Srebrny chłopiec

Okładka książki Srebrny chłopiec Kristina Ohlsson
Okładka książki Srebrny chłopiec
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Szklane dzieci (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Szklane dzieci (tom 2)
Silverpojken
Media Rodzina
2016-03-30
2016-03-30
Anna Topczewska
Anna Topczewska literatura szwedzka

Historia z dreszczykiem dla młodych czytelników. Tym razem kontakt z bytem nadprzyrodzonym będzie miał Aladdin. A może to wcale nie jest duch, lecz dziecko uchodźców koczujących na łodzi, którzy czekają na pozwolenie zejścia na ląd? Zwłaszcza że z restauracyjnej kuchni zaczęło ginąć jedzenie. Trójka przyjaciół postanawia dokładniej przyjrzeć się sprawie. Również tym razem nastolatki dowiedzą się czegoś więcej na temat historii miasteczka, w którym mieszkają. Lektura przyjemna, nie tylko dla młodego czytelnika z żyłką detektywistyczną. Również ten starszy nie będzie się nudził. Polecam.

Ta część trochę słabsza niż pierwsza, ale i tak trzymająca w napięciu i bardzo ciekawa.

Kolejna książka autorki... Jeśli ktoś czytał SZKLANE DZIECI to dobrze (będzie znał postacie które występowały w pierwszej książce). W tej powieści jest kolejna historia i kolejna zagadka do rozwiązania. Bardzo fajnie i lekko napisana, czyta się szybko. Seria książek idealna na prezent dla dziecka.

Poprzednia książka lepsza, choć ta również jest fajna. Delikatnie straszna. Szkoda, że taka krótka.

Słabsza od poprzedniej części ale dalej bardzo fajna

Słabsza od poprzedniej części ale dalej bardzo fajna

Drugi tom zdecydowanie słabszy niż pierwszy. Zbyt wiele banału, mało tajemnicy i grozy. Pomysł z dzieciakami rozwiązującymi tajemnicę z przeszłości dobry, jednak sam proces odkrywania nie satysfakcjonuje. Zakończenie również pozostawia niedosyt. Jest jeszcze tom trzeci, który przeczytam, rzecz jasna, by zakończyć serię. Na plus fakt, że w książce poruszone są tematy z rodzaju trudnych (uchodźcy, kłopoty finansowe). Warto o tym z dziećmi rozmawiać i ta powieść może być właśnie punktem wyjścia, by taką rozmowę przeprowadzić.

Nie tak dobra, jak pierwszy tom przygód Billie, Simony i Aladdina, jednakże równie sympatyczna :)

O wiele gorsza od poprzedniczki. Sama historia super, ale zabrakło mi dreszczyku który był w Szklanych Dzieciach. Trochę szkoda jednak rozrywka była, z przyjemnością wróciłam do Billy, Alladina i Simony. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejny tom.

Kristina Ohlsson "Srebrny Chłopiec".

Kontynuacja "Szklane Dzieci" a jednak historia tym razem skupia się na Aladdinie. Aladdin mieszka w Åhus, jego rodzice prowadzą restauracje w wieży ciśnień. Tam także się przeprowadzają po tym, jak restauracja przestaje przynosić zyski. Na domiar złego, z restauracji zaczyna znikać jedzenie. To tylko pogarsza sprawę, gdyż zaczyna się temat przeprowadzki do Turcji. Aladdin nie chce się z tym pogodzić. Za wszelką cenę usiłuje pomóc rodzicom. Nadarza się wspaniała okazja, projekt szkolny. Temat zaskakujący, chociaż... Åhus jest w końcu słynne z niewyjaśnionych rzeczy. Chłopiec próbuje odnaleźć zaginione srebro, próbuje dowiedzieć się kto stoi za jego kradzieżą, a także chce przyłapać na gorącym uczynku złodzieja jedzenia. Razem z Billie i Simoną znów wplątują się w przygodę. A ma ona zaskakujący finał.

Poznajemy dokładniej życie głównego bohatera. Nie jest on rozkapryszonym dzieckiem, ma swoje problemy. Pokazuje różne emocje. Nie da się go nie lubić. Jednocześnie jego poznawanie świata nie jest nudne ani monotonne. Duży plus. Zresztą... Życie dzieci, czy nastolatków, ma swoje fantastyczne zalety. W tym wszystkim dochodzi piękna przyjaźń. Właśnie te przyjaźnie z dzieciństwa mają w sobie to coś. Coś, co pozostawia sentyment na całe dalsze życie.

Kurczę. Polubiłam tę serię, serio. Fajnie poczytać o przygodach niesfornych dzieciaków, których połączyła silna więź. Fajnie poczytać coś lekkiego, trzymającego w zaciekawieniu, z nutą zjawisk paranormalnych.

Nie ocenię, która część podobała mi się bardziej. Tym samym, że właśnie pobrałam trzecią część 🙈

Fajny klimat małomiasteczkowy. Przyjaźń, otwartość na innych, nutka grozy, problemy dzieci, ale także i dorosłych.

Książki chociaż młodzieżowe, uderzają w odpowiednie struny. Mogłam się przy nich zrelaksować, powspominać własne dzieciństwo.

Polecam. Z czystym sumieniem 😊

Kristina Ohlsson "Srebrny Chłopiec".

Jest ok, ale moim zdaniem fabuła stała się troszkę nudniejsza ...

Jest ok, ale moim zdaniem fabuła stała się troszkę nudniejsza ...

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Srebrny chłopiec