Kot, który wykradał banany

Cykl: Kot, który... (tom 27) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Went Bananas
thriller, sensacja, kryminał

Noc premiery "Bądźmy poważni na serio" Oscara Wilde'a i otwarcie nowej księgarni zwiastują dobre czasy dla mieszkańców Pickax. Niestety nad radosną atmosferą zawiśnie groza tajemniczej śmierci przyjezdnego aktora i kradzież rzadkiej książki. Także tym razem Qwilleran, za podszeptem dociekliwego Koko, zaangażuje się w rozwój wypadków. Czy dziwne upodobanie kota do bananów przyczyni się do...

Także tym razem Qwilleran, za podszeptem dociekliwego Koko, zaangażuje się w rozwój wypadków. Czy dziwne upodobanie kota do bananów przyczyni się do rozwikłania zagadki? Zobaczcie sami!

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Według Anglosasów życzenie aktorowi powodzenia przed spektaklem przynosi pecha. Podobnie jak zjedzenie przez aktora przed przedstawieniem czegokolwiek, co zawiera cytrynę lub mleko. Nie wolno podczas spektaklu gwizdać, podczas próby zaś wymawiać ostatniego wersu granej sztuki. Trzeba też strzec się, aby nie ubrać niczego zielonego, żółtego lub niebieskiego na scenę, bo wtedy łatwo o nieszczęście. Aby było dobrze, aktorowi należy życzyć jedynie połamania nóg. Te życzenia przydają się zwłaszcza tym, którzy grają w Makbecie, uznawanym podobnie jak w Polsce Horsztyński, za sztukę fatalną. Jednak dla mieszkańców Moose County najbardziej feralną ze sztuk okazuje się Bądźmy poważni na serio Oscara Wilde’a. Jeden z kluczowych aktorów umiera w tajemniczych okolicznościach. Nie dość, że spektakl staje pod znakiem zapytania, to z nowo otwartej księgarni zostaje skradziona bezcenna książka. Qwill ma jednak coś zupełnie innego na głowie. Jego syjamczyk notorycznie wykrada ze śmieci skórki po...

Lady_B | 2012-04-11
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Nie widzę w tej książce za wiele z gatunku thrillera, sensacji, ani dobrego kryminału. 90% powieści jest nudne jak flaki z olejem. Z niecierpliwością wyczekiwałam rozwinięcia akcji, co nastąpiło na ostatnich stronach, a na dodatek zakończenie mnie zawiodło. Przeczytać dla umilenia wolnego czasu można, ale żeby to zaraz nazywać "największym hitem od czasu A. Christie" to moim zdaniem przesada.

asikxx | 2016-07-03
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2016

Ponownie pojawiło się w okolicy Pickax miejsce, o którym wcześniej Jim Qwilleran nie wspominał. Imponujący, ogromny i jedyny w okolicy drewniany dom. Wielki z niesamowitą i historią i ostatnią z rodu dziedziczką, która na stare lata wraca do domu dzieciństwa.
Wiele opowieści Jim usłyszy, o domu, o rodzinie i innych jego mieszkańcach... A gdzie tu kryminalna historia do rozwiązania dla Koko?
Cała książkę zbieramy wątki, poszlaki, podejrzenia. Tajemniczy wypadek, niewyjaśniona śmierć sprzed lat. Potem wreszcie jest i spodziewana ofiara. I czy najbardziej podejrzany jest winny?

ewqa | 2016-09-22
Przeczytana: wrzesień 2016