Cienie marzeń

2010-03-01
2010-03-01
Agata Kowalczyk
śmierć klamstwo małżenstwo tajemnica

Nie doczytałam do końca... Próbowałam, bo jednak jakieś zaciekawienie wzbudziła - zastanawiałam się jak to się skończy (i za to te dwie gwiazdki),jednak ostatecznie nie dałam rady. W połowie stwierdziłam, że tyle wspaniałych książek na mnie czeka, szkoda więc czasu na takie byle co. Historia kompletnie nierzeczywista i naciągana, zachowania bohaterów nielogiczne, a oni sami denerwujący i nie dający się polubić. W dodatku w opisach Sycylii nie odnalazłam klimatu tego cudownego regionu, a na to liczyłam najbardziej, sięgając po tę powieść. Tak, że słabo.

Przeczytana drugi raz. Jest dokładnie taka jak ją zapamiętałam.
Wciąga niesamowicie, nie daje się oderwać. Akcja mknie do przodu, bohaterka z każdą kolejna stroną coraz bardziej zadziwia.
Razem z nią odbywamy pełną wrażeń podróż, dzięki której ma nadzieję odkryć prawdę.
Zakończenie jest trochę inne niż z początku można się było spodziewać, z lekka przesadzone. Jednak warto przeczytać. Ruth Newman ma świetne pióro, co potwierdza też "Bal absolwentów".

Przeczytana drugi raz. Jest dokładnie taka jak ją zapamiętałam.

Jestem zagorzałą fanką kryminałów, dlatego książka Ruth Newman podobała mi się w 100%. Co prawda w żaden sposób nie zaskoczył mnie fakt, że we wszystko była zamieszana mafia, spodziewałam się tego. ;p Jednak nawet mimo to czytałam powieść z ogromnym zaciekawieniem i naprawdę ciężko było mi się od niej oderwać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

''Miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka.''Paulo Coelho

Główna bohaterka-Kate- dopiero co (W jakimś stopniu) pogodziła się ze śmiercią swojego męża-Charlie'go-który utopił się na ich wspólnych wakacjach na Sycylii. Jego ciała nie odnaleziono.
Po jakimś czasie od jego 'śmierci',Kate idzie do swoich przyjaciół,którzy dopiero wrócili ze swojej podróży. Przeglądając ich zdjęcia z wycieczki,kobieta trafia na jedno zdjęcie na którym widać jej męża.
Zdruzgotana dziewczyna wyrusza na Sycylię. Gubiąc się we własnych myślach i domysłach wyrusza na poszukiwanie dowodów,że Charlie nie żyje...albo żyje. Kate nie wie komu może ufać..Nie wie czy może ufać sobie samej.
Czy Charlie naprawdę zginął w wypadku na morzu? Czy ich małżeństwo było prawdziwe i doskonałe tak jak ona uważała? Czy Kate znała tego mężczyznę którego tak bardzo kochała? I najważniejsze. Czy Charlie naprawdę zginął?
Książkę tą pochłonęłam w jeden dzień. Jest cudowna!Nie mogłam się od niej oderwać!Serdecznie polecam!!:)

Tą książkę można podsumować dwoma słowami: miłość i akcja. Na początku liczyłam na dramat o tym, jak to zdesperowana wdowa tęskni za mężem. Bardziej pomylić się chyba nie mogłam. Książka przepełniona jest pędzącą akcją. Nie można się od niej oderwać :D

To jedna z książek,których się nie zapomina.Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej linijki.Powieść utrzymana w stylu thrillera,sensacji i romansu.Idealnie wypośrodkowana.Dla mnie jest to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości,o jej sile,która potrafi przenosić góry.Pozbawiona przy tym jakiejkolwiek banalności.Pozwala uwierzyć w przeznaczenie i nierozerwalność więzi międzyludzkich.Porozumienie dusz,z jakim mamy tu do czynienia jest wręcz namacalne.Przyznam,że chłonęłam emocje głównej bohaterki.Książka jest nimi przesycona.Człowiek wczuwa się w historię,którą opowiada Kate.Zaczyna współodczuwać jej ból,tęsknotę i poczucie straty. Finał jest jednak zaskakujący i czytelnik może odetchnąć z ulgą,jakby sam w cudowny sposób odzyskał ukochaną osobę.Jednym słowem - POLECAM!Wszystkim,którzy chcą być świadkami czegoś niezwykłego,głębokiego i trafiającego w ludzką duszę...

Od pierwszej do ostatniej kartki, nawet przez moment nie powiało nudą.Szybka i zmienna akcja zapewnia dobrą rozrywkę.

Wciągająca,ciekawie skonstruowana, sensacyjna, z grupy tych od których nie można się oderwać.

Jak dla mnie bardzo mizerna i mocno naciągana historia. Nie jest to nic ciekawego ani porywczego. Nie wiem skąd tak wysokie oceny.

Bohaterowie: 7/10

Sposob pisania autorki: 7/10
Okładka 7/10
Kreatywność: 7/10

• Pożyczone

Dodaj cytat z książki Cienie marzeń