Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

2024-05-15
2023-09-27
2023-05-02
Sylwia Chojnacka
fantasy fantastyka smoki magia smoczy jeździec uczelnia
Inne

Już od pierwszych stron książka bardzo mnie wciągnęła. Cały świat w niej przedstawiony jest bardzo interesujący tak samo jak bohaterowie. Książka skradła moje serce i zdecydowanie staje się jedną z moich ulubionych. Książka warta polecenia.

ғᴏᴜʀᴛʜ ᴡɪɴɢ ʀᴇʙᴇᴄᴄᴀ ʏᴀʀʀᴏs

5/5☆

~ 𝑆𝑚𝑜𝑘 𝑏𝑒𝑧 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑔𝑜 𝑗𝑒𝑧́𝑑𝑧́𝑐𝑎 𝑐𝑖𝑒𝑟𝑝𝑖.
𝐽𝑒𝑧́𝑑𝑧𝑖𝑒𝑐 𝑏𝑒𝑧 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑔𝑜 𝑠𝑚𝑜𝑘𝑎 𝑔𝑖𝑛𝑖𝑒. ~

Dwudziestoletnia Violet Sorrengail miała trafić do Kwadrantu Skrybów i wieść spokojne życie pośród książek. A teraz głównodowodząca, czyli jej matka, nakazała Violet dołączyć do setek kandydatów pragnących wstąpić do elity Navarry - jeźdźców smoków.
Violet nie grzeszy wzrostem, a jej ciało jest kruche, więc smierć czycha za rogiem, ponieważ smoki nie wybierają kruchych ludzi.
One ich eliminują.

Większość życzy jej śmierci, nawet sam Xaden Riorson, najpotężniejszy i najbardziej bezwzględny dowódca skrzydła w Kwadrancie Jeźdźców.
Przyjaciele, wrogowie, kochankowie, oni wszyscy uczęszczają do Wojskowej Uczelni w Basgiacie i mają swój cel.
Jeśli już się tam znajdziesz, możesz opuścić ją na dwa sposoby – albo ją ukończysz, albo umrzesz.

Wow to było świetne oraz zapierające dech w piersiach. I z pewnością przyznam, że Fourth Wing zasługuje na miano hitu booktoka.
Niekończąca się akcja, szybkie bicie serca, SMOKI i cudowny romans oraz intrygi.

Violet jest interesującą postacią, która w pewnym stopniu przechodzi przemianę. Miała trafić do Skrybów, a została Jeźdźczynią, przy czym przeszła ciężka próbę od której serce biło mi bardzo szybko. Violet posiada również moce, nad którymi ciężko jej zapanować.
Mamy również Xandena, który włada cieniami i jest najlepszy w całym Kwadrancie Jeźdźców. Odrazu wiedziałam, że będzie moim ulubionym bohaterem.
Tą dwójkę połączyła burzliwa relacja oraz smoki. W książce znajdziecie również dobre spicy sceny między nimi.

A gdy już mowa o smokach. Tairn - po prostu jego uwielbiam, a to jakie ma teksty to już w ogóle iconic. Można powiedzieć, że jest takim grumpy smokiem i kolejną ulubioną postacią.
Była również Andarna, najmniejsza i najsłabsza, a mimo to, Violet dała jej szanse.

Mogłabym rozpisywać się o tej książce jeszcze sporo i długo, znajdziecie tutaj niezliczona ilość akcji, plot twistow, pojedynków, intryg i świetny wątek romantyczny. Książka wywołała u mnie masę emocji od szoku i rozbawienia po płacz, czy wzruszenie. Jednym minusem były według mnie duże przeskoki czasowe.
Już nie mogę się doczekać przeczytania Iron Flame i poznania dalszego ciągu tej historii.

ғᴏᴜʀᴛʜ ᴡɪɴɢ ʀᴇʙᴇᴄᴄᴀ ʏᴀʀʀᴏs

5/5☆

~ 𝑆𝑚𝑜𝑘 𝑏𝑒𝑧 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑔𝑜 𝑗𝑒𝑧́𝑑𝑧́𝑐𝑎 𝑐𝑖𝑒𝑟𝑝𝑖.
𝐽𝑒𝑧́𝑑𝑧𝑖𝑒𝑐 𝑏𝑒𝑧 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑔𝑜 𝑠𝑚𝑜𝑘𝑎 𝑔𝑖𝑛𝑖𝑒. ~

Violet nie...

O „Fourth Wing” śmiało mogę powiedzieć, że to lektura z cyklu guilty pleasure. Niby banalna, niby przewidywalna, coś jak powieść z gatunku YA, a jednak wciąga i nie można się oderwać. Ta mieszanka romansu w świecie smoków może brzmieć nietypowo, ale przenosi nas do świata pełnego bohaterów z ich skomplikowanych relacjami i tajemnicami, nie zdążysz się zorientować a już wciągają Cię w wir przygód i niebezpieczeństw. Rebecca Yarros stworzyła powieść, która pozwala oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć się w magicznym świecie, gdzie smoki są równie realne jak ludzkie uczucia. Mimo że może być to historia, która nie znajdzie uznania wszystkich krytyków, to dla miłośników romantycznych opowieści z nutą fantastyki jest to malutki klejnot, który warto odkryć.

Bardzo dobra książka.

Bardzo dobra książka.

Ta książka pochłania w całosci

Ta książka pochłania w całosci

Po przeczytaniu opisu...Hęęę? Ale już po pierwszym rozdziale przepadłam ...Ja chcę smoka 🤣Cudowna lektura na oderwanie się od rzeczywistości

Świetna książka!

Świetna książka!

Niech ktoś mi zrobi te przyjemność i zliczy użycie słowa „krucha”. I niech się dziewczyna cieplej ubiera, bo ilość dreszczy na plecach ewidentnie mówi, że się przeziębiła!

Tutaj codziennie czyta się listę osób poległych. Można zginąć w każdym momencie- spojrzeć na smoka, nie dać rady wykonać zadania zaliczającego, być zabitym przez kolegę z sąsiedniej drużyny. A to tylko zagrożenia od "swoich" a nie ze strony wroga.
I do tego gorąca miłość tam , gdzie nie powinno zaiskrzyć
sięgam po więcej