Niewierna żona

2007-04-19
2007-04-19
Krystyna Chmiel
niewierna żona james grippando

Payton Shields, mężatka, pracuje w bostońskim szpitalu jako pediatra. Kiedy ulega wypadkowi samochodowemu, na skutek którego traci dziecko, zeznaje, że ktoś próbował ją zabić. Mało tego, jak twierdzi, od jakiegoś czasu czuje się prześladowana.
Wkrótce, jej były chłopak zostaje zamordowany, a ona zostaje oskarżona o morderstwo.
Jak to możliwe, że Payton sama będąc ofiarą, wylądowała na sali sądowej jako oskarżona?

Książka wydana dość dawno temu, o autorze nigdy wcześniej nie słyszałam. Kiedyś ktoś mi ją podarował, i trochę przeleżała na półce. Warto było sięgnąć w końcu po nią, ogólnie podobała mi się, choć nie była to może rewelacja, to mogę powiedzieć, że było naprawdę dobrze, a zakończenie było nieprzewidywalne.
Polecam.

Jak to możliwe, że Payton sama będąc ofiarą,...

Świetny thriller, bez drastycznych momentów, erotycznych czy wręcz wulgarnych scen, po prostu wciągająca historia kobiety, której nagle wszystko zaczyna sypać się na głowę. Wypadek samochodowy, z którego cudem uchodzi z życiem, ciągłe prześladowanie przez nieuchwytnego wielbiciela, mąż od którego coraz bardziej się oddala, nie do końca współczujący rodzice, krusząca się kariera. Nasza bohaterka jest wciągana w coraz głębsze bagno, do którego dostała się nie ze swojej winy i choć desperacko próbuje się czegoś uchwycić, nikt nie chce lub nie potrafi jej pomóc. Solidaryzowałam się z Peyton, bo od początku wiadomo jest, że jest ona niewinna, ale okoliczności tak się składają, że nie dziwimy się także, że nikt jej nie wierzy. Wydaje mi się, że niektóre wątki są urywane bez wyraźnego zakończenia, nie wszystkie sprawy zostają wyjaśnione, ale nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze. Trochę szybkie zakończenie, mimo to książka godna polecenia.

Po raz kolejny z miłą chęcią sięgam po nieco starsze powieści, które w znacznej mierze okazują się być fantastycznymi lekturami. Każdego dnia odkrywam "nowych- starych" autorów, którzy mnie ekscytują swoją twórczością i nieco bardziej pragnę zagłębić się w pozostałych ich dziełach.

"Niewierna żona" to mocno wciągający thriller psychologiczny, który porządnie namiesza czytelnikowi w głowie. Niezwykle intrygująca fabuła, naszpikowana nieobliczalnymi bohaterami, niewyjaśnionymi wydarzeniami, mrocznymi myślami, opętaniem wynikającym z ogromnej potrzeby kontroli i pożądania. A wszystko to podparte nieszablonowym sprytem "czarnego charakteru", jego przebiegłością, finezją i zawziętością, dla których nie istnieją żadne granice. Niebezpieczeństwo rosło wraz z każdym następnym rozdziałem. Podobnie jak cała akcja, której tempo i kierunek były trudne do jakiegokolwiek ustalenia.

Książka Jamesa Grippando jest nietuzinkowa, bowiem wywołuje tak wiele skrajnych emocji. Silnych emocji. Ona wzrusza, pociąga, ekscytuje, a zarazem szokuje, odpycha i dezorientuje. "Niewierna żona" to doskonały thriller psychologiczny, który od samego początku trzyma w napięciu, aż do swoich ostatnich stron. On przyciąga i porywa w świat pełen mrocznych i niebezpiecznych intryg, gdzie grasuje nieobliczalny stalker., napawając lękiem. To książka od której nie sposób się oderwać, gdyż czytelnik czuje ogromną wewnętrzną potrzebą poznania prawdy. Niewygodnej prawdy, która zniszczy wiele osób.

zdrada w cyberświecie.
Bardzo ciekawy temat na książkę.
Książkę czyta się przyjemnie, temat nieoklepany.
Książka trafiła do mnie przypadkiem, przyniesiona z wymiany książkowej, ale wiem, że zagości u mnie na stałe na półce i kiedyś jeszcze do niej wrócę.

zdrada w cyberświecie.
Bardzo ciekawy temat na książkę.
Książkę czyta się przyjemnie, temat nieoklepany.

Tę książkę zobaczyłam przypadkiem w bibliotece, zobaczyłam opis i wzięłam. O autorze nie słyszałam wcześniej. Fabuła dotyczy bolesnych wydarzeń, które dotykają Peyton Shields, pediatry z Bostonu. Doświadcza ona na początku wypadku, który widać, że nie był przypadkowym wypadkiem. Ktoś niebezpieczny czyha na nią. Ciekawe jest, że mamy też fragmenty z tym bohaterem, przedstawiona jest w pewnym stopniu jego psychika. Jak się okazuje jest to ktoś naprawdę nieobliczalny. W tym samym czasie nie najlepiej też dzieje się w małżeństwie Peyton, nie układa jej się z Kevinem, większość czasu kobieta poświęca pracy. Przedstawiony jest też bardzo ciekawie wątek cyberseksu, z każdą stroną coraz bardziej jesteśmy ciekawi kim np jest "doktorka", czy może Peyton ma jakąś tajemnicę? Podejrzenia o zdradę, zdrada to też tematy tej książki. Jest więc wielowarstwowa, co nadaje jej moim zdaniem smaczku. Język zaś jest bardzo barwny, czytając mamy wrażenie, że to film, dialogów jest sporo, ale nie są naciągane, ale bardzo dobrze moim zdaniem napisane. Widać, że autor po prostu potrafi pisać. Napięcie czułam cały czas, faktycznie jest to thriller psychologiczny. Czujemy uczucie zagrożenia, gdy stalker zagraża bliskim Peyton.

Wydarzenia później mają miejsce też na sali sądowej, co zostało świetnie przedstawione i to raczej nie bez powodu, bo autor jest z zawodu prawnikiem, co widać według mnie wyraźnie. To kolejny smaczek tej książki. Czy małżeństwo Kevina i Peyton przetrwa? Kim okaże się stalker? Na te wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tej książce, zapewniam, że będzie ciekawie. Zakończenie też mnie mocno zaskoczyło, nie spodziewałam się, że właśnie ta osoba może za tym też stać, podejrzewałam inne osoby.

Uważam, że jest to zdecydowanie warta polecenia pozycja. Sama dziwię się, że autor jest chyba tak mało znany, a przecież pisze tak świetnie i niczego nie brakuje tej pozycji! Z chęcią zapoznam się z jego innymi książkami. Jest to bardzo dobry thriller psychologiczny, który czyta się z zapartym tchem. Przeczytajcie koniecznie.

Znalazłam w bibliotece. Zainteresował mnie tytuł. Ciekawa opowieść, zaskakująca fabuła i co ciekawe żona wcale nie była niewierna... :)
Polecam !! :)

Polecam !! :)

Kolejny kryminał psychologiczny, jaki w ostatnim czasie przeczytałam. Według mnie książka do pewnego momentu trzyma w napięciu, a potem się tylko dłuży. Nie zachwyciła mnie.

Pech , że wpadła mi w ręce i ją przeczytałem . Dlatego omijajcie ten gniot .

Pech , że wpadła mi w ręce i ją przeczytałem . Dlatego omijajcie ten gniot .

Jedna z moich ulubionych książek i jeden z ulubionych autorów. Opowieści Jamesa Grippando po prostu do mnie trafiają. Lubię jego styl i zastanawiam się dlaczego nie porwał innych czytelników.

• Moja biblioteczka

James Grippando Niewierna żona Zobacz więcej