Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało

Okładka książki Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało Sandra Bark, Cameron Diaz
Okładka książki Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało
Sandra BarkCameron Diaz Wydawnictwo: Iuvi poradniki
poradniki
Body book
Iuvi
2014-04-10
2014-04-10

Okładka książki The Longevity Book: The Biology of Resilience, the Privilege of Time, and the New Science of Aging Sandra Bark, Cameron Diaz
The Longevity ... Sandra Bark, Camero...

Okładka książki Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą Karen Karbo, Chesley McLaren
Księga stylu C... Karen Karbo, Chesle...
Okładka książki Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
Rok z Ewą Chod... Ewa Chodakowska, Le...
Okładka książki Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś Anne Berest, Audrey Diwan, Sophie Mas, Caroline de Maigret
Bądź paryżanką... Anne Berest, Audrey...
Okładka książki Współczesne maniery. Jak zachowywać się w drodze na szczyt Dorothea Johnson, Liv Tyler
Współczesne ma... Dorothea Johnson, L...

Być jak Cameron Diaz

Podchodziłam do tej książki dwa razy... i nawet teraz gdy ją skończyłam mogę stwierdzić, że ciężko przez nią przebrnąć. Nie wiem na jakim poziomie jest edukacja w USA ale książka ta nie jest niczym odkrywczym względem tego, czego uczyli mnie po prostu w szkole. To że trzeba się zdrowo odżywiać wybierając najlepsze produkty (a nie śmieciowe jedzenie),dużo ruszać, spać odpowiednią ilość godzin jest czymś tak dla mnie oczywistym, że nie trzeba pisać o tym książki (zwłaszcza w mega nawiedzony sposób)... Czy polecam? Raczej jeśli ktoś jest na początku drogi zdrowego odżywiania i potrzebuje małej powtórki ze szkoły.

Książka napisana jest łatwym (nawet bardzo łatwym) językiem, przejrzysta i prosta w zrozumieniu. Dla kobiet, które nie skończyły szkoły o profilu medycznym jest idealna żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat odżywiania, kondycji fizycznej itd. Uważam, że Cameron Diaz, będąc znaną aktorką i osobą o nienagannej figurze i zdrowiu dobrze zrobiła, pisząc taką książkę. Super pomysł :) Ale jest pewne "ale". Dla osób, które w jakiś sposób są związane z medycyną, po pewnym czasie książka stanie się nudna. Nie dowiedziałam się z niej nic więcej, a nawet przeczytałam stanowczo za mało! Jako osoba po analityce medycznej niestety nie mogę ocenić książki więcej niż na 5 gwiazdek (przeciętna),chociaż gdybym ukończyła inną szkołę z pewnością oceniłabym na minimum 8 ;)
Jedna rzecz mnie drażniła czytając. Cameron Diaz momentami robiła ze mnie z czytelnika małe dziecko, które nic nie wie. Momentami to wyglądało mniej więcej tak: "Wszędzie są bakterie. Te małe stworzonka drogie dzieci są nam bardzo potrzebne. Pomagają nam. Cieszmy się i wspomagajmy te nasze małe stworki":P
Polecam wszystkim, którzy chcą się trochę więcej nauczyć na temat odżywiania i zdrowego stylu życia ;)

Ksiazka do biologii wg. Cameron Diaz.

Ksiazka do biologii wg. Cameron Diaz.

Sporo faktów (w tym podstawowych) dotyczących zdrowego trybu życia, przedstawionych w przystępny sposób. Brak tutaj wszechwiedzącego tonu, irytującej infantylności czy niekończących się powtórzeń. Pod względem merytorycznym bez zarzutu, zwłaszcza że jako czytelnicy dysponujemy dostępem do przypisów oraz uzupełniającej listy lektur podanych na sam koniec książki. Również na plus zaliczam to, że poradnik nie zawiera masy zdjęć Cameron, jak to często bywa przy książkach wydawanych przez ludzi znanych i ogólnie pojętych celebrytów.

Wszystko, o czym jest napisane w tej książce, gdzieś już było - nic nowego. Solidna dawka wiedzy, tak naprawdę o wszystkim, połączona z motywacyjnym tekstami, których nie powstydziłby się niejeden coach. Gdyby to nie była książka znanej osoby, jaką jest Cameron, raczej bym się na nią nie skusiła. 6 gwiazdek.

Nie spodziewałam się, że taką książkę przeczytam w tak błyskawicznym tempie, co stronę będę zaznaczać ważne informacje i inspirujące zdania, a po przeczytaniu (a nawet w trakcie) nieco inaczej spojrzę na własny organizm i na siebie, jako kobietę.

Książka "Ja, kobieta" dedykowana jest osobom, które borykają się z niską samooceną, niezdrowym trybem życia (głównie ze względu na niezdrowe nawyki żywieniowe),brakiem aktywności fizycznej, a tym samym - złym samopoczuciem czy różnymi problemami zdrowotnymi. Znajdziemy tu trzy główne rozdziały: pierwszy i jednocześnie najobszerniejszy dotyczy zdrowego odżywiania, drugi aktywności fizycznej, a trzeci naszego umysłu oraz jednocześnie jest to trochę takie podsumowanie, w którym zawarte są najważniejsze informacje z poprzednich dwóch rozdziałów.

Część o zdrowym odżywianiu przypadła mi chyba najbardziej do gustu. Zawsze gdy przeszukiwałam sieć w poszukiwaniu "podstaw" zdrowego trybu życia, skutkowało to tylko jeszcze większym mętlikiem w mojej głowie z czym, jak, kiedy i co się powinno jeść. Tutaj te podstawy, fundamenty zdrowej diety zostały przestawione w bardzo prosty, usystematyzowany sposób. Autorka zapewnie nie wykorzystuje tematu o zdrowym odżywianiu w 100%, ale sama zachęca do dalszych poszukiwań. Jestem pewna, że teraz poszukując "czegoś jeszcze" będzie mi znacznie łatwiej, znając nie tylko te podstawy, ale przede wszystkim znając m.in. mechanizm trawienia czy odczuwania głodu, ale przede wszystkim własny organizm i jego (a raczej MOJE) potrzeby.
Drugi rozdział cenię sobie ze względu na wyczerpujące opisy funkcjonowania i budowy naszego organizmu, bardzo często poparte rysunkami i ciekawymi badaniami specjalistów. Spotkałam się z opinią, że autorka zawarła tu wiedzę, którą "poznaje się w podstawówce i każdy dzieciak o tym wie". Być może to prawda, ale po 1. warto od czasu do czasu przypomnieć sobie podstawy z najróżniejszych dziedzin, po 2. nie każdy przykładał się do nauki przedmiotów, które go w tamtym okresie nie interesowały (czego jestem przykładem),a po 3. Cameron tą wiedzę nam przekazuje w praktyczny sposób, a nie jak to bywało w szkole... ;) To właśnie dzięki niej, DOCENIŁAM własny organizm i jego wyjątkowość.
Trzeci rozdział, to tak jak pisałam wyżej, podsumowanie i koncentracja na umyśle, emocjach i jedności ciała z umysłem... jakkolwiek to dla niektórych dziwnie brzmi ;)

W książce znajdziemy mnóstwo rzetelnych informacji popartych doświadczeniem i wiedzą nie tylko Cameron, ale także wielu specjalistów (lekarzy, dietetyków, trenerów, itp.). Oprócz tego jest tu wiele osobistych rad i przykładów z życia autorki, ciekawostek żywieniowych (pomimo, że większość dotyczyła amerykańskiego rynku żywności i Amerykanów, to są one warte uwagi i przemyślenia),inspirujących przykładów i motywujących zdań. Cameron zachęca do dalszych poszukiwań, ciągłego pogłębiania wiedzy i stopniowego oraz PRZEMYŚLANEGO działania i poprawy własnego życia, ale przede wszystkim NICZEGO NIE NARZUCA, co bardzo sobie cenię w tego typu książkach.
Sama książka jest pięknie wydana, napisana jest prostym językiem przez co czyta się ją błyskawicznie, a wiedza zawarta w książce przyswajana jest z łatwością.

Pisałam już dla kogo jest ta książka, dlatego, żeby nie było rozczarowań, chciałabym dodatkowo zaznaczyć, że na pewno NIE jest ona dla osób, które już teraz mają solidną wiedzę o zdrowym odżywianiu i ogólnie zdrowym trybie życia.
Całej reszcie, kobietom przede wszystkim, polecam z całego serca :)

Przyznam ze zajelo mi ponad pol roku przeczytanie , czytalam ja na raty i nie moglam skonczyc . ja kupilam wersje oryginalan THE BODY BOOK. Zawsze gdy zaczynalam ja czytac cos mi nie pasowalo ale w momentach kiedy ppotrzebowalam inspiracji zeby cos zminiec w swoim zycu siegala po nia i dawala kopa zeby zaczac dbac o siebie bardziej. W koncu usiadlam i przeczytalam do konca i zaluje ze nie zrobilam tego wczesniej. Cameron pisze bardzo zyciowo i wlasnego doswiadczenia czego nauczyla ja zycie i jak dbac o siebie lepiej. Ksiazka daje kopa do dzialania i jest mega zastrzykiem pozytywnej energii jaka utorka nam przekazuje. Uwazam ze kazda z nas powinna siegnac po ta ksiazke i przejsc metamorfoze zewnetrzna jak i wenetrzna. W ksiazce znajdziecie duzo wskazowek jak zdrowo zyc jak sie odzywiac jak bardzo wazny jest ruch. Duzo dawka optymizmu i homoru. Zmienilam podejscie do zycia . Polecam !!!!

Uważam, że każda kobieta powinna przeczytać. Lekka i przyjemna lektura z cennymi informacjami. Motywująca do zwiększenia uwagi na swoje ciało, zdrowie i nawyki.

Poradniki jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się z zwykłymi encyklopediami, poruszającymi jedynie kilka powiązanych ze sobą tematów i mówiącymi nam coś, co już od dawna wiemy. Po Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało sięgnęłam z wielkim zainteresowaniem. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tym rodzajem literatury i chciałam się przekonać ile prawdy jest w tym, co myślę o poradnikach. Zaczęłam czytać z wielką dozą nieufności, jednak z każą kolejną stroną z coraz większą ciekawością czytałam porady Cameron Diaz na temat jego jak nie tylko być kobietą, ale jak się nią czuć.

Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało to poradnik poruszający wiele tematów dotyczących nas, kobiet. Zaczynając od zdrowego odżywiania, poprzez kompleksy dotyczące wyglądu, na sposobie myślenia kończąc. Wszystko napisane jest w prosty i przystępny sposób. I w żadnym wypadku jak notatki encyklopedyczne. W książce czuć obecność autorek – Cameron Diaz w chwilach, gdy dzieli się z nami swoim doświadczeniem życiowym oraz Sandry Bark przy różnego rodzaju definicjach naukowych. Cameron tłumaczy jak to było w jej przypadku, jak wygrać z samym sobą, ze złymi nawykami. Sandra uczy i pomaga zrozumieć rzeczy, które są dla nas obce. Czuć która część należy do której autorki, jednak jest to naprawdę ciekawe i sprawia, że możemy choć częściowo poznać osobowości obu kobiet.

Książka podzielona jest na trzy części, po kolei: Odżywianie, Kondycja i Umysł oraz dwadzieścia dziewięć rozdziałów. Każda z tych części pokazuje co jest ważne i co musimy zmienić, by czuć się w swoim ciele dobrze, by je pokochać. Poradnik zawiera bardzo dużo informacji, które, bądźmy szczerzy, trudno by było przyswoić w kilka dni, dlatego czytałam go partiami. Codziennie wieczorem czytałam po kilka rozdziałów, by przez sen móc przyswoić sobie wszystkie wiadomości, a od rana zacząć wcielać je w życie. Dzięki książce Cameron Diaz i Sandry Bark nauczyłam się kilku naprawdę wartościowych rzeczy, a także zaczęłam przestrzegać zasady, które tak naprawdę znałam, jednak których nigdy wcześniej nie wdrożyłam w życie. Zapytacie mnie jak to się stało? Otóż te kobiety potrafią przekonać człowieka co do swoich racji. Po kolei, skutecznie tłumaczą wszystko, co same wie, popierając to przykładami z życia Cameron - ponieważ jest to poradnik opierający się głównie na doświadczeniach aktorki.

Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało czytało się z przyjemnością także dzięki niesamowitej oprawie graficznej. Duża, czytelna czcionka nie męczyła wzroku, a wyszczególnienie wartościowszych części tekstów pomagało je lepiej zapamiętać. W książce znajdziemy także wiele tabelek, schematów czy zdjęć, które są dodatkowym urozmaiceniem. No i piękna okładka, wyglądająca w rzeczywistości milion razy lepiej niż na zdjęciach...

Polecam tę książkę wszystkim kobietom, bez wyjątku. Nie będę w tysiącach słów pisała dlaczego, ponieważ jest tylko jeden powód – ten poradnik, napisany w przystępny sposób i w wprost pokazujący mechanizm naszego ciała, pokaże ci jak pozbyć się kompleksów; jak nie tylko wyglądać, ale i czuć się zdrowo; jak pokochać i zrozumieć swoje ciało.

Bardzo "amerykańska", jednakże dla osób z niewielką wiedzą o tym jak funkcjonuje ludzki organizm może być niezłą ściągawką do zdrowszego życia. No i mocno motywująca, także po "amerykańsku":)

• Poradniki
  • Mam do przeczytania