Pierścień. Spadek po ostatnim templariuszu

Wydawnictwo: Philip Wilson
El Anillo. La herencia del ultimo templario
8372361940
Templariusze

Cristina, obiecująca nowojorska adwokatka, w dniu swoich dwudziestych siódmych urodzin otrzymuje dwa pierścionki. Pierwszy, z wielkim brylantem, jest pierścionkiem zaręczynowym od bogatego maklera giełdowego, nieznany jest natomiast ofiarodawca drugiego, starego pierścionka z rubinem . Cristina przyjmuje obydwa, nie wiedząc, że są one nie do pogodzenia, że pierścionek z czerwonym rubinem wciągnie ją w przygodę, która wiele nauczy ją o życiu, miłości i śmierci , stanie się dla niej niezapomnianą lekcją, która na zawsze odmieni jej los, jej widzenie świata. Tajemniczy pierścionek każe jej jechać do Barcelony, gdzie będzie musiała stawić czoło tajemniczym postaciom, uporać się ze wstydliwymi sekretami rodzinnymi, spotkać się ze swą pierwszą miłością , dowiedzieć się o istnieniu hermetycznej sekty, o enigmatycznym spadku, który będzie mogła odnaleźć dopiero po rozszyfrowaniu znaków ukrytych w gotyckich obrazach templariuszy.

Do kupienia tej książki skusiła mnie, jak to już często bywa, notka z okładki, dumnie głosząca, że to opowieść o hermetycznej sekcie, enigmatycznym spadku i rozszyfrowywaniu znaków ukrytych w gotyckich obrazach, a takie tematy to ja lubię. Zapowiadało się bardzo ciekawie, niestety, na zapowiedziach z okładki się skończyło. W czasie czytania czegoś ciągle brakowało, napięcia, zagadek, hermetycznej sekty, gotyckich obrazów, o znakach w nich ukrytych nawet nie wspominam. Tylko rozterek uczuciowych głównej bohaterki było aż nadto :)

Był już jeden taki pierścień, co namieszał trochę we wszechświecie, ale mały irytujący Hobbit razem z ekipą przyjaciół, zrobił z nim porządek. Główna bohaterka "Pierścienia", Cristina, jednak nie ma ani owłosionych stóp, ani takich znajomych, więc z tytułowym elementem biżuterii nie poszło jej tak łatwo. Za to irytujące usposobienie ma podobne jak Frodo, zawsze coś.

Poleciłabym "Pierścień" jedynie człowiekowi, który w promieniu 100m nie znajdzie...

Krzysztof Baliński | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Takie sobie czytadełko, zwane ponoć bestsellerem, z historycznym motywem w tle. Autor napisał banalnie prostą historię,
teorio -spiskowy temat Templariuszy i tajemniczych skarbów, które rozbudzają wyobraźnię. Do tego mamy historię pierwszej młodzieńczej miłości głównej bohaterki. Dalej, trochę zamieszania związanego z przygodą, poszukiwania skarbu i to właściwie wszystko. Akcja książki rozgrywa się współcześnie, mamy tu próbę przedstawienia ze współczesnej perspektywy motyw upadku Zakonu Templariuszy.

Główną bohaterką, jednocześnie narratorką, tej opowieści, jest Cristina, 27 letnia prawniczka z Nowego Jorku, urodzona w Barcelonie. Rodzina opuściła rodzinny kraj, gdy Cristina miała 14 lat. Ona bardzo to przeżyła, bowiem było to dla niej rozstanie z Oriolem, z którym przeżyła pierwszą, młodzieńczą miłość.
Pewnego dnia, do Cristiny trafiły, 2 pierścienie, jeden zaręczynowy, od Mike'a, maklera, a drugi tajemniczy rodzinny klejnot. Jak się okazuje, te dwa pierścienie "gryzą...

Agnieszka1985 | 2013-08-07
Przeczytana: sierpień 2013

Książka słaba, nudna i przewidywalna. Czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce i dotyczy templariuszy, ukrytych skarbów i tajemnic. Ta książka jest najsłabszą z dotychczas przeze mnie przeczytanych książek w tej kategorii. Poza fabułą, denerwująca jest również pierwszoosobowa narrracja, a także fakt, że główna bohaterka bardziej koncentruje się na rozważaniach dotyczących orientacji seksualnej innych postaci, a nie na poszukiwaniu skarbu. Podsumowując: nie polecam.

Ervisha | 2010-10-26

Kolejna powieść dotycząca legendy zakonu templariuszy.
Całość nudna, naiwna, przereklamowana i naciągana do granic możliwości
a myślenia oraz wypowiedzi wskazują na to, że jest średnio inteligentną a nie wykształconą osobą.

Mamy tu taki misz-masz wszystkiego... Morderstwo, samobójstwo, sekta, miłość, poszukiwanie skarbu, rodzinne tajemnice, pomieszanie teraźniejszości z przeszłością – niby wszytko a tak na prawdę nic bo w rezultacie całość nie trzyma się kupy.

Całość beznadziejna i przereklamowana - to gniot a nie bestseller.

| 2013-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2013

60 s. Książka zapowiadała się całkiem ciekawie, ale na tym się skończyło. Postać głównej bohaterki wydawała mi się głupią nastolatką - postacią amerykańskich seriali, a nie wziętą panią adwokat. Język też jakby żywcem wyjęty z amerykańskiego serialu. Co gryzie mi się nieco z tematyką templariuszy. Krótko mówiąc popieram poprzednie opinie o książce i żałuję, że nie przeczytałam ich zanim przytargałam ją do domu..

malkovic | 2012-01-14
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Po prostu przeciętna- nie dałabym jej miana jakiegokolwiek bestselera nawet Wysp Owczych :) poczytać można - szału nie robi... i muszę zgodzić się z kolegą, który wcześniej pisał opinię.... stado błędów w książce, począwszy od nie zachowania czasu, poprzez liczbę, a skończywszy na rodzaju, często zjadane końcówki... żal, że za takie pieniądze wypuszcza się taki chłam....

Ula | 2010-07-12

Chyba wydawnictwo oszczędza na korekcie.

Lidia | 2016-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2016

Infantylna narracja - przede wszystkim ona dyskwalifikuje tę książkę.
"Jestem kobietą zaręczoną i poważną", "bardzo dobrym adwokatem" - mówi o sobie Cristina, narratorka, główna bohaterka powieści. Tymczasem czytelnikowi daje się poznać jako pusta, głupia jak but dziewoja, która poznanemu w samolocie mężczyźnie podczas lotu opowiada historię otrzymania tajemniczego pierścienia tylko dlatego, że nowo poznany towarzysz podróży jest "bardzo atrakcyjny", a potem daje mu się zapraszać na kolacje, mimo że jest wrogiem jej kuzynów i z jego polecenia została napadnięta, o czym on sam szczerze ją informuje. I czy wykształcona prawniczka, od 13 roku życia mieszkająca w USA, ale urodzona w Barcelonie i tam pobierająca pierwsze nauki, naprawdę może NIC nie wiedzieć o templariuszach? Poza tym, mimo ciągłych deklaracji o miłości do narzeczonego, zachowuje się jak opętana "pierwszym pocałunkiem, smakiem soli, burzą, pierwszą miłością", którą przeżyła jako trzynastolatka. Poziomem intelektualnym i...

Zamach na Dwie Wieże, narzeczeństwo, pierścionek zaręczynowy, drugi pierścionek, magiczna moc tego drugiego pierścienia, rodzinne tajemnice, seks: hetero-, homo-, bi-, jeden transwestyta, Barcelona, urocze uliczki ("Uliczkę znam w Barcelooonie..." :)), malutki antykwariat z tajemniczym antykwariuszem, kościoły, podziemne krypty, spiski, templariusze wiecznie żywi, sekty, obrzędy, niebezpieczeństwo, poszukiwanie skarbu, poszukiwanie miłości, bezludna wyspa, wspólne nurkowanie, plaża nudystów, dzikie tańce o wschodzie słońca...

Czego w tej książce nie było? Odrobiny realizmu.

Całość sprawia wrażenie, jakoby autor wystrzelał się z wszystkich pomysłów na twórczość całego życia.

Wątek historyczny potraktowany po macoszemu, pobieżnie i bez znajomości tematu. Niestety, ale pisanie książek z historią w tle to żmudne prace badawcze nad historycznymi dokumentami, tutaj całość wygląda tak, jakby autor pisał o templariuszach na podstawie notatki znalezionej gdzieś w Internecie.

Jedynym...

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

powieść dla miłośników historii, tajemnic, książek z tajemnicą. Książka zachwyca piękną okładką. Godna uwagi jest również jej treść. Młoda prawniczka po zmarłym dawno wujku dziedziczy obraz. Odczytanie testamentu ma miejsce w Hiszpanii, dokąd przyjeżdża. Spotyka dawnych znajomych: energiczną żonę wuja, jej syna, Oriola (kiedyś się w nim podkochiwała) i jego kuzyna. Młodzi rozpoczynają śledztwo w sprawie pierścienia, jaki otrzymała bohaterka. Okazuje się bowiem, że należał on do templariusza i pokazuje on swojemu właścicielowi wydarzenia sprzed wielu wieków.

Wspaniała opowieść, polecam.