Smak szczęścia, czyli o dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż

Okładka książki Smak szczęścia, czyli o dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż Agnieszka Maciąg
Agnieszka Maciąg Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2011-11-07
2011-11-07
dieta uroda harmonia moda joga

Uszanowanko!

brawo brawo brawo dla Agnieszki, książka kompletna, nienachalna, mądra, świeża, poprostu stanowcze wielkie TAK

Uszanowanko!

Gdyby ktoś dał mi tę książkę do przeczytania jakiś rok temu, to uznałabym ją za kolejne dzieło celebrytki, która ubzdurała sobie, że znalazła sposób na wszystkie bolączki tego świata. Muszę powiedzieć, że jest to jedna z wartościowszych książek z jakimi się zetknęłam. Pióro na bardzo wysokim poziomie. Pięknie się czyta, spokój i łagodność przemawia z książki. Dziś wiem, że autorka ma rację w dziedzinach, o których pisze, czyli dieta, moda, medytacja, joga. Polecam osobom, które są już w trakcie zmian w życiu. Mnie ona upewniła, że w moim życiu w końcu podążam w dobrym kierunku. Autorka postuluje wsłuchanie się w własne ciało. Recepta na szczęście? myślę że ta książka może pomóc uporządkować w życiu pewne sprawy i skłonić do dalszego poszukiwania właściwych dróg. Polecam

Książka, do której warto wracać. Są tu przydatne porady na temat sposobu żywienia, wskazówki, jak uprzyjemnić sobie życie, utrzymać równowagę fizyczną oraz psychiczną. Najogólniej - jak rozsądnie dbać o zdrowie i urodę. Wszystko to oczywiście zaczerpnięte z doświadczeń autorki.

Lektura tej książki sprawiła mi ogromną frajdę i dała poczucie relaksu. Interesuje się tematami poruszonymi przez autorkę (diety, rozwój osobisty, joga, kosmetyki naturalne itp.),więc oprócz paru ciekawostek, informacje nie były dla mnie nowością, ale absolutnie nic to książce nie ujmuje. Fakty, przemyślenia i doświadczenia autorki są przedstawione w przejrzysty sposób, dzięki czemu można sobie łatwo uporządkować lub poszerzyć wiedzę na dany temat. Styl jest płynny, a całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Moim zdaniem plusem jest to, że zawarte w książce porady, wizja świata i odkrycia dotyczące sposobów na zdrowsze i lepsze życie są nienachalne, chyba wypływające ze szczerej chęci zmotywowania czytelniczek do pracy nad sobą i podzielenia się zgromadzoną wiedzą, ale bez wymądrzania się - to mnie ujęło najbardziej. Polecam :)

Bardzo lubię Agnieszkę Maciąg - w programach, w których występuje oraz na swoim blogu udowadnia, że pomimo nieprzeciętnej urody, jest bardzo naturalną, pogodną i bezpretensjonalną osobą, której nie zepsuł szeroko pojmowany show business. Dlatego nie wyobrażam sobie, abym mogła nie mieć w swojej biblioteczce tej książki.

W przeciwieństwie do "Smaku życia" i "Smaku miłości", "Smak szczęścia" to bardziej książka o życiu i różnych jego aspektach. Autorka na przykładach z własnego podwórka pisze o zdrowym odżywianiu, pielęgnacji urody, kontaktach z naturą, wewnętrznej harmonii, sztuce, ćwiczeniach i innych elementach, mających wpływ na to, w jaki sposób żyjemy i postrzegamy świat. Znajdziemy tutaj też garść bardzo prostych i ciekawych przepisów.

Powiem szczerze, nie jestem miłośniczką Dalekiego Wschodu, Azji i tamtejszej kultury, pod której wielkim wpływem pozostaje autorka.
Nie dla mnie joga i medytacje (chociaż, nigdy nie mów nigdy!),również nie dla mnie całkowity wegetarianizm, a promowana przez Agnieszkę dieta niełączenia, choć może i logiczna, póki co, w moim domu, niemożliwa do wcielenia w życie.

Ktoś mógłby zapytać, po co w takim razie czytać książkę, która kłóci się z naszym światopoglądem, a przynajmniej się z nim nie pokrywa.
Otóż, po prostu autorka potrafi pisać, opowiadać, snuć poetycką gawędę, która jest prawdziwą ucztą dla czytelnika, niezależnie od jego przekonań.
Porady kulinarne, czy te o zdrowiu i urodzie są uniwersalne, a ponieważ Agnieszka niczego nam nie narzuca, nie jest nachalna i nie próbuje wmawiać nam, że na pewno ma rację, czytelnik nie czuje się postawiony pod ścianą. Autorka proponuje, tłumaczy, opowiada o własnych doświadczeniach, a co z tym zrobimy, to już nasza sprawa.

Lektura tej książki to prawdziwa przyjemność i choć niestety niewiele w niej zdjęć, to te, które są, czarują nas swoim pięknem i niewymuszoną sielskością. Agnieszka, nawet obierając ogórki, wygląda pięknie. Aż chce się biec do ogrodu i złapać odrobinę tego szczęścia...

W przeciwieństwie do "Smaku życia" i "Smaku...

Przyjemny przewodnik po zdrowym stylu życia ;) Pełno w niej impulsów do zmian, prostych wyjaśnień np. dlaczego nie powinniśmy jeść mięsa. W końcu ktoś tłumaczy prostym językiem żywieniowe (i nie tylko) fakty. Polecam :)

Praktyczna, zrozumiała, dająca impuls do zmian. Zawsze na biurku, w pobliżu, gdy brak pomysłu na obiad, albo gdy chcę zrobić coś dobrego dla siebie :)

Fantastyczna książka. Lektura ta jest jak rozmowa z Panią Agnieszką, jak rozmowa z przyjaciółką. Książka otwiera oczy, poszerza horyzonty i ...zmienia życie. Dzięki niej dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak "pyłek pszczeli" i że dieta to nie tylko sposób na odchudzanie się... i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy, które mam nadzieję wprowadzić/wypróbować w swoim życiu. Pięknie wydana i zilustrowana, zachęcam wszystkich!

Zachęcam do zapoznania się z tą „książką”, autorka napisała ją w taki sposób, że czujemy się tak jakbyśmy gawędzili z przyjaciółką. Właśnie z nią poruszamy wszystkie tematy, które nas kobitki najbardziej interesują, otrzymujemy rady, spostrzeżenia oraz przypisy. Trudno jest nazwać ją typową książką. Ma swój urok, a znana modelka zadbała o perfekcyjną wizualizację swojej książki, która w całości tworzy harmonię.

Zdecydowałam się również na kupno tej książki jako prezent dla teściowej i zauważyłam, że od razu po nią sięgnęła, a następnie odwoływała się do niektórych informacji z książki. Pozycja, która jest odpowiednia w każdym wieku ;)

Choć do poradników negatywnie jestem nastawiona ten jest wyjątkowy.

Choć do poradników negatywnie jestem nastawiona ten jest wyjątkowy.

• Poradniki
  • Styl/Moda