Wyzwanie czytelnicze LC

Ukryta łowczyni

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Trylogia Klątwy (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Hidden Huntress
trolle
Sherry

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.

Aby odnaleźć Anushkę, dziewczyna musi zagłębić się w magię, która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła, a Cécile może się okazać nie tylko łowczynią, ale i zwierzyną.

źródło opisu: Galeria Książki, 2016

źródło okładki: galeriaksiazki.pl

Blue-eyedPassionate | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

"Ukryta łowczyni" to kontynuacja "Porwanej pieśniarki", która zagłębiła nas w magiczny świat trolli i czarownic, gdzie toczy się gra o władzę nad ludzkim światem.

Cecile zamieszkała w Trianon wraz swoją sławną matką, aby móc występować na scenie. Jednocześnie poszukuje sposobu, aby zdjąć klątwę, eksperymentując z magią i zaklęciami. Nie jest to proste, gdyż emocje Tristana powodują, że Cecile wykonuje wiele nieprzemyślanych decyzji narażając siebie na niebezpieczeństwo jak i swoich przyjaciół Chrisa i Sabine.
Im więcej wiedzą, tym coraz bardziej naciągają niewidzialną sieć tajemnic, a prawda którą odkryje będzie dla niej wyjątkowo okrutna. Czarownica zrobi wszystko, aby nie wypuścić trolli, a prawda o wielkiej, skalnej górze ujrzy światło dzienne i nie tylko.
Tymczasem w Trollus rozpoczęła się wielka gra o władzę, a po upadku powstania wszyscy płacą tym wysoką cenę. Tristan próbuje przechytrzyć ojca, aby obalić go z tronu, jednocześnie próbując uratować mieszańców mieszkających...

Beata | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Fantastyczna młodzieżowa powieść fantasy. Drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego, chociaż miejscami przewidywalny, ale akcja doskonale poprowadzona, szybka i intrygująca, bohaterowie przykuwający uwagę. Losy ludzi i trolli nadal są w rękach Cecile i jej przyjaciół. W połowie powieści domyśliłam się, gdzie jest Anuschka... I czekałam co będzie dalej. Po zakończeniu tomu jeszcze bardziej jestem ciekawa, co będzie dalej.

mclena | 2017-05-08
Przeczytana: 06 maja 2017

"Szczęście jest tym, na czym polegają ci, którzy nie umieją planować."

Genialna kontynuacja!

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak rozwinęła się akcja drugiego tomu, choć spodziewałam się, że będzie raczej gorzej niż w tomie pierwszym (nie wiem skąd się wzięła ta reguła), a okazało się, że jest naprawdę bardzo bardzo dobrze. Akcja i tempo utrzymane są na tym samym poziomie, nie ma szansy na nudę. Mimo że Tristan i Cecile muszą działać osobno, to naprawdę nie jest to element rozczarowujący, a wręcz jeszcze bardziej podnoszący walory z czytania. Część rzeczy zostaje wyjaśniona, reszta wciąż pozostaje tajemnicą, i naprawdę peny szacun dla autorki, że sama się w swojej książce nie pogubiła, wszystko ma ręce i nogi, nic nigdzie nie odstaje, jest perfekcyjnie. Czuję, że ostatni tom będzie przełomowy i już nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się kto okaże się lepszym strategiem i czy na pewno wszystko jest takie na jakie wygląda. Gorąco polecam!

filozof | 2018-12-26

Okladka
czerń
skąd
biblioteka
moja opinia
Nadal,nie mogę wyjść z podziwu.Tak,napisać taką świetną powieść.
Serce biję szybko,ileż tu magii.
Jakie krajobrazy.I był smok.
Myślałem,że oszaleję z radośći.

Dorota | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

"Ukryta łowczyni" jest kontynuacją "Porwanej pieśniarki". Skupia się przede wszystkim na wątku Cecile, która przeniosła się do matki do Trianon i występuje razem z nią na deskach opery. W wolnym czasie kontynuuje poszukiwania Anushki oraz próbuje szkolić się w rzucaniu zaklęć.
Jednocześnie poznajemy dalsze losy Tristana, który pozostał w Trollus i próbuje podnieść się po porażce swojego ostatniego przedsięwzięcia.
I od razu muszę zaznaczyć, że rozdziały poświęcone Tristanowi podobały mi się dużo bardziej niż te związane z Cecile i z poszukiwaniem Anushki. Po prostu dużo bardziej przypadło mi do gustu Trollus oraz intrygi i spiski jakie rozgrywały się na królewskim dworze.
Cecile jest w tej części mniej ciekawa niż w poprzedniej. Miota się, niby coś tam próbuje osiągnąć ale jej to nie do końca wychodzi. W mojej ocenie rozdziały Tristana były po prostu ciekawsze. Ale to też do czasu, mniej więcej do drugiej połowy książki, kiedy to Tristan i Cecil łączą siły w poszukiwaniu...

Kasia1101998 | 2017-01-10

Książka sama w sobie nie jest zła, tylko strasznie męczącą. Bardzo ciężko zrobiło się na ostatnich dwustu stronach. Mimo, iż książka jest naprawdę fajna i jako kontynuacja wiele wyjaśnia, ale w porównaniu do pierwszej części traci całkiem sporo.
Na przykład. W moich oczach bardzo utraciła Cecile, chociaż bardzo ją lubię , stała się drażniąca, a jej postępowanie głupie i nieuzasadnione, nawet przymus tego nie usprawiedliwi. Odnoszę również wrażenie, że nie zauważa jaka jej matka jest naprawdę, chodzi mi tutaj o zachowanie nawet z pierwszej części trylogii. Wszyscy wokoło widzą, że coś jest nie tak ale Cecile, jakby tego nie dostrzegała.
Mam mieszane uczucia co do Tristiana, ponieważ nie mam zielonego pojęcia dlaczego zachowuje się momentami tak oschle, nawet w stosunku do ukochanej. Przecież to jego wina w większości decyzji jakie podjęła Cecile, a to tylko dlatego że miał przed nią zbyt dużo sekretów.
Bardzo polubiłam Chris'a, który w tej części zyskał i to dużo w moich...

Atramentowa Przystań | 2017-08-24
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Druga część Trylogii Klątwy, a ja wciąż jestem zachwycona.

Książka mnie zauroczyła i oczarowała równie mocno, jak jej poprzedniczka (link do opinii części pierwszej: http://atramentowaprzystan.blogspot.com/2017/08/porwana-piesniarka.html).

Cécile udało się wydostać z Trollus, jednak jej serce i dusza, złączona z księciem podziemnego miasta, wyrywają się w tamtą stronę. Nic nie jest w normie, a o trollach nie pozwala jej zapomnieć ból. Tristan został złapany i jest torturowany w bardzo brutalny sposób.

Król Trollus nie zamierza jednak zapomnieć o młodej kobiecie i zmusza ją do złożenia przysięgi odszukania dla niego Anushki - złej czarownicy. Spośród wszystkich osób, które pomagają Cécile, ginie ta, której było mi najbardziej szkoda. Tę śmierć mogę porównać do śmierci Syriusza Blacka z Harrego Pottera - nie rozumiem jej.

Autorka, w pewien sposób, manipuluje czytelnikiem. Od samego początku wiedziałam, gdzie znajduje się Anushka i kim jest, jednak Danielle tak to wszystko...

Artopolosis | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Po przeczytaniu drugiego tomu, mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka w pewnych ważnych kwestiach okazała się dość przewidywalna, z drugiej zaś strony, mimo wszystko trzymała w napięciu i rozwiązanie niektórych zagadek było dość zaskakujące.
Jak wielu czytelników zauważa drugie tomy z serii zazwyczaj są najsłabsze, autorowi nie raz ciężko wypełnić kolejną część dobrą i ciekawą historią, Daniell L Jensen udało się to po części. Jednak mimo pewnych przewidywalności, to zamierzam sięgnąć po ostatnią cześć tej trylogii.

boziaczek | 2017-07-11

Kontynuacja "Porwanej pieśniarki" jest tak samo przyjemna w czytaniu jak pierwsza część Trylogii Klątwy. Cecile i Tristan starają się unicestwić bezlitosnego króla Trollów i znaleźć czarownicę Anushkę...
Jest to pełna przygód i niesamowitych zwrotów akcji książka. Czyta się bardzo dobrze.
Polecam!

Cirya | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

bardzo dobra kontynuacja Porwanej pieśniarki!
po dosyć nijakim początku, kiedy wręcz przekonana już byłam, że dokończenie książki będzie wyzwaniem, niespodziewanie historia rozkręciła się i wciągnęła mnie ogromnie... końcówka rewelacyjna!
tempo akcji, jej zwroty no i moja ciekawość popychają mnie dalej :)
jestem pozytywnie zaskoczona i cieszę się, że skusiłam się na tą trylogię
przede mną trzecia część :)