Miłość w Burzanach

Wydawnictwo: Black Publishing
Ag2S

Czasem, w najmniej spodziewanym momencie, spotykamy osobę, która odmienia nasze życie. W niemal bajkowy sposób… Burzany są dla Grety prawdziwym azylem. Stąd pochodzi, to właśnie na urokliwym Polesiu chciałaby kiedyś zapuścić korzenie. Podczas wizyty w rodzinnych stronach Greta dowiaduje się, że jej mąż podjął za jej plecami ważne życiowe decyzje. Jest rozczarowana, a do jej serca wkrada się...

Burzany są dla Grety prawdziwym azylem. Stąd pochodzi, to właśnie na urokliwym Polesiu chciałaby kiedyś zapuścić korzenie. Podczas wizyty w rodzinnych stronach Greta dowiaduje się, że jej mąż podjął za jej plecami ważne życiowe decyzje. Jest rozczarowana, a do jej serca wkrada się żal. Czy Grzegorz rzeczywiście jest tym jedynym? Czy potrafi zadbać o szczęście Grety? Wątpliwości przybierają na sile, kiedy w okolicy pojawia się intrygujący mężczyzna. Tajemniczy przybysz kupuje podupadły dworek i burzy tym samym spokój okolicznych mieszkańców. Kim jest? I czy można mu ufać?

źródło opisu: Wydawnictwo Black Publishing, 2014

źródło okładki: http://blackpublishing.pl/

Wioleta Sadowska | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

"Tak to już w życiu bywa, że gdy dwojgu ludziom zależy na czymś innym, to choćby nie wiem jak bardzo chcieli, czasem wspólnego wózka razem nie pociągną. Bo i jak tu ciągnąć, kiedy dyszel jeden, a kierunki dwa?".

Chyba nigdy nie znudzą mi się nasze, polskie powieści obyczajowe z wątkiem prowincji w tle. Sztampowa fabuła i bajkowe, łatwe do przewidzenia zakończenie zupełnie nie odstraszają mnie od tego typu literatury. Literatury, skierowanej głównie do kobiet, pragnących niczym niewymuszonej, intelektualnej rozrywki. "Miłość w Burzanach" idealnie wpisuje się w ten nurt, z którym podczas lektury popłynęłam bardzo daleko, do tytułowych Burzan.

Katarzyna Archimowicz to mieszkająca w Chełmie, absolwentka matematyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, pracująca obecnie jako nauczycielka w szkole podstawowej i gimnazjum. Jest również doradcą zawodowym. Swój wolny czas poświęca pasjom, którymi są haft wielkoformatowy, oraz czytanie reportaży i powieści historyczno - obyczajowych....

Kasiek | 2015-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2015

Bardzo dobra, klimatyczna książka. Opisy poleskiej i bieszczadzkiej przyrody, które serwuje nam autorka, przenoszą nas oczami wyobraźni w tamte okolice. Nie sposób się nie rozmarzyć i nie poddać sielankowemu nastrojowi, a wręcz poczuć zapach mięty i maciejki. Bohaterowie to ciekawe osobowości. Ona, jako mężatka, nie zawsze postępuje "po bożemu". On raczej snob i po części egoista, jednak wzbudza sympatię. Relacje między nimi zmieniają się i bywają zaskakujące. Autorka nie szczędzi też uwagi postaciom drugoplanowym. Ich zachowanie odzwierciedla tamtejszy styl życia. Język autorki, a przede wszystkim atmosfera jaką buduje sprawiają, że bardzo dobrze czyta się tę książkę.

Przepiękna, ciepła, bardzo klimatyczna powieść opowiadająca o trzydziestoletniej Grecie, ma męża żołnierza Grzegorza, który musi nagle wyjechać na misję jest przystojnym mężczyzną ona ciągle niezadowolona ze swojego życia chce zmian, wyjeżdża do pięknego Polesia do Burzan, dla kobiety to azyl na ziemi pragnie tam zapuścić korzenie i osiąść na stałe. W powieści "Miłość w Burzanach" pojawia się dużo bohaterów: Ukrainiec Oleg, proboszcz, wiedźma Helena.
W podupadłym uroczym dworku w Ordach mieszka jej stryj Michał. Niespodziewanie przyjeżdża nieznajomy, bardzo intrygujący, który intryguje Gretę czy będzie on tym jedynym aby dla Grety?
Czy zburzy spokój okolicznym mieszkańców mieszkających w urokliwych, cudownych Burzanach?
Mnie oczarowała ta książka, pełna zachwytu jestem i pod ogromnym wrażeniem.
Uwielbiam polskie autorki, tą szczególnie Katarzynę Archimowicz w lekkim, przyjemnym stylu napisała książkę.
Urzekająca, mądra, cudowna, ze wspaniałymi krajobrazami Poleskimi i...

andzia12 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Fantastyczna książka! Niespodziewałam się, że będzie ona tak dobra. Naprawdę nie szkoda czasu na nią.
Niesamowicie wciągająca historia Grety(mąjącej męża, który wyjeżdża na misję) i Olega( Ukraińca, który kupuje zniszczony dwór w Ordach), który zmienia się pod wpływem tego, co zaczyna czuć do Grety. I kończąca się...
Czyta się ją lekko i przyjemnie.
Polecam!

Pokrecona | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Cudownie ciepła i klimatyczna książka. Sielankowe opisy wsi dają złudzenie, że jesteśmy właśnie tam, w Burzanach. Zapachy wsi oraz potraw działają na zmysły, zwłaszcza tym, którzy wychowali się na wsi czy też spędzali tam swoje dzieciństwo. Ja miałam to szczęście, że jako dziecko jeździłam do rodziny na wieś. Zapachy przyrody nie maja sobie równych. Zioła, lawenda, owoce, zapach zbóż czy też ziemi po burzy, sienniki zamiast materacy i świergot ptaków, czy mamy to wszystko mieszkając w mieście? Chciałoby się zamieszkać w Burzanach razem z bohaterami tej książki.
Książka od samego początku była dla mnie przewidywalna. Domyślałam się zakończenia już na wstępie, bo to historia jakich wiele, ale warto sięgnąć po ten debiut.
Polecam!

mroźny_poranek | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Pełna humoru, ciepła, przepięknych opisów krajobrazu oraz zapachu potraw.
Książka "Miłość w Burzanach" porwała moje serce.
Opis poleskich klimatów u natury, a także moich ukochanych Bieszczad sprawił, że drżało mi serce.
Jakże miło mi było przeczytać o wejściu na Tarnicę, miejscowości Cisna albo o Łopience.

Książka oczywiśie nie opiera się tylko na powyższych opisach; głównym jej wątkiem jest zakazana miłość.
Może faktycznie fabuła jest trochę banalna i przewidywalna, ale mnie mimo wszystko urzekła.
Sprawiła, że gorąco kibicowałam głównym bohaterom.
To idealna lektura, żeby przenieść się w górskie piękno Bieszczad i wspaniałą wieś poleską. ale także wybrać się chociażby do Lwowa.

Biblioteczka Rudej | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Uwielbiam polskie książki,a Miłość w Burzanach zawładnęła mną niepodzielnie.Historia Grety jest urzekająca od pierwszej do ostatniej kartki

Kasia | 2014-05-04
Przeczytana: 01 maja 2014

Książka do przeczytania w jeden wieczór, ładnie napisana, czasami zmusza do przemyśleń, ciekawy wątek romansu. Najfajniejsza jest jednak przedstawiona atmosfera poleskiej wsi. Można się chwilami przenieść nad Bug lub w wyobraźni spacerować po poleskich łąkach. Książka godna polecenia, ale czytelników lubiących ten gatunek literatury.

Goszarda | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Bardzo mi się podobała...

Właściwie to taki romans tylko, ale świetnie napisany - naprawdę mnie wciągnął... Aż jestem zdziwiona...

Książka przeplatana krajobrazem Polesia i trochę Bieszczadami, które bardzo lubię...

POLECAM!!!

książek: 1975
Magda | 2014-05-03
Przeczytana: 02 maja 2014

Bardzo dobre czytadło. Wciągające. Niekiedy zaskakujące. Pokazujące niesamowitą przepaść pomiędzy życiem w małej wsi, a w wielkim świecie. Relacje ludzi w takich miejscach. To dla bohaterów zupełnie inny świat. Nieufność ludzka. Prawdziwa lojalność. Wiara. Miłość. Zdrada. Prawdziwość życia. A przede wszystkim książka opowiada o miłości, tej prawdziwej. O trudach w podjęciu decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji. A także o trudach życia razem, dzielenia się troskami i marzeniami. Przepiękna historia, nad którą warto spędzić cały dzień w plenerze. I te cudowne opisy. Znów przypomniałam sobie cudowny Lwów oraz tamtejszy ruch uliczny pozbawiony wszelkiej logiki. Zatęskniłam za tymi miejscami, by na nowo je odwiedzić. Tylko ta końcówka... zaskakująca i czytana z zapartym tchem. Tylko brakowało mi rozmowy pomiędzy bohaterami. Brakowało nieco dłuższej debaty i wyjaśnienia pomyłki. Co nie zmienia faktu, że książka warta poświęcenia jej uwagi.