Pretty Little Liars. Zepsute

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 5)
Wydawnictwo: Otwarte
7,43 (2047 ocen i 100 opinii) Zobacz oceny
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Pretty Little Liars. Wicked
9788375151947
Rose

Piąty tom serii Preety Little Liars. Podejrzany o zabójstwo Alison przebywa w areszcie, ale Emily, Aria, Spencer i Hanna jeszcze długo nie będą mogły spać spokojnie. Im więcej sekretów wychodzi na jaw, tym więcej rodzi się pytań. Nagle stare szkolne wspomnienia nabierają nowych znaczeń.
Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto zabójcą w tej grze?

źródło opisu: http://otwarte.eu/

źródło okładki: http://otwarte.eu/

Arlet | 2016-09-02
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 02 września 2016

Uwaga! Możliwe, że w opinii są minimalne spojlery.

Skażą na długie lata więzienia zabójcę Ali i będziemy miały spokój. Tak sobie myślały Kłamczuchy. Jednak A. znowu się pojawia i zaczyna kolejny raz swoje gierki.
Dziewczyny nie mogą odetchnąć pełną piersią, gdyż czują na plecach oddech prześladowcy.
Spencer już nie wie co myśleć. Czy jej wspomnienia są całkiem kompletne? Dodatkowo dowiaduje się czegoś co wywraca jej życie do góry nogami. Kto jest jej w stanie pomóc? Może odwieczny partner w rywalizacji?
Hanna musi się odnaleźć w nowej sytuacji w domu. Czy Kate naprawdę się zmienila? Czy Hanna doceni miłość chłopaka, który gardzi popularnością?
Na drodze Arii staje kolejny mężczyzna, a dopiero co zaczęła układać swoje relacje z matką. Czy on może w tym przeszkodzić?
Emily czuje mętlik w głowie. Poznaje kogoś kto ją oczarowuje. Czy ta osoba zastąpi Mayę?

Dzieje się, dzieje. Poznajemy genezę przyjaźni dziewczyn, czyli jak to się stało, że Ali wybrała sobie właśnie tę...

Natalia | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

A. nie żyje. Zginęła, spadając w kilkunastometrową przepaść. Morderca Alison DiLaurentis w areszcie oczekuje na proces, prokurator ma wszelkie potrzebne dowody, by skazać go na co najmniej kilkanaście lat więzienia. Cztery przyjaciółki z Rosewood mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Hanna w końcu stała się szkolną gwiazdą, nie przeszkadza jej w tym ani przyrodnia siostra, ani Ali. Emily jest szczęśliwa u boku nowej dziewczyny, rodzice Arii wracają do siebie z zamiarem życia happily ever after, a Spencer wreszcie czuje się kochana przez rodzinę. I właśnie przez tę sielankę w powieści nie dzieje się absolutnie NIC.

Serio? Uwierzyliście mi? Powinniście już dobrze wiedzieć, że Sara Shepard nie pisze banalnych książek, w których wieje nudą, a bohaterowie nie mają żadnych kłopotów. "Zepsute" to kolejna część fenomenalnej serii Pretty Little Liars, która szturmem podbiła rynek wydawniczy, została przetłumaczona na kilkanaście języków i pokochały ją rzesze czytelniczek na całym świecie. Osoby,...

Książka bardzo mi się podobała, troszkę nudziła mnie na początku, ale po kilku tematach dosłownie wybuchła. Nie mogłam się od niej oderwać, intrygi "A" stały się jeszcze bardziej zawiłe, a pojawienie się nowych bohaterów zaostrzyły akcję. O ile poprzednie książki skrywały wiele tajemnic, to ta ma ich tysiąc razy więcej. Na prawdę polecam, warto się czasem oderwać od świata i poznać życie w Rosewood

patusia_dorota | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Większość rzeczy po zepsuciu zostaje wyrzucona, gdyż nie ma wartości, szpeci otoczenie, obrzydza je, zepsute nie kojarzy się z pięknem, nie kojarzy się z niczym przyjemnym. A jak jest z zepsutymi ludźmi?

Dziewczyny sądzą, że A. oraz zabójca Alison zostali już schwytani, że naprawdę są bezpieczne. Osoba wypisująca i robiąca im obrzydliwe rzeczy zginęła, nie ma jej. Do tego Spencer przypomniała sobie okoliczności pamiętnej nocy sprzed lat i wskazała sprawcę morderstwa. Teraz siedzi on za kratkami i czeka na wyrok, a mimo to postać ta wybiera się wszystkiego. Jednak wszystkie okoliczności i poszlaki wskazują właśnie na tą postać. Dlaczego więc Aria, Spencer, Emily i Hanna nie czują się w pełni bezpieczne? Przecież to już koniec ich gry, prawda?

Po przeczytaniu czwartej części Pretty Littre Liars nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po kolejnym tomie. Przecież sprawa została już rozwiązana, a przynajmniej tak mi się zdawało. Jednak te kolejne kilkanaście tomów... Coś tu nie...

Ruthless_Woman | 2013-09-15
Przeczytana: 02 października 2013

Jestem ciekawa kolejnej części ;]
Przeczytałam ją w dwa dni, bo nie mogłam się oderwać, chce w końcu poznać zabójcę Ali :(

Lenka | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Kolejny tom za mną i nie czuję się znudzona. Ciężko oceniać tą konkretną część, chyba łatwiej (i rozsądniej) oceniać całość. W każdym razie wysoki poziom utrzymany, seria wciąga niesamowicie. Ha! Ale tym razem (nareszcie!) domyślam się kim jest A. Nie mogę więc nie sięgnąć po kolejną część. Muszę sprawdzić swoje podejrzenia:)

Aniutka90 | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Po przeczytaniu 1 części miałam mieszane uczucia co do tej książki, ale z ciekawości sięgnęłam po 2, i co?! Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu, zdrowia i pieniędzy(:D)to nie zaczynajcie czytać dalej!!! Ale jeśli jesteś już na tej części to już pozamiatane.... Wciąga na maxa!!! Po 2 chciałam więcej i więcej.... Pytania się mnożyły a domysłów było stanowczo za dużo! Czwarta w końcu ukazuje nam kto tak na prawdę był tajemniczym A. (jeśli ktoś podejrzewał wszystkich-jak ja-to z pewnością zgadł...:D). Dowiadujemy się też kto zabił Ali i dziwimy się czemu to nie koniec książki! Pani Shepard napisała przecież dalsze części! Więc co dalej??? Otóż w tej książce dziewczyny myślą, że ich koszmar dobiegł końca, próbują zapomnieć i żyć dalej. Tak bardzo się mylą! W mieście pojawia się nowy A. i pytania znów się mnożą a sytuacje i problemy komplikują! Od książki nie można się oderwać , w okładkach można się zakochać a pani Sara Shepard zostaje naszym ulubionym autorem :D
Gorąco polecam!!!

młoda_pisarka | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

ZEPSUTE W ŚORDKU PRZEZ A., CZY ALISON...?

Ian Thomas podejrzany o zabójstwo Alison został aresztowany. Mona nie żyje. Tajemnicze SMSy przestały przychodzić. A jednak... dziewczyny wciąż czują się nie pewnie w swoich własnych domach. Jakby tego było mało Kłamczuchy mają coraz więcej prywatnych problemów, którymi nie chcą się podzielić nawet ze sobą.

Aria nagle znajduje się między młotem, a kowadłem, kiedy jej mama próbuje na nowo ułożyć sobie życie z mężczyzną. Z mężczyzną, który wpadł w oko jej córce.

Hanna... powiedzmy, że trudno jej zmierzyć się z brakiem przyjaciółki samotnie. Czy znajdzie, więc nowego przyjaciela w swoim największym wrogu?

Emily pomału sama zaczyna się gubić. Podczas, gdy wszyscy zaczynają wreszcie akceptować to, że jest lesbijką, na jej drodze staje przystojny Isaac. Pytanie brzmi: kim jest Emily?

A Spencer... cała rodzina jej nienawidzi. W dodatku jej zeznania są podstawą oskrżenia Iana, a co jeśli... postanowi się z nią spotkać?

Kiedy wspomnienia z...

lacerta | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Kolejne tajemnic i kolejne niewyjaśnione sprawy. Poziom serii wciąż utrzymywany przez autorkę. Cieszę się, że historia w książce różni się od tej ukazanej w serialu. Dzięki temu zarówno książki jak i serial mogą zaskakiwać.

Natalia-Lena | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

A. pada ofiarą własnej zemsty, zabójca Ali trafia do więzienia – wygląda na to, że to koniec historii i koszmaru dziewczyn. Nic bardziej mylnego. Morderca po wypuszczeniu z powodu sytuacji rodzinnej znika i czyha na dziewczyny w zasypanym śniegiem Rosewood. A. znów zaczyna słać smsy z pogróżkami. Ale jak to, zza grobu?
Aria, Emily, Hanna i Spencer po raz kolejny muszą zmierzyć się ze swoim prześladowcą. Prześladowcą, który zdaje się obserwować każdy ich krok. Szantażuje je i ingeruje w ich życie, które zaczyna być coraz bardziej skomplikowane...
Hanna nadal nie otrząsnęła się po stracie swojej przyjaciółki, a do tego musi znosić pod swoim dachem obecność Isabel i Kate. Nieoczekiwana propozycja przyszłej przyrodniej siostry obraca sytuację o 180 stopni. Hanna znów ma szansę odzyskać tytuł Królowej Rosewood Day.
Aria próbuje pogodzić się z rozstaniem. Właściwie to rozstaniami. Gdy posypał się jej własny związek, a rodzice rozeszli się, straciła resztki poczucia bezpieczeństwa. Teraz...