Okładka książki Mężczyzna, który przestał płakać

Mężczyzna, który przestał płakać

Autor:
Cykl: Magdalena Hansson (tom 2)
tłumaczenie
literatura szwedzka
typ
papier
Ag2S
6.88 (174 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Kontynuacja Dziewczyny ze śniegiem we włosach- debiutu roku w Szwecji. Powieść wydana w kilkunastu krajach i uznana za przykład najlepszej tradycji skandynawskiej powieści kryminalnej. Po jej sukcesie w 2010 roku młoda szwedzka dziennikarka Ninni Schulman została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą szwedzkiego kryminału i zyskała międzynarodową sławę. W cichym, spokojnym Hagfors niewiele się dzieje....

Kontynuacja Dziewczyny ze śniegiem we włosach- debiutu roku w Szwecji.

W cichym, spokojnym Hagfors niewiele się dzieje. Wszyscy znają się od dziecka. Wiedzą o sobie wszystko.
I nagle czworo ludzi traci życie.
I każdy zaczyna się bać...

Jest upalny sierpniowy wieczór. Straż pożarna w Hagfors dostaje wezwanie do pożaru domu stojącego na skraju lasu.

Kiedy dziennikarka Magdalena Hansson dociera na miejsce, niemal cały budynek zdążył już spłonąć, a ze zgliszcz wydobywają się kłęby czarnego dymu. W środku była kobieta...

Kilka dni później płonie następny dom. A potem jeszcze jeden. Są kolejne ofiary. Policja Hagfors staje wobec jednego ze największych wyzwań w swojej historii. Na małą värmlandzką miejscowość i jej mieszkańców pada strach. Kiedy zacznie płonąć następny dom? I dlaczego?

Magdalena sama ma problemy: jej adoptowany synek nie przestaje tęsknić za Sztokholmem, a ona wikła się w trudny związek z Petterem, swoją szkolną miłością. Ale na własną rękę rozpoczyna poszukiwania podpalacza. Nie przeczuwa, że jej zaangażowanie stanie się wkrótce bardzo osobiste. I śmiertelnie ryzykowne…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

Opinie czytelników
książek: 20535
Ania1986 | 2013-11-06
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

"Bywa, że czas na chwilę stanie I zdarzy się niespodziewanie Świat zmienia się nieubłaganie Nic już nie będzie takie samo. Nie, nic już nie będzie takie samo. Nic."

Kontynuuję swoją przygodę ze szwedzkimi kryminałami, zatem przyszła pora na drugą część serii o Magdalenie Hansson autorstwa Ninni Schulman, której sławę przyniosła pierwsza część pt. "Dziewczyna ze śniegiem we włosach."

Ninni Schulman jest z zawodu dziennikarką. W 2010 roku zadebiutowała kryminałem "Dziewczyna ze śniegiem we włosach", następnie pojawiła się kontynuacja "Mężczyzna, który przestał płakać", w planach jest także część trzecia.
Autorka powiela miejsce akcji i tym razem również rzecz się dzieje w niewielkim miasteczku Hagfors. Po ciężkich przeżyciach z okresu zimowego, wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Mieszkańcy odetchnęli, Magdalena toczy się spokojne życie w upalne,letnie dni. Niespodziewanie płonie dom jednej z mieszkanek - Miarjam Fransson, kobieta ginie na miejscu. Po dokładnych oględzinach, poli...

detektywmonk | 2014-03-03
Przeczytana: 02 marca 2014

Zwykle traktuję kryminały skandynawskie jak jakieś objawianie.Kocham je czytać i uważam,że są jedynymi z najlepszych na świecie.
Może moja pasja bierze się stąd,że wolę Szwecję od Ameryki,a Sztokholm od Nowego Jorku.
W książce Ninni Schulman, mamy do czynienia z to formą literatury nordyckiej,którą lubię najbardziej.A więc serię podpaleń,giną ludzie.
Fabuła powiedzmy sobie, nie jest odkrywcza.Pomysł wydaję się mało oryginalny.
Co więc sprawia,że czyta się bardo dobrze ?
Ano, to że autorka ukazuję tu opis szwedzkiego społeczeństwa.
Ich zalety, lecz i wady.Opisuję piękno miejsc,wraz z autorką szukamy przestępcy.
Kluczymy,domyślamy się.Gubimy tropy,autorka zwodzi nas.To jest piękne w tym, kryminale.Piękne,że nie podaję nam na tacy od razu rozwiązania.
Tylko mamy czytać i czekać cierpliwie na finał.
Koniec jest bardzo dobry, teraz tylko czekać na dalsze książki.
Zwłaszcza,że w życiu Magdaleny zachodzą ogromne zmiany.

Gośka | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

"Często chowam się w lesie, obserwując ją tam w środku, patrząc, jak tańczy z tym swoim zadowolonym, zadufanym w sobie uśmiechem na twarzy. Jak gdyby nic nie miało znaczenia.

Butelki są przygotowane, leżą w plecaku zawinięte w ręcznik kąpielowy. Jedna do salonu, jedna do kuchni i dwie w rezerwie. Teraz wreszcie ja decyduję."

Książka jest drugą częścią "Dziewczyny ze śniegiem we włosach", jednak nieznajomość tej pierwszej nie jest wielkim problemem. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Hagfors pod koniec lata, czyli pół roku po wydarzeniach z pierwszej części. Tym razem policja musi się zmierzyć z podpalaczem, który wrzuca do domów koktajle mołotowa, sprawiając, że domy spalają się w błyskawicznym tempie, zabierając ze sobą ofiary. Nie mają żadnego punktu zaczepienia, wszystkie motywy i ślady są nietrafione. Dopiero Magdalena- miejscowa reporterka- wpada na trop wydający się jedynym sensownym. Każda z ofiar przed podpaleniem otrzymała wiadomość: "Nie słyszysz, gdy przestaję płakać."...

Krzysiek13 | 2014-06-22
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Bardzo ciekawa książka, która pokazuje, do czego mogą doprowadzić lęki po śmierci najbliższych i szaleństwo z nich wychodzące. Mimo lata w książce i mnóstwa ognia książka jest chłodna w odbiorze przez ukrywane uczucia pod skórą i mrożącą samotność.

Polecam!

Martyna | 2013-08-07
Na półkach: 2013, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Ninni Schulman wie jak napisać dobrą, wciągającą czytelnika książkę. Po przeczytaniu "Dziewczyny ze śniegiem we włosach" byłam zachwycona i z niecierpliwością czekałam na możliwość przeczytania jej kontynuacji. Mimo, że "Mężczyzna, który przestał płakać" może nieco odstaje jakością od swojej poprzedniczki jest to jednak warta uwagi książka. Znowu otrzymujemy od autorki szeroki wachlarz postaci zarówno nowych jak i pojawiających się już na kartach poprzedniej książki. Trzeba zaznaczyć, że są to postacie bardzo ciekawe, każda ma w sobie to coś czym może zwrócić na siebie uwagę czytelnika. Oczywiście autorka po raz kolejny zwodzi czytelnika i nie da się samemu rozwikłać zagadki, którą skrzętnie obmyśliła i za to po raz kolejny wielki plus!

Zuela | 2014-05-11

Na fali skandynawskich kryminałów.Nic szczególnego,chociaż osoba mordercy może zaskoczyć.Książka na jeden wieczór i do odłożenia na półkę z czytadłami

lenuszka | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Kiedy usłyszałam w radiu recenzję „Dziewczyny ze śniegiem we włosach” pomyślałam sobie „muszę ją mieć!” Ku mojej radości książka ta szybko trafiła w moje ręce. Niestety radość nie trwała długo, bo choć lubię małomiasteczkowe klimaty książka mnie nie zachwyciła.

Pomimo, iż nie planowałam kolejnego spotkania z twórczością Ninni Schulman postanowiłam dać pisarce jeszcze jedną szansę. I tak o to zaczęłam swoją przygodę z „Mężczyzną, który przestał płakać”.

Historia, którą przedstawia nam autorka nie jest zła, ba, nawet skłonna byłabym napisać, że jest wciągająca, ale styl pisarski autorki kompletnie mi odpowiada. Pisarka nie potrafi płynnie przechodzić od jednego wątku do drugiego, co bardzo psuje odbiór czytanego tekstu. Poza tym główna bohaterka Magdalena Hansson jest szalenie irytująca. Nie mogę, nie potrafię i nie chcę polubić tej postaci.

Ninni Schulman raczej nie zostanie moją ulubioną, skandynawską pisarką, ale cóż nie można dogodzić każdemu czytelnikowi z osobna.

emindflow | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Po bardzo udanym debiucie ("Dziewczyna ze śniegiem we włosach") byłem niezwykle ciekaw kolejnej powieści Ninni Schulman. I nie zawiodłem się. "Mężczyzna, który przestał płakać" jest swego rodzaju kontynuacją - spotykamy tu wszystkie poznane wcześniej postacie z dziennikarką Magdaleną Hansson wspierającą policję w wyjaśnieniu zagadki tragicznych podpaleń. Być może pierwsza część była nieco lepsza, ale jest to nadal bardzo dobry kryminał. Właściwie mógłbym powtórzyć wszystkie superlatywy zawarte w opinii poprzedniej książki. Dla miłośników skandynawskich kryminałów w klimacie Camilli Lackberg to jest pozycja obowiązkowa. Gorąco zachęcam do lektury.

ekruda | 2013-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

"Mężczyzna, który przestał płakać" to druga część jak dotąd krótkiej serii, której akcja rozgrywa się przede wszystkim w szwedzkim Hagfors. Poznajemy w niej dalsze losy bohaterów poznanych w "Dziewczynie ze śniegiem we włosach".

Tym razem miasteczkiem wstrząsa smutna wiadomość o dramatycznych okolicznościach śmierci Mirjam Fransson. Wkrótce okazuje się, że pożar, w którym zginęła nie był przypadkiem - ktoś celowo podpalił dom, w którym mieszkała. Podczas gdy miejscowa policja przesłuchuje znajomych Mirjam, szukając osób, które miałyby powód, żeby skrzywdzić kobietę, w mieście podpalane są kolejne domy. Niebawem staje się jasne, że sprawcą jest ta sama osoba, ciągle jednak nie wiadomo, co łączy ofiary, w jaki sposób wybiera je sprawca i co nim kieruje.

To tylko fragment, ale całą recenzję zamieściłam na swoim blogu http://ekruda.blogspot.com/ Serdecznie zapraszam:)

22caze | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Nini Schulman bez wątpienia ma duży talent pisarki.
,,Mężczyzna , który przestał płakać'' jest kolejną książka po którą sięgnąłem z nadzieją , że o to przede mną jest dobra książka. I nie zawiodłem się tym razem. Autorka jest bez wątpienia mistrzynią ciągnięcia paru wątków jednocześnie. W trakcie czytania książki wydaje nam się , że stara się nas nakierować na potencjalnego sprawce ale tak w rzeczywistości nie jest.
Książka tak jak poprzednia jest napisana w dość przyjemnym stylu.
Autorka przedstawia nam życie prywatne ludzi w bardzo uproszczony sposób , mogło by się wydawać , że książka w ten sposób traci na wartości lecz tak nie jest. Wręcz przeciwnie.
Jeśli ktoś szuka przyjemnej i ciekawej książki na długie zimowe wieczory jest to idealna propozycja.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto