Gleam

Okładka książki Gleam Raven Kennedy
Okładka książki Gleam
Raven Kennedy Wydawnictwo: Muza Cykl: Saga o złotej niewolnicy (tom 3) romantasy
romantasy
Saga o złotej niewolnicy (tom 3)
Gleam
Muza
2024-04-24
2024-04-24
2021-05-23
Stanisław Bończyk

Jestem całkiem zadowolona z tej części, wolałabym ją czytać po polsku, ale nie umiałam się doczekać na tłumaczenie. Ogólnie, bardzo fajnie poprowadzona kontynuacja, szybciutko przeczytana i zniecierpliwoscią czekam na kolejną część ;)

Niestety pozycja ta okazała się wielkim rozczarowaniem. Cała seria jest niesamowicie rozciągnięta, a już w szczególności ta konkretna książka. Główna bohaterka nieustannie powtarza swoje myśli. W niektórych momentach mam wrażenie, że powtarza kilka razy pod rząd dokładnie to samo, tylko innymi słowami. Gdyby usunąć wszystkie te niepotrzebne powtórzenia, to książka byłaby krótsza o połowę. Slade po ujawnieniu kim jest robi się po prostu nieciekawy. Sceny łóżkowe (zwłaszcza namiotowa) są cringowe. Niesamowicie się wynudziłam przez większość czasu. Końcowe sceny ratują trochę tę książkę, ale plot twist jest mało zaskakujacy. Jest to idealny przykład książki "przehajpowanej" przez tiktoka.

[audiobook]
Na finale biłam brawo, serio.

A gdy Harlen Corvo w uniesieniu wykrzyknął "Slade!", ryknęłam śmiechem. Niemniej szanuję pełne oddanie.

[audiobook]
Na finale biłam brawo, serio.

TAK.. w końcu po przebrnięciu pierwszej cześci, rozkręcaniu się w drugiej, dotarliśmy do wspaniałej opowieści fantasy o namiętności, pasjii, zemscie i magii. Dlatego potrzykroc wreszcie krzyczę tak dla tej powieści.

Nie spodziewałam się, że trzecia cześć serii plater prisoner pochłonie mnie tak bardzo.
Cieszy mnie rozwój głównej bohaterki, która mimo wszystko nadal potrafiła mnie rozbawić swoimi przemyśleniami.
Midas to narcyz wcielony, ucieleśnienie wszystkich red flags, które można spotkać u osób z syndromem osobowości. Tak żywy, że człowiek jest w stanie uwierzyć, ze ktos taki mógłby istnieć (zwłaszcza jeśli miało sie w życiu do czynienia z narcyzami).
Zastanawiam się jak zostanie rozwinięty wątek królowej, który wydawał sie dopiero wstępem do wiekszej historii.

Och, no proszę... W końcu rozwinęła się akcja a romans nabrał rumieńców. Zakończenie nieco zaskakujące, bo spodziewałam się go dopiero na koniec serii, ale wygląda na to, że królowa odegra jednak większą rolę niż król.

• Po angielsku
  • Do kupienia