Lemoniada Gada

Wydawnictwo: Egmont Polska
Lemonade Mouth
lemoniada, disney, gada
Karolina

„Lemoniada Gada” – kolejny tytuł w serii Różowe okulary Olivia, Mohini, Stella, Charlie i Wen pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak gdy odkrywają, że potrafią tworzyć porywającą muzykę, decydują się założyć zespół. Droga do sławy nie jest usłana różami – bohaterowie muszą przekonać do swoich wyborów rodziców, a w walce o popularność zmierzyć się ze świetną kapelą rockową Mudslide Crush. Energetyczna powieść o tym, że dzięki muzyce można nie tylko pokonać własne słabości, lecz także znaleźć przyjaciół od serca. Na podstawie książki powstał niezwykle popularny film, znany również polskim widzom.

źródło opisu: http://www.empik.com/lemoniada-gada-hughes-mark-pe...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/lemoniada-gada-hughes-mark-pe...»

Olivia, Mohini, Stella, Charlie i Wen pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego takiego ze sobą.Lecz, gdy zaczynają odkrywać w sobie muzykę, że potrafią ją tworzyć tą energetyczną, rytmiczną i porywającą muzykę wpadają na świetny pomysł zamierzają założyć wspólnie zespół Lemoniada Gada. Droga do sławy nie jest taka łatwa i usłana różami dążenie do celu, do swoich wyborów bohaterowie muszą przekonać swoich rodziców, a w walce o większą popularność muszą się zmierzyć z najlepszą kapelą rockową Mudslide Crush.
Historia bardzo ciekawa i o prawdziwej przyjaźni, do wielkiej pasji muzyki, która połączyła nastolatków, dzięki muzyce można nie tylko poznać swoje ludzkie słabości, a także znaleźć przyjaciół prawdziwych od serca.
Wciągająca fabuła powieści, nic nie była przesłodzona i cukierkowa naprawdę była super.
Jestem zaskoczona niebywale to pozytywnie, przyjemna, bardzo dobra to lektura na miłe popołudnie.

Veronique | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Tytuł "Lemoniada Gada" znałam bardzo dobrze już od dłuższego czasu. Nigdy nie przypuszczałam, że film został wyprodukowany na podstawie tej oto powieści. Pewnie do tej pory nie przeczytałabym jej gdyby nie to, że pewnego dnia przechodziłam pomiędzy regałami w bibliotece i samoistnie wpadła mi w ręce. Sam film był dla mnie genialny– to na pewno – ale książka ma jednak w sobie coś więcej.

Nie wiedziałam czego mam się dokładnie spodziewać. W miarę znałam, miałam opanowaną tę powieść. Kojarzyłam poszczególne fakty na temat bohaterów, znałam główny wątek, ale co mi szkodziło przeczytać, poznać tę powieść przez książkę? Ten sposób powinnam była wybrać jako pierwszy, ale jak zwykle wszystko u mnie wychodzi na odwrót.

"Lemoniada Gada" to na pewno opowieść o tym jak muzyka potrafi łączyć ludzi. Wyobraź sobie, że to Ty pewnego dnia musisz siedzieć po lekcjach. Spotykasz się z innymi, wcześniej mało znanymi Ci osobami, w piwnicy i musisz siedzieć tam długi czas bez celu. W pewnym momencie...

TheOnlyProof | 2014-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Od dawna czekałam na tą książkę.
Nigdzie nie mogłam jej znaleźć aż wpadła mi w rece w bibliotece.
Jako że pierwszy obejrzałam film trudno mi było wyobrażać sobie twarze bohaterów. Wszystko co miałam w głowie to aktorzy.
Cóż mogę powiedzieć o książce...
Zawiodłam się odrobinę, ale znowu pewnie dlatego, że obejrzałam film i książka już tak nie wciągała.
Aczkolwiek jako tak książka jest naprawdę dobra. Fajnie się czytało wydarzenia ze strony 5 osób. Mogliśmy mieć każdy punkt widzenia na wydarzenia.
Pomysł świetny dlatego ode mnie 7/10

Tytuł: Lemoniada gada
Autor: Mark Hughes
Wydawnictwo: Egmont
Ocena: 3/10

„Lemoniada Gada” – kolejny tytuł w serii Różowe okulary.

„Po chwili zgasły wszystkie światła. Na sali zapadła ciemność. Poczułem z bliska oddech rewolucji.”

Ta. Lemoniada gada, a pan Hughes pisze bzdury...
No to teraz do rzeczy:

Mimo tytułu (który jest dziwny, nie powiem) sięgnęłam po tę powieść pełna dobrych myśli. Większość książek z serii "Różowe okulary"...

Biedronka | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Zaskakująco dobra. Oczywiście musiałam sobie popsuć całą przyjemność pod tym względem, że obejrzałam fragmenty filmu, potem przeczytałam książkę, a dopiero teraz mam zamiar zabrać się za film w całości. Dlaczego zepsułam? Bo czytając miałam przed oczami, zamiast książkowych bohaterów - aktorów. I o tyle to irytujące, że te portrety są dosyć różne, głównie dlatego, że książkowe są dalekie od ideału, natomiast filmowe - cóż, jak to u Disneya bywa, wszyscy piękni. I książkowa nijaka, pulchna Olivia, i pyzaty Charlie, i okularnik Wen, że o potężnie zbudowanej Stelli nie wspomnę. Wszyscy zrobieni na hamerykański, wymuskany model, od ślicznej Bridgit aż po Blake'a. Piszę to tylko dlatego, że przez to w filmie, jak mniemam, będą znacznie mniej autentyczni. No ale to moje zdanie.

Sama fabuła jest bardzo wciągająca i brakuje jej tej przesłodzonej otoczki, co w większości tego typu powieści. Naprawdę miło się pochłania kolejne rozdziały, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Nadnne | 2015-05-20
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 16 maja 2015

Nie przeczytałam jej do końca, muszę też przyznać, że nie dotarłam zbyt daleko, jednak ocenię. Wystarczyło to, że wielka wegetarianka Stella nosi na sobie kurtkę z wężowej skórki i nazywa siebie "siostrzyczką", a do tego zachowuje się, jakby miała rozdwojenie jaźni, żeby nie czytać dalej. Disneyowski film za to był super. Pozdrawiam.

Betik | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła.
Po przeczytaniu widać ile kwestii zostało pominętych w filmie.
A pomysł narracji jest świetny.
Książka na poprawę humoru i bardzo udana młodzieżówka.
Poleacam do przeczytania.

Freya | 2014-08-26
Przeczytana: 2014 rok

Jest to bardzo inspirująca opowieść o grupie nastolatków, wychowywanych w bardzo różnych rodzinach i środowiskach. Ich spotkanie ma miejsce w szkole - w kozie. Tam zawiązuje się dość przypadkowo niezwykły zespół muzyczny - niezwykły, bo jest w nim mieszanka różnych instrumentów, tak różnych, jak ludzie, którzy na nich grają. Mimo początkowych trudności i sprzeciwów ze strony rodziców, kolegów, a nawet dyrekcji szkoły, nie porzucają muzyki. Zaprzyjaźniają się ze sobą, mimo tak odmiennych osobowości, pojawia się też nawet miłość.
Polecam wszystkim tę książkę. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

OlciAks | 2016-02-18

Gdy sięgnęłam po ta książkę znałam już fabułę i historie tej książki jeszcze przed przeczytaniem opisu. Oczywiście oglądałam film, i nie wiedziałam w ogóle że jest on na podstawie książki ♥♥
Moim zdaniem książka jest dużo lepsza od ekranizacji, jak to zwykle bywa. Pokochała bohaterów ♥♥
Polecam i pozdrawiam ♥♥

Platine | 2012-11-16

Bardzo pozytywna książeczka. Może nie wybitna historia, ale lekko zbuntowane "American dream". Dużo lepsze od ekranizacji