Okładka książki 10 x miłość

Bertelsmann
romans
typ
papier
5,39 (301 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Specjalnie do tej książki 10 autorów (Jerzy Pilch, Janusz Leon Wiśniewski, Grażyna Szapołowska, Manuela Gretkowska, Maria Nurowska, Katarzyna Pisarzewska, Tomasz Jastrun, Hanna Bakuła, Agnieszka Stefańska, Izabela Filipiak) napisało 10 opowiadań. 10 opowiadań, 10 miłości. Zawartość zbioru: - Izabela Filipiak: Gracze - Tomasz Jastrun: Moja smuga cienia - Jerzy Pilch: Najpiękniejsza kobieta świ...

Zawartość zbioru:

Polecamy

Opinie czytelników
Książkowa-Fantazja | 2012-12-08
Przeczytana: 30 listopada 2012

10 * miłość to opowiadania dziesięciu znanych pisarzy/pisarek. Znajdziemy tu opowiadania: Izabeli Filipiak, Tomasza Jastruna, Jerzego Pilcha, Katarzyny Pisarzewskiej, Hanny Bakuły, Agnieszki Stefańskiej, Manueli Gretkowskiej, Janusza Wiśniewskiego, Marii Nurowskiej, Grażyny Szapołowskiej.
W książce każdy z pisarzy przedstawił na swój sposób pogląd na miłość, jednak jestem rozczarowana, gdyż te opowiadania do mnie nie przemówiły. Szczerze mówiąc nie mogłam się doczekać, kiedy skończę.
Wśród tych słabych przeciętnych opowiadań mogę wyróżnić Agnieszkę Stefańską, Marię Nurowską, Janusza Wiśniewskiego.

Bed | 2010-09-03
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Generalnie książkę czytałam niedawno a żadnego opowiadania nie pamiętam. Jakieś takie sztuczne te twory. Nie wiem czy to dlatego, że pisane na zamówiony temat, czy to przymus określonej objętości sprawił, że wyszło coś takiego.

marcin | 2014-07-01
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Książka- pomyłka... aż dziw bierze, że to teksty pisarzy, których lubię (przynajmniej część z nich) Oczywiście wśród 10 opowiadań znajdzie się takie, które można przeczytać... ale są w zdecydowanej mniejszości... ogólnie, teksty napisane na zamówienie wydawnictwa, które podejrzewam, dało autorom zbyt mało czasu - może mieli je przysłać na wczoraj ;) Książkę dostałem i oddał bym każdemu, ale żeby nie marnować czasu obdarowanych zrobię to tylko wtedy, gdy ktoś- świadomie- nadepnie mnie na odcisk... od taka niewinna zemsta...

Książkowo | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór opowiadań, które do mnie osobiście nie trafiły ani nie przemówiły w żaden sposób...

Lagrema | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2012, 0-9

Zbiór opowiadań, jakich ostatnio wiele na polskim rynku wydawniczym. Ogólnie dobre czytadło, które porusza różne struny miłości. Jednak myślę, że autorzy mogli lepiej poradzić sobie z tak narzuconym tematem. Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania Gretkowskiej, Pisarzewskiej, Nurowskiej i Stefańskiej. Kto będzie ciekawy, ten po tę pozycję sięgnie.

MadziaR | 2010-10-17
Przeczytana: 2007 rok

Jest to zbiór dziesięciu opowiadań o miłości napisanych przez dziesięciu autorów: Jerzego Pilcha, Grażynę Szapołowską, Marię Nurowską, Hannę Bakułę, Manuelę Gretkowską, Tomasza Jastruna, Janusza Leona Wiśniewskiego, Izabelę Filipiak, Agnieszkę Stefańską i Katarzynę Pisarzewską.
Nie są to banalne historie miłosne, jakimi pełno jest w kolorowych pismach kobiecych, lecz każda z nich pokazuje inny odcień miłości. To miłość gorąca, zmysłowa, dozgonna, nieszczęśliwa, ślepa, wielka, niszcząca, platoniczna, trudna, a czasami gorzka. Opowiadania te różni prawie wszystko: wiek i charakter bohaterów, styl i sposób narracji, smutek i radość. Łączy je natomiast temat – Miłość. Niektóre historie są realne, inne natomiast dają wrażenie fantastycznej mrżonki i wyobrażenia.
Dla mnie szczególnie ciekawe w trakcie lektury okazały się opowiadania napisane przez Jerzego Pilcha i Manuelę Gretkowską. Nie zdradzę dlaczego, gdyż nie chce streszczać ich fabuły. Żeby ją poznać musicie przeczytać sami.
Polecam...

Ange135 | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Ledwo dotrwałam do końca mając nadzieję, że może kolejne opowiadanie będzie lepsze. Może ja się i nie znam na literaturze, ale to jest moja subiektywna ocena. Nawet Wiśniewski jakoś mnie nie zachwycił. Najbardziej podobało mi się krótkie opowiadanko Grażyny Szapołowskiej.

książek: 1971
Lublinianka | 2012-11-25
Przeczytana: 22 listopada 2012

Opowiadania bardzo przeciętne. Honor ratuje Maria Nurowska i Jerzy Pilch, chociaż też przedstawione opowiadania nie są na najwyższym poziomie.

nitka | 2013-09-29
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Rzadko kiedy sięgam po zbiory opowiadań, esejów czy innych podobnych tworów - jeśli mam je w ręce to musi być tego jakiś powód. W tym przypadku była to postać Janusza Leona Wiśniewskiego, który jest jednym z moich ulubionych autorów.

"10 x miłość" to zbiór opowiadań, jeden z wielu pojawiających się ostatnio na rynku wydawniczym. Ten napisany został w hołdzie miłości przez dziesięciu - znanych bądź też mniej - polskich autorów.
Niestety większość opowiadań mnie rozczarowało.

Historie przedstawione przez autorów mają pomysł, są niebanalne - tego nie można odmówić żadnej z nich. Ukazują one różne oblicza miłości: dozgonną, zmysłową, ślepą, nieszczęśliwą, tą wielką i gorzką... Nie znajdziemy takich w magazynach dla pań czy typowych romansidłach. Każdą opowieść można od siebie odróżnić - styl, narracja, emocje... Nic się nie powtarza, spójnością jest miłość. Powoduje to bez wątpienia różnorodność autorów. Różna płeć, wiek, doświadczenia, sposób postrzegania świata...

Kolejną spójnością...

Ewa | 2011-07-28
Przeczytana: 2011 rok

Niektóre opowiadania ciekawe, inne mniej. Podobały mi się historie autorstwa Manueli Gretkowskiej, Janusza Wiśniewskiego, Marii Nurowskiej i Jerzego Pilcha.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica