Serce z bibuły

Cykl: Stacja Jagodno (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
PaniKa

Jadwiga po stracie męża musi sama zająć się wychowaniem czwórki dzieci i utrzymaniem domu. Pocieszenie znajduje w małych przyjemnościach: tworzy piękne róże z bibuły. Za namową kobiet spotykających się w dworku zapisuje się na kurs florystyczny. Czy uda jej się zrealizować marzenia i odnaleźć spokój? Jeszcze raz odwiedź z nami urokliwe Jagodno i przekonaj się, jak potoczyły się losy jego...

Jeszcze raz odwiedź z nami urokliwe Jagodno i przekonaj się, jak potoczyły się losy jego bohaterów… Czy po powrocie Łukasz zdradzi Tamarze swój sekret? Jak rozwinie się relacja doktor Ewy z ojcem Łukasza?

Sagę Karoliny Wilczyńskiej pokochało już mnóstwo czytelniczek. Jagodno czeka na każdą kobietę, bo każda może odnaleźć w jego bohaterkach cząstkę siebie.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5639

W kobiecych sercach drzemie siła

Mówią o nas kobietach płeć piękna. Mówią o nas kobietach płeć słaba. A ja mówię, że kobieca słabość to jedno wielkie przekłamanie. Kto mi nie wierzy niech sięgnie po czwarty tom obyczajowej serii pióra Karoliny Wilczyńskiej. Niech przeczyta i niech się przekona, że panie to zdecydowanie płeć silna. Ba, bardzo silna i twarda, która gdy wymaga tego sytuacja potrafi dzielnie walczyć o swoje szczęście, o realizację swoich marzeń, o dzieci i ich przyszłość.

Do Jagodna trafiłam po raz czwarty. I znów zauroczył mnie jego klimat, atmosfera i postacie, które spotkałam na kartach książki. Były to przede wszystkim kobiety. I te, które poznałam we wcześniejszych tomach i nowa postać, którą bardzo polubiłam. A zatem co słychać w Jagodnie?

Tamara traci pracę i wpada w depresję. Zamyka się w sobie i cierpi. Na szczęście dzięki własnej sile i przyjaznym duszom z jej otoczenia zaczyna się wybudzać ze złego stanu. Powoli podnosi się po ciosie. Dzięki Marzenie i babci Rózi zaczyna na nowo tworzyć swój świat i walczyć o szczęście. Marzena jest zajęta „Projektem Jagodno” czyli remontem dworku hrabianek i przekształceniem jego części w centrum konferencyjno-hotelowo-szkoleniowe. Marysia zastanawia się nad sensem związku na odległość, a Małgosia nie odnosi sukcesu ze sklepikiem „Kolorowy szalik”. Pojawia się też nowa postać Jadwiga. Żona mężczyzny, który lubi wypić i przepić wypłatę. Matka, która mając niewiele musi zapewnić byt piątce dzieci. Kobieta, której największym marzeniem jest chwila spokoju i spacer czy kawałek kolorowej bibuły by wyczarować z niej piękne kwiaty, które wydają się być jak żywe. Zdaje się, że w życiu tej bohaterki gorzej już być nie może. A jednak los postanawia wystawić ją na kolejną próbę. Szykuje dla niej ciężki sprawdzian. Czy utalentowana Jadzia da sobie radę i podoła ciężkiemu brzemieniu?

Czwarty tom cieszącej się sporą popularnością obyczajowej serii, która rozgrywa się w czarującej scenerii nie odbiega klimatem ani jakością od tomów wcześniejszych. „Serce z bibuły” jest książką równie mądrą, ciepłą i otulającą. Ma w sobie tę szczególną atmosferę której brakuje nam w zwyczajnej codzienności. W tej powieści nikt nie jest sam. Nawet gdy ma kłopoty, trudne chwile i przeżywa gorszy okres w życiu. Zawsze obok znajdzie się życzliwa dusza, która pomoże, która doradzi, która szepnie dobre słowo. Ta powieść podobnie jak cały cykl to książka o kobietach i dla kobiet. Jej bohaterki są zwyczajne, mają wady, kompleksy, popełniają błędy. Dotyka ich proza życia, a ono samo daje się często we znaki i pozwala poczuć gorzki smak kłopotów i porażek. W sercach bohaterek drzemie jednak siła, która pozwala im się podnosić i wstawać, brać się z troskami za bary i przeć do przodu. I to w tej lekturze jest niezwykłe i urokliwe. Owszem bywają momenty nieco ckliwe, lekko słodkie, ale o to właśnie w takim tytule chodzi. By tu znaleźć oddech od brutalnej rzeczywistości, by podładować wyładowane akumulatory i nabrać nadziei na dobro drzemiące w ludziach i otaczającym świecie.

„Serce z bibuły” to książka wyważona, delikatna, miła i sympatyczna. Otulająca i uspokajająca. Relaksująca i optymistyczna. Naładowana dobrem, przyjacielską atmosferą i prostodusznością. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Idealna propozycja dla zmęczonych brutalnością otoczenia, optymalna dla tych, którzy szukają rodzinnego ciepła i pozytywnych stron życia.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

kasienkaj7 | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Po raz kolejny wróciłam na Stację Jagodno ♥️
To niesamowita powieść! Ponownie miałam przyjemność spotkać znane postacie, za którymi, szczerze mówiąc, już zdążyłam się stęsknić 😉 pojawiły się też nowe osoby oraz takie niezupełnie nowe, chodzi mi o to, że w tej części poznajemy ich z całkiem innej strony.

W tej książce czytamy o prozie życia, o sytuacjach dobrych i złych, bo przecież życie nie zawsze jest usłane różami. Miłość nie w każdym przypadku kończy się happy endem, nieraz na jej szczęśliwe zakończenie trzeba czekać lata. Niekiedy, dopiero w kwiecie wieku człowiek nabiera dystansu do otaczającej go rzeczywistości i jest w stanie świadomie pokierować swoim losem.

Ostatnie fragmenty przedstawiają nam wieczerzę na wieczór przed Wigilią. To wspaniała kolacja, w czasie której spotykają się ze sobą osoby, które połączył wspólny cel. Choć rodziną są tylko umownie, to trudno szukać piękniejszego obrazu szczęścia i miłości. Tu, w czasie tej kolacji, każdy się do siebie miło odnosi,...

Marciuchna | 2019-09-22
Przeczytana: 22 września 2019

Oceniam cztery części.
Tomy trzeba czytać po koleii bo historia się łączy.
Jest to naprawdę dobra książka obyczajowa. Mądra, nastrojowa i poprawiająca nastrój.Tematyka tyczy uczuć i nieprostych ludzkich histori. Czytając nie zdobędziemy wiedzy z jakiegoś konkretnego zakresu ale kilku życiowych mądrości owszem.
Gorąco polecam ku pocieszeniu serc i zabieram się za kolejne części bo ciekawość mnie zżera jak dalej potoczą się losy bohaterów.

diunam | 2019-08-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 sierpnia 2019

Sympatycznie się czyta, ale jak dla mnie fabuła jest bajkowa i mało realna w rzeczywistości

Mońcia_POCZYTAJKA | 2019-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Jak ten czas ucieka... Po trzech latach przerwy z przyjemnością powróciłam do Jagodna i Borowej oraz przesympatycznych bohaterek, z którymi zdążyłam się już zaprzyjaźnić przed laty. Muszę przyznać, że trochę się tu zmieniło, ale gościnne progi małego białego domku nadal zapraszają przyjaciół, znajomych i nieznajomych w potrzebie. Podobnie jak wcześniej, tak i teraz bez trudu zostałam wciągnięta w nowe, intrygujące wydarzenia i bardzo chętnie towarzyszyłam kobietom w realizacji ich nowych pomysłów i zamierzeń. W Jagodnie wciąż wiele się dzieje. Tamara nadal przebywa u babci Róży i razem z Marzeną - przyjaciółką z Kielc starają się odremontować stary dworek hrabianek Leszczyńskich i tchnąć w niego nowe życie. Marysia pomieszkuje u Ewy i stara się zapanować nad rozterkami po tym jak Kamil wyjechał na studia do Krakowa. Róża z Zosią wspierają się nawzajem i swoim optymizmem starają się zarażać otoczenie. Katarzyna pod nieobecność Zofii zaczyna dostrzegać bezsens swojego związku i...

natalijka | 2019-06-02
Przeczytana: 31 maja 2019

Uwielbiam tę serię, i powiem szczerze, że z przyjemnością sięgam po kolejne części. Wiele nauki i mądrości niosą za sobą te książki. POLECAM

To moje kolejne spotkanie z Karoliną Wilczyńską ze wspaniałą,dobrą pisarką,bardzo zaprzyjaźniłam się z bohaterami"Stacji Jagodno osadzonej w pięknych,urokliwych Górach Świętokrzyskich.
Historia mądra,ciepła ku pokrzepieniu serc książka cudna,piękna,przyjemna.Przepiękna okładka z ładnymi widokami.
Z przyjemnością czytałam tą świetną,rewelacyjną lekturę.

Po ciężkich kryminałach, trudnych reportażach lubię wracać do Stacji Jagodno. Traktuje ją jako pewnego rodzaju ostoję...
Mimo problemów głównych bohaterów,  lubię wracać do małej,  uroczej miejscowości,  gdzie czekają na mnie mili,  sympatyczni, życzliwi i serdeczni ludzie.
"Serce z bibuły " to głównie trudna sytuacja Pani Jadwigi. Sytuacja, w której znalazła sie po śmierci męża. Na szczęście dzięki niezwykłości mieszkańców kobieta nie zostaje sama i uzyskuje ogromne wsparcie.
Między Kamilem a Marysią dochodzi do szczerej rozmowy. W wiosce zjawia się Łukasz... Co sie wydarzy między wójtem a wójtową? I czy Marzena nadal będzie czekała na Jana? Zachecam do lektury

Zaczytana | 2018-09-29
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Kolejne bo już czwarte spotkanie z serią Karoliny Wilczyńskiej, zaliczam do bardzo udanych. Poznajemy nowe postacie, których losy są bardzo zagmatwane a samo życie ciężkie. Depresja Tamary, rozterki Marzeny oraz Marysi, jak również „ pobudka wójta” oraz totalna zmiana Łukasza, tak w wielkim skrócie można podsumować to, co dzieje się w życiu poznanych wcześniej bohaterów. Czy Ewa, córka Pani Zofii zrobi coś z własnym życiem i jak potoczy się życie Małgorzaty? Wreszcie, czy odrestaurowanie dworku hrabianek Leszczyńskich zakończy się sukcesem? Koniecznie sięgnijcie po Serce z bibuły. Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca część cyklu z Jagodna.

BeataT | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

W trzech pierwszych częściach, był ten dreszczyk tajemniczości a tutaj ...wchodzimy już w płynącą dalej historie naszych bohaterów plus autorka serwuje nam kolejne nowe losy następnej rodziny. Jeśli dobrnęłaś do tej części, to tę przeczytasz i nawet się nie zorientujesz kiedy sięgniesz po kolejną ;)

Miśka | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Czytałam do 3:00, wstałam rano i dokończyłam. Idę odsapnąć...