Ukryta łowczyni

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Trylogia Klątwy (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Hidden Huntress
trolle
Sherry

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.

Aby odnaleźć Anushkę, dziewczyna musi zagłębić się w magię, która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła, a Cécile może się okazać nie tylko łowczynią, ale i zwierzyną.

źródło opisu: Galeria Książki, 2016

źródło okładki: galeriaksiazki.pl

mclena | 2017-05-08
Przeczytana: 06 maja 2017

"Szczęście jest tym, na czym polegają ci, którzy nie umieją planować."

Genialna kontynuacja!

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak rozwinęła się akcja drugiego tomu, choć spodziewałam się, że będzie raczej gorzej niż w tomie pierwszym (nie wiem skąd się wzięła ta reguła), a okazało się, że jest naprawdę bardzo bardzo dobrze. Akcja i tempo utrzymane są na tym samym poziomie, nie ma szansy na nudę. Mimo że Tristan i Cecile muszą działać osobno, to naprawdę nie jest to element rozczarowujący, a wręcz jeszcze bardziej podnoszący walory z czytania. Część rzeczy zostaje wyjaśniona, reszta wciąż pozostaje tajemnicą, i naprawdę peny szacun dla autorki, że sama się w swojej książce nie pogubiła, wszystko ma ręce i nogi, nic nigdzie nie odstaje, jest perfekcyjnie. Czuję, że ostatni tom będzie przełomowy i już nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się kto okaże się lepszym strategiem i czy na pewno wszystko jest takie na jakie wygląda. Gorąco polecam!

Kasia1101998 | 2017-01-10

Książka sama w sobie nie jest zła, tylko strasznie męczącą. Bardzo ciężko zrobiło się na ostatnich dwustu stronach. Mimo, iż książka jest naprawdę fajna i jako kontynuacja wiele wyjaśnia, ale w porównaniu do pierwszej części traci całkiem sporo.
Na przykład. W moich oczach bardzo utraciła Cecile, chociaż bardzo ją lubię , stała się drażniąca, a jej postępowanie głupie i nieuzasadnione, nawet przymus tego nie usprawiedliwi. Odnoszę również wrażenie, że nie zauważa jaka jej matka jest naprawdę, chodzi mi tutaj o zachowanie nawet z pierwszej części trylogii. Wszyscy wokoło widzą, że coś jest nie tak ale Cecile, jakby tego nie dostrzegała.
Mam mieszane uczucia co do Tristiana, ponieważ nie mam zielonego pojęcia dlaczego zachowuje się momentami tak oschle, nawet w stosunku do ukochanej. Przecież to jego wina w większości decyzji jakie podjęła Cecile, a to tylko dlatego że miał przed nią zbyt dużo sekretów.
Bardzo polubiłam Chris'a, który w tej części zyskał i to dużo w moich...

Artopolosis | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Po przeczytaniu drugiego tomu, mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka w pewnych ważnych kwestiach okazała się dość przewidywalna, z drugiej zaś strony, mimo wszystko trzymała w napięciu i rozwiązanie niektórych zagadek było dość zaskakujące.
Jak wielu czytelników zauważa drugie tomy z serii zazwyczaj są najsłabsze, autorowi nie raz ciężko wypełnić kolejną część dobrą i ciekawą historią, Daniell L Jensen udało się to po części. Jednak mimo pewnych przewidywalności, to zamierzam sięgnąć po ostatnią cześć tej trylogii.

Drugi tom "Porwanej Pieśniarki" jest przepełniony tajemnicami. Cały czas odkrywamy jakieś nowe fakty, nowe przypuszczenia, nowe domysły i to jest niesamowite. Książka tak niezwykle trzyma w napięciu, że nie sposób się od niej oderwać.
POLECAM!

mania_kch | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2017

Cécile udaje się wydostać z Trollus, ze świata do którego została siłą sprowadzona. Jednakże chęć pomocy ukochanemu i niewielkiej garstki przyjaciół nie pozwala Cécile zapomnieć o tym miejscu. Dziewczyna robi wszystko, by zdjąć klątwę i dlatego desperacko poszukuje Anushki, czarownicy odpowiedzialnej za uwięzienie Trolli...

Ta cześć nieco i słabsza i nudniejsza. Miała spory potencjał, niestety nie do końca dobrze wykorzystany. Akcja dopiero nabiera pędu pod sam koniec a zakończenie niewiele wyjaśnia. Mimo tego zwolnienia nie zabraknie intryg, bolesnych zdrad i okrutnej śmierci. Jednak aby rozwiązać wszystkie tajemnice należy sięgnąć po kolejną i ostatnią już cześć.

Beata | 2017-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Rewelacyjna.Druga część trylogii Klątwy jeszcze lepsza od pierwszej części.Akcja nabrała tempa , bohaterowie ciągle w coś się pakują więc adrenalina jest.
Cecile mieszka z matką i ma za zadanie odnalezienie czarownicy Anushki i zgładzenie jej.Nie wie nawet jak wygląda poszukiwana przez nią kobieta ani gdzie ma jej szukać.Ciągle grozi jej niebezpieczeństwo ale nie tylko jej.Nie wie komu może zaufać,próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów, szuka sprzymierzeńców, ucieka przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.Towarzyszy jej ukochany, czy jemu może zaufać?
Książka warta polecenia.
Czyta się tak przyjemnie , że aż trudno się oderwać.
Na kontynuację Ukrytej łowczyni czekam z niecierpliwością.

Olix | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Drugi tom trylogii "Klątwa" uważam za bardzo dobry i z chęcią sięgnę po finałową część, by dowiedzieć się jak skończą się losy bohaterów.

W tym tomie towarzyszymy Cecile, która po opuszczeniu Trollus wyjechała do Trianon, by śpiewać na scenie razem z matką. Choć fizycznie dziewczyna jest wolna od krainy trolli to jednak psychicznie wciąż jest z nimi - martwi się o przyjaciół uwięzionych wewnątrz góry, a najbardziej o jej męża Tristana. Razem z przyjaciółmi - Chrisem i Sabine robią wszystko, aby odnaleźć czarownicę odpowiedzialną za klątwę trolli, Anushkę. Poszukiwania nie przebiegają po jej myśli, nie ma ani śladu czarownicy, przez co Cecile staje się coraz bardziej zdesperowana.
W tym samym czasie w Trollus również nieciekawie się dzieje. Tristan jest więziony za zdradę ojca, mieszańcom żyje się gorzej, Roland, czyli brat Tristana staje się niebezpieczniejszy. Ogólnie wrogowie naszych ulubieńców stają się coraz potężniejsi, bardziej zdeterminowani osiągnąć swoje cele, co...

Amarisa | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Powtórzę to, co mówiłam prędzej o „Porwanej pieśniarce”, bowiem słowa te idealnie pasują i do „Ukrytej łowczyni”. Historia ta jest cudowną opowieścią, pełną magii i tajemnic, która zabiera nas do świata, w którym pragnienia serca nieustannie ścierają się z poczuciem obowiązku i logicznym rozumowaniem, gdzie na każdym kroku toczy się mniej lub bardziej zawoalowana walka o władzę i o to, co stanowi sens życia, i gdzie nie wiadomo komu można zaufać, kto jest przyjacielem, a kto za moment, patrząc nam prosto w oczy, wbije nóż w samo serce. Danielle L. Jensen stworzyła historię, którą czyta się jednym tchem i która wywołuje zamęt w myślach oraz burzę targających nami emocji. Nie mogę się doczekać chwili, w której sięgnę po ostatni tom trylogii – „Waleczną czarownicę”.

Zachęcam do zapoznania się z całą recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/ukryta-lowczyni-danielle-l-jensen/

Anna-mojeksiążki | 2016-09-20

Trolle to postacie mocno eksploatowane w literaturze. Jednak cykl Klątwa ujął mnie swoją oryginalnością i z wielką niecierpliwością wypatrywałam drugiego tomu trylogii. Poznajemy w nim dalsze losy ludzkiej dziewczyny, Cecile, która została żoną trollego księcia, Tristana. Nie jest im jednak dane być razem. Tristan zrobił wszystko, aby pomóc ukochanej uciec z ukrytego królestwa trolli i wrócić do rodziny. Chroni ją przed swoim ludem i okrutnym ojcem-królem, sam cierpiąc katusze.
Cecile mieszka z matką w Trianon i śpiewa na scenie. Wydawać by się mogło, że spełniły się jej marzenia - niestety tak nie jest. Dziewczyna nie potrafi cieszyć się sceną i śpiewem, kiedy jest rozdzielona z Tristanem i czuje jego ból. Nie ma z kim dzielić się swoimi uczuciami i jest jej bardzo ciężko. W ciągu dnia śpiewa w operze pod okiem srogiej matki, a nocą, w ukryciu poszukuje czarownicy, Anushki. Ona przez kilka stuleci uciekała trollom, a król wymógł na Cecile obietnicę, że sprowadzi mu czarownicę w...

Obawiałam się, że "Ukryta Łowczyni" będzie mi się mniej podobała niż "Porwana Pieśniarka", bo losy Cecile toczą się poza Trollus, ale na szczęście się pomyliłam. Druga część jest równie rewelacyjna, jak i pierwsza. Podoba mi się, że autorka jeszcze bardziej skupiła się na wątku miłosnym, który stał się dla mnie jeszcze piękniejszy, jeszcze bardziej uwielbiam tę parę. Fabuła książki stała się jeszcze ciekawsza, cały czas coś się dzieje, nie ma czasu na nudę. Emocje rosną wraz z ubywaniem stron, a kiedy zbliżamy się do końca, coraz mniejszą ma się ochotę na odłożenie książki. Nie zabrakło także zabawnych tekstów, jakie autorka wplotła w dialogi, za to plus :) Cieszy mnie także fakt, że więcej było rozdziałów z perspektywy Tristana - jak ja kocham tego bohatera!

Pomimo, że już czytając pierwszą część miałam podejrzenia, jaka jest prawdziwa tożsamość Anushki, to książka jak najbardziej mi się podobała i polecam zapoznanie się z tą serią. Mam nadzieję, że trzecia część mnie nie...