To lubię audio

Wydawnictwo: Kropek Audio Publishing
Darmowe dodatki Edytuj książkę

Adam Hanuszkiewicz, współtwórca Teatru Telewizji, wieloletni dyrektor Teatru Narodowego, urodził się 80 lat temu. Do historii przeszły jego hondy z Balladyny , drabina z Kordiana , obrotówka z Wesela , role Olbrychskiego, Rysiówny, łapickiego, Kucówny i wielu innych wyśmienitych aktorów, których wykreował. Atakowany niejednokrotnie przez krytyków teatralnych, uwielbiany

wicher_Lab | 2010-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2010

Pan Hanuszkiewicz daje się nie lubić, fakt. Jednak jego postać, mimo być może świadomego wymodelowania, służy słusznej sprawie. W swojej audioksiążce (jak w występach na żywo i w twórczości) sprowadza sztukę oraz jej wielkich twórców, na ziemię. Brata widza ze sztuką, burzy posągi, ołtarze i mity świata artystycznego. Brak mu sprawności intelektualnej i stylu Gombrowicza, na którego się zresztą często powołuje, ale myślę, że należy Hanuszkiewicza cenić. Ja mu kibicuję.

Edit:
Kibicowałem...

Magda | 2011-07-25
Na półkach: Przeczytane, Autorytety
Przeczytana: 25 lipca 2011

Pozycja genialna. Oddech prawdy i humaniźmu dla tych, którzy zagonieni są w swojej codzienności niczym kura-nioska. W uroczy sposób skłania do refleksji na tematy bardzo ludzkie oraz arcypoważne (np. patriotyzm obywatelski). Opowieść składa się z historii o ludzkim życiu, odwoskowanych historii życia autorytetów i wieszczy. Obszyte fragmentami wierszy z pozoru będących w kontraście do nastroju całej opowieści, w efekcie - jakże genialnie wymowna ilustracja. Niepowtarzalna narracja autora. Pozostał niedosyt, że tak krótka (70 min.)to uczta. Mistrzowska!

Ggolob | 2018-02-05
Na półkach: Audiobook, Przeczytane