Psy, hondy i drabina

Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
83-7066-278-1
teatr polski, historia teatru
Róża_Bzowa

Autobiografia znanego aktora i reżysera w szerokiej perspektywie życia teatralnego i kulturalnego PRLu.

allison | 2018-03-29
Przeczytana: 26 marca 2018

Świetna książka - rodzaj autobiografii połączonej z refleksjami na różne tematy, czyli coś, co bardzo lubię i cenię. I bardzo żałuję, że wielcy artyści, którzy mają do powiedzenia rzeczy ważne i interesujące, w dodatku w sposób inteligentny, albo już odeszli, albo wkrótce odejdą...

Hanuszkiewicz z wielką pasją opowiada o swojej młodości, o pierwszych i kolejnych latach pracy aktora oraz reżysera. Od razu wyczuwa się ogromne zaangażowanie, oddanie, zawodową misję - coś, co wielu współczesnym artystom, zwłaszcza aktorom, w ogóle nie jest znane.

Autor zdradza tajniki swojej pracy, jak z rękawa sypie anegdotami, również pikantnymi, ale nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku. Nawet jeśli posługuje się w cytatach wulgaryzmami, ma to określony cel i sens, nie jest jedynie płytką próbą zrobienia wrażenia na czytelniku.

Najbardziej ujęło mnie w tych wspomnieniach płynne połączenie wątków autobiograficznych z rozważaniami na różne, nieraz odległe tematy, wśród których królują teatr,...

Motylek73 | 2017-11-26
Przeczytana: październik 2016