Miłość po polsku

literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Gretkowska znowu niegrzeczna...
– Kocham go – mówi dobitnie, chociaż naprawdę powiedziała „Jestem". Miłość, kocham są pseudonimem bycia. Bez miłości nie wiem, kim jestem, jak się nazywam. Znam ten typ kobiet: ładne, wykształcone, niczego im nie brakuje, oprócz czipa uruchamiającego mechanizm porzuconej lalki. Tym czipem jest „miłość". Tak ją rozumieją. (fragment książki)

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Hopsztos | 2018-10-04
Przeczytana: 22 października 2018

Kapitalny warsztat.

bellson | 2017-11-28
Przeczytana: 25 listopada 2017

Czytałam eseje Gretkowskiej i wydawały mi się trafne, dobrze sformułowane, ciekawe. Powieści jej niestety nie wychodzą - mocno emocjonalne, mimo męskiego bohatera głównego czuć silnie damską narrację i punkty skupienia uwagi. W tym powtykane fragmenty realnych odniesień do polskiej polityki - za dużo tego, i wszystko nieskładne.

truku | 2017-08-24
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Zwykle czytanie zabiera mi sporo czasu. "Miłość po polsku" połknęłam w mig, nie mogłam się oderwać. Trochę ciężkie, brutalnie bezpośrednie i prawdziwe. Podobało mi się jak Gretkowska świetnie i trafnie oddała monolog wewnętrzny mężczyzny, mimo tego, że tak bardzo kojarzy mi się z kobiecym wszechświatem. Niegłupia powieść.

Wawianka88 | 2017-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Świetna, naprawdę świetna powieść! Wspaniałe, trafne przemyślenia na temat kontaktów damsko- męskich... a raczej ich skomplikowania.

Zyta Kowalska | 2016-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2016

LUbię i cenię:)

EwaM | 2016-10-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 października 2016

Książka, która pozostawia ślad w pamięci czytelnika. Ostry, cięty język, jak to u Gretkowskiej. Błyskotliwa ocena polskiego społeczeństwa. Czytając chwilami zapominałam, że napisała ją kobieta.
Mogłabym za chwilę zacząć czytać ją na nowo.a to zdarza mi się bardzo rzadko.

michal_m | 2016-08-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Uwaga opinia może zawierać treści dostosowane do rynsztokowego poziomu języka jaki prezentuje komentowana książka.
Pewnego zimowego wieczoru gdzieś w schronisku górskim na końcu świata w biblioteczce zauważyłem coś co potem w pewnej sieci hipermarketów z kropkami było sprzedawane po 9,90 czyli "Miłość po polsku". Już od pierwszych stron chlusnęła na mnie fala wulgaryzmów najprymitywniejszego sortu, wplatanych bez ładu i składu, za to z uporem maniaka, co miało chyba nawiązywać do "reklamy" niegrzecznej Manueli. Cóż zapewne wydawcom jak i samej chyba autorce niegrzeczność pomyliła się z chamstwem i wulgaryzmem. Wylewającą się zewsząd wyższość kobiet i przedstawienie biednego "polaczka", któremu nigdy nic nie wyszło w życiu i ciągle rzucały go dziewczyny, to temat z pewnej piosenki z lubością śpiewanej przez harcerzy przy ognisku. Obrzygany więc tekstami w stylu: " A ta rudoblond, piegowata dziewczyna uwodziła mnie. Śpiewem i piersiami wielkości nierozwiniętych główek kapusty, jakie,...

Agatha77 | 2016-02-18

Gretkowska może i niegrzeczna, ale nudna jak flaki z olejem. Mam słabość do tej autorki i zawsze kupuję jej książki, jednak z roku na rok coraz mocniej mnie zawodzi. Tej pozycji nie byłam w stanie doczytać.

ola | 2015-11-04

Książki pani Gretkowskiej albo czytam z zapartym tchem, albo porzucam niedokończone. Po tej długo nie mogłam się pozbierać, szukając kolejnych, które dostarczą mi podobnych wrażeń... Uwielbiam, czekam, aż zapomnę, żeby przeczytać jeszcze raz :)

dzoann | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Wciągająca. Nikt nie jest całkiem biały lub całkiem czarny. Wszyscy mienią się odcieniami szarości i to w zależności o oddziaływania najbliższego otoczenia, czy nawet kraju...