rozwiń zwiń

Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina”

LubimyCzytać LubimyCzytać
06.04.2021

Na planie filmowym serialu „Wiedźmin” padł ostatni klaps! Teraz przed twórcami faza montażu i postprodukcji. Nowych odcinków powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku. W kwietniu swoją premierę będą miały seriał „Cień i kość”, a także film „Co widać i słychać”, których zwiastuny prezentujemy już dzisiaj.

Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” fot. Netflix

Krew Elfów„Krew elfów”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

W oficjalnych kanałach serialu „Wiedźmin” w mediach społecznościowych można znaleźć post z filmikami udostępnionymi przez twórców i zdjęcie Henry'ego Cavilla w pełnym wiedźmińskim rynsztunku z filmowym klapsem w ręce. Zakończenie zdjęć to znak, że najtrudniejsza część pracy – szczególnie w dobie pandemii i ograniczeń związanych z przemieszczaniem się – została już wykonana. Teraz zostaje postprodukcja, czyli m.in. uzupełnienie materiału o komputerowe efekty specjalne czy montaż. Najprawdopodobniej w tym czasie producenci będą również dzielić się z fanami serialu materiałami promocyjnymi: nowymi zdjęciami (zwłaszcza aktorów, którzy dołączyli do obsady drugiego sezonu) i trailerami.

Cień i kość„Cień i kość”, Leigh Bardugo (wyd. Mag)

Wcześniej niż nowe odcinki „Wiedźmina” sieć Netflix zaprezentuje serial fantasty „Cień i kość”. Produkcja na podstawie książek amerykanki Leigh Bardugo będzie miała swoją premierę już w kwietniu 2021. Jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov. Odkrywa w sobie nadzwyczajną moc, która może być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Wisi nad nim ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

W serialu występują Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (generał Kirigan). Jak będą się prezentowali, można zobaczyć na zaprezentowanym w zeszłym tygodniu zwiastunie.

Dwór cierni i róż„Dwór cierni i róż”, Sarah J. Maas (wyd. Uroboros)

Platforma Hulu przymierza się do ekranizacji poczytnego cyklu Sarah J. Maas (w serwisie lubimyczytać.pl książki z serii „Dwór cierni i róż” mają wystawionych ponad 21 tysięcy ocen!). Sama autorka zaangażowała się w projekt jako scenarzystka, do pomocy mając Rona Moore'a – odpowiedzialnego za przenoszenie do serialowej rzeczywistości cyklu „Obca” Diany Gabaldon.

Książki Maas to adresowane do młodzieży fantasy, w którym odnajdziemy motywy znane z „Pięknej i Bestii”. Jej bohaterką jest dziewiętnastoletnia myśliwa Feyre, która musi polować, aby wykarmić i utrzymać swoją rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem. Kiedy podczas łowów zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do magicznej istoty. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, pan zabitego stworzenia, z żądaniem zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.

Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami. Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje. Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?

 Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku Sara Gay Fordon„Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”, Sara Gay-Forden (wyd. Twój Styl)

W marcu informowaliśmy, że powstaje film dotyczący rodziny Guccich, oparty na głośnej książce Sary Gay-Forden. Film, dodajmy, w doborowej obsadzie: reżyserem jest Ridley Scott, w roli Maurizio Gucciego zobaczymy Adama Drivera, na ekranie pojawią się również Lady Gaga (w roli Patrizii Reggiani), Jack Huston, Reeve Carney, czy Jared Leto i Al Pacino. Teraz do tej plejady gwiazd dołączyło jeszcze jedno nazwisko – w postać Piny Auriemme, przyjaciółki Reggiani, wcieli się hollywoodzka znakomitość Salma Hayek.

„All Things Cease to Appear”, Elizabeth Brundage (wyd. Alfred A. Knopf)

Szczęśliwa para (w głównych rolach Amanda Seyfried i James Norton) przenosi się z nowojorskiego Manhattanu do starego domu w zabytkowej wiosce w dolinie rzeki Hudson. Przekonają się, że ich nowe mieszkanie kryje w sobie tajemniczy sekret. Równocześnie odkrywają mroczną, nieznaną stronę swojego małżeństwa – okazuje się, że nie są ze sobą do końca szczerzy...

Film „Co widać i słychać” na podstawie niewydanej w Polsce książki Elizabeth Brundage będzie miał swoją premierę 29 kwietnia na platformie Netflix. Oprócz Seyfried i Nortona na ekranie zobaczymy również Natalię Dyer i zdobywcę Oscara z 1984 roku Farrida Murray Abrahama. Obraz wyreżyserował duet Shari Springer Berman i Robert Pulcini.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
SLigiaKallina 11.04.2021 11:18
Czytelniczka

"Dwory" jako serial? Świetnie! Ta seria aż się prosiła o ekranizację.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna 06.04.2021 12:57
Czytelnik

Do ,,Cienia i Kości" coraz bliżej, a zwiastun wygląda naprawdę super!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 06.04.2021 07:52
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post