Cienie marzeń

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
Company of shadows
Lemma

Mąż Kate utopił się przed rokiem podczas wakacji na Sycylii. Więc jak to możliwe, że jest na zdjęciu zrobionym kilka tygodni temu w Miami? Czy Charlie naprawdę zginął w wypadku? Czy na pewno znała mężczyznę, którego tak kochała? Czy ich małżeństwo było tak doskonałe, jak w jej wspomnieniach? Kate wraca na Sycylię, żeby odszukać mężczyznę z fotografii. Gubiąc się w domysłach i narastających...

Czy Charlie naprawdę zginął w wypadku? Czy na pewno znała mężczyznę, którego tak kochała? Czy ich małżeństwo było tak doskonałe, jak w jej wspomnieniach? Kate wraca na Sycylię, żeby odszukać mężczyznę z fotografii. Gubiąc się w domysłach i narastających podejrzeniach, nie wie, komu zaufać. I czy może ufać sobie samej. Bo w jej przeszłości też są sekrety – bardziej mroczne niż śmierć Charlieg

keys | 2011-12-12

świetna, trzymająca w napięciu

maartiina | 2012-01-31
Przeczytana: 29 stycznia 2012

jak na mnie, przeczytałam ją strasznie szybko, a nawet jak się oderwałam na chwile, to myślałam, jak sie dalej potoczę losy. wciągająca.

Aneta | 2012-08-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hmmm ... czytałam ją do godziny 4 w nocy nie mogąc przestać. Kartka za kartką modliłam się aby Charlie jednak żył, aby jego śmierć była tylko mistyfikacją. Ta książka nie mogła się inaczej dla mnie zakończyć. Muszę przyznać że w pewnym momencie straciłam wiarę, że ta miłość bedzie trwała dalej, że osoba którą tak bardzo pokochała Kate i dla, której była w stanie poświęcić wszystko co miała. Cierpiała, a jednak nie poddała się nawet na chwilkę. Czytałam i płakałam dowiadując się prawdy.Jedyne co nie podobało mi się w tej książce to fragmenty o mafii. Były dla mnie trochę nie zrozumiałe w pewnym momencie nie wiedziałam kto jest kim. Daje jej za to 9/10 :) Książkę kupiłam na wyprzedaży w tesco za uwaga :) 9,99zł i uważam że była warta więcej :)

Kasia | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione♥, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

Rewelacyjna książka, szybko się czyta.
Ma w sobie trochę nutki dramaturgi, ale też watek miłosny.

Zuziuchna | 2010-11-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: wrzesień 2010

Poprzednia książka Ruth Newman jest jedną z moich ulubionych, więc bylam bardzo ciekawa ,co jeszcze potrafi napisać. Okazało się, że mimo moich obaw "Cienie marzeń" nie są kopią 'Balu absolwenta', to kompletnie inna historia , w kompletnie innym stylu. Spodobała mi się, miejscami zaskoczyła. Nie jest tak świetna jak pierwsza książka pani Newman ,ale i tak bardzo dobra.

alinkawie | 2014-07-10
Na półkach: PDB, 2014, Przeczytane

Od pierwszej do ostatniej kartki, nawet przez moment nie powiało nudą.Szybka i zmienna akcja zapewnia dobrą rozrywkę.

Alicja | 2012-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2012

Może za dużo tych zawiłości, ale jest to przyjemna i lekka lektura na listopadowy dzień.Kryminał z domieszką humoru - takie lubię.

Julia | 2013-04-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się w błyskawicznym tempie, nie mogłam się od niej oderwać choć na chwilę. Opowiada ona historię pewnej kobiety, która została bardzo młodą wdową. Po pewnym czasie Kate zauważa swojego męża na zdjęciu z wakacji swojej przyjaciółki i postanawia wyruszyć w podróż. Podróż ta pomaga jej odkryć, kim tak na prawdę jest ona, ale także jej mąż. Książka opowiada o niezwykłej sile i determinacji, których nabywamy w sytuacjach kryzysowych. Rozwiązanie nietypowe, fabuła genialna, a akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony.

agnes | 2012-05-31
Przeczytana: 29 maja 2012

Cóż... "Cienie marzeń" to niesamowicie nieprawdopodobna książka. Owszem, jest tu wiele zwrotów akcji i długo nie wiadomo co mysleć o poszczególnych bohaterach, jednak dziejące się wydarzenia są totalnie nierealistyczne. Nie mówię, żeby ogólnie było to coś złego, ale w tej książce to aż "gryzie". Finał był dla mnie po prostu zabawny. Cieszę się, że skończyłam tę książkę, mimo że była chwila kiedy chciałam odstawić ją na półkę nieskończoną. Uśmiałam się na końcu :)

martinia | 2012-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: sierpień 2011

Bardzo dobra książka. Cały czas trzyma w napięciu, a nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwalają się nudzić i często zaskakują. Do tego przejmująco opisana tęsknota i żal po stracie ukochanej osoby... Dobry materiał na film.