A Court of Thorns and Roses

Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1)
Wydawnictwo: Bloomsbury Children's Books
9781619634442
angielski
Olga

When nineteen-year-old huntress Feyre kills a wolf in the woods, a beast-like creature arrives to demand retribution for it. Dragged to a treacherous magical land she only knows about from legends, Feyre discovers that her captor is not an animal, but Tamlin—one of the lethal, immortal faeries who once ruled their world. As she dwells on his estate, her feelings for Tamlin transform from icy...

As she dwells on his estate, her feelings for Tamlin transform from icy hostility into a fiery passion that burns through every lie and warning she's been told about the beautiful, dangerous world of the Fae. But an ancient, wicked shadow grows over the faerie lands, and Feyre must find a way to stop it... or doom Tamlin—and his world—forever.

Perfect for fans of Kristin Cashore and George R. R. Martin, this first book in a sexy and action-packed new series is impossible to put down!

źródło opisu: Bloomsbury Children's Books, 2015

źródło okładki: bloomsbury.com

ania6258 | 2017-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2017

Od początku wiedziałam, że ta książka nie będzie specjalnie wymagająca, ale i tak się zawiodłam.
Przez pierwszą połowę praktycznie nic się nie dzieje, dopiero później jeden plottwist popycha fabułę do przodu i zaczyna się robić trochę ciekawie.
Wątek miłosny moim zdaniem średnio udany, scena łóżkowa całkowicie zbędna.
Autorka bardzo lubi się powtarzać (jak jeszcze raz przeczytam, że Feyra upada na ziemię, ale jednak nie, to mnie krew zaleje).
Niemniej jednak, książkę czyta się bardzo szybko. Miewa swoje lepsze i gorsze momenty.
Jedynym porządnym plusem tej powieści jest postać Rhysanda.

Caroline Anne | 2017-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2017

„- Nadziei potrzebujemy w równej mierze co chleba i mięsa - wszedł mi w słowo i spojrzał na mnie bystrym wzrokiem, co u niego było rzadkością. - Potrzebujemy nadziei, bo ona daje nam siłę, by trwać.”

„Dwór cierni i róż” to moja pierwsza książka tej autorki. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z jej popularną serią „Szklany tron”, więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Dlatego też miałam pewne obawy, czy jest to rodzaj fantastyki, który mi się spodoba.
Obawy te wzrosły, gdy już przy pierwszych stronach zaczęły mnie przytłaczać zbyt długie opisy. Jednak w momencie, gdy zaczęło się coś dziać (a nastało to bardzo szybko) – przestało mi to przeszkadzać. Tak więc, jeśli zaczynając czytać tę książkę – poczujecie podobnie: że to chyba nie dla was – nie rezygnujcie, dajcie jej szansę i przeczytajcie ją do końca – na pewno nie pożałujecie.

Książka ta przedstawia historię o świecie zamieszkanym przez dwie rasy – ludzi i posiadających magiczne moce fae. Ich ziemie są jednak...

Nabi Hyogwa | 2017-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dwór cierni i róż, o matuchno... Co to była za książka. Nie wiem nawet co z siebie wydusić, żeby jak najlepiej opisać to, co w tej chwili czuje. Moje serce płacze, ale nie robi tego, jak skrzywdzone na podwórku dziecko czy wzruszona romantycznym filmem nastolatka. Nie. Ono łka. Jęczy i z buntem w oczach uderza pięściami o miękki materiał poduszki, żądając od świata natychmiastowej amnezji, dzięki której przeczytana chwilę temu lektura zmieni się w nic nie znaczący koszmar, a naiwny umysł wciąż będzie mógł łudzić się, że ta piękna szkarłatna okładka oraz intrygujący tytuł nie są tylko podstępną zasadzką, w którą z własnej woli rzucił się z uśmiechem na ustach! To jak ogromną ilość irytacji odczułem podczas mojej przygody z dziewiętnastoletnią Feyrą jest wprost smutne. Dziewczyna już od samego początku nie zyskała mojej sympatii: jej tok myślenia przyprawiał o mdłości. Bezustannie uważała siebie za najbardziej inteligentną oraz sprytną, chociaż żadną z tych cech nie dorównywała...

Łędina | 2018-02-11
Na półkach: 100, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sarah J. Maas, autorka bestsellerowej serii "Szklany tron", powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia!

Sarah J. Maas - autorka urodziła się w Nowym Jorku. Od dziecka przepadała za bajkami, baletem, muzyką filmową i wręcz kochała się w filmowym Hanie Solo. Do tego należy dodać, że szczególnie upodobała sobie silne, samodzielne i charakterne bohaterki, co odzwierciedla się w jej twórczości. Nie stroni także od dużej ilości herbaty, a w czasie wolnym od pisania, zajmuje się odkrywaniem zabytków oraz malowniczych krajobrazów Pensylwanii, gdzie obecnie mieszka wraz z mężem i psim towarzyszem. W ostatnich latach wspięła się naprawdę wysoko w drabinie literatury fantastycznej.

Anna Szawiel - absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku oraz Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Dziewiętnastoletnia Feyra jest...

Beata | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Niezła powieść fantasy, dość barwna i wciągająca baśń dla młodzieży. Oparta głównie na motywie Pięknej i Bestii, ale korzystająca i z innych baśniowych motywów. Napisana prostym językiem fabuła ogranicza się do przedstawienia dwóch światów oddzielonych murem. Po jednej stronie żyją śmiertelnicy, ludzie bez cudownych mocy, po drugiej fae, cudowne, brutalne istoty posiadające olbrzymią magiczną moc…
Zwykła dziewczyna, jak mówią o niej fae – człeczyna – i książę Dworu Wiosny – Tamlin… Jest jeszcze Rhysand, bardzo niejednoznaczna postać - naprawdę genialnie wykreowana przez autorkę.
Los łączy ich, jednak wszyscy mają tajemnice, sekrety, a te wpływają na ich życie. Jest jeszcze klątwa, zła królowa i, jak to w baśni, miłość i poświęcenie. Dobry materiał na książkę, ale wykonanie troszkę momentami przydługie...przegadane. Powieść bardzo podobna do Zmierzchu S. Meyer… chwilami niedoskonała ale wciągająca:)

Kasia1101998 | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Cóż, brak mi słów. Książka okazała się fenomenalna!
Wszystkie dialogi i wykreowani bohaterowie nie denerwowali. Dobra ociupinkę, ale bardzo małą, Feyra mnie drażniła. W mojej opinii powinna być z Rhysandem, ale zobaczymy co się stanie w kolejnej części.
Dlatego nie mogę się doczekać, aż przeczytam drugą część :)
Gorąco polecam :)

Takie właśnie książki lubię, bo:
1. Nie można do końca przewidzieć jaka będzie sytuacja. W niektórych fantastykach już w środku książki rozwiązuje się tajemnica i do końca już nie ma takiej przyjemności z jej odkrywania. Tutaj kawałek po kawałku z bohaterką poznajemy to co ona, co dane jej było podsłuchać.
2. Ciekawi bohaterowie, którzy pojawią się w kolejnej części, a jak czytałam recenzje jest podobno lepsza niż pierwsza. Tak szczególnie jedna osoba... nie wiem w jaki sposób będzie wpływać na pozostałych, ani co myśli i czuje.
3. Lubię jak można wniknąć w świat przedstawiony. Jak można w nim swobodnie oddychać, bo jest miejsce dla każdego, by opowiedzieć swoją historię.

Polecam. :)

Natalia-Lena | 2015-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/06/a-court-of-thorns-and-roses-sarah-j-maas.html]

Nawet najpiękniejsza ma bestię za skórą

„Retellings” czyli opowiedziane na nowo baśnie bądź mity – bardzo często przypisywane do gatunku Young Adult - są szalenie popularne za granicą. W Polsce pojawiło się kilka przedstawicieli tej kategorii; głównie do głowy przychodzi „Bestia” Aleksa Flinna oraz serie „Podwieczność” Brodi Ashton i „Saga Księżycowa” Marissy Meyer. Teraz do zagranicznego grona dołączyła nowa powieść: „A Court of Thorns and Roses” Sarah J. Maas, autorki serii „Szklany Tron”, który zyskał wielu fanów również w Polsce.

„Porywająca, zmysłowa seria pióra bestsellerowej autorki Sarah J. Maas, łącząca podania o wróżkach z historią Pięknej i Bestii.

Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w lesie wilka, zjawia się bestia i domaga się zadośćuczynienia za zbrodnię. Uprowadzona do zdradzieckiej, magicznej krainy, którą zna tylko z legend, Feyre odkrywa, że jej porywacz nie jest...

Gabriela P | 2015-05-24
Przeczytana: 15 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"ACOTAR" można najlepiej określić jednym hasłem: Piękna i Bestia.

Fayre na łożu śmierci swojej matki obiecała, że zaopiekuje się siostrami i ojcem. Jest zima, brakuje jedzenia i upolowanie czegokolwiek to kwestia życia i śmierci. Podczas jednego polowania Fayre udaje się zabić niezwykłego wilka, którego teoretycznie nie powinno tu być. Konsekwencje tego czynu są potężne, bo wilk okazuje się kimś więcej. Ogromna bestia zjawia się w ich domu i żąda zadośćuczynienia za jego życie. Fayre może albo pójść z nim i spędzić swoje życie w jego dworze, albo umrzeć tu i teraz. Wybór jest oczywisty… Tamlin, bestia, posiadająca również bardziej ludzkie wcielenie, zabiera ją do swojego świata - zwodniczo pięknego, prawdziwie niebezpiecznego, jeśli nie jest się ostrożnym. Mimo ostrzeżeń, wbrew logice i własnym postanowieniom, z biegiem czasu Fayre zaczyna patrzeć na Tamlina jak na mężczyznę, nie jak na bestie. Wszystko, o czym mówiły przerażające legendy zdaje się mitem zaledwie podszytym...

Alex Ritter | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 03 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Dwór cierni i róż" jest ciekawszą i brutalniejszą wersją "Pięknej i Bestii"
Główna bohaterka Feyra musi wyżycić rodzinę. Udaja się na polowanie, na którym zabija dużego, dziwnego wilka. Po pewnym czasie Bestia przychodzi "ukarać" dziewczynę za swój występek. Tak jak w orginalnej baśni nasi bohaterowie się zakochują, ale za nim nadjdzie czas na sczęsliwe zakończenie, muszą stawić jeszcze czoła złu. Według mnie ta część po powrocie Feyry do Dworu Wiosny jest najlepsza. Akcja zaczyna nabierać tępa, coraz więcej akcji, wrogowie stają się sprzymierzeńcami, aby pokonać zło. Zakończenie książki - arcydzieło.
Jeżeli wciągnęł cię świat "Szklanego tronu" tu będzie podobnie.
POLECAM