To coś

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Jack Swyteck (tom 5)
Wydawnictwo: Świat Książki
Got the look
literatura amerykańska
Haven

Nowa powieść autora "Wiecznego uciekiniera" zaczyna się od niesamowitej sceny w podwodnej jaskini, gdzie płetwonurkowie szukają ciała zaginionej kobiety. Kim jest szalony porywacz, grasujący na Florydzie? Dlaczego żąda okupu, skoro morduje swe ofiary? Do śledztwa, prowadzonego przez agentkę FBI, włącza się prokurator dobrze znany miłośnikom Grippando. Porywacz kompletnie zmieni jego życie......

Porywacz kompletnie zmieni jego życie... Szybka, filmowa narracja i „to coś”, co nie pozwala się oderwać od lektury!

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2010

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/to-cos-james-grippando,p90065830.html

awiola | 2012-09-25
Przeczytana: 25 września 2012

„Zapłacisz tyle, ile ona jest dla ciebie warta”

Czytając tytuł książki, byłam przekonana, że jej fabuła osnuta będzie wokół jakiś zjawisk nadprzyrodzonych, czegoś niezwykłego i przerażającego. Przerażający był i owszem, ale nie żaden duch tylko po prostu człowiek. Zaintrygowało mnie również to, że James Patterson powiedział o tej książce „Porażające”.

James Grippando to popularny obecnie amerykański pisarz powieści sensacyjnych. Z wykształcenia jest prawnikiem. Na Florydzie praktykował dwanaście lat zanim zaczął pisać. Doświadczenie w sądownictwie umożliwiło mu napisanie i opublikowanie debiutanckiej powieści pt. „Pardon”. W tej właśnie książce po raz pierwszy pojawiła się postać Jacka Swytecka, wielokrotnie wprowadzana do jego kolejnych powieści.

Andie Henning, agentka FBI zajmuje się sprawą porwania młodej kobiety, za którą porywacz zażądał okupu. Nie jest to jednak zwykły okup i zwykłe porwanie dla pieniędzy. Porywacz bowiem nie wskazuje konkretnej kwoty. Mężowi porwanej...

anya | 2013-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2013

"To coś" to naprawdę dobry kryminał, wciąga już od pierwszej strony, świetna książka, trzyma w napięciu. Polecam

wiejskifilozof | 2013-02-13

I gdzie porażenie , które miało mnie spotkać ? Ja się pytam . Owszem, dobre to było , bo i Floryda fajnym stanem jest , lecz są książki , bardziej mroczne .Mimo , to polecam .

Monika | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Ile jesteś w stanie zrobić dla osoby którą kochasz? A na ile jesteś w stanie ją wycenić? Porywają Ci Twoją ukochaną osobę. Jedyną nadzieją na to, by ją znów zobaczyć jest zapłacenie porywaczowi tyle pieniędzy, ile ta osoba jest dla Ciebie warta... Zła wycena? I możesz pożegnać się z nią na zawsze.

"Zapłacę tyle, ile jest warta."*

Jack Swyteck jest prawnikiem. Właściwie jest naprawdę dobrym prawnikiem, gdyż udało mu się uratować Theo, mężczyznę, który miał już wyznaczoną śmierć na krześle elektrycznym, jednak dzięki uporowi Jack'a odkładano tę datę tak długo, aż w modę weszły badania DNA i Theo został uniewinniony. Po jakimś czasie zostali dobrymi przyjaciółmi. Jack jest rozwiedziony. Po pewnym czasie poznaje jednak kobietę, która podbija jego serce. Mia jednak coś ukrywa, ale mężczyzna nie zdaje sobie z tego sprawy. Pewnego dnia, dowiaduje się, że Mia jest tak naprawdę żoną Ernesta Salazara i przez ten cały czas go oszukiwała. Kilka dni po tym wydarzeniu, Jack zostaje przywołany...

Agro | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Grippando kolejną powieścią zasługuje żeby wymieniać jego nazwisko obok Pattersona, Cobena , Abbota. Jest dobrym amerykańskim pisarzem i takie właśnie są jego powieści. „To coś” nie serwuje nam politycznych spisków czy kombinacji na wysokim szczeblu jak to było min. w paru innych jego powieściach. Tutaj dostajemy kolejny raz szaleńca który porywa kobiety dla okupu , prawnika który stara się pomóc pomieszać mu szyki , FBI, pościgi i szereg mylnych tropów .. Można powiedzieć że to już było..owszem było ale autor nie przestaje nas zaskakiwać na kolejnych stronach , podkręca tempo, mnoży tajemnice ,umiejętnie buduje akcje na gorącej Florydzie i trzyma nas w niepewności do samego końca. To jest chyba to czego szukamy w takim gatunku literackim mimo że nie jest porażająca jak zapewnia nas napis z okładki bo żeby poraziła..brakuje jej „to coś”ale nie jest źle. Jeśli ktoś już czytał „Forsy jak lodu” myślę że i ta książka się spodoba.

Orion | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Pierwszy raz książkę przeczytałem "tak" szybko.
Czytam dopiero od wakacji 2012.
Zawsze czytałem po około 20 stron dziennie. Dzięki tej książce jednak, to się zmieniło. Zacząłem czytać więcej, wczoraj wieczorem i dzisiaj przeczytałem razem ponad 100 stron, jak dla mnie do niezły wynik (wiem, że to i tak mało, ale jednak szybciej).

Co do samej książki, to nie jest to taki "klasyczny" kryminał, w którym obserwujemy agentów itd. W tej książce obserwujemy Jacka Swytecka, czyli chłopaka Mii. Nie chcę się rozpisywać na temat książki, bo nie chcę zdradzać szczegółów. Według mnie na końcu powinno być troszkę więcej na temat tego, co działo się już "po wszystkim".
Książkę polecam, dałbym 10/10, ale za to, że za mało było napisane, co działo się "po wszystkim", odejmuję 1 punkt. :)

PS. Książkę przeczytałem dokładnie w tydzień. :)

Firstlight OftheDay | 2015-12-28

Czytając, miałam nieodparte wrażenie, że film byłby rewelacyjny!!!! Bardzo dobra lektura, narracja na poziomie, dobrze opowiedziana historia - obrazowo:-) Polecam:-)

Karol | 2012-04-06
Przeczytana: 19 lipca 2012

niesamowicie przeciętna.

Malra | 2014-01-06

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Napięcie jakie tworzy wokół sprawy jest rewelacyjne. Z każdym rozdziałem książki odgadywałam winnego ..... niestety ciągle się myliłam ... zakończenie zaskakujące ... POLECAM

ceylonka | 2012-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 lipca 2012

Bardzo wciągająca fabuła. Książka napisana lekko, przejrzyście. Dobre tempo akcji i niepewność do ostatnich stron...