Dom złudzeń. Zosia

Cykl: Dom złudzeń (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
Ag2S

Powieść o kobiecych tajemnicach, sztuce i wielkich emocjach Jest późne lato 2009 roku. Do Złotniczek przyjeżdża Zofia Kulińska, która w wygranym w drodze przetargu domu złudzeń otwiera dom pracy twórczej. Zachwycona posiadłością, wprowadza się na poddasze, do dawnego mieszkania Igi. Tam postanawia na nowo ułożyć sobie życie. Zosię i Igę łączą więzy krwi, jednak różnice między nimi i od...

Powieść o kobiecych tajemnicach, sztuce i wielkich emocjach

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2015

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Katherina87 | 2017-08-05

Dom Złudzeń. Tom II.

Dwie kobiety, dwa różne światy: jedna- pragmatyczna i pełna sprzeczności, druga- delikatna, wrażliwa na los innych. A jednak... jest coś, co je połączyło. Jaką rolę odegra w tym Dom złudzeń? Jedno jest pewne- to miejsce, wobec którego żadna z nich nie może przejść obojętnie. Dla Igi to powrót do ukochanych korzeni, dla Zosi- odkrywanie siebie na nowo. Obie czeka największe w życiu wyzwanie: rzucenie rękawicy losowi i znalezienie swojego przeznaczenia. Której uda się to zrobić lepiej? Czy w tej pogoni za marzeniami dotrą do tego samego celu?

Dom złudzeń już nie można nazwać domem złudzeń. To dom kobiet. Silnych, błądzących ścieżką pomiędzy złudzeniami i marzeniami. Kobiet połączonych meandrami życia przodków, a jeszcze bardziej związanych ze sobą teraźniejszością, już nieposiadających powodu, by się rozdzielić.

Powieść o kobiecych tajemnicach, sztuce i wielkich emocjach.

"Dom złudzeń" to historia opowiadająca historię Zosi przeplatające są losy Zosi i Igi...jest to pełna uczuć, ciepła i miłości powieść urzeka, zachwyca...:)
Zofia Kuklińska przyjeżdża do "Domu złudzeń" do pięknej posiadłości pachnącej kwiatami, chce na nowo ułożyć sobie życie.
Z każdą kartką książki intrygowała mnie coraz bardziej, z zaciekawieniem czytałam tę powieść ujęła mnie za serce.
Spędziłam cudowne chwile przy książce lekka, przyjemna i piękna powieść wzrusza do łez nie żałuje, że ją przeczytałam jestem po prostu zachwycona nią warto było przeczytać!!!!

izabela81 | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 22 października 2015

Autorka pokazuje, że nawet w trudnych i dramatycznych sytuacjach życiowych możemy sobie poradzić. Czym powinniśmy kierować się w naszym życiu, aby spróbować osiągnąć pełnię szczęścia. Doskonale przedstawiła poszczególne relacje, zarówno te damsko-męskie, jak i te przyjacielskie czy rodzicielskie. Autorka pokazuje, jak doświadczenia z czasów dzieciństwa potrafią zaważyć na naszym życiu. Powieść napisana pięknym, prostym językiem. Bardzo podobały mi się nastrojowe opisy miejsc, w których pojawiają się bohaterowie. Jest i śmiech, i łzy, i ciągła pogoń za szczęściem i pieniądzem. To powieść o złudzeniach, pozorach i pogoni za marzeniami.

Marta Zagrajek | 2015-08-06
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Zosia Kulińska to zupełna altruistka, która idzie przez życie pomagając innym i nie chcąc w zamian nic. Od dzieciństwa biegła w językach, robi z tego użytek nie tylko zawodowo, ale także zupełnie charytatywnie. Dodatkowo nie wyobraża sobie życia bez fundacji – najpierw pomagała bezdomnym, teraz chce uszczęśliwić dzieci, które nie odkryły jeszcze swojego potencjału. Czy w naszych czasach altruizm ma swoje miejsce, czy też jest skrzętnie wykorzystywany przez tych, którzy nie umieją z siebie nic dać światu zewnętrznemu? Iga mieszkając w Teksasie stara się odłożyć wystarczająco środków, by wrócić do Polski, choć jest to rzecz, której jednocześnie się boi i pragnie. Czy uda jej się wrócić i w Złotniczkach będzie dla niej miejsce?

W „Domu złudzeń” nie ma zwyczajowego podziału na rozdziały, mamy raczej zachowany pewien ciąg fabularny, w którym są przeplatane losy Igi i Zosi, jak również przeszłość wspominana przez Zosię. Dzięki datom Czytelnik nie jest w stanie się pogubić i łatwo łączy...

renka | 2016-09-07
Przeczytana: 17 września 2016

Każda kolejna książka Iwony J. Walczak podoba mi się bardziej. Ta była czwartą z przeczytanych powieści i zarazem najbardziej ciepłą, wciągającą, pogodną. Do tej pory zawsze narzekałam, że jej książki są jak dla mnie nieco mroczne, ciężkie. Przy tej już tego tak nie odczuwałam. Klimat książki mi sprzyjał, bohaterów polubiłam, czytało mi się szybko. Czegóż chcieć więcej?

Molinka | 2018-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Ta książka to słodki klimat wytworzony wokół życia dziewczyny o wdzięcznym imieniu Zosia.Jej postawa altruizmu wszechobecna dobroć i spełnianie się w życiu jak również niezwykła wrażliwość sprawiają,że jest to lektura od której nie mogłam się oderwać. Podobało mi się też pełne nadziei na przyszłość zakończenie w którym Zosia pokonuje wszystkie swoje problemy łącznie z brakiem szczęścia w miłości,rozumie też doskonale jakie błędy popełniła w życiu,staje się osobą silną jak nigdy dotąd.

HankaU | 2015-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Dom złudzeń: Zosia, Iwony J. Walczak to drugi tom powieści o ogromnych, kobiecych emocjach.

"Jest późne lato 2009 roku. Do Złotniczek przyjeżdża Zofia Kulińska, która w wygranym w drodze przetargu domu złudzeń otwiera dom pracy twórczej. Zachwycona posiadłością, wprowadza się na poddasze, do dawnego mieszkania Igi. Tam postanawia na nowo ułożyć sobie życie.
Zosię i Igę łączą więzy krwi, jednak różnice między nimi i od dawna chowane urazy nie pozwalają na nawiązanie bliskości."

Dwie jakże różne kobiety: Iga - rudowłosa piękność, przebojowa, o mocnym charakterze i Zosia - krucha blondynka o złotym sercu. Łączy je miłość do tych samych miejsc. Dzieli - bardzo wiele.

Czy wiecie jakiej cierpliwości i kunsztu potrzeba, aby zapleść warkocz dobierany? Z taką precyzją Autorka po mistrzowsku przeplata losy bohaterek.

Powieść jest bardzo ciepła, kobieca.

Dom złudzeń: Zosia, jest czwartą powieścią wydaną przez Iwonę J. Walczak. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej.

(notatka...

książek: 2047
Julka | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Jest to godna kontynuacja powieści "Dom złudzeń - Iga". Tym razem panią "na włościach" w Złotniczkach niedaleko Poznania zostaje Zosia Kulińska, która - niespodziewanie dla Igi - przystępuje do przetargu o zakup domu złudzeń i go wygrywa, by następnie założyć tam dom pracy twórczej dla uzdolnionych wiejskich dzieci.
W książce tej spotykamy głównie osoby poznane w poprzedniej części i ich dalsze losy, które głównie składają się z nieustannej pogoni za szczęściem i miłością oraz staraniach o pieniądze.
Bardzo polecam tę ciekawą, ciepłą powieść o kobiecych emocjach, dramatach, złudzeniach i marzeniach.

Editb | 2017-01-06
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Ta część jest jeszcze gorsza niż pierwsza. W tamtej przynajmniej był urzekający styl opowiadania. Tu miałam wrażenie, że ktoś inny pisał tę książkę.
Główna bohaterka ma obsesję na punkcie facebooka. Ja rozumiem nastolatki wrzucające różne dziwne "mądre" teksty i zdjęcia i liczące lajki, ale dorosła kobieta?! Ponadto wszyscy są ogarnięci manią pieniędzy. Chyba sama autorka ma tę obsesję, bo tu niemal na każdej stornie jest coś o pieniądzach. O ich braku, znalezieniu, zgubieniu, odziedziczeniu, podarowaniu. Ogromna suma znaleziona w kopercie w pociągu, ogromna suma podarowana córce na pierwszym spotkaniu, na lotnisku. Ogromna suma odziedziczona. Obłęd!.
Razi styl, to nadużywanie "tobie", "ciebie", zamiast "ci" i "cię" "Chciałbym tobie powiedzieć". "Chciałbym ciebie zapytać". "Kocham ciebie". "Właśnie miałam ciebie poprosić" Niemal za każdym razem brzmiało to sztucznie.
No i seks! Tu autorka nie zawiodła. W pierwszej części był wielki bob, tu jest bambo, bo kochanek głównej...

Iliana | 2015-07-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz drugi wybrałam się do Złotniczek. Tym razem, by towarzyszyć Zosi Kulińskiej i dzielnie trzymać kciuki za jej sukces życiowy i zawodowy. Tej samej, której Iga nawrzucała tuż przed wyjazdem do Stanów. Zosia jest zupełnie inna niż Iga. W czasie, kiedy Iga szukała swojej ścieżki za Oceanem, Zosia postawiła sobie za cel, by Dom Złudzeń odrzucił iluzje i wybrał drogi nadziei połączonych z realnym szczęściem, radością i dobrem, jakie od niej bije.
Zapraszam na przedpremierową recenzję książki, której patronuję medialnie. W dniu premiery, czyli 14 lipca zapraszam na wywiad z autorką i konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz tej własnie powieści: