Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Jan Wąsiński
Wydawnictwo: Muza
The 5:2 Diet Book
poradniki

Czy można, odżywiając się normalnie przez pięć dni w tygodniu, zeszczupleć i poprawić stan zdrowia? Prosta odpowiedź brzmi: tak! Wystarczy ograniczyć spożycie kalorii przez dwa nienastępujące po sobie dni w tygodniu – do 500 kalorii dziennie dla kobiet oraz do 600 w przypadku mężczyzn. Poddane naukowej ocenie wyniki, jakie osiągnęły osoby stosujące sporadyczne niedojadanie, wykazały, że...

Poddane naukowej ocenie wyniki, jakie osiągnęły osoby stosujące sporadyczne niedojadanie, wykazały, że zastosowanie tej praktyki w odżywianiu nie tylko pomaga w zbiciu kilogramów, lecz także zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu schorzeń, w tym chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet nowotworów. Na podstawie wyników najnowszych przełomowych badań opracowano program dietetyczny, który łatwo i bezboleśnie może zostać zastosowany w codziennym życiu nawet mocno zapracowanych osób.

Dieta 5:2 Dr. Mosleya nie jest wytworem chwilowej, przemijającej mody, lecz wynika
z nowego sposobu myślenia o żywieniu, wyboru związanego ze stylem życia, który może
korzystnie wpłynąć na twoje zdrowie.

źródło opisu: wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Muza

Gothabella | 2015-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 marca 2015

Do stosowania diety 5:2 zainspirował mnie program, w którym Mosley chodzi po instytutach badawczych, poznaje naukowe fakty potwierdzające korzyści okresowego niedojadania oraz wypróbowuje poszczenie na sobie.

Było to pół roku temu. Na fali inspiracji tymże programem zaczęłam stosować 5:2 i stosuję do teraz. Jest to dieta w rozumieniu sposobu odżywiania - a nie czegoś, co robi się przez parę tygodni czy miesięcy po to, żeby schudnąć. Chodzi o to, żeby dwa razy w tygodniu dać swojemu organizmowi odpocząć od ciągłego trawienia. W czasach wszechotaczającej jedzeniowej obfitości jest to po prostu zbawienne.

Ze stosowaniem 5:2 nie mam żadnych problemów, bo już na początku odkryłam sposób najbardziej odpowiedni dla siebie (rano jeden większy posiłek z nieprzetworzonych produktów, z dużą ilością warzyw i błonnika, zamiast dwóch mniejszych białkowych w odstępach 12h) i we własnej skromnej osobie przekonałam się już o zaletach z rzeczonego stosowania wynikających. Książkę przeczytałam po...

chiara | 2013-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2013
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Sama dieta jest dobra, bo skuteczna, natomiast poradnik jest dosyć mętnie napisany, a może słabo przetłumaczony?

emi17m | 2015-08-19

Ciekawa dieta, ale wymaga wyrzeczeń:)

Gdyby od czytania się chudło to byłabym taaaaka szczupła.

bractworozy | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

nie oceniam, bo jak ocenić poradnik dietetyczny???

co do diety bardzo możliwe, że przetestuję na sobie :D

ZielonyNotatnik | 2017-11-01
Przeczytana: 25 października 2017

Ciekawa dieta. Ciekawe przytoczone badania. Mam nadzieję, że nauka w zakresie "okresowego niedojadania", które ostatnio jest bardzo popularne, szybko nadgoni braki i dokładnie przebada "za i przeciw".

Na razie mam jeden dzień postny za sobą i muszę powiedzieć, że po wcześniejszej diecie "pierwszy posiłek w południe", ta dieta nie sprawia najmniejszych problemów.

Sama książka umiarkowana. Trochę przytoczonych badań, trochę machania rękoma. Na siłę wciśnięty dodatek z kolorowymi zdjęciami propozycji dań. Ogólnie OK, ale bez szału.

Agnieszka Sadowska | 2019-02-12
Przeczytana: 2019 rok