To coś

Okładka książki To coś James Grippando
Okładka książki To coś
James Grippando Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jack Swyteck (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Jack Swyteck (tom 5)
Got the look
Świat Książki
2010-09-20
2010-09-20
Jan Kraśko
literatura amerykańska

Na końcu nie bardzo wiedziałem czemu morderca mści się, za nieswoje ""(?) winy. No i dlaczego musiał zorganizować swój odwet w tak spektakularny sposób, budując scenę zbrodni z takim rozmachem, zaangażowaniem środków, własnego udziału tak intensywnego - to , jakby chciał pokazać swoją niezwykłą sprawność.
Ale konstrukcja opowieści całkiem nieźle trzyma do końca...

Ale konstrukcja opowieści całkiem nieźle trzyma do końca...

Przygodę z bohaterem książki Jackiem Swyteckiem zaczęłam dopiero od tej książki- czyli piątego tomu...:) Niemniej jednak powieść zbudowana jest w taki sposób, że nie odczułam braku znajomości poprzednich części. Bohaterowie ciekawie zbudowani, możemy poznać ich historię z każdej strony, więc wydaje mi się, że mogłaby być to po prostu osobna powieść.

Główny wątek- porwanie, niby dość klasycznie, choć ciekawym elementem był motyw "niecodziennego" okupu, zapłacenia tyle, ile ofiara jest warta dla osoby wybranej przez porywacza. Motyw walki z czasem, konszachtów między policją, poszukiwaniem rodziny i związków między ofiarą a porwaniem, do tego wątek miłosny. Czyta się lekko i przyjemnie. Książka może nie wywołała u mnie jakiś większych emocji, natomiast też mnie nie zmęczyła. Szkoda tylko, że wszystkie starania głównego bohatera przez całą powieść ,tak naprawdę poszły na marne. Trochę było to rozczarowujące, jednak też spowodowało rozpoczęcie nowego wątku;).

Nie jest to może najbardziej górnolotna powieść w tym gatunku, niemniej jednak zasługuje na chwilę uwagi. Ogółem: polecam.

Główny wątek-...

Właśnie dowiedziałeś się, że kobieta na której Ci zależy została porwana. Nie jest to jednak klasyczne porwanie w celu uzyskania okupu, choć trzeba je zapłacić.
Jest tylko jeden drobny szczegół - musisz sam wycenić ile jest dla Ciebie warta Twoja dziewczyna. Przy błędnej wycenie pożegna się z życiem, a Ty - z nią.

W trakcie trwania śledztwa i negocjacji z Wyceniaczem okazuje się, że tak naprawdę wcale jej nie znałeś. Ma bogatego męża i przeszłość owianą tajemnicą.

Czy dalej jesteś w stanie coś dla niej poświęcić?

Pomysł na fabułę ciekawy, jednak styl, w którym została napisana książka pozostawia wiele do życzenia. Momentami rozdziały okropnie mi się dłużyły i były zwyczajnie nudne. :)

W trakcie trwania śledztwa i negocjacji z Wyceniaczem...

Prokurator musi zmierzyc sie z szalonym porywaczem ktory uprowadzil jego dziewczyne. W czasie sledztwa na jaw wychodza o niej
coraz to nowe fakty ktore swiadcza ze nie jest taka jaka ja widzial. Duza dawka sensacji i szalona gra z porywaczem wciagaja na maksa.

Znów się nie zawiodłem na Grippando: wartka akcja, trzymająca w napięciu i śmiechowy bohater drugiego planu sprawiły, że przeczytałem ją naprawdę szybko. I czytałem nie tylko w komunikacji miejskiej i przed snem :)

2062

Czytając, miałam nieodparte wrażenie, że film byłby rewelacyjny!!!! Bardzo dobra lektura, narracja na poziomie, dobrze opowiedziana historia - obrazowo:-) Polecam:-)

Wziąłem do ręki z ciekawości. Początek fajny, ale im bliżej końca (jak dla mnie) akcja zwolniła.

Aż wstyd się przyznać ale do kupna tej książki skusiła mnie okładka... I wiedziała co robi. Bardzo ciekawy kryminał sensacyjny. Jest krew, trup, prowadzone śledztwo; czyli wszystko co wpływa na gęsią skórkę oraz na moją wyobraźnię... Polecam :)

Dobry kryminał, trzyma w napięciu 😀

Dobry kryminał, trzyma w napięciu 😀