Specjalnie do tej książki 10 autorów (Jerzy Pilch, Janusz Leon Wiśniewski, Grażyna Szapołowska, Manuela Gretkowska, Maria Nurowska, Katarzyna Pisarzewska, Tomasz Jastrun, Hanna Bakuła, Agnieszka Stefańska, Izabela Filipiak) napisało 10 opowiadań. 10 opowiadań, 10 miłości. Zawartość zbioru: - Izabela Filipiak: Gracze - Tomasz Jastrun: Moja smuga cienia - Jerzy Pilch: Najpiękniejsza kobieta...

Zawartość zbioru:

Koniec warty
Stephen King

7,2 (162 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7 (27 ocen i opinii)

7,11 (28 ocen i opinii)
Oblubienice wojny
Helen Bryan

8,14 (56 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik

7,64 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Książkowa-Fantazja | 2012-12-08
Przeczytana: 30 listopada 2012

10 * miłość to opowiadania dziesięciu znanych pisarzy/pisarek. Znajdziemy tu opowiadania: Izabeli Filipiak, Tomasza Jastruna, Jerzego Pilcha, Katarzyny Pisarzewskiej, Hanny Bakuły, Agnieszki Stefańskiej, Manueli Gretkowskiej, Janusza Wiśniewskiego, Marii Nurowskiej, Grażyny Szapołowskiej.
W książce każdy z pisarzy przedstawił na swój sposób pogląd na miłość, jednak jestem rozczarowana, gdyż te opowiadania do mnie nie przemówiły. Szczerze mówiąc nie mogłam się doczekać, kiedy skończę.
Wśród tych słabych przeciętnych opowiadań mogę wyróżnić Agnieszkę Stefańską, Marię Nurowską, Janusza Wiśniewskiego.

Bed | 2010-09-03
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Generalnie książkę czytałam niedawno a żadnego opowiadania nie pamiętam. Jakieś takie sztuczne te twory. Nie wiem czy to dlatego, że pisane na zamówiony temat, czy to przymus określonej objętości sprawił, że wyszło coś takiego.

marcin | 2014-07-01
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Książka- pomyłka... aż dziw bierze, że to teksty pisarzy, których lubię (przynajmniej część z nich) Oczywiście wśród 10 opowiadań znajdzie się takie, które można przeczytać... ale są w zdecydowanej mniejszości... ogólnie, teksty napisane na zamówienie wydawnictwa, które podejrzewam, dało autorom zbyt mało czasu - może mieli je przysłać na wczoraj ;) Książkę dostałem i oddał bym każdemu, ale żeby nie marnować czasu obdarowanych zrobię to tylko wtedy, gdy ktoś- świadomie- nadepnie mnie na odcisk... od taka niewinna zemsta...

marysienkap | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Dziesięć opowiadań. Opowiadań o miłości. Choć miłości w nich mało. Przynajmniej według mnie. Może autorzy tych niedługich tekstów mają takie właśnie wyobrażenie o tym uczuciu. Może niektórzy z nich pisali swoje opowiadanie pod przymusem lub w ostatniej chwili. Nie wiem, ale biorąc do ręki tę książkę spodziewałam się czegoś więcej. Oczywiście nie zawiodłam się na autorach, których sobie cenię, ale po dzieła innych już na pewno więcej nie sięgnę. Po prostu się zraziłam. Na plus zasługują: Nurowska, Gretkowska, Bakuła i Wiśniewski. Reszta słabo lub naprawdę przeciętnie. Jeżeli tekst z początku był interesujący i wciągający to nagła pointa rozczarowywała.

Książkowo_czyta | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór opowiadań, które do mnie osobiście nie trafiły ani nie przemówiły w żaden sposób...

Lagrema | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2012, 0-9

Zbiór opowiadań, jakich ostatnio wiele na polskim rynku wydawniczym. Ogólnie dobre czytadło, które porusza różne struny miłości. Jednak myślę, że autorzy mogli lepiej poradzić sobie z tak narzuconym tematem. Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania Gretkowskiej, Pisarzewskiej, Nurowskiej i Stefańskiej. Kto będzie ciekawy, ten po tę pozycję sięgnie.

MadziaR | 2010-10-17
Przeczytana: 2007 rok

Jest to zbiór dziesięciu opowiadań o miłości napisanych przez dziesięciu autorów: Jerzego Pilcha, Grażynę Szapołowską, Marię Nurowską, Hannę Bakułę, Manuelę Gretkowską, Tomasza Jastruna, Janusza Leona Wiśniewskiego, Izabelę Filipiak, Agnieszkę Stefańską i Katarzynę Pisarzewską.
Nie są to banalne historie miłosne, jakimi pełno jest w kolorowych pismach kobiecych, lecz każda z nich pokazuje inny odcień miłości. To miłość gorąca, zmysłowa, dozgonna, nieszczęśliwa, ślepa, wielka, niszcząca, platoniczna, trudna, a czasami gorzka. Opowiadania te różni prawie wszystko: wiek i charakter bohaterów, styl i sposób narracji, smutek i radość. Łączy je natomiast temat – Miłość. Niektóre historie są realne, inne natomiast dają wrażenie fantastycznej mrżonki i wyobrażenia.
Dla mnie szczególnie ciekawe w trakcie lektury okazały się opowiadania napisane przez Jerzego Pilcha i Manuelę Gretkowską. Nie zdradzę dlaczego, gdyż nie chce streszczać ich fabuły. Żeby ją poznać musicie przeczytać...

Ange135 | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Ledwo dotrwałam do końca mając nadzieję, że może kolejne opowiadanie będzie lepsze. Może ja się i nie znam na literaturze, ale to jest moja subiektywna ocena. Nawet Wiśniewski jakoś mnie nie zachwycił. Najbardziej podobało mi się krótkie opowiadanko Grażyny Szapołowskiej.

Anne_Joy | 2013-06-12
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Przeczytałam jedynie opowiadanie Marii Nurowskiej "Trio na telefon komórkowy" i oceniam je na szósteczkę:) Znam powieści Nurowskiej, ale bardzo chciałam zobaczyć też, jak sprawdzi się w krótszej formie. Autorka pisze o miłości trudnej. Opowiadanie napisane jest w formie monologu głównej bohaterki, Joanny. Rozmawia ona przez komórkę z dwoma mężczyznami. Pierwszym jest jej przyjaciel, Marek, a drugim – poznany w samolocie, John. Co wyniknie ze znajomości z tym drugim? Warto się przekonać. Jest pomysłowo, zabawnie, niebanalnie i z dystansem. A zakończenie – bardzo trafne i życiowe. Polecam!

Moja ocena (jednego opowiadania): 6/6 lub 9/10

książek: 2064
Lublinianka | 2012-11-25
Przeczytana: 22 listopada 2012

Opowiadania bardzo przeciętne. Honor ratuje Maria Nurowska i Jerzy Pilch, chociaż też przedstawione opowiadania nie są na najwyższym poziomie.