Życie jak malowane

Cykl: Stacja Jagodno (tom 5)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Jagodno, kobiety, przyjaźń
Ag2S

Do Jagodna zawitała wiosna, a wraz z nią pojawiły się nowe plany, wyzwania i nowi goście. Eliza maluje przepiękne anioły na porcelanie, lecz skrywa w sobie bolesną tajemnicę… Jej synek wierzy w moc dobrej wróżki napotkanej w starym dworku – może ona sprawi, że mama nie będzie już smutna? Zmiany następują w życiu Tamary, Ewy i pozostałych bohaterów związanych ze Stacją Jagodno. Która z kobiet...

Zmiany następują w życiu Tamary, Ewy i pozostałych bohaterów związanych ze Stacją Jagodno. Która z kobiet odda pierścionek zaręczynowy? Gdzie znika Łukasz i kto odwiedza leśną kapliczkę?

Jagodno kryje jeszcze wiele tajemnic, a część z nich poznacie już teraz.

„Stacja Jagodno” to bestsellerowy cykl, który pokochały tysiące Polek, bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach Jagodna cząstkę siebie. Karolina Wilczyńska odmalowuje wszystkie barwy życia w ciepłych, mądrych opowieściach o urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Życie jak malowane....to dla mnie życie spokojne, szczęśliwe, bez problemów i tragedii. Tak wygląda na zewnątrz , a jak jest w rzeczywistości.
Prócz znanych nam już z poprzednich części bohaterów, których życie w większości dobrze się układa (chociaż nie wszystkim) autorka wprowadza nowe postacie.
To Eliza, Rafał i ich synek Antoś.
Eliza po stracie córeczki zamyka się w sobie. Przeżywa tą tragedię samotnie, izoluje się od męża i synka, malując na porcelanie aniołki, które mają przypominać jej o bolesnej stracie. Najbardziej cierpi na tym mały Antoś, który ucieka z domu, by dobra wróżka z Jagodna czyli hrabianka Julia, pomogła mu w odzyskaniu dawnej mamy.
Marzena i Janek też mają swoje własne problemy i w ich życie wcale nie jest kolorowe.
Kasia też musi radzić sobie ze swoim mężem, który nagle przypomina sobie że jest ojcem i grozi ich odebraniem, jeżeli sprawa rozwodowa nie będzie przebiegać po jego myśli.

Kolejna świetna powieść, która opowiada o codziennym życiu, o jego...

gosia123 | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Są autorzy po których książki sięgam w ciemno,bo wiem,że to gwarancja udanego relaksu. Do takich właśnie należy Pani Karolina,a jej najnowsza cześć Stacji Jagodno dostarczyła mi super wrażeń. Z jednej strony żałuję,że to już koniec,ale z drugiej cieszę się,że wszystkim bohaterom zaczęło się układać,a Stacja Jagodno zaczęła w pełni funkcjonować.
Polecam wszystkim na mile popołudnie

Dama_Karo | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Delikatna filiżanka z aniołkiem, kapliczka w środku lasu, tajemnice, kłótnie, przyjaźnie i cała paleta emocji – to wszystko znajdziecie w Życiu jak malowane!

To już piąte odwiedziny w Jagodnie, a ja nadal nie mam dość! Z tą serią jest bowiem jak z serialem – z coraz większą ciekawością śledzimy losy bohaterów, z którymi zdążyłyśmy się już zaprzyjaźnić. Mam parę swoich ulubionych postaci, a za tymi, u których niewiele się teraz dzieje, najzwyczajniej tęsknię. Karolina Wilczyńska ma bowiem talent do tworzenia „żywych” postaci i prawdziwych, ludzkich problemów. Dzięki temu książka nie jest przesłodzona czy nadmiernie moralizująca… Budzi jednak do refleksji i pozwala zapomnieć o całym świecie.

Nigdy nie lubiłam wsi… Jestem typowym mieszczuchem, który lubi, kiedy wszystko jest blisko. Jagodno jest jednak takim miejscem, do którego poleciałabym jak na skrzydłach, gdybym tylko mogła! Cudowna atmosfera, ciepło międzyludzkich relacji i bezinteresowna pomoc są tam na porządku dziennym....

palalela | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Setna książka, która przeczytałam w formie e-booka, do tego taka, przez którą parokrotnie miałam łzy w oczach. Bo choć "Życie" jest fikcją literacką, pociesza mnie świadomość, że gdzieś na świecie może istnieć takie Jagodno, że wszyscy sobie pomagają, jeśli nie w sposób bezpośredni, to za pomocą zdzielenia przez łeb i zmotywowania do walki z przeciwnościami dnia codziennego, gdzie można znaleźć dom i przyjaznych ludzi, którzy stają się drożsi niż rodzina. Uwielbiam wracać w stworzone przez panią Autorkę strony i mam nadzieję, że zrobię to jeszcze nie jeden raz, choć tym razem babcia Róża ani razu nie zaserwowała konfitur z fiołków. Polecam!

sarenka | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Życie jak malowane to już piąta opowieść o Jagodnie. Wreszcie głównym bohaterkom zaczyna się wszystko układać co mnie bardzo ucieszyło i sprawiło że przeczytałam tą książkę z prawdziwą przyjemność. Przystępny język, zero seksu, dobrze napisana książka. To sprawia że takie książki jak ta czyta się szybko. Odczuwam też wielki niedosyt bo za szybko mi się ta ksiązka skończyła. Ciekawe kiedy będzie 6 tom

Paula | 2017-06-20
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Kinga24 | 2017-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Bardzo przyjemna powieść przedstawiająca dalsze losy bohaterów Jagodna. Autorka wprowadza nowe postacie, nowe tajemnice oraz pozostawia część spraw nie wyjaśnionych więc jest nadzieja, że powstanie kolejna część.

maśka | 2017-06-25
Przeczytana: 26 czerwca 2017