Burza

Wydawnictwo: Bukowy Las
Tempest
burza, bukowy las
Sherry

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie. Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas...

nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Początek fajny, ale końcówka taka sobie. Przez większą część książki lubiłam Jacksona. Jednak na na końcówce okazał się egoistą. Co z tego, że cierpiał? Nie miał prawa sam podejmować takiej decyzji. Bo to dla czyjegoś dobra. Mimo to przyznaję, że przyjemnie i szybko mi się czytało. Czy jest może kontynuacja?

myślnik | 2013-10-28
Przeczytana: 28 października 2013

Na słowo "debiut"mój umysł zamiera na sekundę,a następnie przyśpiesza zastanawiając się gorliwie - czy warto?
Nie potrafię już zliczyć rozczarowań dokonań "dziewic pisarskich",a jednak bez ryzyka nie ma zabawy,nawet jeżeli to oznacza sromotne rozczarowanie.

Bardzo dobra książka.
Świetna jeśli wziąć pod uwagę podróże w czasie.
Świeża,wzruszająca,zarzucona pytajnikami,z głównym bohaterem,który nie jest lękliwą dzierlatką budzącą się jak ze snu z nowo nabytymi możliwościami.

Męski chromosom XY - Jackson Meyer,podróżnik w czasie.

"Dzisiaj: Jackson i Holly są w sobie zakochani;
Jutro: ona będzie umierać w jego ramionach;
Wczoraj: on musi temu zapobiec."

Jak dla mnie powyższy cytat mówi już wszystko.
Jackson kocha Holly,choć jeszcze sobie tego nie uświadomił,jako osobnik płci męskiej ma dziwny stosunek do angażowania się.
Holly uwielbia i kocha Jacksona,daje mu dużo swobody i wolności,szanując jego tajemnice i niedomówienia.
Są młodzi,więc nikt od nich nie wymaga słów na zawsze...

nieznajoma | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Julie Cross „Burza” to książka której wręcz nie mogłam się doczekać. Z początku chciałam ją kupić potem prosić by ktoś zechciał podarować mi ja na prezent aż w końcu zdecydowałam się na wersje elektroniczną.

Powieść opowiada o niezwykłych umiejętnościach głównego bohatera Jacksona. Chłopak potrafi podróżować w czasie. Jednak nie tak jak nam się to wydaje. Książka pokazuje kompletnie inne strony tej umiejętności. Takie o których wielu z nas nie miało pojęcia.

Dla każdego to przydatne. Tyle rzeczy dzięki temu można było by to zrobić. Jednak dla Jacksona nie jest to łatwe. Oszukuje swoją ukochaną aż w końcu staję się ona ofiarą. Kiedy widzi upadającą i postrzeloną Holly przerażenie bierze nad Jacksonem górą i niespodziewanie przenosi się 2007 roku. Dwa lata dzielą go od swojej bazy. Wszystko zmienia barwę. Życie Jacksona diametralnie się zmienia. Pojawia się wiele decyzji nowych informacji i nieznanych dotychczas osób. Liczba wrogów na koncie się zwiększa a on nie wie po której...

Dori | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Podchodziłam do tej książki dość obojętnie, teraz jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Zmieniła moje zdanie na temat powieści dotykających tematy podróży w czasie :). Momentami nie sposób było się od niej oderwać.

Lenalee | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Wyobrażaliście sobie kiedyś, że potraficie się przenosić w czasie? W zupełnie inne miejsce? W jednej chwili będąc, chociażby, w swoim pokoju, a w drugiej już całkowicie gdzieś indziej. Moglibyście zwiedzić cały świat, w każdej chwili, w każdym momencie, oczywiście o tyle, o ile pozwoliłyby na to wasze możliwości i ograniczenia. Nigdy nie fantazjowałam o takich zdolnościach, bo choć mam tendencję do wyobrażania sobie wielu rzeczy, to podróżowanie w czasie nigdy nie było jedną z nich. Co wcale nie zmienia faktu, że taka tematyka w literaturze z każdą chwilą staje się coraz bardziej przeze mnie lubiana.

Jest rok 2009, a Jackson Meyer jest dziewiętnastoletnim chłopakiem, który studiuje i ma dziewczynę. Wydawać by się mogło, że to ktoś zupełnie zwyczajny, poza faktem, że… potrafi podróżować w czasie. Choć czasami taka umiejętność mogłaby się wydawać zbawienna, to nie zawsze tak jest. Szczególnie, gdy nadchodzi dzień, w którym Jacksona i jego dziewczynę, Holly, napadają nieznajomi...

Cassiel | 2012-07-19
Przeczytana: lipiec 2012

„Wydaje się, jakbyś miał jakieś inne życie, a ja nie mogłabym być jego częścią.”

O ,,Burzy'' słyszałam już wiele dobrego - na początku chciałam przeczytać, no bo gdyby nie była fajna, nikt by nie wystawiał jej wysokiej oceny. Po tygodniu unikałam tej książki jak ognia, ponieważ praktycznie wszyscy zaczęli dodawać ją do ulubionych i pisać, że wszystko jest świetne. Przeważnie dzięki takim rekomendacjom bardzo chcę przeczytać daną powieść, jednak tym razem było inaczej. Do książki byłam nastawiona źle, ale ją jednak przeczytałam. Czy mi się podobała? O tym za chwilę.

Jest Jackson Meyer, który nie wiadomo dlaczego - potrafi podróżować w czasie. Jest też jego dziewczyna Holly, która nie ma bladego pojęcia o jego talencie. On pochodzi z bogatej rodziny, ona nie. Są razem, chociaż nigdy nie powiedzieli sobie tych najważniejszych dwóch słów. Któregoś dnia do domu Holly wpadają nieznajomi faceci, którzy wiedzą wszystko o jej chłopaku. W wyniku szarpaniny dziewczyna zostaje ranna, a...

Querida | 2012-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 lipca 2012

Dzisiaj: Jackson i Holly są w sobie zakochani
Jutro: ona będzie umierać w jego ramionach
Wczoraj: on musi temu zapobiec

Zamykasz oczy i zaczynasz myśleć o wydarzeniu sprzed dwóch dni. Czujesz znajome rozrywanie się ciała, a gdy podnosisz powieki, znajdujesz się w przeszłości. W tej alternatywnej wersji rzeczywistości możesz dokonać wszystkiego, lecz Twoje czyny nie zmienią teraźniejszości. Do czasu...

Jackson Meyer to dziewiętnastolatek, który posiada niezwykłą umiejętność: potrafi podróżować w czasie. Stara się ukrywać przed światem swój sekret, zwierzając się jedynie swemu genialnemu przyjacielowi, Adamowi. Razem z nim próbuje dowiedzieć się, dlaczego umie cofać się w przeszłość i w jaki sposób mógłby wykorzystać tę zdolność. Z niewiadomego powodu to, co robi chłopak, gdy podróżuje w czasie, nie dokonuje zmian w teraźniejszości. Poza tą umiejętnością Jackson wiedzie całkiem normalne życie: studiuje, spotyka się z przyjaciółmi, pracuje. Pewnego dnia świat nastolatka ulega...

Wonderlandofbooks | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadane
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Książkę dostałam na urodziny i minęło sporo czasu, zanim się za nią zabrałam. Sądziłam, że skoro opis zafascynował mnie kilka lat temu, kiedy moje wymagania czytelnicze nie były za wysokie, to na pewno ,,Burza" mi się nie spodoba. Jak się cieszę, że się myliłam:)

Jackson Meyer jest na pierwszy rzut oka jest zwyczajnym nastolatkiem. I do pewnego czasu on również tak myślał. Dopóki przez przypadek nie przeniósł się w przeszłość.
Podczas randki ze swoją dziewczyną, napadają na nich zagadkowi mężczyźni, którzy chcą żeby chłopak poszedł z nimi. Przez jego odmowę śmiertelnie zraniona zostaje Holly.
Jackson od razu przenosi się do przeszłości, żeby naprawić swój błąd, a w pościg za nim ruszają mordercy.

Kiedy czytałam początek,,Burzy", myślałam, że nie będzie w niej nic skomplikowanego. Tu też się pomyliłam.
Razem z bohaterem odkrywamy jego zawiłą i tajemniczą przeszłość. Można było się kilka razy pogubić, ponieważ tak dużo się działo. Niejednokrotnie podczas odkrywania kolejnych...

guziki | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Nie wiem, co sądzić o tej książce. Niby dobra, a jednak nie bardzo. Przynajmniej dzięki zakończeniu zyskuje dużo w moich oczach. Po raz pierwszy miałam problem ze zrozumieniem tego, co chciała przekazać autorka. Niektóre dialogi zupełnie zbijały nie z pantałyku i ciężko było zrozumieć o czym mówią bohaterowie. Nie wiem czy to przez tak chaotyczne pismo autorki, czy może beznadziejne tłumaczenie z języka angielskiego na polski. Książka ma potencjał, według mnie niewykorzystany. Raczej nie sięgnę po kolejną część, mogłabym przejechać się jeszcze bardziej. Zostańmy przy dobrym smaku końcowym oraz lekkim niedosycie, nikt nie chce przecież przejeść się za bardzo. Szkoda mi tylko mojej przyjaciółki, której sprezentowałam taką nijaką książkę.

Caroline | 2014-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2014

Naprawdę kawał dobrej roboty - wciągająca fabuła, interesujący bohaterowie i super wykorzystany motyw podróży w czasie! Ostatnie 100 stron przeczytałam w mgnieniu oka, historia trzymała w napięciu i nie dało się niektórych rzeczy przewidzieć na pierwszy rzut oka. Jeśli miałabym sobie wyobrazić mój debiut, to chciałabym aby był dokładnie tak udany jak ten! :)