Burza

Wydawnictwo: Bukowy Las
Tempest
burza, bukowy las
Sherry

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie. Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas...

nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

eMka_Bezunia | 2019-06-30
Przeczytana: luty 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Młodzieżówka, że tak powiem. O czym jest nie będę pisać. Jest w opisie, więc wystarczy przeczytać.

Fajnie się obserwowało jak Jackson zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kocha Holly. I że to nie jest tylko młodzieńcze zauroczenie, lecz prawdziwa miłość.
I uważam, że to co zrobił na końcu, to było jedyne słuszne wyjście. Tylko tak mógł zapewnić jej ( a może też i innym ) bezpieczeństwo.
Z tego co zrozumiałam są jeszcze dwie części, ale niestety w oryginale wyszły one już dość dawno i skoro w Polsce do tej pory ich nie ma to chyba raczej nie doczekamy się polskiego wydania…
Jeśli ktoś zna angielski to pewnie i tak już przeczytał… ja niestety… obejdę się smakiem.

Wiki | 2019-05-31
Przeczytana: 31 maja 2019

Książkę kupiłam i położyłam na półkę, mój facet pierwszy ją przeczytał a ja zbierałam się do niej 3 lata :D Oczywiście książkę wiele osób poleca a w tym właśnie mój facet ( byłam w szoku - jest jednak wybrednym czytelnikiem ). Mimo, że kupiłam ją tylko ze względu na fatnasy i podróże w czasie to jednak liczyłam na coś więcej. Owszem, książka jest dobra, ale nie jest najlepsza. Mam niedosyt i troszkę się zawiodłam... sama jestem ciekawa czemu. Przez pierwszą połowę ( tak - połowę; książka ma ponad 400 stron ) nie zainteresowałam się w ogóle i zmuszałam się do czytania. Dopiero po przekroczeniu liczby 200 stron z małym haczykiem zaczęła mnie interesować jej zawartość. Zaskoczyło mnie zakończenie. Pomysł na książkę bardzo dobry, ale czy nie troszkę oklepany? Tak czy inaczej przeczytała bym kolejne dwie z tej trylogii, ale póki co brak w języku polskim.
Cechy fizyczne: miękka okładka, szary papier, wygodna do czytania czcionka. Cena dość atrakcyjna.

Leopard | 2019-05-14

Wspaniała książka

Meybell | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

"Bo prawda jest taka, że...nawet kiedy nie mam pojęcia, co zrobić dalej...mogę przyznać jedno...Niczego nie żałuję"

Wojciech | 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

Mało ciekawe. Nie rozumiem dlaczego zostaiśmy wrzuceni od razu jak główny bohater wie, że umie podróżować w czasie. Nie polecam tej pozycji.

freedom_minds | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Ciekawy opis, fabuła. Co poszło nie tak? Na początku myślałam, o to będzie coś super, może podobne do ,,Efektu motyla'' ? Czytałam ją przez prawie miesiąc, próbowałam do niej wracać, jednak dziś ostatecznie kończę na 72 stronie. Dlaczego? Lubię takie fabuły, ale chyba bardziej jako filmy. Zaczynało mnie po prostu nudzić to co czytam, stało się trochę przewidywalne. Dam sobie spokój z książkami o których pomyślę od razu ze skojarzeniem jakiegoś filmu, bo źle się to skończy tak jak i w tym przypadku.

Dzika_Róża | 2018-06-01
Przeczytana: 30 maja 2018

Wreszcie przeczytałam Jupii ale nie tak serio niby już na początku akcja się kręci niby bo wolno i jak flaki z olejem już myślałam że nie dam rady jej dokończyć aż tutaj trach wciągnęła mnie nieoczekiwanie. Dodam że jak dla mnie wątek miłosny Mona by skrócić o pół bardziej i wdać się bardziej. W te sprawy CIA

Cysiulka | 2018-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.

Milena | 2017-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Dziś przyszła kolej na książkę fantasy, a mianowicie o podróżach w czasie. Nie wiem czemu, ale ten motyw nie jest często używany w literaturze, może dlatego, że ciężko wymyślić w tym temacie coś nowego co czytelnik zapamiętałby na dłużej.

Jackson Meyer pewnego dnia odkrywa, że potrafi się cofać w czasie. Wiedzą o swoich umiejętnościach dzieli się jedynie z Adamem, przyjacielem jego ukochanej. To właśnie z nim stara zbadać się wszystkie aspekty swoich możliwości. Nawet swojej dziewczynie ani ojcowi nie mówi co potrafi. Kiedy Holly zostaje poważnie postrzelona, Jackson przemieszcza się w czasie dłuższy okres niż zawsze, lecz nie potrafi wrócić.

"Dzisiaj: Jackson i Holly są w sobie zakochani;
Jutro: ona będzie umierać w jego ramionach;
Wczoraj: on musi temu zapobiec."

Lubię książki, w których autor daje nam zagadkę do rozwikłania. Tajemnica goni tajemnice. Kiedy wyjaśnia się jedna to od razu pojawia się kolejna. Tak, to zdecydowanie może wciągnąć czytelnika, choć niestety były i...

Matrax | 2017-06-23
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Pozytywne zaskoczenie... Książka z jednej strony lekka a z drugiej taka której nie da się powoli kontemplować, smakować delikatnie, ją się pożera, wielkimi kęsami. Konsekwentna i logicznie ułożona.
Obawiałem się odrobinę młodego wieku głównych bohaterów, tego, że będzie zaadresowana raczej do młodszych czytelników ale jak mawia Radek Kotarski - nic bardziej mylnego :)

Zdecydowanie polecam, jest to pozycja, która nie da o sobie zapomnieć :)