Smak szczęścia, czyli o dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż

Wydawnictwo: Otwarte
dieta, uroda, harmonia, moda, joga
poradniki
Ag2S

Są na świecie kobiety, które potrafią zachwycić nas jednym uśmiechem i jednym spojrzeniem. Emanują ciepłem i mądrością, czymś nieuchwytnym, co wszystkich oczarowuje. Nazywamy je pięknymi, choć często nie jesteśmy w stanie opisać kształtu ich oczu czy ust. W przypadku takich kobiet zmarszczki i wymiary nie mają żadnego znaczenia. Tego nie można kupić w perfumerii, zamknąć w słoiczku z...

Tego nie można kupić w perfumerii, zamknąć w słoiczku z kosmetykiem ani połknąć w postaci tabletki. To jest życie, które pulsuje wewnątrz nas i którym emanujemy. Nasze prawdziwe piękno.”

Pierwszy w Polsce inspirowany naturą przewodnik po świecie diet, urody, wewnętrznej harmonii, mody i jogi.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3170,tytu...»

basiekch | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Przyjemny przewodnik po zdrowym stylu życia ;) Pełno w niej impulsów do zmian, prostych wyjaśnień np. dlaczego nie powinniśmy jeść mięsa. W końcu ktoś tłumaczy prostym językiem żywieniowe (i nie tylko) fakty. Polecam :)

Monka | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Sympatyczny przewodnik po dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż:):)

Bardzo lubię Agnieszkę Maciąg - w programach, w których występuje oraz na swoim blogu udowadnia, że pomimo nieprzeciętnej urody, jest bardzo naturalną, pogodną i bezpretensjonalną osobą, której nie zepsuł szeroko pojmowany show business. Dlatego nie wyobrażam sobie, abym mogła nie mieć w swojej biblioteczce tej książki.

W przeciwieństwie do "Smaku życia" i "Smaku miłości", "Smak szczęścia" to bardziej książka o życiu i różnych jego aspektach. Autorka na przykładach z własnego podwórka pisze o zdrowym odżywianiu, pielęgnacji urody, kontaktach z naturą, wewnętrznej harmonii, sztuce, ćwiczeniach i innych elementach, mających wpływ na to, w jaki sposób żyjemy i postrzegamy świat. Znajdziemy tutaj też garść bardzo prostych i ciekawych przepisów.

Powiem szczerze, nie jestem miłośniczką Dalekiego Wschodu, Azji i tamtejszej kultury, pod której wielkim wpływem pozostaje autorka.
Nie dla mnie joga i medytacje (chociaż, nigdy nie mów nigdy!), również nie dla mnie całkowity wegetarianizm, a...

Patrycja k | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Gdyby ktoś dał mi tę książkę do przeczytania jakiś rok temu, to uznałabym ją za kolejne dzieło celebrytki, która ubzdurała sobie, że znalazła sposób na wszystkie bolączki tego świata. Muszę powiedzieć, że jest to jedna z wartościowszych książek z jakimi się zetknęłam. Pióro na bardzo wysokim poziomie. Pięknie się czyta, spokój i łagodność przemawia z książki. Dziś wiem, że autorka ma rację w dziedzinach, o których pisze, czyli dieta, moda, medytacja, joga. Polecam osobom, które są już w trakcie zmian w życiu. Mnie ona upewniła, że w moim życiu w końcu podążam w dobrym kierunku. Autorka postuluje wsłuchanie się w własne ciało. Recepta na szczęście? myślę że ta książka może pomóc uporządkować w życiu pewne sprawy i skłonić do dalszego poszukiwania właściwych dróg. Polecam

Paula | 2012-06-30
Przeczytana: 21 czerwca 2012

"Smak szczęścia" to kompleksowy poradnik poruszający m.in. tematy takie jak dieta, joga, walka ze stresem, moda, dom, pielęgnacja ciała itp. Agnieszka czerpie ze swojego życia i swoich doświadczeń i szczerze opisuje to jak ona postrzega dane dziedziny życia, jak sobie z nimi radzi, do jakich wniosków na ich temat metodą prób i błędów doszła. Przyznaję, że mi bardzo odpowiada sposób w jaki pisze ona np. o diecie. Sama co jakiś czas dochodzę do wniosku, że "pora się odchudzić" i choć nigdy nie stosowałam żadnych drastycznych metod na to by wrócić do swojej wagi, to to w jaki sposób Agnieszka pisze o diecie niełączenia jako o sposobie na zdrowe życie, przekonało mnie by właśnie w tym kierunku podążać i starać się odżywiać w taki a nie inny sposób. Powoli zatem, acz skutecznie wprowadzam zmiany w swoim jadłospisie i przyznaję, działa. Okazuje się, że nie tak trudno jest porzucić stare przyzwyczajenia na rzecz tych nowych, zdrowszych. Gdyby nie moja nieustanna walka ze słodyczami,...

magda | 2017-10-10

O nie, dlaczego po raz kolejny dałam się nabrać Agnieszce Maciąg? Lepiej było wypożyczyć zielnik polski, więcej bym się dowiedziała. Więcej i mądrzej. Jeśli ktoś ma ochotę na pseudo-duchowo-byddyjskie bajki o byciu oceanem spokoju i tratata na liściu słonecznika to pozycja idealna. Szararanga i oddech czakrą, i oczywiście prawdziwe piękno to zgoda na wszystko, a najlepiej w pozycji kobry z pięcioma ogonami. Nie, dziękuję.

mineymoe | 2015-01-20

Lektura tej książki sprawiła mi ogromną frajdę i dała poczucie relaksu. Interesuje się tematami poruszonymi przez autorkę (diety, rozwój osobisty, joga, kosmetyki naturalne itp.), więc oprócz paru ciekawostek, informacje nie były dla mnie nowością, ale absolutnie nic to książce nie ujmuje. Fakty, przemyślenia i doświadczenia autorki są przedstawione w przejrzysty sposób, dzięki czemu można sobie łatwo uporządkować lub poszerzyć wiedzę na dany temat. Styl jest płynny, a całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Moim zdaniem plusem jest to, że zawarte w książce porady, wizja świata i odkrycia dotyczące sposobów na zdrowsze i lepsze życie są nienachalne, chyba wypływające ze szczerej chęci zmotywowania czytelniczek do pracy nad sobą i podzielenia się zgromadzoną wiedzą, ale bez wymądrzania się - to mnie ujęło najbardziej. Polecam :)

beautylife90 | 2013-04-09
Przeczytana: 28 lutego 2013

Zachęcam do zapoznania się z tą „książką”, autorka napisała ją w taki sposób, że czujemy się tak jakbyśmy gawędzili z przyjaciółką. Właśnie z nią poruszamy wszystkie tematy, które nas kobitki najbardziej interesują, otrzymujemy rady, spostrzeżenia oraz przypisy. Trudno jest nazwać ją typową książką. Ma swój urok, a znana modelka zadbała o perfekcyjną wizualizację swojej książki, która w całości tworzy harmonię.

Zdecydowałam się również na kupno tej książki jako prezent dla teściowej i zauważyłam, że od razu po nią sięgnęła, a następnie odwoływała się do niektórych informacji z książki. Pozycja, która jest odpowiednia w każdym wieku ;)

Iwona | 2013-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Fantastyczna książka. Lektura ta jest jak rozmowa z Panią Agnieszką, jak rozmowa z przyjaciółką. Książka otwiera oczy, poszerza horyzonty i ...zmienia życie. Dzięki niej dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak "pyłek pszczeli" i że dieta to nie tylko sposób na odchudzanie się... i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy, które mam nadzieję wprowadzić/wypróbować w swoim życiu. Pięknie wydana i zilustrowana, zachęcam wszystkich!

Beata | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2017

Uszanowanko!

brawo brawo brawo dla Agnieszki, książka kompletna, nienachalna, mądra, świeża, poprostu stanowcze wielkie TAK