Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Zioła, kosmetyki, porady
poradniki
Barbara

Klaudyna Hebda udowadnia, że do pielęgnacji skóry wcale nie potrzeba drogich kremów ani specjalistycznych zabiegów w salonie kosmetycznym. Wystarczy własnoręcznie ukręcony krem, maseczka z owoców lub, w sytuacjach kryzysowych, prosta maść. Wszystkie te specyfiki można małym kosztem wykonać w domowej kuchni, a potrzebne składniki samemu zebrać w ogrodzie i na łące, znaleźć w spiżarni lub po...

krem, maseczka z owoców lub, w sytuacjach kryzysowych, prosta maść. Wszystkie
samemu zebrać w ogrodzie i na łące, znaleźć w spiżarni lub po prostu kupić w internecie.
Kosmetyki będą znakomitej jakości, bogate w substancje odżywcze i lecznicze.
Książka zawiera około stu sprawdzonych przepisów wykorzystujących zioła (m.in. nagietek,
dziurawiec i nawłoć), różne produkty spożywcze (np. oleje, miód, sodę), a także najnowsze
zdobycze kosmetyki (w tym naturalny kwas hialuronowy). Znajdziemy tu zarówno
receptury tradycyjne, jak i nowoczesne, dla początkujących oraz zaawansowanych. Dzięki
zdjęciom instruktażowym oraz odnośnikom do filmów pokazujących proces produkcji krok
po kroku nawet największy laik będzie w stanie stworzyć opisane w książce kosmetyki,
w tym kojący aloesowo-nagietkowy krem do twarzy, regenerujący krem na spierzchnięte
dłonie, mydło lawendowe, musujące kule do kąpieli, perfumy w kremie, łagodny tonik różany
oraz wiele, wiele innych.
Ziołowy Zakątek wzbogacono o listy sprzedawców, u których można nabyć składniki, oraz
stron pomocnych w tworzeniu własnych receptur.

źródło opisu: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nasza_ksieg...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nasza_ksieg...»

mineymoe | 2014-08-27

Bardzo praktyczny poradnik, w którym można znaleźć informacje o użytecznych w kosmetyce ziołach, olejach i olejkach eterycznych, oraz przepisy na większość kosmetyków pielęgnujących, które można zrobić w domu (kremy, maceraty, toniki, maseczki, balsamy do ust, peelingi, mydła, perfumy itp.). Świetna szata graficzna, urocze zdjęcia i przejrzysty układ zagadnień.

Po lekturze jestem zadowolona z praktycznych wskazówek, dzięki którym bez korzystania ze sklepów internetowych z półproduktami kosmetycznymi, tylko ze składników dostępnych w aptece, sklepie zielarskim i spożywczym, mogłam od razu zrobić parę eksperymentów kosmetycznych. Podoba mi się również fakt, że przy wielu przepisach na kremy są uwzględnione dwa warianty, z konserwantami i bez nich, wraz z terminami przydatności. W przepisach na inne kosmetyki, można znaleźć zamienniki produktów, różne warianty stosowania półproduktów, a praktyczne komentarze autorki opisujące jej doświadczenia podczas przygotowywania i używania...

Przeczytana: 31 marca 2016

Pieknie wydana, zachwyca oko. Jak na moj gust zdecydowanie za malo przepisow na domowe kosmetyki, duzo zdjec i sporo wiedzy ogolnej, ksiazke jednak oceniam za nie kompletna przyznam ze liczylam na cos wiecej..

Coraz więcej słyszy się informacji, jakoby w kosmetykach, które stosujemy jest coraz to więcej chemii i produktów szkodliwych dla naszego organizmu. Dlatego też, która z nas nie chciałaby wiedzieć od początku do końca co tak naprawdę się znajduje w balsamie do ciała, który używamy, albo toniku do twarzy? Chyba każda. Dzięki najnowszej książce autorstwa Klaudyny Hebdy można tego dokonać. Co więcej - można zrobić samemu kosmetyki bez większych trudności.

Sięgając po "Ziołowy zakątek" już na samym początku zauroczy nas jego okładka. Nie dość, ze bardzo tematyczna, to w dodatku bardzo barwna i kolorowa. Szczerze powiedziawszy to mogłabym się w nią wpatrywać całymi godzinami. To samo się tyczy grafiki w środku książki - pełno kolorowych zdjęć, które ukazują jak przygotowywać dany produkt i co najważniejsze - jak wygląda efekt końcowy. Minusem jest niestety fakt, że nie każda receptura ma przypisaną do siebie odpowiednią grafikę, przez co w niektórych przypadkach możemy się tylko...

Gabriela | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Ispirująca, apetyczna, nietuzinkowa, bardzo starannie wydana.
Odzwierciedla pasje autorki. Warto mieć na własnej półce.

kobietazasciankowa | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Uroda w ziołach zamknięta

Tymiankowe mydło ogrodnika, leśna woda po goleniu, bazyliowe masło do ciała - zwolenniczka naturalnych kosmetyków Klaudyna Hebda w książce pt. „Ziołowy zakątek” przekonuje czytelników, że każdy może zostać twórcą własnych, ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała.

Cała recenzja:

Yanadis | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Spośród książek napisanych przez blogerki urodowe, ta zdecydowanie wyróżnia się na plus. Mnóstwo szczegółowych informacji i praktycznych wskazówek dla mniej i bardziej zaawansowanych. Opisy poszczególnych składników i ich pozyskiwania, technik wytwarzania kosmetyków i metod pielęgnacji. Dopracowane przepisy, każdy z charakterystyką otrzymanego produktu, poziomem trudności i czasem przygotowania. Pięknie wydana (na szczęście forma nie góruje nad treścią) i zręcznie napisana, co w przypadku podobnej tematyki szczególnie rzadkie. Całość uzupełniają refleksje autorki na temat jej pasji i podejścia do życia, nienachalnie wpisujące książkę w nurt slow life. Zabrakło mi nieco informacji o komedogenności i alergiczności co poniektórych składników, może wynika to ze stosunkowo mało problemowej cery autorki. Nie przekonały mnie też rozdziały o glinkach i pielęgnacji włosów, ale nie zmienia to tego, iż książka Klaudyny Hebdy nie ma póki co moim zdaniem na rynku polskim godnej konkurencji.

laurence | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Klaudynę Hebdę znam głównie z jej bloga Ziołowy zakątek. Miałam też przyjemność glądać ją "na żywo" w TV - czasem pojawia się w DDTVN i zawsze wypada świetnie : ) Książka, którą napisała o kosmetykach jest cudna! Pięknie wydana i rzetelnie opracowana. Proste składniki kosmetyków i opisane krok po kroku sposoby ich przygotowania sprawiają, że ma się ochotę wypróbować od razu każdy z przepisów. Moje serce podbiła "Woda Królowej Węgier" (już się robi od kilku dni) i notka o masażu (str. 242). Większość ilustracji autorka zrobiła sama i, trzeba przyznać, że odwaliła kawał dobrej roboty! Książka doskonale nadaje się na prezent! Ja zrobiłam go samej sobie i niezmiernie się cieszę, że mam tę pozycję w swojej biblioteczce! Pięknie się prezentuje na półce obok "Dzikiej kuchni" Łukasza Łuczaja, wydanej przez to samo wydawnictwo :)

Arsenic | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Przepięknie wydana książka-album zawierająca nie tylko mnóstwo przydatnych przepisów na kosmetyki naturalne robione od podstaw (a więc macerat czy wyciąg ziołowy potrzebny do kremu robimy również sami!) ale też trochę podstawowej wiedzy na temat opisywanych składników - olejów, ziół, olejków eterycznych, mydeł i sposobu ich tworzenia.
Twarda oprawa, duże i piękne zdjęcia, spokojnie prowadzona narracja o pasji do Natury, bardzo polecam wszystkim zainteresowanym robieniem własnych kosmetyków.

KingaPl | 2015-04-23
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Pięknie wydany album w formie "scrabooka" o ciekawych przepisach różnych naturalnych kosmetyków. Zdjęcia oraz edycja stron przyjemna dla oka.
Minus: brakuje mi informacji dotyczących składników receptur oraz bardziej rozwiniętej bazy informacyjnej.

Marta | 2014-09-28

Na blog ziołowy zakątek prowadzony przez Klaudynę Hebdę trafiłam przypadkiem wiosną 2014 r.. Bardzo mnie zainteresował, od tej pory zaglądam na niego codziennie. Książka napisana przez autorkę bloga jest genialna, mnóstwo w niej przydatnych informacji - co istotne - informacji dokładnych,rzetelnych i bardzo szczegółowych. Widać niesamowity wkład pracy autorki w tę książkę.Warto kupić.