Za minutę pierwsza miłość

Nasza Księgarnia
typ
papier
BethLuisNion
6,33 (881 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Popularna powieść opowiadająca o przygodach grupy uczniów siódmej klasy warszawskiej szkoły i rodzących się wśród nich pierwszych nieśmiałych uczuciach.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Uwielbiam książki Ożogowskiej, a "Za minutę pierwsza miłość" najbardziej. Czytałam ją już kilka dobrych razy i wciąż ją uwielbiam. Te młodzieńcze rozterki, miłości i rozmowy. A już najbardziej kocham ten cudowny język, w którym książka jest napisana. Polecam każdemu.

„- Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek. - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...”

Aeona | 2014-11-29
Przeczytana: 1983 rok

Książka sentymentalna,dorwana z biblioteczki rodziców,gdy miałam zaledwie osiem lat.Zapewne z niej wyrosłam,ale sentyment pozostał,za co przyznaję gwiazdki.
Pozdrawiam!

jolunia559 | 2010-07-20

W MOICH CZASACH KSIĄŻKI OŻOGOWSKIEJ ŁYKAŁO SIĘ PO PROSTU.

Jula | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Pierwsza książka Hanny Ożogowskiej zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Zawsze byłam zła, że nie urodziłam się w latach '70... Uwielbiam wszystko z okresu tych lat: muzykę, filmy i oczywiście książki i być może dlatego ta opowieść wywarła na mnie takie wrażenie. Miłość, rodzina, koleżanki... To główne problemy nastolatków. Pani Ożogowska z humorem opowiada o tych wszystkich sprawach z humorem. Bo ten wiek mimo przeszkód taki jest, radosny i wesoły. Polecam wszystkim, chłopcom i dziewczynom, dzieciom i dorosłym. Książki Ożogowskiej musi przeczytać każdy.

ardnaskela | 2015-01-04

Pamiętam że czytałam, że mi się podobało, ale niestety nic więcej nie pamiętam.

Romansomaniak | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: luty 2011

Trochę nudnawa... zależy kto co lubi ;))

knigoholiczka | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2013 ☆
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ta książka to dalsza część przygód Marcina i Kostka i ich koleżanek Ewy i Ireny. Tym razem więcej miejsca poświęca się miłości, pierwszemu zakochaniu. Nie brak oczywiście też tego, co pamiętamy z poprzedniej części- zabawnych nieporozumień, humoru.
Gdy byłam jeszcze w szkole bardzo lubiłam twórczość Hanny Ożogowskiej. Jak widać- nie przeszło mi, nadal lubie sięgnąć po książki tej autorki.
Ciekawa jestem, czy dziś młodzież z ciekawością czytałaby tę książkę, czy ze znudzeniem odłożyłaby ją i wróciła do swoich czarownic i wampirów.
Dzięki taj książce widzimy jak wyglądało kiedyś życie bez komputera- ja jeszcze trochę to pamiętam, ale dziś wiele osób zastanawia się co można było zrobić i jak spędzić ciekawie czas bez komputera. Jak widać- można było sobie znaleźć wiele do roboty.

ira | 2012-02-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1990 rok

Ach, ach, to wzdychanie do Grechuty... ;-) I fioletowa kredka na brwiach.
Był czas, kiedy ta książka budziła wielkie emocje, dziś wywołuje pełen sentymentu uśmiech. No i te realia, ta cała otoczka szkoły o -nastu klasach, pepegów, noszenia prania do magla...

Agata | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam tę książkę. Można się w niej totalnie zatopić i czytać ją godzinami...
Przeczytałam raz, może dwa. Zamierzam zakupić ją do swojej domowej kolekcyjki, gdyż mam do niej ogromny sentyment i sympatię.

Polecam, zwłaszcza na typowo jesienne dni. ;)

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica