Zaginione

Cykl: Detektyw Jack Caffery (tom 5) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gone
joly_fh

Detektyw Jack Caffery prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawa wygląda rutynowo, jednak szybko okazuje się, że nie będzie to wcale standardowe śledztwo. Nie dość, że samochód został porwany sprzed nosa właścicielki, to co gorsza, na jego tylnym siedzeniu była pasażerka – jedenastoletnia dziewczynka, której nie odnaleziono. Niebawem przestępca zaczyna komunikować się z policją za pomocą listów, z których wynika, że nie jest to jednorazowy incydent. Bandyta grozi, że zaatakuje ponownie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Caffery musi odnaleźć porywacza, zanim ten dopadnie kolejne niewinne ofiary...

źródło opisu: Sonia Draga, 2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

ejwa1960 | 2019-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2019

Książka przeleżała trochę na półce,tak trochę przesuwałam ,biorąc to nowszą pozycję, albo czytnik,myślac,że nowsze to lepsze,a szkoda ,bo książka bardzo dobra.Początek trochę nudny,detektyw Jack Caffery,zbyt pewny siebie,ale później akcja nabrała tempa nie można było oderwać się lektury.Pomimo,że w połowie książki wiadomo kto jest porywaczem, to warto przeczytać ja na pewno sięgnę po następny tom z tej serii.

zenk | 2019-06-14

ogromna przyjemność czytania. polecam

Besia | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, Kryminały, 2017
Przeczytana: 31 lipca 2017

Czyta się jednym tchem...

Wecia | 2017-01-09

Prezent urodzinowy. Jeden z najlepszych książkowych prezentów urodzinowych w życiu.

Uważaj, bo ukradną Ci samochód!
"Zaginione" trzymają w napięciu do ostatniej strony. Szczerze pisząc, brak mi słów jakimi mogłabym określić uczucia towarzyszące mi podczas czytania książki. Jestem pewna, że czułam przerażenie przed tym, że czas wygra z bezbronnym życiem, że nie zdążą, że ziemia się zapadnie, że poniosą sromotną porażkę.

Próby obstawienia kto jest "Świętym Mikołajem" kończyły się fiaskiem. Wybacz Mikołaju, byłeś sprytniejszy.

Nie ukrywam, że zajrzę do "Zaginionych" jeszcze kilkakrotnie, obok tej książki nie da się przejść obojętnie.

Do zobaczenia Pchła.
Do zobaczenia Jack.

Ho. Ho. Ho...

Wioletta | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Uff. To była jazda bez trzymanki.
Ani chwili nudy. Tempo stopniowo rośnie, a to co się dzieje od połowy..., ja od ciągłego napięcia mnóstwo razy wstrzymywałam oddech.
Swoje podejrzenia kierowałam szczególnie ku jednej osobie i myślę, że to celowy zabieg autorki, gdyż to, że się domyślam wcale, ale to wcale nie zmniejszyło moich bóli żołądkowych.
Nie mam się do czego przyczepić, prawie (są nawyki słowne występujące już wcześniej, które mnie rażą).
I Caffery i Marley, właśnie takich chcę ich widzieć.
Mimo ciężkiego tematu znakomita jakość, perfekcyjnie i niezwykle realistycznie przedstawione. Zdecydowanie polecam.

Dawid | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016

Bardzo dobrze się czytało, nie mam zastrzeżeń!

Monika | 2015-11-04
Przeczytana: 26 listopada 2015

Świetna. Wciąga do ostatniej strony.

Agnieszka | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

świetna... pełna wartkiej akcji, napisana lekkim piórem. Cały czas trzyma w napięciu. Polecam bo warta przeczytania.

Martufffka | 2015-08-01

Raczej słaba. Powiem szczerze, ze przeczytałam ją tylko dlatego, że nie lubię zostawiać niedoczytanych książek.

Madi | 2015-03-14
Przeczytana: 13 marca 2015

Dobry i ciekawy thriller,ale całe czytanie szło mi trochę topornie-za dużo opisów.
Fabuła jest dość ciekawa,a akcja toczy się szybkim tempem i nie pozwala się nudzić, i na pewno zaskakujące jest rozwiązanie sprawy,ale mimo wszystko zabrakło mi tu emocji i napięcia.
Mnie osobiście nie przypadł do gustu wątek z Pchłą -jakoś tak nie pasował mi do całej scenerii i uważam,że tylko przedłużał czytanie.
Jest to drugie spotkanie z twórczością Pani MO Hayder i stwierdzam ,że obydwie te książki toczą się tym samym,wolnym tempem .
Czy przeczytam coś jeszcze?
Powiem tak -jeśli przypadkowo trafię na jakąś pozycję Pani Mo,to na pewno przeczytam,bo muszę stwierdzić ,że okładki książek są bardzo intrygujące i zachęcające,ale specjalnie poszukiwać nie będę.