Różańcowe dziewczęta

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Cykl: Jessica Balzano i Kevin Byrne (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Rosary Girls

Kevin Byrne i Jessica Balzano to zdecydowanie najlepsi policjanci w całym filadelfijskim wydziale zabójstw. On jest stałym wygą ,wsadził do więzienia już niejednego mordercę i mocno dał się we znaki niejednemu gwałcicielowi. Ona jest wzorową funkcjonariuszką , właśnie przeniesioną z wydziału kradzieży samochodowych. Doskonale wie, że będzie musiała jeszcze się wiele nauczyć, ale ma też świadomość że w całej filadelfijskiej policji nie ma osoby tak wytrzymałej, spostrzegawczej i inteligentnej jak ona - nie na darmo skończyła studia w trzy i pół roku. Jest jeszcze ktoś - czający się w mroku morderca uczennic ze szkół katolickich .Wiadomo o nim tylko tyle ,że fascynuje go religia. Zmusza ofiary, by w nieskończoność odmawiały różaniec, potem je morduje, a ich dłonie rani i układa tak, by kojarzyły się z postaciami ze świętych obrazów. Z chwilą, gdy Kevin i Jessica odkrywają, że po Filadelfii krąży seryjny morderca, zaczyna się wyścig, w którym nie wolno im popełnić żadnego błędu. Każda stracona sekunda może kosztować życie kolejnej dziewczynki, każde wahanie może dać przewagę psychopacie.

Kokosanka | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Oj zaskoczył mnie Montanari, oj zaskoczył! Od połowy książki byłam w 100% przekonana kto jest mordercą i stwierdziłam, że nie taki ten kryminał zawiły jak go przedstawiają. Ku memu zdziwieniu byłam w zupełnym błędzie, ponieważ mordercą okazał się ktoś inny..To się nazywa wyprowadzenie czytelnika w pole. Książkę się wręcz połyka, wczoraj siedziałam do północy, by przeczytać ostatnie 300 stron.Nie mogę doczepić się ani do fabuły ani do postaci, wszystko super ze sobą współgrało. Bardzo dobra pozycja!

Dorota_1988 | 2014-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2014

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem ale na pewno nie ostatnie. Po przeczytaniu połowy byłam pewna kto jest zabójcą a tu wielkie zaskoczenie. Polecam.

Marczewek | 2014-02-17

Czytane lata temu. Bardzo mi się podobała.
Przez dziwną okładkę spodziewałem się czegoś innego, a książka (a raczej seria) to coś w stylu powiedzmy Jefreya Deavera czy Michaela Connellego.

nataloona | 2012-09-18

Najlepszy triller jaki czytałam. Świetna akcja, wciągająca fabuła. Najbardziej podobała mi się jej konstrukcja. Jeden rozdział był o działaniach policji, następny był o seryjnym mordercy dzięki czemu co chwilę zmieniałam zdanie co do tego kim jest morderca. Czytam rozdział mordercy, myślę sobie "o to na pewno ten lub tamten", czytam następny rozdział o działaniach policji i moje wyobrażenia okazują się zupełnie błędne.
Zakończenie powala i do ostatniej kartki nie wiadomo kto.

Madzia26107 | 2013-10-12
Przeczytana: 11 października 2013

Kolejna z nieplanowanych do przeczytania, a wybrana losowo z biblioteki książka, którą zaliczę do grona ulubionych i bardzo dobrych. Super napisana, trzyma w napięciu dosłownie do ostatniej strony. Na pomysł kto jest winowajcą prawdziwym nie wpadnie się aż do ujawnienia tego faktu przez autora na finiszu całej akcji. Bardzo mi się podobała i na pewno sięgnę po kolejne tytuły Pana Montanari. Serdecznie polecam fanom takiego rodzaju pisarstwa.

Iwona | 2013-10-24
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Ofiarami mordercy są uczennice katolickich szkół. Psychopata znęca się nad nimi zgodnie z tajemnicami bolesnymi różańca. Młoda policjantka i towarzyszący jej policjant ze stażem próbują zapobiec dalszym tragediom. Powieść dla ludzi ceniących dobrą sensację. Szczerze polecam.

Zuza Wiatkowska | 2012-07-29
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Dobry kryminał trzymający w napięciu. Niespodziewane zwroty akcji i gorączkowe poszukiwanie mordercy nabrały dla mnie nowego znaczenia. Nawet w ostatnich rozdziałach nie potrafiłam się domyśleć kim jest zabójca a rozwiązanie zagadki przeszło moje najwyższe oczekiwania.

Paulina | 2011-06-21

Bardzo długo szukałam tej książki aż w końcu ku mojej wielkiej radości dostałam ją w biliotece...Niestety zawiodłam się. Nie doczytałam nawet do połowy, ponieważ była nudna. Było to dość dawno temu. Zastanawiam się czy gdybym ponownie po nią sięgnęła czy nadal moja opinia byłaby taka sama? MOże czytałam ją w niedogodnym dla siebie czasie...Jest tak czasami, że człowiek nie może się skupić nad nawet najbardziej ciekawą książką bo coś mu 'siedzi w głowie'. Możliwe, że przy odrobinie dodatkowego czasu ponownie wypożyczę tę ksiązkę by się przekonać czy słusznie wystawiam taką a nie inną ocenę. Na dzień dzisiejszy mogę dać tylko "słaba".

rukia66 | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 lutego 2014

Moja opinia będzie krótka :) Przeszłość powraca...

niepoconana | 2016-05-13
Przeczytana: luty 2016

lepsza niz rezyser smierci, gorsza niz the doll maker, tak czy siak ciekawa , warto po nia siegnac