Magnetyzer

Okładka książki Magnetyzer Konrad T. Lewandowski
Okładka książki Magnetyzer
Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: bookrage.org Cykl: Jerzy Drwęcki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jerzy Drwęcki (tom 1)
bookrage.org
2013-01-01
2013-01-01
kryminał bookrage lewandowski

Okładka książki RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Gardner Fox, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wo...
Okładka książki Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Al...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...
Okładka książki RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Kacper Dudek, Alfonso Font, Michał Gałek, Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Hermann Huppen, Yves Huppen, Maciej Jasiński, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Marcin Nowakowski, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Krzysztof Wyrzykowski, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Ka...

Pamiętam , że bardzo słabiutka była ta książka . Styl tego pisarza nie przypadł mi do gustu . Przeczytana jakiś czas temu i tak to zapamiętałem . Nie polecam.

Bardzo to słabe i infantylne: język, fabuła, warstwa "historyczna". Bardzo żałowałam, kiedy wydałam pieniądze na tę książkę...

1970

Nie znam twórczości Autora. Nie mam więc potrzeby porównywania. Lubię kryminały, zwłaszcza w tym lżejszym wydaniu. A jeśli jeszcze mamy wpleciony wątek historyczny – mogę czuć się usatysfakcjonowana. Wszystko więc zapowiadało dobrą lekturę, bowiem z zapowiedzi wynikało, iż jest to kryminał w wersji retro. I rzeczywiście tak było. Akcja toczy się w Warszawie, w okresie dwudziestolecia międzywojennego, ale są też odniesienia do czasów Księstwa Warszawskiego. Mamy autentyczne postaci historyczne i równie ciekawych, wymyślonych bohaterów, np. komisarza prowadzącego śledztwo. Wątek kryminalny intryguje. Obrazki obyczajowe nadają realności tej historii. Wątki humorystyczne sprawiają, że „Magnetyzera” czyta się szybko i przyjemnie.

Konradowi T. Lewandowskiemu wyszedł bardzo zgrabny kryminał retro z akcją osadzoną w okresie międzywojennym w Polsce. Lekkość stylu, inteligentnie skrojona fabuła z wątkiem paranormalnym i błyskotliwy dowcip autora czynią lekturę nader przyjemną rozrywką. Zaletą jest także dobrze oddany klimat międzywojnia z ulokowanymi w tle sławami epoki, Aż się łezka w oku kręci....

Uuu, cienko jest. Antypatyczny supermanowaty bohater. Intryga pełna szczęśliwym trafem wyskakujących nagle diabłów z pudełeczka. Naiwna tromtadracka dziarsko-ułańska historiozofia. Zagadka kryminalna strasznie wydumana. Rozwiązanie akcji patykiem pisane. Kolejne części cyklu jakoś lepiej wspominam.

Bardzo sympatyczny kryminał retro. Książka toczy się równolegle w dwóch okresach historycznych Polski: w Warszawie w latach 20 XX wieku oraz w okresie istnienia Księstwa Warszawskiego. Autor bardzo ciekawie i z dużą rzetelnością opisuje mentalność obydwu społeczeństw. Sama zagadka kryminalna również jest ciekawie rozrysowana, aczkolwiek mnie ów wątek mesmeryzmu nie przekonał. Główne postacie zostały scharakteryzowane w ten sposób, że szybko zdobywają sympatię czytelnika, a postać pana Hiacyntusa dodatkowo wprowadza pewien element humoru. Książkę czytało mi się z przyjemnością i bardzo się cieszę, że powstała kontynuacja.

Czytało mi się to bardzo dobrze ze względu na styl i podejście autora do tematu. "Magnetyzera" absolutnie nie powinno się brać na poważnie - to trochę laurka dla czasów dwudziestolecia miedzywojennego, trochę tęsknota za niezwykłymi czasami, trochę wesoła wizja z gatunku "a co by było, gdyby".
Jak nie czytam kryminałów tan ten łyknęłam w dwa dni i świetnie się przy nim bawiłam.

Jak nie czytam kryminałów tan ten łyknęłam w dwa dni i świetnie się przy nim...

Śledztwo w przedwojennej Warszawie a historia z czasów Księstwa Warszawskiego
W Warszawie końca lat dwudziestych XX wieku dochodzi do serii samobójstw młodych kobiet. Najprawdopodobniej do tak tragicznych decyzji składnia je ktoś za pomocą hipnozy.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisarz Jerzy Drwęcki. W wyjaśnieniu zagadki pomaga
mu weteran powstania styczniowego, Hiacyntus Fedorczyk. Komisarz w swojej pracy czasem stosuje niekonwencjonalne metody, zwłaszcza wobec osób, które odmawiają współpracy. Nie wszystkie działania podobają jego przełożonym. Pracy nie ułatwia mu też dintojra obiecana przez świat przestępczy. W tle sensacyjnych wydarzeń rozwijają się wątki romantyczne.
Czytelnik „Magnetyzera” Konrada Lewandowskiego zostaje przeniesiony do przedwojennej Warszawy. Z eleganckimi kawiarniami, nowoczesnymi ulicami, kawiarnią Ziemiańską, gdzie spotykają się (znakomicie oddane dialogi czy scenka rodzajowa),ale również z Karcelakiem czy zapyziałymi zaułkami z brudnymi spelunkami. Chadza razem komisarzem Drwęckim i Hiacyntusem Fedorczykiem na obiady do jadłodajni pani Ireny na rogu Wielkiej i Śliskiej.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka po Warszawie i sposób przedstawienia Boya-Żeleńskiego, Tuwima, pułkownika Wieniawy-Długoszowskiego i Frnaca Fiszera. Natomiast zupełnie nie poruszyło mnie prowadzone śledztwo, któremu moim zdaniem brakowało dynamiki i zaskakującego zakończenia.

Śledztwo w przedwojennej Warszawie a historia z czasów Księstwa Warszawskiego
mu weteran powstania styczniowego,...

Warszawa
Uwielbiam kryminały retro i jeszcze z Warszawy! Ale tym razem nie jestem jakoś zachwycona - za dużo wszystkiego na raz... Jednak klimat dość sympatyczny

Warszawa

Bardzo dobry kryminał retro. Polecam