Histerie rodzinne

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

W tej rodzinie nie ma miejsca na nudę! Nowa, prześmieszna powieść Izabeli Pietrzyk! Trzydziestoośmioletnia Wiktoria kończy związek z hojnym, lecz agresywnym partnerem. Ma nadzieję, że wraca do otoczenia, które wręcz kipi od miłujących się istot. Czy aby na pewno…? Układając swe życie od nowa, dochodzi do niezbyt odkrywczego wniosku, że dziwny jest ten świat, a ludzie na nim jeszcze...

Układając swe życie od nowa, dochodzi do niezbyt odkrywczego wniosku, że dziwny jest ten świat, a ludzie na nim jeszcze dziwniejsi. Próbuje odbudować relacje z pełną nietuzinkowych charakterków rodziną: gderającą matką, wiecznie obrażonym ojcem, nieustannie kłócącym się nastoletnim rodzeństwem oraz dobroduszną Melą – starszą siostrą, która robi co może, by zapanować nad całym tym hardym stadłem.
Jakby tego było mało, kalendarz nieuchronnie odmierza czas dzielący Wiktorię od spotkania z przebywającym chwilowo na morzu szwagrem – twardym, silnym, skończenie mądrym mężczyzną, który nigdy jej nie lubił i z pewnością zrobi wszystko, aby pozbyć się ze swojego domu miękkiej, słabej, nieskończenie głupiej baby.
Na szczęście jest też wizja lepszego jutra. Oparta głównie na słodkich siedmiolatkach oraz sikającym wszędzie szczeniaku labradora, bo zdaje się, że w tym oszalałym świecie już chyba tylko dzieciom i psom można ufać. Każdy dzień upewnia w przekonaniu, iż normalni faceci podzielili los pterodaktyli i trzeba bardzo uważać, kogo wpuszczamy do własnych biografii… A jeśli dodać do tego swaty i intrygi zrzędzącej matki? Dramat! Niestety, wszystko wskazuje na to, że kobiety same są temu winne i to one „stworzyły potwora”… Ale czy aby na pewno…?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Koszula | 2019-03-22
Przeczytana: 20 marca 2019

Bardzo fajnym językiem napisana. Dużo śmiechu z fajnych tekstów. Lekka pozycja. Napewno sięgnę po inne książki tej autorki.

Kate | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Ksiazka napisana w sposób humorystyczny. Idealna na zimowe wieczory do zrelaksowania się i oderwania od rzeczywistości.

Asia | 2019-01-03
Przeczytana: styczeń 2019

Dotrwałam do 236 strony z 639... mimo dobrych chęci nie mam już siły czytać tej książki, niby szybko się czyta ale... nie odpowiada mi styl i brak akcji, opisy przydługie, bardzo "przegadana" książka (bynajmniej do 236 strony, nie uśmiałam się, niestety...

Wagabunda | 2018-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2018

Kolejna polecanka mojej nieocenionej pani z biblioteki. Dzieje upadku i wzlotu kobiety po przejściach , mocno wtopione w rodzinę z przeszłością :P Czasem słońce świeci , częściej mocno leje ale jak się dzieje ...Idealne na leniwą niedzielę , z filiżanką ulubionej kawy i kawałkiem ciasta .

Editb | 2018-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Z ogromną przyjemnością czytało mi się tę książkę, chociaż po "Wieczorze panieńskim" chciałam ją zwrócić do biblioteki bez czytania. Dobrze, że tego nie zrobiłam. Książka pełna humoru. Przezabawne docinki "dzieciaków", czy powiedzonka Emilki, monolog Janiny, bo nie rozmowa telefoniczna z Melą przecież ;-), to już w ogóle arcydzieło humoru, jej próby swatania Wiktorii... Albo fragment, kiedy dziewczyny czytały opisy profili mężczyzn na portalu randkowym. Nie ma opcji, żeby się nie śmiać. Z przyjemnością odkryłam, że jest druga część i już na mnie czeka w bibliotece :-) Polecam serdecznie tę książkę, jeśli szukacie czegoś lekkiego, ale nie głupawego.

Przy książce Pani Izy,ušmiałam się boki zrywałam,bardzo fajna,dowcipna książka poprawiła mi humor.
To lekka,przyjemna lektura czyta się rewelacyjnie.

Dodzinka | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Ponad 600 rewelacyjnych stron!! Świetna histeria, a może historia rodzinna. Dużo zabawnych momentów, dużo uśmiechu podczas czytania, wiele wątków, mnóstwo śmiesznych dialogów. Łatwy język więc czyta się w tempie ekspresowym.

Diamo27 | 2017-12-27

Dawno tak się nie uśmiałam czytając książke,szkoda było jak się skończyła ale ciesze się że jest druga część.

Lily76 | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Nie tylko śmieszna, ale też bardzo poważna i tak bardzo blisko życia. Początkowo spodziewałam się czegoś bardziej pretensjonalnego, ale potem naprawdę się "zadomowiłam" u powieściowych Wiktorii, Amelii, Emilii i reszty. Sławek za to otwierał mi nóż w kieszeni, podobnie jak Janina, co gorsze, doskonale potrafię sobie wyobrazić takie osoby w prawdziwym życiu. Jestem wręcz ciekawa, na kim wzorowała się autorka, bo trudno byłoby takie indywidua w 100% wymyślić.
A jeśli nie dla zgłębiania psychologii, to dla śmiechu szczerze polecam.

mukam3 | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

trochę denerwujące że bohaterki nie znają mowy współczesnej młodzieży... takie nierealne, poza tym fajna historia idealne zakończenie.