Finansowa Forteca

2020-09-30
2020-09-30
inwestowanie inwestycje finanse poradnik

2046 ocen

Bardzo ciekawa pozycja na temat finansów osobistych, a w szczególności oszczędzania i inwestowania. Polecam każdemu, kto ma świadomość że na emeryturę z ZUS nie ma co liczyć.

Polecam wszystkim, którzy chcą ruszyć z inwestowaniem. Jako laik w dziedzinie inwestycji uczę się wszystkiego od podstaw. Książka jest przejrzysta z mnóstwem wiedzy ogólnej na początku do konkretów . Polecam i już działam

Ksiazka bardzo dobrze opisuje działania rynku i różne instrumenty finansowe. A jednocześnie bardzo źle doradza czytelnikom, spiętrza i rozdrabnia portfel finansowy do granic absurdu, a finalnie utrudnia rozpoczęcie oraz prowadzenie własnego portfela. Podsumowując: jako encyklopedia - super pozycja. Jako poradnik - omijać.

Polecam, ekstra wiedza, super czlowiek, z duza pokora pisze kazde slowa tej ksiazki. Pozdrawiam

Myślę że to bardzo dobra książka, jedna z lepszych na rynku jką przeczytałem o finansach osobistych, inwestowaniu w siebie i wrynki finansowe. Ksiązka jest dla szerokiego grona ludzi którzy myslą o swoim rozwoju finansowym i osobistym. Punkt po punkcie jak mądry dobry Przyjaciel przeprowadza przez nasze poglądy, utarte schematy, fobie i ułomności związane z finansami osobistymi.
Osobiście uważam że pomoże się rozwijać początkującym drobnym inwestorom jak i starym wyjadaczą. Tych pierwszych ucząc podstawowych zasad finansowych i mentalnych a u drugich wzmocni fudamenty wiedzy i przypomni o podstawach.
Zachęcacie do spokojnego stoickiego podejścia, własnej indywidualnej pracy i to w kilku obszarach i na różnych poziomach.
Dla mnie jest bezapelacyjnym ponadczsowym fundamentem merytorycznej wiedzy o finansach osobistych...
Osobiście polecam
JT

Ta książka to jedna z moich najlepszych inwestycji. Napisana przystępnym językiem pozwala zrozumieć zagadnienia finansowe i zaplanować swoją własną strategię inwestowania. Polecam wszystkim dbającym o własne pieniądze.

Niezwykle ciekawie napisana książka wprowadzająca w świat inwestycji. Są w niej przedstawione podstawowe klasy produktów inwestycyjnych: od akcji, przez obligacje, nieruchomości i złoto, aż po kryptowaluty. Oprócz tego znajdziemy w niej podstawowe informacje dotyczące tego, jak działają rynki oraz z jakimi ryzykami i zjawiskami musimy się liczyć rozpoczynając inwestowanie oraz dlaczego warto to zacząć robić. Książka jest gruba, zarówno w rozmiarze, jak i zawartości. Jednocześnie jest napisana prostym, łatwo przyswajalnym językiem. Myślę, że osoby z wykształceniem ekonomicznym też mogą znaleźć coś ciekawego, ponieważ temat inwestowania jest pokryty bardzo kompleksowo, zawierając także na przykład aspekty psychologiczne. Polecam!

Książka w sposób merytoryczny i logiczny przedstawia podstawy funkcjonowania finansów. Jak dla mnie 10/10. Uważam, że przeczytanie danej pozycji, to doskonała inwestycja czasu, a także środków. Autor przedstawia możliwości zarządzania finansami osobistymi, przykłady dywersyfikacji portfela o zróżnicowanym stopniu ryzyka. Wdrożenie zasad przedstawionych w pozycji literaturowej pozwala na zapewnienie stabilności i wolności finansowej dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Podstawy działania finansów opisane prosto i przystępnie. Jako osoba stawiająca pierwsze kroki na tym gruncie, polecam. Pozycja obowiązkowa.

Dla każdego kto zaczyna myśleć o bezpieczeństwie finansowym pozycja obowiązkowa. W przystępny sposób Marcin po kolei odkrywa przed Tobą krok po kroku o co w tym całym inwestowaniu chodzi. Od razu po zakończeniu lektury zacząłem stosować zawarte w niej wskazówki i myślę, że dzięki nim patrząc 20 lat w przód "zaoszczędziłem" nawet kilkaset tysięcy złotych. Tak - nie ma w tej liczbie przesady - tyle myśle, że bym stracił gdybym dalej ślepo korzystał z niektórych produktów finansowych. Drugie tyle mam nadzieję zarobię na przemyślanym inwestowaniu - no ale to czas pokaże. Podsumowując - warto poświęć czas na jej przestudiowanie bo zwrot z tej inwestycji może być dla Ciebie oszałamiający!

• Finanse