Stojąc pod tęczą

Okładka książki Stojąc pod tęczą Dorota Schrammek Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Stojąc pod tęczą
Dorota Schrammek Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Leniwa Niedziela literatura piękna
Leniwa Niedziela
Świat Książki
2015-03-18
2015-03-18
literatura polska

W życiu nie wolno niczego odwlekać

Książka w smutnym klimacie.
O życiu… i kruchości tego życia.
Czasem jedno smutne zdarzenie może przewartościować całe nasze życie, nawet jeśli nie dotyczy nas bezpośrednio.
Książka skłoni nas do zastanowienia się nad własnym życiem.
Skłoni do przemyśleń. Jak przeżyć to życie najlepiej. Jak dzielić się szczęściem. Jak docenić to co się ma. Jak cieszyć się życiem, bo każda sekunda życia jest bezcenna. Bo jest czas życia i czas śmierci. Bo „szczęście jest jak tęcza… nieuchwytne”
Smutna, refleksyjna książka.
Jedną gwiazdkę dodaję za debiut.

Książka w smutnym klimacie.
O życiu… i kruchości tego życia.
Książka skłoni nas do zastanowienia się nad własnym życiem.

Super książka, polecam, wzruszająca

Super książka, polecam, wzruszająca

Opowieść o czterech przyjaciółkach pracujących w tej samej firmie.
Patrycja - samotna indywidualistka, twardo stąpająca po ziemi, zamknięta w sobie, ale niesamowicie zaradna. Wychowana przez ojca tyrana nie umie odnaleźć się w relacjach z mężczyznami i wcale tych kontaktów nie poszukuje. Do czasu, gdy na jej drodze staje Dorjan i pomaga zaopiekować się psem.
Aneta - uległa dziewczyna z małego miasteczka, która wyszła za pierwszego mężczyznę, który zwrócił na nią uwagę. Pozornie jest szczęśliwa, choć mąż myśli tylko o zarabianiu pieniędzy. Do czasu, gdy na jej drodze staje ksiądz, który pozwala kobiecie zrozumieć, że ma prawo wymagać od męża nie tylko posłuszeństwa, ale i oddania oraz pomocy w codziennym życiu i wychowaniu trójki synów.
Magdalena - piękna, rozpieszczana przez ojca blondynka. Na początku pracy w firmie postrzegana jako niezbyt inteligentna. Z biegiem czasu zdobywa uznanie szefa i sympatię pozostałych pracownic. Zakochana w głosie w radioodbiornika, który pewnego dnia niespodziewanie staje jej na drodze.
I w końcu Jagoda - piękna, niezależna, znudzona życiem jakie wiedzie z mężem Arturem - niespełnionym malarzem. Wdaje się w romans z Francuzem, przez co traci męża. A zaraz potem traci też zdrowie. Wtedy zaczyna rozumieć, co jest najważniejsze w życiu. Niestety jest już za późno...
Wspaniała powieść, którą czyta się "jednym tchem". Nie sposób się oderwać. Losy poszczególnych osób niesamowicie się ze sobą splatają i zaskakują.

Opowieść o czterech przyjaciółkach pracujących w tej samej firmie.
Aneta -...

Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery główne bohaterki książki. Kobiety różni wiele, ale z pewnością łączy jedno – razem pracują w szczecińskiej agencji nieruchomości. Wspólna praca zbliża kobiety do siebie, a tragiczne wydarzenia w życiu jednej z nich sprawiają, że ich znajomość powoli przeradza się w przyjaźń.
Patrycja jest sama, nigdy nie miała chłopaka i nie potrafi zaufać mężczyznom. Kobieta w dzieciństwie miała ojca perfekcjonistę, który ją bił i był bardzo surowy. Współlokatorem kobiety i najlepszym przyjacielem jest ogromny pies – dog niemiecki, bez którego Patrycja nie wyobraża sobie życia. Kobieta pracuje też dodatkowo w fundacji pośredniczącej w adopcji zwierząt. Bardzo lubi tą pracę i pomaganie zwierzętom.
Magdalena od dzieciństwa była „księżniczką”, ale z biegiem lat coraz mniej jej się to podoba. Kobieta chce w końcu skończyć z byciem „córeczką tatusia”. Nadopiekuńczy ojciec chce wybierać córce nawet chłopaków i nie pozwala jej spotykać się ze zwykłymi ludźmi. Dzięki audycji radiowej kobieta poznaje Jeremiego i odkrywa nowe zainteresowania.
Aneta to mama trójki synów i żona Karola. Mąż kobiety oczekuje, by w domu wszystko było idealnie i nie bawi się z dziećmi. Aneta jest zmęczona obowiązkami domowymi i opieką nad trójką dzieci. Kobieta ucieka w pracę i chce być niezależna.
Jagoda to żona Artura – malarza, który nie odnosi większych sukcesów artystycznych. Kobieta jakiś czas temu wdała się w romans z przystojnym Francuzem, co odkrył jej mąż. Artur odchodzi, a w niedługim czasie kobieta podczas rutynowych badań dowiaduje się, że jest ciężko chora. Przystojny kochanek zostawia Jagodę, która nie radzi sobie z kolejnymi złymi wiadomościami.
Dopiero śmiertelna choroba jednej z nich sprawia, że przyjaciółki zaczynają inaczej patrzeć na wiele spraw i zaczynają zdawać sobie sprawę, że nigdy nie wiadomo ile czasu komu zostało. Każda z kobiet zaczyna od drobnych zmian w swoim życiu, ale to dzięki nim powoli poprawia się ich sytuacja. Kolejne tragiczne wieści ze szpitala sprawiają, że kobiety jeszcze bardziej się do siebie zbliżają i mogą na siebie liczyć.
Czy Patrycja znajdzie w końcu kogoś, na kogo zasługuje i podejmie próbę naprawienia stosunków z ojcem? Czy Magdalena usamodzielni się i wyrwie od nadopiekuńczego ojca? Co w życiu Anety zmieni pojawienie się starego znajomego i czy kobieta ma szanse na zmienienie zachowań męża po tylu latach? Czy Jagoda wyrwie się ze szponów choroby i znowu zobaczy w Arturze tego mężczyznę, którego tak bardzo kochała?
Autorka w swojej książce pokazuje siłę prawdziwiej przyjaźni. Dorota Schrammek porusza bardzo trudny temat – nieuleczalnej choroby i śmierci, ale pokazuje też, że tragiczne wieści u jednych często zmieniają coś na lepsze w życiu drugich. Piękna, poruszająca i smutna książka z wesołymi momentami. Czytelnikiem w czasie podróży przez ten książkowy świat targają różne emocje, a losy bohaterów pokazują, że zawsze warto mieć przy sobie bliskie osoby i nie powinno odkładać się niczego na później . Jak w większości książek tej autorki pojawia się tu także Pobierowo – niewielka nadmorska miejscowość, w której nigdy nie byłam a mam do niej sentyment. Bardzo polecam tą obyczajową książkę, która porusza trudne tematy, ale jest zdecydowanie warta przeczytania.

Patrycja jest sama, nigdy nie miała chłopaka i nie...

,, Stojąc pod tęczą” to piękna historia o sile kobiecej przyjaźni. Aneta, Patrycja, Magdalena i Jagoda – to cztery kobiety,które najpierw połączyła wspólna praca, a potem przyjaźń. Łączy je jeszcze jedno: Wszystkie borykają się z różnymi problemami życia codziennego. Aneta – to żona i matka ,która próbuje się uniezależnić i skończyć z rolą kury domowej. Patrycja miała trudne dzieciństwo, jest samotna, a największą część jej życia absorbuje praca w schronisku i opieka nad ukochanym dogiem. Magdalena jest marzycielką, czekającą na miłość. Jagoda natomiast znalazła się na życiowym zakręcie, z którego trudno się wyplątać. Na szczęście zawsze mogą na siebie liczyć.

Autorka ponownie mnie nie zawiodła ( chociaż ta powieść to debiut, miałam okazję przeczytać już inną powieść Pani Doroty) i stworzyła bardzo wciągającą historię. Jest niezwykle autentyczna, życiowa, bywa zabawna, wzruszająca, smutna. Różnorodna niczym kolory tęczy. Pisana niezwykle przystępnym językiem, co sprawia,że chłonie się ją jednym tchem. Przeżywałam perypetie bohaterek razem z nimi. Można pozazdrościć im tak silnej i trwałej przyjaźni. Idealna pozycja na lato. Polecam.

Bardzo mi się podobało to co czytałam :) Wzruszyłam się ale uśmiech też się pojawił. Polecam

Cztery przyjaciółki Jagoda ,Magdalena ,Aneta i Patrycja .Różni ich wiele połączyła je praca .
Jest tu poruszonych kilka ważnych tematów i książka ta skłania do refleksji nad własnym życiem.
Czytając tę książkę targały mną różne emocje ,był uśmiech na twarzy ,złość ,było wzruszenie .I mimo że tak szybko historia tych pań się skończyła ,a niektóre rzeczy pewnie w realu by tak szybko się nie zmieniły o ile w ogóle by się zmieniły ,to tak ,przyznaję książka bardzo mi się podobała.

Polecam :-)

Bardzo prosta i przyjemna książka.

Bardzo prosta i przyjemna książka.

O matko! Ależ ja się na niej spłakałam...

O matko! Ależ ja się na niej spłakałam...

Niestety, nie podzielę zachwytów większości czytelników. Książka jest przeciętna, napisana prostym językiem i mało przekonująca...Można przeczytać w podróży, na plaży, ponieważ nie wymaga wielkiego skupienia.

• 2015
  • Ebooki