Dwór cierni i róż

Sarah J. Maas Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1)
literatura młodzieżowa 524 str.
A Court of Thorns and Roses
Data 1. wydania:
2015-05-05
Jakub Radzimiński
Uroboros
literatura młodzieżowa
fantastyka fantastyka i fantasy literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta

A Court of Thorns and Roses
Jakub Radzimiński
Uroboros
literatura młodzieżowa

Kup książkę

Pierwszy raz miałam styczność z autorką dzięki tej serii i dziękuję bardzo za nią światu. Lekka, pełna fantazji, nawet nie wiem dokładnie kiedy skończyłam czytać a już sięgałam po następny tom. Gorąco polecam.

Początkiem nieco mdła i głupawa, końcem zaczęła się rozkręcać. Widać, że całość do czegoś dąży. Postacie są przekomicznie wyidealizowane, ale braki charakterystyki (szczególnie u głównej bohaterki) Autorka nadrabia fabułą, która zaskakuje, bawi i wzrusza.
Według mnie najsłabsza cześć ze wszystkich trzech, a mimo to nakłoniła mnie do dalszej lektury.

To jest jedna z tych serii, które mają rewelacyjny początek a beznadziejną kontynuację. Pierwszy tom polecam szczerze. Nietypowa historia, nietypowi bohaterowi. Fabuła interesująca. Na pewno jest to coś innego. Można się w tej książce zaczytać. I na niej polecam zaprzestać. Pozostałe części wieją nudą.

Widać, że książka przeznaczona dla młodszych czytelników. Dostajemy w sumie opowieść o Pięknej i Bestii w bardziej mrocznym wydaniu ale dalej to prawie to samo nie licząc zakończenia i ostatnich stron. Plus za postać księcia wiosny i główną bohaterkę, która potrafi mieć własne zdanie

Początek książki dłużył mi się. Byłam pewna, że jej nie dokończę, jedna nie poddałam się i nie żałuje.
Istotny nadludzie bardzo mi się spodobały w tej książce.
Dodatkowa główna bohaterka lubi malować, co też mi się podobało.
Najbardziej ciekawią mnie losy jej wybawcy. I dzięki tej postaci sięgnę po dalsze książki z cyklu.
Szybko i przyjemnie się czytało.

Ogólnie mówiąć, to książka mi się bardzo podobała. Bardzo przyjemnie się ją czyta, leci się strona za stroną, nie wiadomo kiedy przychodzi godzina "miałam się dzisiaj wcześniej położyć". Obawiam się jedynie, czy pomysł na fabułę (pod względem samych bohaterów) nie będzie zbyt podobny do tego, co było w serii "Szklany tron". Bo póki, co niebezpiecznie podobnie to wygląda......

Książka podobała mi się bardzo, nie mogłam się od niej oderwać, póki nie przeczytałam ostatniej strony, bardzo fajna pozycja na zimowe wieczory :)

Świetna pozycja, nie myślałam że aż tak mnie wciągnie

Kolejna świetna seria.
Kolejna walczącą kobieta. Wątki miłosne. Zagadki.
Autorka sprawnie wprowadza nas na początku w romans pomiędzy dwójką bohaterów - po czym wszystko odwraca się o 180 stopni!
Jak mam nagle lubić postać, która od początku jest ukazywana jako zło wcielone?

Podczas czytania tej serii znalazłam wiele podobieństw do innej serii - Szklany tron - wizualnie...

Książkę czytało się naprawdę dobrze. Język i styl w niej zawarty jest klarowny i przystępny co sprawia, że nie nuży. Przypuszczam, że jest to jedna z przyczyn sukcesów książki. Pewnie też dlatego przeczytam drugą część.
Niestety dużo gorzej jest z fabułą. Podczas czytania przez cały czas miałam silne wrażenie, że autorka po prostu stworzyła combo różnych bajek, baśni i...

Dyskusje

7 317