Wieczny uciekinier

Okładka książki Wieczny uciekinier James Grippando
Okładka książki Wieczny uciekinier
James Grippando Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jack Swyteck (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Jack Swyteck (tom 8)
Born to Run
Świat Książki
2010-05-19
2010-05-19
Andrzej Leszczyński
wieczny uciekinier grippando james

Postać Jacka Swytecka jest już dla mnie w pewnym sensie kultowa. Zaczęłam poznawać jego historię od końca, niemniej jednak każda z powieści nadal utrzymuje w napięciu i pozwala kibicować bohaterowi od początku do końca. Doceniam pomysłowość autora- historie nie są monotonne, nie powtarzają się i mimo iż zawsze jest w nich "happy end", to i tak czyta się je z przyjemnością.
Lekka, przygodowa lektura na kilka wieczorów:)

Skuszony dobrymi opiniami o autorze zacząłem lekturę "Wiecznego uciekiniera" i przez większość książki było dość średnio i nie odczuwałem większej satysfakcji. Akcja w miarę szybka, wiele wątków, bohaterowie znośni, pojawiła się tajemnica i intryga (choć trochę wydumana ale realna),wszystko w średnio-dobrym schemacie sensacyjnej literatury popularnej.
Brakowało mi jednak czegoś czego oczekujemy od lektur tego typu, czegoś nieokreślonego co nazywa się często klimatem książki. To oczywiście odczucie subiektywne, ale tak to zadziałało w moim przypadku. Do tego główny bohater adwokat Jack Swyteck, został moim zdaniem tak słabo opisany przez autora, w taki sposób, iż trudno było się z nim identyfikować, polubić lub znienawidzić, a dla mnie to dość duży mankament w tego typu literaturze.
Kiedy oczekiwałem, że dotrwam jakoś z lekturą do spodziewanego końca, autor gdzieś po 2/3 książki zaskoczył mnie niebywale. Kulminacyjny punkt fabuły, jakieś 150 stron przeczytałem jednym tchem. Wszystkie dotychczasowe wątki zostały świetnie poprowadzone i okazały się fabularnie uzasadnione, intryga się zagęszczała, tajemnice powoli wychodziły na światło dzienne a całość napisana obrazowo, z werwą i trzymała mocno napięciu. Brawo dla autora. Z tego względu zasłużona 6/10 i zachęta dla mnie po sięgniecie na półkę po inne lektury pana Grippando.

Brakowało mi jednak...

Mimo dziwnego początku ,rozwinęła sie ciekawa akcja ,początek okazał się brakującym puzzlem całości..Polityczne przepychanki,sensacja ,morderstwo ,napięcie ,intryga, wszystko co powinno się znaleźć w ksiażce by zatrzymać czytelnika .Polecam ,warta przeczytania

>6/52<

>6/52<

Zawiodłam się na tej książce... Czytałam ją naprawdę dłuższy czas, ponieważ akcja po pierwszych kilkunastu stronach zupełnie zamarła i tylko od czasu do czasu pojawiał się jakiś intrygujący wątek, który niestety bardzo szybko dobiegał końca.

Książka utrzymana w stylu Grippando, jednak w porównaniu z innymi jego książkami ta podobała mi się najmniej, gdyż nie jestem miłośniczką polityki. A tutaj jest jej dużo. Mimo to, czytając byłam ciekawa kolejnych kartek, także polecam.

Godna polecenia.Dobry klimat, świetne podtrzymywanie oraz budowanie napięcia, 30 zł bym nie wykładał, ale jak się trafi taniej, to brać i nie zadawać pytań ;)

Świetna.

Świetna.

Książka warta przeczytania. Rosyjska mafia, Sycylijczycy, a we wszystko wplątany jest prezydent Stanów Zjednoczonych oraz Grek, który ma dowód na to, że prezydent nie powinien nim być, ponieważ według prawa USA nie może piastować tego stanowiska. Dlaczego Grek o tym wie? Tego nie powiem, ponieważ książka nie była by już taka ciekawa=)

• 2010
  • Zbiór mamy
  • Sprzedam/wymienię
  • Jedno w dwóch
  • Książki 2010
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Wieczny uciekinier