Kot, który zszedł pod podłogę

Tłumaczenie: Jan Kabat
Cykl: Kot, który... (tom 9) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Went Underground
kot, kryminał

Jim Owilleran pakuje swoją starą książkę podróżną i dwa koty syjamskie, Koko i Yum Yum, po czym wyrusza do swej drewnianej chaty w Moose County, gdzie zamierza spędzić słoneczne i radosne lato. Wakacje zaczynają się złowróżbnie od zniknięcia fachowca, którego Qwilleran zatrudnił do robót stolarskich w swoim domku. Koty zaczynają naprawdę szaleć, kiedy natykają się na zwłoki... Niewykluczone, że pod samym nosem Koko działa seryjny zabójca, i teraz ten genialny pomocnik Qwillerana musi kopać jeszcze głębiej, by oczyścić swego pana z podejrzeń a i przy okazji wygrzebać motyw kryjący się za KOTOstforiczną zbrodnią.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Słowem, "Kot, który zszedł pod podłogę" to bardzo dobra lektura – czasem zabawna, czasem poważna, lecz przez cały czas trzymająca w napięciu. A o to w kryminałach w końcu chodzi.

Goldie | 2016-03-11
Przeczytana: 10 marca 2016

W tej części przynajmniej nie było kolejnego romansu głównego bohatera ;). Za to znowu trup ściele się gęsto! Co ciekawe, w tym miasteczku naprawdę nie przejmują się kolejnymi znikającymi osobami! Chyba nie chciałabym tam mieszkać ;). I policja też niewiele działa. W każdym razie koty zdecydowanie są niezbędne do rozwiązywania zagadek kryminalnych, a przynajmniej tej jeden kot - Koko!

justi | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Cieszę się, że mam już cały komplet książek z tej serii, bo mogę kiedy chcę delektować się specyficzym humorem, niezwykłymi przygodami i uroczymi kotami, w pięknych "okolicznościach natury". One się naprawdę nie nudzą!

marmysza | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Jak zwykle miło i przyjemnie, klimatycznie i z kocią nutą. Czytam po kolei wszystkie tomy i zastanawiam się czy do ostatniego ktokolwiek ocaleje z tego miasteczka, trup ściele się gęsto w każdym tomie :)

Liza | 2011-01-09
Przeczytana: luty 2010

ciekawy kryminał

Sansenoi | 2015-05-30
Przeczytana: 29 maja 2015

Książka napisana lekkim piórem. Relacje głównego bohatera z jego kotami nadają jej żartobliwy ton, mimo że, książka dotyczy poważnej sprawy związanej z morderstwami. Bardzo mnie urzekła. Kiedyś na pewno jeszcze do niej wrócę. Polecam.

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Demanroe | 2011-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Lekki kryminał napisanym prostym językiem,który utrzymuje w napięciu i ma wiele niewyjaśnionych spraw prawie do końca.

Kara | 2010-05-18
Przeczytana: maj 2010