Dwór cierni i róż

Okładka książki Dwór cierni i róż Sarah J. Maas
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Dwór cierni i róż
Sarah J. Maas
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1) romantasy
romantasy
Dwór cierni i róż (tom 1)
A Court of Thorns and Roses
Uroboros
2022-04-06
2022-04-06
Jakub Radzimiński
fantastyka fantastyka i fantasy literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta
Inne

Podoba mi się świat stworzony przez autorkę jednak myślałam, że książka będzie lepsza. Główna bohaterka nie przypadła mi do gustu.

W końcu czytam dwory :) Jest bardzo fajne :)

W końcu czytam dwory :) Jest bardzo fajne :)

Pomysł na książkę, fabuła, styl - ok
Motyw upodlenia głównej bohaterki w trakcie wiosennego rytuału? - NIE
To zdecydowanie nie moje klimaty gdy widzę w książce wątki typu "Ruch**em ją tak bardzo mocno tej nocy ale dla Ciebie będę delikatny" Wtf? I jeszcze "Nie mogłem Cię znaleźć więc musiałem pójść do innej w końcu rytuał, sama rozumiesz" Serio człowieku, ONA BYŁA W POKOJU tam gdzie dokładnie kazałeś jej zostać 🤣
Nie wiem czemu pisarze lubią mieszać z błotem swoje główne postacie... Ale ja po takich akcjach tracę 100% szacunku do tych postaci. Tym bardziej, że wiemy że później będą zakochani jak gdyby nigdy nic.

Pomysł na książkę, fabuła, styl - ok
Motyw upodlenia głównej bohaterki w trakcie wiosennego rytuału? - NIE

Czy jest tu ktoś, kto nie zna serii Dwory? Od zawsze słyszałam o niej wiele dobrego, ale jakoś nie było nam po drodze.
Całe szczęście wydawnictwo zdecydowało się wydać wznowienie i dzięki współpracy w końcu nadszedł ten moment.

I OMG!! Jestem totalnie i niezaprzeczalnie zachwycona tym początkiem. Autorka wykreowała wspaniały i wciągający świat, którego nie chce się opuszczać. Zadbała o to by każda strona powieści przesiąknięta była magią, tajemnicą i intrygą. Czytając nie sposób się oderwać, gdyż losy Fayre są tak emocjonujące, że ciągle chce się tylko więcej. Kreacja bohaterów zasługuje na wielkie uznanie. Każda z postaci czy magicznych istot wzbudzała ogrom emocji. Niektóre były przerażające, inne wzbudzały sympatię, a ten jeden (znany zapewne wszystkim) osobnik niejednokrotnie przyprawił mnie o palpitacje serca.
Im dalej wgłąb powieści, tym ciężej było ją odłożyć. Z każdym kolejnym rozdziałem emocje rosły, a akcja ani trochę nie zwalniała. Ostatnie 100 stron to totalny majstersztyk - niejednokrotnie zabraklo mi tchu, a skóra pokryta była gęsią skórką. Autorka zdecydowanie wie jak zaskoczyć czytelnika i wzbudzić ogromną ciekawość. Osobiście zatraciłam się w tej serii bez reszty i jestem przeszczęśliwa, że na półce czeka już drugi tom.

Takie książki uwielbiam. Wyzwania, uczucia i magia. Komu można ufać, lub co jest prawdą a co nie. Kto tak naprawdę jest wrogiem . Świetnie się czyta i wciąga od pierwszych stron.

Bardzo dobra, wciągająca książka.

Bardzo dobra, wciągająca książka.

[współpraca reklamowa] wydawnictwo UROBOROS

To jest seria mojego życia. Przysięgam. Kocham „Dwory” z całego serca i wiem, że już na zawsze w nim pozostaną. Nie tylko tam… pokochałam tak bardzo tę historię oraz bohaterów, że rok temu zrobiłam sobie tatuaż inspirowany właśnie tymi książkami. I będą już ze mną na zawsze.

Sarah J Maas to królowa. KRÓLOWA. Wszystko co napisze to złoto i przy każdej opowieści, czy to o Feyrze, Aelin czy Bryce, czytelnik czuje, że jest w domu.

Uwielbiam wracać do ACOTARu, za każdym razem przeżywam inne emocje i za każdym razem jeszcze bardziej kocham ten wspaniale wykreowany świat. Stworzona historia jest cudowna, a bohaterowie? Każdy ma w sobie coś wyjątkowego. Świetna fabuła. Czyta się to z zapartym tchem.
Bardzo się cieszę, że wydawnictwo postanowiło wznowić wydania. Miałam duże wątpliwości co do okładek, ale przyznaję byłam w błędzie. Są obłędne.

Feyra, główna bohaterka, nie ma w życiu lekko, zajmuje się domem, bo jej ojciec nie jest zdolny do jakiejkolwiek pracy, a siostry Nesta (btw. kocham typiarę najbardziej na świecie) i Elaina, skore do zadbania o tzw. wikt i opierunek, nie są. Mają właśnie od tego najmłodszą siostrę. I ta nasza biedna Feyra, podczas okrutnej zimy, poluje w pobliżu muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythianu, krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. Kiedy podczas polowania dziewczyna zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzelała do fae. I wiecie, po jakimś czasie w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin (nie będę się na jego temat wypowiadać, kto mnie zna, to wie jakie mam zdanie),w postaci złowrogiej bestii. Bestia żądaja zadośćuczynienia za ten czyn. Feyra musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythianu i spędzi tam resztę swoich dni. I co wybiera? No oczywiście, udaje się z tajemniczym fae w nieznane. Dzieli ich wszystko, pozornie. Tak naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego, co odkrywają powoli. Tamlin skrywa również niejedną tajemnicę przed Feyrą, które stopniowo odkrywa (choć raczej nie wszystkie). No i nie zapominajmy, wśród mieszkańców Dworu Wiosny, panuje klątwa, rzucona przed prawie 50 laty. Nasza parka zakochuje się w sobie i pewnie pomyślicie, że żyli długo i szczęśliwie? Otóż nie. Tampon odsyła dziewczynę do jej rodzinnych stron, a sam oddaje się w ręce Amarnthy. A co robi nasza bohaterka? Oczywiście idzie go ratować. A pod Górą dzieje się wiele. Oj wiele. Kto czytał ten wie, kto nie czytał zachęcam z całego serduszka, do zapoznania się z tą historią.

Co sprawiło, że tak bardzo pokochałam pierwszy tom (choć nie jest moim ulubionym)? „Tu jesteś. Szukałem cię.”

[współpraca reklamowa] wydawnictwo UROBOROS

Sarah J Maas to królowa. KRÓLOWA. Wszystko co napisze...

Początek nie porywa, ale ostatnie rozdziały sprawiły, że chętnie sięgnę po II tom.

Na początku się nudziłam i zostawiłam książkę ale postanowiłam do niej wrócić i już przepadałam

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo wciągająca. Polecam