Krzyże na rozstajach

Cykl: Komisarz Wroński (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
komisarz Wroński,

Kontynuacja Labiryntu von Brauna i Żelaznych kamieni. Major Jacek Bzowski, przełożony Michała Wrońskiego, trafia do aresztu, podejrzany o współpracę z grupą zorganizowaną zajmującą się fałszowaniem pieniędzy, przemytem narkotyków i substancji rozszczepialnych przeznaczonych dla ekstremistów islamskich. Michał podejrzewa, że w sprawę zamieszany jest Robert Miguła (łazarz), który szuka zemsty. Trudno mu jednak cokolwiek udowodnić. zresztą sam Wroński, raczej przyjaciel niż podwładny Bzowskiego, też znajduje się na celowniku, toteż czuje, że musi działać. zwraca się o pomoc do kumpli z kontrwywiadu, znajomych policjantów, także kapitana Mroczka. W poszukiwaniu dowodów spisku przeciwko majorowi podróżuje po Polsce i Europie. Bezskutecznie stara się o widzenie z dawnym przełożonym. W końcu trafia na ślady działalności mrocznej sekty, która ma związek z podrabianiem banknotów, przemytem prochów, uranu i plutonu.

wiejskifilozof | 2015-10-09

Jaka dobra kryminalna książka.Jak wciąga i jaka jest fajna.
Dostałem tam,co to na to czekałem.
I sektę,uwielbiam jak w kryminałach są sekty.I skorumpowanych polityków.A Dębski ich dobrze opisuje,po za tym.Co ważne,zagadka zabójstwo.Pewnego trupa za Odry.
Jednak zawiodłem się ciut na Helsinkach.Dla mnie,za mało szczegółów.
Wroński,to świetny policjant.Bardzo dobrze opisany,ale ciut brakowało mi w nm tajemniczości.
Chyba,za bardzo opisany.Za dokładnie.Przypadło by się troszkę zaskoczenia.
Ale po za tym,świetny kryminał.

Beremis | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 10 września 2015

W drugim tomie ten bardzo zły uciekł, więc w trzecim trzeba go dorwać, nie pomogą operację i wysoko postawieni pomagierzy, jak Michał Wroński złapie trop, nie cofnie się przed niczym, nawet zejściem ze ścieżki prawa i regulaminów.
Klasyczne, "męskie" czytadło o szpiegach, tajnych agentach, policjantach i tych złych.
Banalnie i sztampowo, bez polotu i czegoś świeżego. To już wszystko było. Ale leci jak w sprawnie nakręconym, choć niskobudżetowy filmie sensacyjnym. Szybko. Tu pościg, tu strzelanina a gdzieś indziej mordobicie i koniec filmu jak i książki.

Marta | 2015-06-14
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Lubię kryminały i chciałabym, by współcześnie pisano ich w Polsce więcej. Kiedyś miały się u nas bardzo dobrze, a teraz traktuje się je po macoszemu, jak gorszy gatunek literatury, cz coś czego nie wypada pisać. "Krzyże na rozstajach" ciężko nazwać dobrą książką, czegoś jej brakuje, jest trochę za mało dopracowana, ale jednocześnie mimo wszystko wciąga i dobrze się ją czyta. Dla mnie jest też znakiem na to, że poslki kryminał nie przepad definitywnie :)

edi-bk | 2013-06-18
Przeczytana: czerwiec 2012

Ostatnia część serii z zaskakującym zakończeniem.

Kacper | 2015-07-31

Książkę czyta się bardzo dobrze, ale czegoś niestety w niej zdecydowanie brakuje. Chyba nie ma w niej odpowiedniego dozowania emocji i nakręcającej się z każdą kartką akcji.

autsajderka | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

wciągająca, fajnie szybko się czyta ;)

Monika | 2016-10-27
Matt | 2016-10-09