Paradisoffer
Ag2S

Nowa, trzymająca w napięciu powieść szwedzkiej autorki kryminałów. Boeing 747 z kompletem pasażerów na pokładzie wylatuje ze Sztokholmu i bierze kurs na Nowy Jork. Krótko po starcie załoga znajduje list, który zawiera groźby skierowane pod adresem rządów Szwecji i USA. Terroryści chcą zmusić rząd Szwecji do anulowania decyzji o wydaleniu z kraju człowieka, który według szwedzkiej tajnej...

Nowa, trzymająca w napięciu powieść szwedzkiej autorki kryminałów.

Terroryści chcą zmusić rząd Szwecji do anulowania decyzji o wydaleniu z kraju człowieka, który według szwedzkiej tajnej policji (Säpo) stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Rząd staje wobec alternatywy: albo uratuje życie czterystu pasażerów, którzy stali się zakładnikami terrorystów, albo utrzyma decyzję w sprawie wydalenia.
Komisarz policji kryminalnej, Alex Recht, udaje się do siedziby Säpo , gdzie wraz z Eden Lundell bierze udział w śledztwie. Fredrika Bergman, która od pewnego czasu pracuje w ministerstwie sprawiedliwości, uczestniczyła w rozpatrywaniu sprawy dotyczącej wydalenia, a teraz jest łącznikiem między policją a rządem. Obie strony dość szybko dochodzą do wniosku, że porwanie samolotu może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.
Mijają kolejne godziny, a Fredrika i Alex z rosnącym niepokojem obserwują, jak z każdą chwilą maleje szansa na uratowanie samolotu i pasażerów. Walce z czasem towarzyszy spór z władzami USA, które obawiają się kolejnego ataku terrorystycznego.
Czas mija, już wkrótce w samolocie skończy się paliwo…

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

motyl43 | 2014-04-15
Przeczytana: kwiecień 2014

Nie ma już komisariatu w którym pracują Alex Recht, Peder Rydh i Frederika Bergman. Nie ma spotkań w Jaskini Lwa. Za to jest czterystu ludzi dziesięć tysięcy metrów nad ziemią. Człowiek, który ma być wydalony z kraju, ukrywa coś co mogłoby go uratować. Ktoś kto pcha załogę i pasażerów w objęcia śmierci i nie chce wyjaśnić dlaczego to robi. Tajne więzienie, o którym nikt nie chce niczego powiedzieć.
Podsumowując mamy milion niewyjaśnionych spraw, niewiele czasu i kilkaset potencjalnych ofiar. Czy zdążą? Tego Wam nie wyjawię:). Koniecznie musicie przeczytać. Namawiam.

ElViento | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Mega wciągająca! Czyta się momentami jednym tchem, a im bliżej końca, tym większe napięcie i ciekawość, jak się skończy historia. Wartka akcja, problem z którym trzeba sobie szybko poradzić, bardzo aktualny problem masowego terroryzmu, to są atuty tej książki, jeśli dodać do tego niezłe pióro oraz bardzo dobre prowadzenie akcji i doskonale umiejscowione wątki dodatkowe otrzymujemy świetną książkę, którą się dosłownie połyka. I jak nigdy, wielkim plusem dla mnie, jest zostawienie otwartego zakończenia i wierzę, że w przyszłości autorka jeszcze wróci do tej historii, aby rozwiązać wszystkie niezakończone wątki.
Malutki minus za małe nawiązania do przeszłości i wytłumaczenie spraw, które miały miejsce w poprzedniej książce "Na skraju ciszy", niektóre momenty zostały potraktowane mocno oględnie.

Polecam!!

Iwona | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Rozczarowałam się i to bardzo. Fantastyczny temat, obiecujący wiele wrażeń i emocji, aktualne problemy współczesnego świata, porwanie samolotu, terroryzm, praca wywiadu, policji. Brzmi ciekawie i zapowiada się na fascynującą opowieść. Zachęcona dobrymi recenzjami i tymże tematem, niezwłocznie postanowiłam książkę zakupić i przeczytać. Mimo że poprzednia książka Kristiny Ohlsson „Na skraju ciszy” niespecjalnie mi się podobała.

Zamiast emocji nuda. Dawno nie czytało mi się tak źle. Wciąż wracałam do przeczytanych fragmentów, szło mi bardzo opornie, zdarzyło mi się przysnąć nad książką (!). Do połowy książki właściwie nic się nie działo, pracujący nad sprawą policjanci wciąż planowali, co mają zrobić, mimo że czas naglił, żadnych mądrych pomysłów, dopiero po długim czasie od porwania samolotu zaczynają badać sprawy, którymi powinni zająć się na samym początku. Właściwa akcja trwała kilkanaście godzin, a zdawało się, że kilka dni lub nawet tygodni. Przyznaję jednak, że od połowy...

knigoholiczka | 2014-03-31
Przeczytana: 31 marca 2014

Zastanawia mnie fakt, jak ja kiedyś mogłam żyć bez skandynawskich kryminałów czy powieści sensacyjnych? Wiecie, wiele razy zarzekałam się, że owczym pędem iść nie będę i zarówno literatury skandynawskiej jak i czytnika ebook'ów nie dotknę. I co? Nic z moich zapewnień- obie rzeczy uwielbiam, a z czytnikiem najchętniej bym się nie rozstawała.
Wracając do "Wyścigu z czasem". Uwagę na pewno zwraca okładka, na której widniej bardzo przystojny mężczyzna. Wprawdzie uważam, że nie do końca związana jest z tematyką, ale na pewno przyciąga wzrok.
Książka, mimo, że jest opowieścią fikcyjną buduje napięcie i wciąga jak mało która. Wydaje mi się, że marzec to miesiąc udanych kryminałów w wydawnictwie Prószyński i S-ka. Gdybym miała wybrać najlepszy z takiego gatunku literatury bez wahania wskazałabym właśnie na tę książkę. Nie mogłam jej odłożyć, dopóki nie skończyłam!
Wyścig z czasem to zapis minuta po minucie, godzina po godzinie postępowania różnych służb w sytuacji kryzysowej. W tej książce...

Matt Cobosco | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Rewelacja! To jest książka, dzięki której Kristina Ohlsson w moim prywatnym rankingu awansuje z grupy «młodych pisarek, z których może coś będzie» do grupy «pisarek, które potrafią napisać doskonały kryminał». Brawo pani Kristino, proszę tak trzymać :)

Maleństwo | 2014-05-03
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Skandynawskie kryminały niewątpliwie cieszą się ogromną popularnością. Dopóki nie przeczytałam trylogii Larssona zupełnie nie rozumiałam tego zachwytu. Po lekturze "Milenium" patrzyłam z fascynacją na każde szwedzkie nazwisko. Fascynacja zmieniła się w pożądanie po lekturze książki Pani Kristiny Ohlsson pt. "Na skraju ciszy". A teraz czas na podsumowanie tego przydługiego wstępu: "Wyścig z czasem" przeskoczył wszystko, co do tej pory czytałam. Jest liderem swojego gatunku. Od książki nie mogłam się oderwać, czytałam wszędzie i w każdej wolnej chwili.
Powieść jest bardzo specyficzna, przez co wyjątkowa. Akcja toczy się w ciągu jednej doby, co więcej - osób biorących udział w wydarzeniach jest niezmiernie mało. Miejscem akcji są właściwie tylko biura policji oraz kokpit samolotu.
Pewnego dnia szwedzka Policja otrzymuje informację, że w kilku miejscach dostępnych dla tysięcy Szwedów została podłożona bomba. Alarmy okazują się fałszywe, mimo to grozę budzi informacja, która pojawia...

Ania | 2014-06-01
Przeczytana: 31 maja 2014

"Wyścig z czasem" to czwarta część serii o Fredrice Bergman i Alexie Recht. Po wydarzeniach opisanych w "Na skraju ciszy" zawodowe życie głównych bohaterów zupełnie się zmieniło, co nie pozostało bez wpływu na fabułę powieści. Tym razem nie mamy do czynienia z typowym śledztwem kryminalnym, ale z groźbami ze strony terrorystów. Dochodzenie przybiera skalę międzynarodową, a w grę wchodzą również wątki szpiegowskie.

Trzymający, jak to u Ohlsson, w napięciu thriller, z wciągającą intrygą, wątki się plączą, problemy nawarstwiają, a bohaterowie mają problemy z rozwiązaniem zagadki. Śledztwo utrudnia nie tylko zmowa milczenia podejrzanych, mylące tropy, ale również walka z czasem - żeby zdążyć przed upływem ultimatum. Wszystkie te elementy sprawiają, że książka wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Bardzo lubię serię pióra Kristiny Ohlsson, żałuję jednak, że tym razem autorka odeszła od typowych dla siebie śledztw kryminalnych na rzecz walki z międzynarodowym terroryzmem,...

Zuela | 2016-06-14

Wstęp do PAPIEROWEGO CHŁOPCA i tak aktualny temat terroryzmu.Na 5 minut ta książka

edi-bk | 2014-07-22
Na półkach: Przeczytane, Po sąsiedzku, 2014
Przeczytana: 16 lipca 2014

Ta część jest bardziej szpiegowska niż kryminalna. W życiu głównych bohaterów zaszły ogromne zmiany, nie ma już grupy Alexa i spotkań w jaskini lwa, jednak za sprawą porwanego samolotu ścieżki zawodowe Alexa i Fredriki ponownie się krzyżują.

Magdalena | 2015-05-27
Przeczytana: 10 lipca 2014

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać tę książkę.

Porwany samolot, mnóstwo ludzi narażonych na utratę życia i bardzo mało czasu na ratunek... Brzmi zachęcająco, dlatego sięgnęłam po "Wyścig z czasem" kiedy zaszyłam się w bibliotece między półkami, na których znajdują się kryminały.

Styl pisania Pani Ohlsson przypadł mi do gustu. Oczy same biegną po kolejnych linijkach, nie muszę zmuszać się do czytania, a to naprawdę ogromny plus. Ukłony dla autorki, że postanowiła całą książkę poświęcić tak krótkiemu okresowi czasu. Spotkałam się z czymś takim pierwszy raz i prawdę mówiąc, moja pierwsza myśl brzmiała tak, że akcja na pewno będzie na siłę, sztucznie naciągana. Nic bardziej mylnego! Od pierwszej do ostatniej strony książka trzyma w napięciu i bardzo ciężko się od niej oderwać. ;)

Jestem przekonana, że zapoznam się z całą serią poświęconą Fredrice Bergman. :)