Zaginione

Cykl: Detektyw Jack Caffery (tom 5) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gone
joly_fh

Detektyw Jack Caffery prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawa wygląda rutynowo, jednak szybko okazuje się, że nie będzie to wcale standardowe śledztwo. Nie dość, że samochód został porwany sprzed nosa właścicielki, to co gorsza, na jego tylnym siedzeniu była pasażerka – jedenastoletnia dziewczynka, której nie odnaleziono. Niebawem przestępca zaczyna komunikować się z policją za pomocą listów, z których wynika, że nie jest to jednorazowy incydent. Bandyta grozi, że zaatakuje ponownie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Caffery musi odnaleźć porywacza, zanim ten dopadnie kolejne niewinne ofiary...

źródło opisu: Sonia Draga, 2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Joanna | 2013-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 grudnia 2013

„ Zaginione” to najnowszy thriller autorki cyklu kryminałów w których dochodzenie śledcze prowadzi detektyw Jack Caffery z bristolskiego wydziału kryminalnego do spraw poważnych przestępstw. Książka uznana została za najlepszą powieść 2012 roku według Mistery Writers of America.
Jest to moje pierwsze literackie spotkanie z prozą Mo Hayder i przyznam, że książkę czytałam z wielkim zainteresowaniem. Nie ma tu opisów brutalnych morderstw lecz akcja toczy się w atmosferze przerażenia, grozy, tajemnicy i nieprzewidywalności biegu wydarzeń.
Jeżeli chodzi o treść – Nie zawsze Święty Mikołaj okazuje się dobrodziejem . W powieści jego ofiarami padają małe dziewczynki poniżej jedenastu lat porywane przez mężczyznę ukrywającego się za gumową maską Świętego Mikołaja. Sprawca działa w miejscach publicznych, na parkingu centrum handlowego czy ulicy , po pewnym czasie kontaktuje się z policją. Działa niezwykle przebiegle, a policja toczy dramatyczny wyścig z czasem. Do jej działań dołącza...

Madi | 2015-03-14
Przeczytana: 13 marca 2015

Dobry i ciekawy thriller,ale całe czytanie szło mi trochę topornie-za dużo opisów.
Fabuła jest dość ciekawa,a akcja toczy się szybkim tempem i nie pozwala się nudzić, i na pewno zaskakujące jest rozwiązanie sprawy,ale mimo wszystko zabrakło mi tu emocji i napięcia.
Mnie osobiście nie przypadł do gustu wątek z Pchłą -jakoś tak nie pasował mi do całej scenerii i uważam,że tylko przedłużał czytanie.
Jest to drugie spotkanie z twórczością Pani MO Hayder i stwierdzam ,że obydwie te książki toczą się tym samym,wolnym tempem .
Czy przeczytam coś jeszcze?
Powiem tak -jeśli przypadkowo trafię na jakąś pozycję Pani Mo,to na pewno przeczytam,bo muszę stwierdzić ,że okładki książek są bardzo intrygujące i zachęcające,ale specjalnie poszukiwać nie będę.

Wioletta | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Uff. To była jazda bez trzymanki.
Ani chwili nudy. Tempo stopniowo rośnie, a to co się dzieje od połowy..., ja od ciągłego napięcia mnóstwo razy wstrzymywałam oddech.
Swoje podejrzenia kierowałam szczególnie ku jednej osobie i myślę, że to celowy zabieg autorki, gdyż to, że się domyślam wcale, ale to wcale nie zmniejszyło moich bóli żołądkowych.
Nie mam się do czego przyczepić, prawie (są nawyki słowne występujące już wcześniej, które mnie rażą).
I Caffery i Marley, właśnie takich chcę ich widzieć.
Mimo ciężkiego tematu znakomita jakość, perfekcyjnie i niezwykle realistycznie przedstawione. Zdecydowanie polecam.

emindflow | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Przyzwoity thriller, chociaż spodziewałem się więcej.
Po stronie plusów - przede wszystkim dwoje nietuzinkowych bohaterów znanych z wcześniejszych powieści t.j. Jack Caffery i Phoebe Marley oraz typowy dla Mo Hayder mroczny, klaustrofobiczny klimat.
Za to tym razem zupełnie zabrakło mi napięcia i nastroju grozy, a zwłaszcza płynności akcji. Mam wrażenie, że autorce brakuje już nieco bardziej oryginalnych pomysłów na fabułę. Całość jest dość chaotyczna, a motywów działania sprawcy nie zdołałem poznać ani tym bardziej zrozumieć.
Słabsza od dotychczas poznanych trzech powieści tej autorki.

eMMali | 2014-07-16
Przeczytana: 19 lipca 2014

Po przeczytaniu wszystkich książek tej autorki stwierdzam, że tylko *Ptasznik* i *Granica mroku* są świetne, reszta taka sobie...

Ewelina | 2014-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Bardzo dobry kryminał, który przez większość książki trzyma w napięciu.

Świetny pomysł z całą intrygą stworzoną przez autora, która na kolejnych stronach rozjaśnia wszystko i sprawia, że czytelnik nie ma prawa się nudzić.
Trochę rozczarowałam się, że tak szybko wyjaśniło się kim jest sprawca, a jakby poczekać do ostatnich stron to byłaby to rewelacyjna pozycja, która do końca trzyma w napięciu.

Polecam i na pewno sięgnę po inne książki tego autora i z tej serii.

Agnieszka_Pe | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Z dreszczykiem
Przeczytana: 19 października 2013

Książkę przeczytałam niemal jednym tchem. Fabuła wciąga niesamowicie, razem z policjantami podążamy tropem porywacza, gubiąc się w domysłach i poszlakach, podczas gdy on okrutnie pogrywa sobie ze wszystkimi, dając do zrozumienia, że kontroluje sytuację i zawsze jest o krok przed mundurowymi. Autorka ze strony na stronę potęguje napięcie i nie odpuszcza aż do końca, trzymając nas w niepewności tak długo, jak tylko może. Niewątpliwie kreacje bohaterów przydają „Zaginionym” walorów – zdeterminowani policjanci, by w porę odnaleźć dziewczynkę i nie dopuścić do kolejnego porwania, jednocześnie muszą się zmagać z własnymi, czasem dość mrocznymi, sprawami, które skutecznie osłabiają ich uwagę, działając na korzyść porywacza, którym jest…. przekonajcie się sami :)

„Zaginione” to piąta część serii o detektywie Jacku Caffery’m. Czasem pojawiają się nawiązania do wątków z przeszłości - czy były one poruszane we wcześniejszych częściach? Nie wiem, nie czytałam (jeszcze). Jednak główny wątek...

sygin | 2014-03-11
Przeczytana: 01 lutego 2014

Czy jakikolwiek rodzić może wyobrazić sobie coś gorszego niż porwanie dziecka? Pewnie nie, nawet właściwie nie trzeba być rodzicem by wyobraźnia podpowiadała nam co ktoś naprawdę zły może zrobić komuś tak bezbronnemu i niewinnemu jak dziecko. A jeśli do takiej tragedii dochodzi na zatłoczonym parkingu przed centrum handlowym a nieszczęsny rodzić jest tuż obok, a mimo to jedyne co może zrobić to bezradnie obserwować jak samochód z jego dzieckiem na tylnym siedzeniu opuszcza parking? Straszne.
To właśnie przeżyła Rose, zatroskana matka w średnim wieku, żona miejscowego pastora na co dzień opiekująca się dwiema córkami. Policja ma nadzieję, że cały incydent jest „pomyłką”, a sprawca chciał ukraść samochód i nie zauważył dziecka. Taka teoria jest tym bardziej kusząca, że wedle statystyk powinien po prostu wysadzić je i odjechać, w końcu złodziej, to jeszcze nie morderca. Ale te same statystyki podpowiadają, że powinno to nastąpić bardzo szybko, tymczasem godziny mijają i trzeba...

AnnieK | 2013-09-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 września 2013

Wydawnictwo Sonia Draga wydaje pewną serię wydawniczą, którą poznać poznać po białym pasku, na którym jest zawsze napis z autorem książki. Pozycje, jakie należą do tej serii to thrillery. Nie wiem jakimi kryteriami dobierają książki, lecz jednego jestem pewna, są one naprawdę świetne. ,,Zaginione" były moim trzecim spotkaniem i po raz trzeci jest zachwycona tym, co otrzymałam. Czytając opisy innych książek mam pewność, że także by mi się spodobały.

Książka ,,Zaginione" zainteresowała mnie już samym opisem. Nie było, więc zaskoczenia, gdy bardzo szybko mnie wciągnęła, a stało się to już po kilku stronach lektury. Kradzież samochodu z dzieckiem zawsze się kończyła tym, że zbędny pasażer dla złodzieja był wyrzucany po drodze. Stąd też pojawił się lekceważący stosunek policji. Co jednak to właśnie o dziecko chodziło? I tu się właśnie zaczyna cała zabawa dla czytelnika. Przeróżne poszlaki, fakty, powiązania, śledztwo to prawdziwa przyjemność dla osoby czytającej tę książkę.

Książka...

Psotka | 2014-04-22
Przeczytana: 19 marca 2014

Jest to jedna z moich ulubionych autorek książek sensacyjnych. Z Mo zaczęłam przygodę od "Ptasznika" jednej z tych "dosadniejszych" książek. Ta choć przy nim jest "delikatna" to fabułę ma tak skonstruowaną,że nie masz ochoty odkładać na później. Podążasz za porywaczem i prawie do końca nie spodziewasz się tego co Cię czeka razem z bohaterami "Zaginionych".
Wartka,ciekawa,zaskakująca i wciągająca... Choć znalazł by więcej przymiotników idealnie opisujących książki Mo to po co pisać jak można przeczytać :)