Apetyt na więcej

Okładka książki Apetyt na więcej Agnieszka Olejnik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Apetyt na więcej
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wszystkie smaki życia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie smaki życia (tom 3)
Czwarta Strona
2017-03-29
2017-03-29
literatura polska

Pochłaniając życie ze smakiem

Samo życie. Trzecia i ostatnia część. Żyj i daj żyć innym.

Samo życie. Trzecia i ostatnia część. Żyj i daj żyć innym.

Rozczarowałam się tą serią a z taką niecierpliwością po zachwycie I tomem zabrałam się za następne. Uważam, że autorka przesadziła w wymyślaniu kolejnych problemów. Chwilami odechciewało mi się już czytać. Miałam przesyt pesymizmu.

no no.

a co jest w kwiatku.

no tak, chciałabym literatury al dente. ale takiej to nie.
w ogóle w tej książce to nawet poezja jest jakaś taka niebardzo poetycka.
może w formie plastikowej.

osobiście tylko raz chyba poznałam osobę, która mi osobiście powiedziała, że jest lesbijką. gejów czasami uwielbiam.

no z tym ryżem to naprawdę pięknie. nic tylko ryczeć ze wzruszenia. no cudne. naprawdę.
afiliuję to teraz ale dokładnie. niech działa. basta.

ja bym powiedziała, że to jest literatura dla młodzieży. albo nawet i dzieci.

kto czyta nie pyta ?

no no.

a co jest w kwiatku.

no tak, chciałabym literatury al dente. ale takiej to nie.
w ogóle w tej książce to nawet poezja jest jakaś taka niebardzo poetycka.
może w formie plastikowej.

no z tym ryżem to naprawdę pięknie. nic tylko ryczeć ze...

Ostatnia część serii "Wszystkie smaki życia" Agnieszki Olejnik i dla mnie najgorsza. Jest to kolejna książka którą "przeleciałam" 😏 czytelniczo. I możliwe, że przez to nie wychwyciłam zakończenia kilku wątków. Bo zamiast zbliżać się do brzegu, to dzieją się tu sprawy nowe, niewiele wnoszące do wydarzeń między głównymi bohaterami. Ta część mnie wymęczyła ale i utwierdziła w przekonaniu, że czasem warto zastosować zasadę im mniej tym lepiej.

Rezerwując w bibliotece książkę, nie zauważyłam, że to trzecia część. Poprzednich nie czytałam. Jak tylko usiadłam do przejrzenia nowo wypożyczonych pozycji, przyciągnął mnie "Apetyt na więcej" i chociaż miałam już zaczęte inne książki, to zaczęłam czytać tą. Bardzo mnie wciągnęła od samego początku, podoba mi się narracja - te same sytuacje poznajemy od strony różnych bohaterów. Pozwala to uświadomić sobie, jak dużo sobie wyobrażamy, dopowiadamy i przez to dużo tracimy i cierpimy. Wystarczyłoby dopytać, porozmawiać szczerze, przestać się bać. Spodobała mi się bardzo najstarsza bohaterka , która dopiero w obliczu choroby postanawia naprawdę zacząć czerpać z życia. Sporo mądrych stwierdzeń i refleksji w książce, więc warto przeczytać. I oczywiście chętnie nadrobię lekturę wcześniejszych tomów.

Trzecia i ostatnia książka z serii.
Słodko-gorzka, zupełnie taka jak życie.
Podobała mi się tak jak i poprzednie. Wciągająca, dająca do myślenia.
Polecam

Trzecia i ostatnia książka z serii.
Słodko-gorzka, zupełnie taka jak życie.
Podobała mi się tak jak i poprzednie. Wciągająca, dająca do myślenia.
Polecam

Trzecia część też mnie nie zawiodła. Autorka opisuje dalsze losy swoich bohaterów. Nie ma co się rozpisywać, super się czytało i polecam.

Matko moja jakże depresyjna jest to seria

W ostatnim tomie trupów jest więcej niż w niejednym kryminale

Nawet jeżeli jakiś watek teoretycznie kończy się dobrze, to i tak po przeczytaniu jedyna myśl, która mi towarzyszy, to " I tak na pewno coś tam zaraz pier....nie"

Okropna postać Ewy. Egoistka, zapatrzona tylko na czubek własnego nosa. W ogóle okropnie przedstawione relacje rodzice-dzieci. Dorośli myślą tylko o sobie, dziećmi martwią się owszem, ale na zasadzie "oj pomartwię się chwilę, co też z tym moim dzieckiem, ale ja...ja jestem tak bardzo nieszczęliwy/a"

Nikt tam nikogo nie kocha, bo zaskakująco łatwo przeskakuje z jednej miłości do drugiej, samemu trącając się refleksją "Czy ja naprawdę go/ją kocham? " Wszystko jest takie płytkie i powierzchowne. I najbardziej zal mi Sławka i Klaudii, których wszyscy dorośli koncertowo mają w d....

Cztery gwiazdki daję za fajne przepisy kulinarne, z których zamierzam skorzystać

Matko moja jakże depresyjna jest to seria

W ostatnim tomie trupów jest więcej niż w niejednym kryminale

Tytuł serii: Wszystkie smaki życia jest bardzo trafny, bo akurat wszelkich smaków jest w niej pod dostatkiem. Szczególnie w dwóch pierwszych tomach mamy do wyboru, do koloru najróżniejszych diet, sposobów i teorii skutecznej utraty wagi. "Szczęście na wagę" naprawdę może zainspirować i pomóc w walce z nadmiarem kilogramów. To książka niewymagająca wygibasów intelektualnych, ale za to przydatna, jak dobre słowo przyjaciela.
Agnieszka Olejnik ma właśnie ten szczególny dar. Pisania prosto, ale dobrze o zwykłych, codziennych sprawach. O problemach małżeńskich, rodzinnych, wychowawczych. O relacjach między bliskimi. O miłości. Żaden z jej bohaterów nie jest idealny i bez wad, ale też żaden nie jest całkiem zły. Każdego za to daje się choć trochę polubić i każdego można wytłumaczyć i usprawiedliwić.
A do tego trafiają się w niej zdania, które zapisuję wśród złotych myśli. Np:
"...czasem trzeba przyjąć zmiany nie jako znak końca czegoś, tylko raczej... początku. A w każdym razie nowych możliwości. Co się z nimi zrobi, to już inna sprawa."

Miła, łatwa i przyjemna książka o miłości. Ma w sobie jednak mały pazur. Autorka pokazuje, że nie zawsze każda historia kończy się happy endem. Po prostu życie!

• 2017
  • Agnieszka Olejnik