Królobójczyni

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Cykl: Łowczyni (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The King Slayer
fantastyka, wiedźmy, ya, romans, magia
Nowe

Elizabeth Grey przebywa w magicznie chronionej miejscowości Harrow, starając się ukryć przed uzurpatorem Anglii, który wyznaczył nagrodę za jej głowę. Po ostatnim spotkaniu z Elizabeth Lord Blackwell pragnie większej władzy i przygotowuje się do wojny z czarownicami i czarownikami, którzy stali się sojusznikami Elizabeth. Po utracie źródła swojej mocy Elizabeth jest wyczerpana fizycznie i...

Po utracie źródła swojej mocy Elizabeth jest wyczerpana fizycznie i psychicznie. Wojna zawsze wiąże się z poświęceniem oraz zatarciem granic pomiędzy dobrem i złem. Teraz dziewczyna musi zdecydować jak daleko jest w stanie posunąć się by ocalić tych, których kocha.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/krolobojczyni/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/krolobojczyni/

IsaX | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Mimo iż pisałam,że to lektura dla młodszego pokolenia, nie mogłam się oprzeć i sięgnęłam po drugą część, by przekonać się jak zakończy się walka z Blackwellem.
Książka prosta, łatwa i całkiem przyjemna. Brak w niej jednak tego czegoś, tego co nie pozwala ci myśleć o niczym innym, zapada w pamięć , wzrusza, intryguje. To niestety nie ten poziom.

Olix | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

"Królobójczyni" to druga i zarazem ostatnia część serii "Łowczyni" autorstwa Virginii Boecker. Ot, taka prosta i przyjemna duologia.

W tej części Elizabeth staje przed obliczem Rady w Harrow, która ma zdecydować o jej dalszym losie w mieście. Wszystkim znany jest fakt, że w niedawnej przeszłości była najlepszą łowczynią, która pracowała dla Blackwella - dla ich największego wroga, odpowiedzialnego za wiele okropnych zbrodni uczynionym względem ich bliskich. Rada przydziela jej ważne zadanie, a mianowicie dziewczyna musi zgładzić króla. Czy jej się to powiedzie? Jaki będzie finał tej historii?

Na początek powiem tyle, że książka nie była jakoś szczególnie bardzo wciągająca, ale również nie była nudna. Początkowo trudno było mi się wgryźć w tę historię, jednak z czasem poszło już z górki.
Za zaletę z ręką na sercu mogę uznać styl autorki. Mimo, iż ciężko było mi niekiedy przebrnąć przez niektóre rozdziały, to przez te wszystkie prawie 400 stron podziwiałam urozmaicone słownictwo,...

Sophie | 2016-12-05
Przeczytana: 29 listopada 2016

"Łowczyni" to książka, której po prostu potrzebowałam, kiedy już nie bardzo chciało mi się czytać, a ona na nowo pozwoliła mi nabrać czytelniczego "apetytu". Nie mogłam się więc doczekać kolejnych tomów tej historii, więc bardzo się ucieszyłam na wieść o premierze "Królobójczyni"! Drugi tom cyklu "The Witch Hunter" niejednym mnie zaskoczył... Jeżeli chcecie się dowiedzieć czym konkretnie, to zapraszam do przeczytania recenzji!

Elizabeth powoli wraca do zdrowia, choć demony z przeszłości - i te już pokonane i te czające się bezustannie w mroku - nie dają jej o sobie zapomnieć. Nie ma jednak wyboru - jeżeli chce pozostać w Harrow wraz ze swoją nową rodziną i przyjaciółmi, których nigdy nie spodziewała się znaleźć, to musi stanąć do walki, nawet jeżeli wydaje się ona już w tej chwili skazana na porażkę.

„Królobójczynię”, podobnie jak „Łowczynię” czytało mi się naprawdę świetnie. Akcja prawie od samego początku gna do przodu i pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Po...

| 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Recenzja może zawierać spoilery do pierwszej części

Mimo iż, Elizabeth Gray, zyskała nowych przyjaciół w świecie czarowników, większość i tak widzi w niej zagrożenie – w końcu jeszcze nie dawno na nich polowała. Dlatego staje przed radą, czy warto jej ufać, czy będzie to dla niej zgubne. Aby to uzyskać Elizabeth musi zabić jej dawnego mistrza, Blackwella, który planuje wojnę z czarownikami. Zadanie jest o tyle trudniejsze, że bohaterka przekazała swoje znamię jej ukochanemu Johnowi, który przez jego posiadanie, zaczyna się zmieniać.

Książka wciągnęła mnie mniej niż poprzedni tom, aczkolwiek i tak mnie uwiodła. Styl pisania pani Boecker, mimo iż prosty, to jednak opisy są chyba największą zaletą książki. Nie są one tak rozbudowane, aby zajmowały trzy czwarte rozdziału, aczkolwiek są zbudowane w taki sposób, abyśmy przenosili się wir walki.
Tak jak w pierwszej części główna bohaterka była naprawdę niezła, polubiłam ją, to w tym tomie była dość męcząca.
„Wstyd mi za swoje dąsy,...

Jak daleko moglibyście się posunąć, gdyby to właśnie od was zależało życie drugiego człowieka? Czy bylibyście w stanie się poświęcić?
Elizabeth, przekazując swoje magiczne znamię umierającemu Johnowi, doskonale zdawała sobie sprawę, że sama może stracić przy tym życie. Jednakże chęć uratowania cennego jej sercu chłopaka była zbyt silna, aby egoizm przejął nad nią kontrolę. Niestety śmierć musiała obejść się smakiem. Dziewczyna również została odratowana, lecz jej próby odnalezienia się w świecie, gdzie dla większości ludzi nadal pozostawała zdrajczynią były znacznie trudniejsze. Na całe szczęście miała u swego boku ukochanego oraz oddanych przyjaciół, którzy ją wspierali i pomagali odizolować od krzywych spojrzeń. Niestety nikt nie był w stanie ochronić Elizabeth przed faktem, że pragnący władzy nad wszystkim i wszystkimi Blackwell zaczął tworzyć swoją potworną armię w celu wyeliminowania każdego, kto stanie mu na drodze w dążeniu do wyznaczonego celu. Była łowczyni czarownic...

Carmen | 2016-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Ciężko mi opisać, jak bardzo wyczekiwałam „Królobójczyni”, czyli drugiej części cyklu „Łowczyni” autorstwa Virginii Boecker. Wręcz zakochałam się w pierwszej części, której bohaterowie byli ze mną jeszcze na długo po skończeniu czytania. Rewelacja! Dlatego też druga część była dla mnie ogromną radością, która powiększała się wraz z poznaniem treści pierwszej strony, potem kolejnej i następnej…

„Królobójczyni” to dalsze losy bohaterów „Łowczyni”, czyli przede wszystkim: Elizabeth, Johna, Nicholasa, Schuylera, Caleba, Malcolma, no i oczywiście lorda Blackwella, który w pierwszej części sam utorował sobie drogę na tron. Drugi tom cyklu rozpoczyna się dwa miesiące po nieszczęsnym balu maskowego u lorda Blackwella, który zdążył wyrobić sobie bardzo złą opinię. Przynajmniej w niektórych kręgach. W końcu jakby nie patrzeć, wtrącił do więzienia swego bratanka wraz z jego matką. Warto przypomnieć, iż przecież kazał pojmać samego króla! Akcja książki już od pierwszych stron rusza z kopyta....

Angelika Kurek | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

O ile pierwszym tomem (Łowczynią) byłam zachwycona, to Królobójczyni nieco mnie rozczarowała.
W pierwszym tomie świetnie oddany był klimat średniowiecza. Inkwizycja, królowie, czarownice itd. W drugim tomie gdyby nie kilka uwag, w ogóle nie wiedzielibyśmy że jesteśmy w średniowieczu, równie dobrze moglibyśmy być w późniejszej epoce albo w ogóle w fikcyjnej czasoprzestrzeni - i to chyba jest dla mnie największe rozczarowanie, uważam że autorka oddała świetnie klimat epoki w Łowczyni.
Niemniej Królobójczynini czyta sie świetnie, książka nas wchłania w swoją akcję i znajdujemy się niemal za plecami Elizabeth, znamy bohaterów i antybohaterów i tu zaskoczenia nie ma, wiec wiemy czego się spodziewać. Niestety nasza główna bohaterka traci tu część swojej hardości, niezależności, bezczelności... oddaje znamię, które było przyczyną jej niezwykłych zdolności, swojemu ukochanemu. I właśnie to znamię staję się przyczyną wielkiej wojny między oddziałami Blackwell'a, który to przemocą wdarł...

Lenka | 2017-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 maja 2017

Nieco ponad rok temu udało mi się wygrać rozdanie dla blogerów organizowane przez wydawnictwo Jaguar. W efekcie wygranej miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować pierwszą część dylogii autorstwa Virginii Boecker pod tytułem "Łowczyni". I choć pierwszy tom był fenomenalny to dopiero dziś udało mi się przeczytać jego kontynuację o tytule "Królobójczyni". I wiecie co? Cudownie było powrócić do szesnastowiecznej Anglii, aby wraz z bohaterami toczyć walkę z bezwzględnym Blackwellem o tron, władzę i wolność magów.

Tak jak i w pierwszej części tak i w drugiej autorce udało się mnie zaskoczyć kilkoma zwrotami akcji. Już od pierwszych stron akcja rusza z kopyta i nie zwalnia nawet na moment. Uważam, że najlepiej rozpocząć lekturę drugiego tomu zaraz po zakończeniu przygody z "Łowczynią", ponieważ rozdziały otwierające "Królobójczynię" są bezpośrednią kontynuacją wątków zamykającą pierwszy tom.

Więcej:...

Pabottyro | 2016-12-12
Przeczytana: 06 grudnia 2016

The King Slayer – Królobójczyni to druga i zarazem ostatnia część cyklu Łowczyni (recenzja). Muszę przyznać, że jest mi trochę przykro, ponieważ historia Elizabeth – łowczyni czarownic, naprawdę przypadła mi do gustu.

Virginia Boecker ponownie mnie zaskoczyła. Pokazała nam nie tylko walkę dobra ze złem, pokazała jak trudna bywa walka z samym sobą, zmierzenie się z konsekwencjami naszych czynów i wyborów. Pokazała, co znaczy miłość, przyjaźń czy poświęcenie, pokazała, że dla każdego, mimo wszystko, jest jeszcze nadzieja.

Elizabeth nie nosi już magicznego znamienia, które chroniło ją przed zranieniami, chce jednak udowodnić, że nadal jest tak samo wartościowym wojownikiem, chce pokazać, że stała się lepszym człowiekiem. Dziewczyna stawia sobie jeden, nadrzędny cel – zabicie Blackwella. Wie, że tylko kończąc z nim raz na zawsze, będzie mogła zapewnić bezpieczeństwo tym, których kocha. Nie czekają ją łatwe wybory. Zdrada, więzienie, magiczne rytuały… Czy ktoś mówił, że będzie z...

kasiuniaand | 2017-01-23

Zaskoczyło mnie, (ale pozytywnie), że to już koniec, tak bardzo przyzwyczaiłam się do tego, że cykle fantasy są rozwlekane na wiele tomów. Szczerze mówiąc średnio pamiętałam wydarzenia z pierwszej części, nie porwała mnie jakoś szczególnie ta historia. Jednakże drugą część uznaję za bardziej udaną. Niejednokrotnie wydarzenia mnie zaskoczyły, nie nudziłam się, a zakończenie oceniam na jak najbardziej udane.