Kot, który spuścił bombę

Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Dropped a Bombshell
kryminał, kot, dziennikarz
piotrex

Mieszkańcy Pickax oczekują rozpoczęcia obchodów sto pięćdziesiątej rocznicy założenia miasta pod hasłem "Teraz Pickax!". Tymczasem dziennikarz James Qwilleran podejmuje Harveya Ledfielda, przyszłego architekta, który przyjechał w odwiedziny. Qwill zaprasza Harveya do swojego składu na jabłka, który chłopak chce naszkicować. Jego wizyta w domu dziennikarza wywołuje szereg dziwnych zdarzeń. Z jakiego powodu niezwykły syjamczyk Koko skoczył z balkonu prosto na głowę Harveya? I dlaczego wuj i ciotka gościa nie pokazują się publicznie od chwili jego przyjazdu?
Zachowanie Koko nie jest jedyną oznaką zbliżających się kłopotów. Wdowa obdarzona zdolnością jasnowidzenia przepowiada zbrodnię, a pewna kobieta przyjeżdża na weekend z Kalifornii, żeby zostawić wiadomość dla Qwilla. Koko musi pomóc Qwilleranowi złożyć elementy tej układanki.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

..."Kwiecień był piękny tego roku! Nie było zamieci śnieżnych, burz gradowych ani ulewnych deszczy, podczas których obsuwałyby się skarpy ziemi zamienione w błoto. Ani razu nie doszło do odcięcia prądu. Miękkie nocne deszcze zraszały pola kartoflane w Moose County i poiły piwonie w ogrodach Pickax, miasta stanowiącego ośrodek okręgu. Pogoda sprzyjała zbliżającym się obchodom sto pięćdziesiątej rocznicy założenia Pickax, które leżało czterysta mil na północ od każdego normalnego miejsca. Planowano parady, uroczystości i zjazdy rodzinne. Jim Qwilleran, dziennikarz prowadzący kolumnę w gazecie lokalnej, który spędził zimę w apartamencie, zamierzał przenieść się wraz z domownikami (dwa koty syjamskie) do swojej letniej siedziby, aby obserwować te wydarzenia z bliska."
To właśnie w swoim pięknym składzie na jabłka Qwill podejmuje Harveya Ledfielda, młodego architekta, który zupełnie nie przypada do gustu Koko. Ku niepomiernemu zdziwieniu dziennikarza, kot skacze z balkonu wprost na...

Kasia | 2015-07-09
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 31 maja 2015

Im dalej czytam serię tym mniej podoba mi się główny ludzki bohater. Bo koty to koty!

Izabela Horbik | 2016-08-02
Adrian | 2016-04-11