Lubimyczytać.pl to:

Bertelsmann
romans
typ
papier
5.36 (275 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Specjalnie do tej książki 10 autorów (Jerzy Pilch, Janusz Leon Wiśniewski, Grażyna Szapołowska, Manuela Gretkowska, Maria Nurowska, Katarzyna Pisarzewska, Tomasz Jastrun, Hanna Bakuła, Agnieszka Stefańska, Izabela Filipiak) napisało 10 opowiadań. 10 opowiadań, 10 miłości. Zawartość zbioru: - Izabela Filipiak: Gracze - Tomasz Jastrun: Moja smuga cienia - Jerzy Pilch: Najpiękniejsza kobieta świ...

Zawartość zbioru:

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ania1986 | 2012-12-08
Przeczytana: 30 listopada 2012

10 * miłość to opowiadania dziesięciu znanych pisarzy/pisarek. Znajdziemy tu opowiadania: Izabeli Filipiak, Tomasza Jastruna, Jerzego Pilcha, Katarzyny Pisarzewskiej, Hanny Bakuły, Agnieszki Stefańskiej, Manueli Gretkowskiej, Janusza Wiśniewskiego, Marii Nurowskiej, Grażyny Szapołowskiej.
W książce każdy z pisarzy przedstawił na swój sposób pogląd na miłość, jednak jestem rozczarowana, gdyż te opowiadania do mnie nie przemówiły. Szczerze mówiąc nie mogłam się doczekać, kiedy skończę.
Wśród tych słabych przeciętnych opowiadań mogę wyróżnić Agnieszkę Stefańską, Marię Nurowską, Janusza Wiśniewskiego.

Bed | 2010-09-03
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Generalnie książkę czytałam niedawno a żadnego opowiadania nie pamiętam. Jakieś takie sztuczne te twory. Nie wiem czy to dlatego, że pisane na zamówiony temat, czy to przymus określonej objętości sprawił, że wyszło coś takiego.

Lagrema | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2012, 0-9

Zbiór opowiadań, jakich ostatnio wiele na polskim rynku wydawniczym. Ogólnie dobre czytadło, które porusza różne struny miłości. Jednak myślę, że autorzy mogli lepiej poradzić sobie z tak narzuconym tematem. Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania Gretkowskiej, Pisarzewskiej, Nurowskiej i Stefańskiej. Kto będzie ciekawy, ten po tę pozycję sięgnie.

MadziaR | 2010-10-17
Przeczytana: 2007 rok

Jest to zbiór dziesięciu opowiadań o miłości napisanych przez dziesięciu autorów: Jerzego Pilcha, Grażynę Szapołowską, Marię Nurowską, Hannę Bakułę, Manuelę Gretkowską, Tomasza Jastruna, Janusza Leona Wiśniewskiego, Izabelę Filipiak, Agnieszkę Stefańską i Katarzynę Pisarzewską.
Nie są to banalne historie miłosne, jakimi pełno jest w kolorowych pismach kobiecych, lecz każda z nich pokazuje inny odcień miłości. To miłość gorąca, zmysłowa, dozgonna, nieszczęśliwa, ślepa, wielka, niszcząca, platoniczna, trudna, a czasami gorzka. Opowiadania te różni prawie wszystko: wiek i charakter bohaterów, styl i sposób narracji, smutek i radość. Łączy je natomiast temat – Miłość. Niektóre historie są realne, inne natomiast dają wrażenie fantastycznej mrżonki i wyobrażenia.
Dla mnie szczególnie ciekawe w trakcie lektury okazały się opowiadania napisane przez Jerzego Pilcha i Manuelę Gretkowską. Nie zdradzę dlaczego, gdyż nie chce streszczać ich fabuły. Żeby ją poznać musicie przeczytać sami.
Polecam...

Książkowo | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór opowiadań, które do mnie osobiście nie trafiły ani nie przemówiły w żaden sposób...

książek: 1905
Lublinianka | 2012-11-25
Przeczytana: 22 listopada 2012

Opowiadania bardzo przeciętne. Honor ratuje Maria Nurowska i Jerzy Pilch, chociaż też przedstawione opowiadania nie są na najwyższym poziomie.

nitka | 2013-09-29
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Rzadko kiedy sięgam po zbiory opowiadań, esejów czy innych podobnych tworów - jeśli mam je w ręce to musi być tego jakiś powód. W tym przypadku była to postać Janusza Leona Wiśniewskiego, który jest jednym z moich ulubionych autorów.

"10 x miłość" to zbiór opowiadań, jeden z wielu pojawiających się ostatnio na rynku wydawniczym. Ten napisany został w hołdzie miłości przez dziesięciu - znanych bądź też mniej - polskich autorów.
Niestety większość opowiadań mnie rozczarowało.

Historie przedstawione przez autorów mają pomysł, są niebanalne - tego nie można odmówić żadnej z nich. Ukazują one różne oblicza miłości: dozgonną, zmysłową, ślepą, nieszczęśliwą, tą wielką i gorzką... Nie znajdziemy takich w magazynach dla pań czy typowych romansidłach. Każdą opowieść można od siebie odróżnić - styl, narracja, emocje... Nic się nie powtarza, spójnością jest miłość. Powoduje to bez wątpienia różnorodność autorów. Różna płeć, wiek, doświadczenia, sposób postrzegania świata...

Kolejną spójnością...

Ewa | 2011-07-28
Przeczytana: 2011 rok

Niektóre opowiadania ciekawe, inne mniej. Podobały mi się historie autorstwa Manueli Gretkowskiej, Janusza Wiśniewskiego, Marii Nurowskiej i Jerzego Pilcha.

Anne_Joy | 2013-06-12
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Przeczytałam jedynie opowiadanie Marii Nurowskiej "Trio na telefon komórkowy" i oceniam je na szósteczkę:) Znam powieści Nurowskiej, ale bardzo chciałam zobaczyć też, jak sprawdzi się w krótszej formie. Autorka pisze o miłości trudnej. Opowiadanie napisane jest w formie monologu głównej bohaterki, Joanny. Rozmawia ona przez komórkę z dwoma mężczyznami. Pierwszym jest jej przyjaciel, Marek, a drugim – poznany w samolocie, John. Co wyniknie ze znajomości z tym drugim? Warto się przekonać. Jest pomysłowo, zabawnie, niebanalnie i z dystansem. A zakończenie – bardzo trafne i życiowe. Polecam!

Moja ocena (jednego opowiadania): 6/6 lub 9/10

Ivon | 2014-03-13
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Dołączam do grona osób, których książka nie zachwyciła. Nieliczne opowiadania, napisane ręką mężczyzn i bodajże jednej autorki pozwoliły mi szybciej przebrnąć przez resztę opowiadań. Niektóre fragmenty jednego opowiadania musiałam czytać jeszcze raz by wgl. zrozumieć ogólny sens. Odnoszę osobiste wrażenie, że niektórzy postawili na nieład w swoich opowiadaniach. Wymuszone opowiadania jak cokolwiek innego nigdy nie będą interesujące.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto