Dieta 5:2 Dr. Mosleya

The 5:2 Diet Book
poradniki
Jan Wąsiński
dieta zdrowe odżywianie odchudzanie jedzenie

Książka zmienia podejście do diety. Forma postu,z dużą dozą elastyczności stawia w nowym świetle kwestię głodówek.
Dla mniej rewelacja, już parę dni za mną, przy dobrym nastawieniu psychicznym, nie wymaga to wyrzeczeń a efekty są spektakularne, zarówno jeśli chodzi o ciało jak i o samopoczucie

wszelkie diety eliminacyjne jednak do mnie nie trafiają, żadne głodówki!

Po przeczytaniu niniejszej książki utwierdziłem się w przekonaniu, że taki sposób żywienia jest dla mnie idealny. Poprzednio testowany IF jakoś nie przypadł mi do gustu.
Polecam osobom mającym choć odrobinę samozaparcia, ten sposób odżywiania daje widoczne rezultaty.
Co do samej książki, jest ok, troszkę samochwalstwa, trochę lania wody.

Zastosowanie porad zawartych w książce pozwala "poznać" swój organizm i zrozumieć jego potrzeby, wyczuć kiedy faktycznie potrzebujemy dostarczyć pokarmu a kiedy napoju, kiedy jesteśmy głodni i co oznacza burczenie w brzuchu ;) Aczkolwiek... w dłuższej perspektywie czasu nie polecałabym tego typu rozwiązań. Od Pani dietetyk na www.bez-diety.pl dowiedziałam się, że ważniejsze...

Wstrzymywanie od nie jedzenia jest w porządeczku. Ale niestety autorowi brakuje wiadomości o odpowiednim odżywianiu jakie składniki powinno się wprowadzać do organizmu. Odżywianie a nie jedzenie, to podstawa. Naprawdę wiele osób w ogóle nie przywiązuje wagi do tego co jedzą a tu jeszcze należy wprowadzić odpowiednie składniki żywieniowe i naprawdę będzie to bomba...

Ciekawa dieta. Ciekawe przytoczone badania. Mam nadzieję, że nauka w zakresie "okresowego niedojadania", które ostatnio jest bardzo popularne, szybko nadgoni braki i dokładnie przebada "za i przeciw".

Na razie mam jeden dzień postny za sobą i muszę powiedzieć, że po wcześniejszej diecie "pierwszy posiłek w południe", ta dieta nie sprawia najmniejszych problemów.

Sama...

nie oceniam, bo jak ocenić poradnik dietetyczny???

co do diety bardzo możliwe, że przetestuję na sobie :D

Ciekawa dieta, ale wymaga wyrzeczeń:)

Gdyby od czytania się chudło to byłabym taaaaka szczupła.

Do stosowania diety 5:2 zainspirował mnie program, w którym Mosley chodzi po instytutach badawczych, poznaje naukowe fakty potwierdzające korzyści okresowego niedojadania oraz wypróbowuje poszczenie na sobie.

Było to pół roku temu. Na fali inspiracji tymże programem zaczęłam stosować 5:2 i stosuję do teraz. Jest to dieta w rozumieniu sposobu odżywiania - a nie czegoś, co...

Sama dieta jest dobra, bo skuteczna, natomiast poradnik jest dosyć mętnie napisany, a może słabo przetłumaczony?

Dyskusje

• Poradniki