i jak spędzić ciekawie czas bez komputera. Jak widać- można było sobie znaleźć wiele do roboty.

Agata | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam tę książkę. Można się w niej totalnie zatopić i czytać ją godzinami...
Przeczytałam raz, może dwa. Zamierzam zakupić ją do swojej domowej kolekcyjki, gdyż mam do niej ogromny sentyment i sympatię.

Polecam, zwłaszcza na typowo jesienne dni. ;)