Gdzie rosną pieniądze. Pierwszy poradnik o tym, jak znaleźć pieniądze, nie wychodząc z domu

Wydawnictwo: Znak Literanova
poratnik, pienądze, sprzedaż, zysk, dom
poradniki
Gąska

Rata kredytu, rachunki, jedzenie – i pensja z głowy? I kolejny raz nici z wypadu w góry. Znowu nic nie odłożysz… Ech, gdyby tak wygrać w totka… Stop! A co, jeśli tak naprawdę ty już masz pieniądze? Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu: w szafach nieużywane ubrania, które mogliby nosić inni, na półkach wazony z PRL-u, na które polują kolekcjonerzy, i mnóstwo gotówki zamrożonej w szufladach,...

Stop! A co, jeśli tak naprawdę ty już masz pieniądze?

Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu: w szafach nieużywane ubrania, które mogliby nosić inni, na półkach wazony z PRL-u, na które polują kolekcjonerzy, i mnóstwo gotówki zamrożonej w szufladach, pawlaczu i piwnicy!

Oto pierwszy poradnik, który:
• odblokuje Twoje myślenie o pieniądzach
• pokaże Ci, jak skutecznie zrobić porządek w mieszkaniu i dostrzec wartość rzeczy, które posiadasz
• nauczy Cię, jak prawidłowo konstruować ogłoszenia, pakować przesyłki oraz zamieniać stare graty w przydatne i użyteczne przedmioty.

Marie Kondo pomogła nam posprzątać mieszkanie.

Joanna Dymmel powie nie tylko, jak pozbyć się nadmiaru rzeczy, ale i jak jeszcze nieźle na tym zarobić!

Pamiętaj:
Pieniądze nie leżą na ulicy. Nie rosną na drzewach.
One rosną w Twoim domu!

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,109991,Gdzie-rosna-pieniadze

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,109991,Gdzie-rosna-pieniadze

Saudyjskie-Wielbłądy | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Sentencję o tym, że pieniądze nie leżą na ulicy znamy wszyscy, ale nigdzie nie jest powiedziane, że możemy mieć je w zasięgu ręki i o tym nie wiedzieć.

Może nie odkryjecie w swojej piwnicy czy na strychu zaginionych płócien Von Gogha, szkiców Leonardo da Vinci czy partytury Chopina. Jednak nie zrażajcie się, być może pomiędzy rzeczami, które uważacie za zbędne rupiecie (ale zgodnie z czysto ludzką skłonnością do gromadzenia rozmaitych przedmiotów, które ”jeszcze się mogą przydać” nie wyrzucacie ich) znajdziecie coś, co może być obiektem pożądania kolekcjonerów.
Albo po prostu okazać się komuś potrzebne do codziennego życia lub pracy, choć Wam już się albo znudziło, albo stało się zbędne jak np. za mały rowerek dla dziecka, nietrafiony prezent urodzinowy od cioci czy zawadzająca i nie pasująca do wystroju waszego domu szafka po babci. Takie przedmioty mogą stanowić źródło zawsze potrzebnej gotówki. Znam to z doświadczenia i dobrze wiem, jak trudno jest kupić np. stare sztućce,...

Gąska | 2018-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 15 maja 2018

Dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnego poradnika. Jestem szczerze zaskoczona, gdyż całkiem mi się on podobał, a jak mogliście przeczytać w poprzednim poście i w innych recenzjach poradników, które przeczytałam, nie jestem fanką tego typu pozycji. Być może zmiana mojego nastawienia i punktu myślenia jest związana z tym, że „Gdzie rosną pieniądze” nie tyczy się zmiany życia na lepsze (choć po części może tak!), ani psychologicznych wywodów na temat zmiany partnera, pracy, domu, miasta czy czegokolwiek, a jedynie naprowadza czytelnika na to, w jaki sposób można uzyskać dodatkowy dochód.

Każdy z nas ma w swoim domu rzeczy, których nie używa i już z całą pewnością używać nie będzie. Może jest to książka, która nie przypadła nam do gustu, trzy rozmiary za duża bluzka, którą kiedyś dostaliśmy w prezencie, a z całą pewnością nie chcemy przybrać na wadze i dostosować się do niej, a może wymieniamy kanapę na nową rogówkę. Zamiast niepotrzebnie latami przechowywać rzeczy, które zajmują...

Agnieszka | 2018-06-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2018

Miałam duże nadzieje kiedy zaczynałam czytanie, ale mocno się rozczarowałam...
No bo w końcu kto nie wie, że trzeba przeglądać regularnie swoje ubrania czy inne przedmioty i w przypadku ich nie używania sprzedać? Kto nie wie jakie są najpopularniejsze serwisy internetowe do sprzedaży? Kto nie wie, że meble i gadżety z PRL zyskują na wartości? Kto nie wie, że warto odwiedzać pchle targi i szukać na nich perełek? Kto nie wie, że warto szukać informacji o rzeczach, które chcemy kolekcjonować żeby być świadomym ich wartości? Moim zdaniem wie to każdy i nie musimy wydawać 40 zł na tę książkę żeby się dowiedzieć. Nie ma tutaj ani jednej przydatnej porady.

Justyna | 2018-08-02
Przeczytana: sierpień 2018

Zastanawiam się czy ta książka naprawdę kogoś zachwyciła czy pozytywne opinie to tylko zasługa wysłanych, darmowych egzemplarzy recenzenckich.
Ja kupiłam tą książkę i nie mam zamiaru mamić nikogo, że to must-read.
W sumie to nawet nie wiem czego oczekiwałam po tej książce.
Książka nie wniosła nic, bo kto nie wiem, że można wystawić przedmiot żeby sprzedać go na olx albo jakąś grupę na facebooku ?
Już chyba wiem dlaczego nie dostaję recenzenckich egzemplarzy :) Robiłabym marną reklamę :)

KuLtUrAlNiE | 2018-06-05

Autorka w niniejszej książce przeprowadza nas przez tajniki sprytnego zaoszczędzania i zarabiania pieniędzy. Na wstępie wyjaśnia czym jest pieniądz i jaka jest jego wartość. Następnie konkretnie, krok po kroku pokazuje nam w jaki sposób prowadzić dobrą i korzystną ekonomię. Namacalnie uczy jak efektownie i poprawnie konstruować ogłoszenia sprzedaży, czego w nich unikać, a co jest niezbędne i chwytliwe.
Ostrzega jednocześnie przed marazmem i zniechęceniem w poruszanej kwestii. Ludzie bowiem mają tendencję do rozmaitych wymówek względem sprzedaży przedmiotów z własnego mieszkania, domu. Tymczasem okazuje się, że u każdego jesteśmy w stanie znaleźć rzeczy, które nie są używane, czy są już za małe - w przypadku np. ubrań, itp. Właśnie takie przedmioty należy wyłuskać z salonu, kuchni, garderoby, strychu - tu jest dopiero kopalnia cudowności:) ...skonstruować ogłoszenie i wklepać do odpowiedniego portalu internetowego. Tym sposobem możemy wysprzątać nasz dom, dosłownie odgracić go i...

nicole72 | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Nareszcie!Pierwszy taki poradnik osadzony na rodzimym gruncie.Nie skandynawski,japoński czy francuski,ale nasz polski.Z mnóstwem praktycznych porad,które przydadzą się każdemu.Bo kto z nas nie ma w zakamarkach domu,mieszkania rzeczy,których nie używa i pewnie już nigdy nie użyje.Autorka przedstawia pomysły jak odzyskać pieniądze i przy okazji oczyścić przestrzeń dookoła siebie.Ta książka to kopalnia pomysłów i na pewno będę do niej często zaglądać.

Ola hopeandfaaith | 2018-06-06

Dosyć sceptycznie sięgam po poradniki, zwłaszcza te napisane przez blogerki. Przeważnie wtedy jest to tylko jakieś biadolenie o d**e marynie. Przewałkowanie tego samego o czym jest na ich kanałach na YT oraz na blogach. Po prostu zazwyczaj to tylko powód by się bardziej rozsławić i zbić majątek. Tym razem napisany jest przez "zwykłą" osobę. Dlatego chętniej sięgnęłam i z przyjemnością przeczytałam.

Moja przygoda ze sprzedażą w internecie zaczęła się od wystawiania podręczników szkolnych. Dopiero chyba jakiś rok temu zaczęłam sprzedawać niepotrzebne rzeczy znajdujące się wokół mnie - biżuteria, ubrania, książki. Żałuję że nie miałam tej książki wtedy, dlaczego? Pozwoliła by mi uniknąć kilka błędów. Jak nawet nie kilkanaście. Opowiada od sprzedawania nie potrzebnych rzeczy do szukania perełek z poprzedniej epoki - PRLu. Poznajemy wszelkie tajniki sprzedaży, a także kupowania na portalach typu Allegro, Olx czy Sprzedajemy, jak i również Facebook. Od znalezienia rzeczy po samą...

DailyVibes | 2018-07-11

W książce „Gdzie rosną pieniądze” znajdują się praktyczne porady co i jak sprzedawać, jak tworzyć ogłoszenia, czego się wystrzegać i jak zarabiać niewielkie sumy, które wkrótce przerodzą się w całkiem niezłe sumki. Poradnik zawiera również kilka podpowiedzi, jak „wykorzystywać” znajomości i ile pożytku może być z dobrych relacji z sąsiadami.

Książka naprawdę otwiera oczy i pomaga rozejrzeć się uważniej po swoim mieszkaniu. Niektórzy uważają, że jeżeli coś ma kosztować załóżmy złotówkę, to nie opłaca się tego sprzedawać. Uwierz, opłaca się. Wrzucaj każdą taką złotówkę do słoika, a za jakiś czas ponownie zadaj sobie pytanie, czy warto.

Autor: Sandra Czarniecka
Cała recenzja: https://www.dailyvibes.pl/single-post/gdzie-rosna-pieniadze-joanna-dymmel-recenzja

Ania Kazior | 2018-06-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Mój portfel i konto, poza kilkoma wyjątkowymi dniami w miesiącu, świecą pustkami. Pełna nadziei zatem otworzyłam poradnik Joanny Dymmel „Gdzie rosną pieniądze” licząc na to, że w końcu ktoś pomoże mi rozwiązać finansowe problemy, poradzić sobie z ekonomicznymi niedostatkami. Jeżeli dodatkowo, niejako przy okazji, będę miała szansę zrobić porządki w domu, to stwierdziłam, że warto poświęcić czas na lekturę. Jako młoda matka muszę myśleć o tym, jak pozbywać się niepotrzebnych rzeczy z domu, a przy okazji zdobywać choćby drobne sumy pieniędzy, bo potrzeby maluchów rosną razem z nimi, a zasoby niestety nie.
Od pewnego czasu wyprzedawałam już ubrania i akcesoria dziecięce, jednak trochę się zniechęciłam, bo zajmowało to sporo czasu. Dzięki książce odzyskałam odrobinę motywacji do tego, żeby spieniężyć niepotrzebne w mojej rodzinie rzeczy po to, by przeznaczyć uzyskane środki na to, co może się przydać. Takie działanie wpisuje się w nie tylko modny, ale i ekologiczny trend zero waste...

Anna | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Szukasz pieniędzy na wakacje, remont, nowy sprzęt? Joanna Dymmel wie, „Gdzie rosną pieniądze” i chętnie o tym opowiada w swojej najnowszej książce. Autorka przekonuje, że pieniądze są wokół nas, trzeba ich tylko dobrze poszukać, np. na strychu, w piwnicy lub w salonie wśród nieużywanych rzeczy. Joanna Dymmel zachęca do sprzedaży niepotrzebnych sprzętów i ubrań, z których już nie korzystamy, a które mogą przydać się innym. Zarobione w ten sposób fundusze możemy przeznaczyć na pilne potrzeby lub spełnianie marzeń.
Książka „Gdzie rosną pieniądze” to ciekawy poradnik, w którym znajdziemy pomoc, w jaki sposób napisać ofertę sprzedaży, jak dostrzegać potencjał w otaczających nas przedmiotach, a nawet, jak zrobić ręczne przedmioty z tego, co mamy w domu. Zdecydowanie ta książka to dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sprzedażą i odkurzyć zapomniane kąty.