Pojedynek z diabłem

Okładka książki Pojedynek z diabłem Kristina Ohlsson
Okładka książki Pojedynek z diabłem
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Martin Benner (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Martin Benner (tom 2)
Mios Blues
Prószyński i S-ka
2016-03-02
2016-03-02
Wojciech Łygaś
literatura szwedzka Wojciech Łygaś

Bardzo dobra kontynuacja "Zagadki Sary Tell". W tej części, Martin Banner musi dowiedzieć się, co stało się z 4-letnim synkiem Sary, Mio. Zagrożone zostało życie jego i najbliższych.
Świetna zagadka kryminalna, zawiła intryga, stopień skomplikowania i niesamowite zakończenie sprawiają, że całość czyta się naprawdę z ogromnym zainteresowaniem.

Mio czteroletni chłopiec zaginął z przedszkola,całą sprawę prowadzi adwokat Martin Benner chce dowiedzieć się kto stoi za zaginięciem chłopca.Rozpoczyna prowadzić dochodzenie,prywatne śledztwo nad tą sprawę.
Kryminał połączony z thillerem i sensacją jest.
Fabuła bardzo ciekawa,zaskakujące,mocne zwroty akcji i buduje napięcie od początku do końca.
Ciężko mi było się oderwać od powieści kryminalnej,natomiast autorka w moich oczach wypadła najlepiej ze swoją książką zaskoczona wielce jestem sądziłam,że będzie to taki słaby kryminał,ale okazał się genialny.
Wciągnął mnie bez reszty,strasznie mi się podobał.
Uwielbiam tę autorkę ponieważ jest wspaniała,znakomita w pisaniu swych kryminałów.
Czuje niedosyć,chce jeszcze jej przeczytać książki.

Kryminał połączony z thillerem i sensacją jest.
Ciężko mi było się oderwać...

Co mogę napisać? Osobiście wolę nieco inny wymiar thrillerów, co i tak nie umniejsza faktowi, że "Pojedynek z diabłem" to książka wciągająca, zaskakująca i naprawdę łatwo się ją czyta. Polecam osobom, które przeczytały pierwszą część, tj. "Zagadka Sary Tell".

Fantastyczńy kryminał. Naprawdę czyta się doskonale, jednym tchem. Bardzo dobrze budowane napięcie, szybka akcja, dynamiczne i niespodziewane zwroty...Polecam!

"Pojedynek z diabłem" jest kontynuacją „Zagadki Sary Tell". W drugiej czesci dowiadujemy sie zaskakujących historii, ktore sa elementem układanki. Generalnie fajna książka, jednakze rozczarowana jestem końcówka albo głównym bohaterem - sama nie wiem.
Lubię książki tej autorki, gdyż lekko się je czyta, dobrze zbudowana fabuła i intryga często nie pozwala na oderwanie się od jej dzieł.

Ciekawie skonstruowana, wciąga od pierwszych stron. Polecam!!!!

Ciekawie skonstruowana, wciąga od pierwszych stron. Polecam!!!!

„Pojedynek z Diabłem” Kristiny Ohlsson to kontynuacja „Zagadki Sary Tell” i moim od czuciu czyta się lepiej i z większym zainteresowaniem niż część pierwszą. Głównego bohatera, niestety, nie da się polubić, denerwowały mnie jego uwagi na własny temat. Poza tym nie mam do powieści zastrzeżeń. Intryga niezła, rozwiązanie może zaskoczyć, jedynie pewien nadmiar odczuwałam w liczbie trupów, chyba autorka tu lekko przesadziła. Poza tym lektura była ciekawa i satysfakcjonująca. „Pojedynek z Diabłem” najlepiej czytać bezpośrednio po „Zagadce…” w zasadzie lepiej byłoby dla czytelnika, gdyby obie pozycje miały ten sam tytuł z odpowiednim numerem tomu, raczej nie polecam czytać w odwrotnej kolejności.

Przez długi czas wzbraniałam się przed sięgnięciem po skandynawskie kryminały. Wystarczyła tylko jedna pozycja bym całkowicie przepadła, a taka literatura stała się moją ulubioną. Z czystym sercem mogę polecić powieści Kristiny Ohlsson. Odkąd przeczytałam pierwszą książkę tej autorki- a była to powieść "Wyścig z czasem"- uważnie śledzę zapowiedzi wydawnicze by nie przegapić pojawienia się nowości napisanej przez panią Ohlsson. Liczę też, że kiedyś uda mi się nadrobić braki i przeczytać wszystko, co do tej pory wydano.
"Pojedynek z Diabłem" to kontynuacja, druga i zarazem ostatnia część opowieści o tym co przeżył adwokat Martin Benner. Jeśli poprzedni tom, a dokładniej rzecz biorąc- wydarzenia w nim pisane zaskoczyły Was i wciągnęły- to gwarantuję, że "Pojedynek..." wywoła u Was jeszcze większe emocje. Książka jest niesamowicie wciągająca, interesująca, po prostu chce się czytać. Ma w sobie wszystko to, co winien posiadać dobry kryminał: zaskakujące zwroty akcji, rozwiązanie, którego nikt się nie spodziewał (no dobrze, na pewno nie ja).
Martina poznaliśmy w momencie gdy zlecono mu zajęcie się sprawą Sary Tell, nazywanej również Sarą Teksas. Początkowo wydaje mu się, że szybko upora się z nią i wróci do dawnego życia. Nie spodziewa się, że to dopiero początek, a jego czeka walka o przybraną córkę, dobre imię i nie tylko. Będzie też walczył o życie.
Czy naszemu bohaterowi uda się rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, kto chce mu zaszkodzić?
Czy wszystko skończy się szczęśliwie? Zachęcam do sięgnięcia po książkę.

„Cała ta historia ma tyle skomplikowanych wątków, że przypomina filmy Tarantino” – stwierdza słuchająca zwierzeń głównego bohatera dziennikarka. W rzeczy samej Kristina Ohlson zadbała o to by czytelnik „Pojedynku z diabłem” się nie nudził, jednak z mnogością wątków chyba trochę przesadziła. A niektóre rozwiązania fabularne mogą budzić wątpliwości.

„Pojedynek z Diabłem” to druga część cyklu zapoczątkowanego powieścią „Zagadka Sary Tell”. Dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszego, autorka zadbała o zwięzłe streszczenie wcześniejszych losów głównych bohaterów. Jednak lektura pierwszego tomu, może pomóc w zrozumieniu licznych fabularnych zawiłości drugiej części.

Przed adwokatem Martinem Bennerem stoi niezwykle trudne zadanie. Musi odnaleźć zaginionego syna niebezpiecznego gangstera Lucyfera. Jeśli Benner nie podoła zadaniu, zagrożone będzie życie jego adoptowanej córki. Kto porwał małego Mio? Dlaczego policja podejrzewa adwokata o kilka morderstw? Kto próbuje utrudnić śledztwo Bennera i czy pomagają mu ludzie z organów ścigania? Dlaczego to właśnie Benner został wplątany w tą groźną i tajemniczą sprawę? Czy może to mieć związek z jego dawno porzuconą pracą w amerykańskiej policji?

Ohlson mnoży pytania i piętrzy stawiane przed głównym bohaterem trudności z prędkością karabinu maszynowego. Jedna zagadka goni kolejną…

„Pojedynek z Diabłem” to...

Druga część przypadła mi do gustu nieco bardziej niż pierwsza. Mimo to nie zależy mi na kontynuacji tego cyklu, choć nie wiem, czy jest planowana. Wolę poprzednie książki autorki.

• 2016
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Pojedynek z diabłem