Za minutę pierwsza miłość

Nasza Księgarnia
typ
papier
BethLuisNion
6,34 (889 ocen i 44 opinie)

Opis książki

Popularna powieść opowiadająca o przygodach grupy uczniów siódmej klasy warszawskiej szkoły i rodzących się wśród nich pierwszych nieśmiałych uczuciach.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Uwielbiam książki Ożogowskiej, a "Za minutę pierwsza miłość" najbardziej. Czytałam ją już kilka dobrych razy i wciąż ją uwielbiam. Te młodzieńcze rozterki, miłości i rozmowy. A już najbardziej kocham ten cudowny język, w którym książka jest napisana. Polecam każdemu.

„- Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek. - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...”

Aeona | 2014-11-29
Przeczytana: 1983 rok

Książka sentymentalna,dorwana z biblioteczki rodziców,gdy miałam zaledwie osiem lat.Zapewne z niej wyrosłam,ale sentyment pozostał,za co przyznaję gwiazdki.
Pozdrawiam!

jolunia559 | 2010-07-20

W MOICH CZASACH KSIĄŻKI OŻOGOWSKIEJ ŁYKAŁO SIĘ PO PROSTU.

Jula | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Pierwsza książka Hanny Ożogowskiej zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Zawsze byłam zła, że nie urodziłam się w latach '70... Uwielbiam wszystko z okresu tych lat: muzykę, filmy i oczywiście książki i być może dlatego ta opowieść wywarła na mnie takie wrażenie. Miłość, rodzina, koleżanki... To główne problemy nastolatków. Pani Ożogowska z humorem opowiada o tych wszystkich sprawach z humorem. Bo ten wiek mimo przeszkód taki jest, radosny i wesoły. Polecam wszystkim, chłopcom i dziewczynom, dzieciom i dorosłym. Książki Ożogowskiej musi przeczytać każdy.

ardnaskela | 2015-01-04

Pamiętam że czytałam, że mi się podobało, ale niestety nic więcej nie pamiętam.

Romansomaniak | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: luty 2011

Trochę nudnawa... zależy kto co lubi ;))

knigoholiczka | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2013 ☆
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ta książka to dalsza część przygód Marcina i Kostka i ich koleżanek Ewy i Ireny. Tym razem więcej miejsca poświęca się miłości, pierwszemu zakochaniu. Nie brak oczywiście też tego, co pamiętamy z poprzedniej części- zabawnych nieporozumień, humoru.
Gdy byłam jeszcze w szkole bardzo lubiłam twórczość Hanny Ożogowskiej. Jak widać- nie przeszło mi, nadal lubie sięgnąć po książki tej autorki.
Ciekawa jestem, czy dziś młodzież z ciekawością czytałaby tę książkę, czy ze znudzeniem odłożyłaby ją i wróciła do swoich czarownic i wampirów.
Dzięki taj książce widzimy jak wyglądało kiedyś życie bez komputera- ja jeszcze trochę to pamiętam, ale dziś wiele osób zastanawia się co można było zrobić i jak spędzić ciekawie czas bez komputera. Jak widać- można było sobie znaleźć wiele do roboty.

ira | 2012-02-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1990 rok

Ach, ach, to wzdychanie do Grechuty... ;-) I fioletowa kredka na brwiach.
Był czas, kiedy ta książka budziła wielkie emocje, dziś wywołuje pełen sentymentu uśmiech. No i te realia, ta cała otoczka szkoły o -nastu klasach, pepegów, noszenia prania do magla...

Agata | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam tę książkę. Można się w niej totalnie zatopić i czytać ją godzinami...
Przeczytałam raz, może dwa. Zamierzam zakupić ją do swojej domowej kolekcyjki, gdyż mam do niej ogromny sentyment i sympatię.

Polecam, zwłaszcza na typowo jesienne dni. ;)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku