Forsy jak lodu

Money to Burn
978-83-247-2201-3
wall street, zaginięcie
Ag2S

Wzlot i upadek Michaela C. Michael Cantella jest najlepszym młodym „naganiaczem” w jednym z największych banków na Wall Street. Robi karierę i żeni się z ukochaną Ivy. Podczas ich podróży poślubnej na Bahamach Ivy ginie bez śladu... Cztery lata później Michael ma górę pieniędzy, nową żonę i pozycję nie do obalenia. Gdy w urodzinowy wieczór loguje się do swych kont internetowych, ze zdumieniem...

Wzlot i upadek Michaela C.
Cztery lata później Michael ma górę pieniędzy, nową żonę i pozycję nie do obalenia. Gdy w urodzinowy wieczór loguje się do swych kont internetowych, ze zdumieniem stwierdza, że wszystkie są dokładnie wyczyszczone. I dostaje e-mail o treści: „Wszystko zgodnie z planem. Całuski”. Wkrótce dochodzą większe kłopoty... Niebywała historia zemsty i intryg w sieci korporacyjnego szpiegostwa na tle doskonale opisanych, iście piekielnych kręgów Wall Street.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Magdalena | 2011-05-05

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem. Normalnie nie zwróciłabym na nią uwagi, ale cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać. Fabuła jest świetna, sposób pisania, manipulowania czytelnikiem również. Kiedy już myślałam, że dochodzę do prawdy, autor naprowadzał na nowy trop, pokazujący kolejne możliwości. Za to duży, duży plus. Ponadto Grippando doskonale ukazał machlojki "na górze", jak łatwo w dzisiejszym świecie zniszczyć komuś życie, jak łatwo manipulować. Jedyne, co mnie mierziło w tej książce to wątek miłosny, choć przyznaję - nie dałoby się go oddzielić i to, że czasem naprawdę nie łapałam się w tych całych finansowych/ekonomicznych opisach.

Jednym słowem: Polecam! Polecam gorąco!

Kuba | 2012-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Przez początkowe kilka stron bałem się, że nie wciągnie mnie ta książka, ale akcja rusza na szczęście dość szybko i pędzi tak do samego końca.
Bardzo dobra intryga, ale rzeczywiście te opisy bankowe mogą przerażać ludzi, którzy nie interesują się zbytnio tą tematyką.
Mimo wszystko książkę polecam całym sercem bo czyta się ją błyskawicznie:)
7/10

Książkę kupiłam zaciekawiona opisem z tyłu oraz po przeczytaniu pozytywnych komentarzy, uznałam więc, że mi się spodoba, bo opis naprawdę zaintrygował mnie.

Próbowałam ją przeczytać kilka razy, jednak z ledwością przewracałam kolejne strony.
Stwierdzam, że.... no niestety w moim typie nie jest.

WirtualnaKsiążka | 2014-01-04
Przeczytana: 2013 rok

Moja domowa biblioteczka jest coraz większa. Książek w kolejce jest coraz więcej i czasu na czytanie ich również, tak więc teraz mogę nadrabiać zaległości.
"Forsy jak lodu", to publikacja, która trafiła do mnie zdecydowanie dzięki wyprzedaży. Na półce swoje odczekała. Kiedy skończyłam ją czytać, zaczęłam żałować, że nie zrobiłam tego wcześniej. To tak na wstępie.
Człowiek, który dorobił się ogromnego zysku wciągu sekundy traci swoje miliardy. Nagle zaczyna dostawać wiadomości od zmarłej żony, a nowa wybranka całkowicie go zaskakuje. Ludzie dokoła uważają go za winnego. Posądzają go o spisek przeciwko sobie, a jemu grozi śmiertelne zagrożenie (...)
Od tej publikacji ciężko było mi się oderwać w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Akcja toczy się na bieżąco. Autor unika zbędnych opisów, które w tym przypadku raczej by przeszkadzały. Trzyma się konkretnych informacji, konkretnych wydarzeń i postaci. Nie leje wody, jakbyśmy potocznie mogli powiedzieć. Publikacja sensacyjna, która zasługuje...

Agro | 2013-03-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsze spotkanie z tym autorem – udane. Powieść rozkręca się błyskawicznie i pozostaje na wysokim poziomie do ostatniej strony. Wielkie pieniądze, wysokie stanowiska, Wall Street , przekręty , kłamstwa ,tajemnice,morderstwa mylne tropy w połączeniu z zawrotną akcją dają nam naprawdę parę godzin dobrej rozrywki. Dodatkowo pisarz ma lekki i jasny styl ,nie przytłacza mnóstwem opisów czy pustych dialogów, tematyka inwestycji ,banków czy spraw giełdowych też jest przedstawiona klarownie nawet dla kogoś kto nie siedzi w temacie.

MaPaKi | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Trzyma i nie puszcza. I to nie tak, że komentuję w ten sposób co piątą książkę przechodzącą przez moje ręce, albo specjalnie się nastawiam.
Doprawdy rzadko zdarza mi się, że nie wiem nawet, kiedy zaczynam drugi rozdział od momentu, kiedy miałem odłożyć książkę. Albo kładę się spać mając nikłą nadzieję, że nie obudzę się zlany zimnym potem.
Wciąga, trzyma w napięciu, zaskakuje, przykuwa. Polecam jak najbardziej, chociaż może nie na prezent dla dziecka albo starszej osoby.

Ruda | 2014-04-07

Świetna książka! To jak autor manipuluje czytelnikiem jest niesamowite. Z każdym nowo poznanym faktem dochodziłam do wniosku, że już nic więcej nie może mnie zaskoczyć. Nic bardziej mylnego! Polecam!

Zyrafu | 2013-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Dostałem tę książkę w prezencie. Nazwisko autora nic mi nie mówiło... No i niespodzianka; sensacyjna powieść, świetnie napisana, trzymająca w napięciu do samego końca. Niektórzy pisali, że za dużo giełdowej nowomowy, a mnie się akurat podobało, że autor nie zrobił z tego kursu giełdy dla początkujących. Tym bardziej, że mechanizmy toksycznych kredytów hipotecznych są opisane dość jasno.
Na pewno sięgnę jeszcze po jakiś tytuł Jamesa Grippando, a "Forsy jak lodu" (szkoda że nie udało się oddać gry słów oryginalnego tytułu "Money to Burn" - czarny charakter powieści nazywa się Burn) polecam wszystkim fanom dobrze napisanych amerykańskich powieści sensacyjnych.

Omega30 | 2015-05-16
Przeczytana: maj 2015

Książka przeleżała na półce ponad dwa lata i szkoda że tak długo. So książki podszedłem bez szczególnej atencji a okazała się bombą!Forsa,kobiety,machloje,luksusy,to zawsze prowadzi do tragedii połączonej z zemstą.Fabuła i intryga świetna,język i tempo opowiadanej historii wprost rewelacyjne,a dopiero na końcu czytelnik poznaje całą prawdę.Takie książki lubię!Czytajcie!

kortas10 | 2014-10-07
Przeczytana: 05 października 2014

Świetna sensacja! Momentami nieco trudniejsza przez temat, którego szeroko dotyka (finanse, bankowość, Wall Street), ale ogółem przemyślana, dobrze skonstruowana. Nie zabrakło też żartów, które ja tak lubię w sensacjach ;-) Rozdziały często kończyły się tak, że trzeba było przeczytać kolejny!