MISSja survival

Tłumaczenie: Marta Kisiel-Małecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uwaga młodość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Beauty Queens
Libba Bray, Uwaga! Młodość
Naddia

Wspaniały, błyskotliwy pastisz celebryckiej rzeczywistości, który wywoła u czytelników prawdziwe salwy śmiechu! Laureatki młodzieżowej odsłony konkursu Miss – przedstawicielki wszystkich stanów Ameryki – lecą samolotem, by wziąć udział w finale. Niestety ich samolot rozbija się na małej wyspie, a dziewczyny mają do dyspozycji jedynie niewielki zapas żywności i ani jednej kredki do oczu! Ale...

Laureatki młodzieżowej odsłony konkursu Miss – przedstawicielki wszystkich stanów Ameryki – lecą samolotem, by wziąć udział w finale. Niestety ich samolot rozbija się na małej wyspie, a dziewczyny mają do dyspozycji jedynie niewielki zapas żywności i ani jednej kredki do oczu! Ale egzotyczna wyspa tylko pozornie okazuje się bezludna…

Seria UWAGA MŁODOŚĆ to cykl książek o nastoletnich problemach i nastoletniej rzeczywistości, która bywa burzliwa, trudna, ale i niezwykle barwna.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2013

źródło okładki: http://publicat.pl/

WampirkaJustynka | 2016-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Fajna komedia. Niby te dziewczyny głupie, a jednak nawet zaradne. Tylko jak dla mnie lepsza jest druga połowa książki. Ta pierwsza jakoś tak wiała nudą. Najbardziej polubiłam MoMo i trochę mi go szkoda. Ciekawe czy zrobią z tego film.

Roland | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Komedia młodzieżowa, która w doraźny sposób wyśmiewa współczesną kulturę celebrytów i mediów. Pomimo tego, że książka Libby Bray to swego rodzaju pastisz połączony z kiczem, to i tak sprawi dla czytelnika niezłą zabawę. Bohaterki stworzone przez autorkę są zabawne i dają się lubić. W książce nie zabraknie iście hoolywodzkich zwrotów akcji. Świetna książka na podbudowanie własnego nastroju.

Samolot z uczestniczkami konkursu miss nastolatek rozbija się na bezludnej wyspie. Dziewczynom udaje się ocali życie. Co w tej sytuacji zrobią królowe piękności? Czy nadal będą ćwiczyć do konkursu czy zastosują techniki przetrwania? Czy wyspa na pewno jest bezludna? Co zrobią, jeśli na horyzoncie pojawią się … piraci?

Pomysł na fabułę książki nie jest zbytnio oryginalny, ale jeśli będziemy rozpatrywać go pod kątem zderzenia się sztucznego świata reprezentowanego przez miss z prawdziwym światem, to wówczas cała koncepcja nabiera innego znaczenia. Można powiedzieć, że aby zaprezentować...

50 dziewcząt - 50 stanów Ameryki. Każda z nich to koronowana miss. W drodze na finał katastrofa lotnicza zapoczątkowuje zupełnie nowy etap konkursu "zwanego życiem".

Właściwie nie wiedziałam czego się można po tej powieści spodziewać. Znane są mi poprzednie książki Libby Bray (wiktoriańska trylogia "Magiczny Krąg" czy początek serii "Wróżbiarze") i pobyt w światach przez nią wykreowanych zawsze gwarantował dobrą lekturę.
Ta historia opowiedziana została tylko w jednym tomie, a jej akcja rozgrywa się na tropikalnej wyspie. Czy wypadek lotniczy to dzieło przypadku czy był wydarzeniem zaplanowanym przez twórców konkursu, służącemu wzrostu oglądalności ?
Początek lektury przynosi jeszcze bardziej nieprzewidywalny rozwój zdarzeń. Wśród uczestniczek konkursu znajdzie się sporo nietypowych osobowości: kryminalista na programie resocjalizacyjnym, dziennikarka oraz wiele innych królowych piękności wraz z ich historią i motywacją, która zaprowadziła je aż do tego etapu eliminacji.

To...

wiolagg66 | 2013-10-31

Uwielbiam tę książkę.Bardzo mi się podobała jak zaczynałam czytać i doszłam do monentu że wylądowały na tej wyspie,od razu musiałam się dowiedzieć co będize dalej ;p
POLECAM ;P

Blanca | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, LGBT, Praktyki, 2013

50 stanów Ameryki – 50 pięknych Miss. Każda z nich chce zdobyć tytuł Miss Nastoletnich Marzeń. Jednak katastrofa lotnicza sprawia, że czekają przed nimi o wiele trudniejsze zadania niż uśmiechanie się, pozowanie i grzeczne odpowiadanie na pytania – muszą przeżyć. Z niewielkim ekwipunkiem (resztki, które udało im się ocalić) i swoimi umiejętnościami mieszkają na (jak im się wydaje) bezludnej wyspie i poznają same siebie.
Dziewczyny, które przeżyły katastrofę i musiały sobie poradzić na wyspie, są całkowicie różne. Każdy może odnaleźć swoją „ulubioną” postać. Są takie postacie jak inteligenta początkująca dziennikarka, mało bystra, ale urocza dziewczyna, czarnoskóra przyszła lekarka, lesbijka-fanka komiksów, niesłysząca, poszukująca własnej seksualności, transgeniczna gwiazda boysbandu, nadmiernie ambitna i lubiąca przewodzić czy taka, która próbuje stłamsić własne ja.
W czasie czytania „MISSja survival” można płakać ze śmiechu. Książka znakomicie parodiuje nie tylko wybory miss,...

kroasia | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Nie wykorzystany potencjał, tak określiłabym tę książkę.
Bardzo spodobał mi się pomysł miss piękności walczących o przetrwanie i z wielką ochotą zabrałam się za czytanie. Spodobał mi się wstęp i pierwsze strony, a potem byłam już coraz bardziej znudzona. Zdarzyło mi się nawet często omijać nudniejsze fragmenty, co zdarza mi się naprawdę rzadko. Książka skupia się na wyśmianiu społeczeństwa, celebrytów i reality show. Jednak kosztem akcji, która została odstawiona na boczny tor. Jest nierealistyczna i bardzo przewidywalna. Irytowało mnie z jaką łatwością bohaterki rozwiązują wszystkie problemy, tworząc mały raj na wyspie.
Nie można jednak nie pochwalić autorki za lekkość z jaką porusza różnego rodzaju tematy tabu i stworzenie wielu, różnobarwnych postaci.
Do końca dobrnęłam raczej dla zasady a książkę poleciłabym tylko osobom wolącym satyrę od wartkiej akcji.

MałaPisareczka | 2015-06-09
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Powiem szczerze - byłam naprawdę ciekawa "MISSji Survival", choć z drugiej strony się bałam. Jedni książkę polecali, drudzy odradzali. W takich chwilach chcę się przekonać na własnej skórze, cóż to za historia. I co Wam mogę powiedzieć? MNIE SIĘ PODOBAŁA!

Samolot, mający dostarczyć bezpiecznie swoich pasażerów na wyznaczone miejsce, rozbija się na bezludnej wyspie. Na pokładzie znajdowała się ekipa konkursu Miss Nastoletnich Marzeń, lecz tylko nieliczni przeżywają katastrofę. Nastolatki w przedziale wieku 14-18 muszą zmierzyć się z największym wyzwaniem - muszą przeżyć...

Nie przejmujcie się. Nie jest to ani Robison Kruzoe, ani inna podobna historia o życiu na bezludnej wyspie (choć pokrótce jest trochę i tego, i tego). Libba Bay w swojej najnowszej - czysto komediowej książce - wyśmiewa reality show, wyidealizowane piękno oraz cały świat mody - ukazując jego największe ofiary - młode dziewczyny.

Największym atutem tej powieści są właśnie postaci. Postaci, których nie da się...

Aleksandra | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Nie lubię Libby Bray. Wróć! Nie lubiłam! Po serii „Magiczny krąg”, która wiele osób oczarowała, stwierdziłam, że nigdy więcej już po nią sięgnę. Zaskoczyłam samą siebie, gdy po premierze „MISSji survival” poczułam chęć na zapoznanie się z tym tytułem. Jak się okazało – całkowicie słusznie!

Libba Bray urodziła się w 1964 roku, ukończyła teatrologię na Uniwersytecie w Teksasie. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku. Sławę przyniosła jej, wspomniana przeze mnie, seria „Magiczny krąg” – wiktoriańska trylogia dla młodzieży, która znalazła się na liście bestsellerów New York Times. W Polsce ukazała się cała trylogia, a także „Wróżbiarze”, którzy również zdobyli niezwykły rozgłos. „MISSja survival” to kolejna jej powieść na rynku, lecz tym razem w zupełnie innym stylu – to dowcipna parodia celebryckiej rzeczywistości.

Uczestniczki konkursu Miss Nastoletnich Marzeń zmierzają na finał. Samolot, którym lecą, rozbija się jednak na bezludnej wyspie. Nie wszystkim dziewczynom udaje się przeżyć,...

Twigx | 2014-01-25
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Odkąd zobaczyłam tą książkę na stronie wydawnictwa po przeczytaniu opisu szybko zapragnęłam ją mieć. Książki młodzieżowe mają to do siebie, że potrafią być naprawdę ciekawe i odprężające. Poza tym misski i bezludna wyspa?! Będzie niezły ubaw! Jednak moje przypuszczenia, że książka jest lekką młodzieżówką tzw. odmóżdżaczem, pochłaniaczem czasu, które czyta się w urokach komunikacji miejskiej po zaledwie paru rozdziałach rozmyły się jak we mgle. Owszem książka jest napisana lekkim, plastycznym językiem, dzięki któremu utwór czyta się szybko i bezproblemowo. Jednak po tej lekturze nauczyłam się więcej niż przypuszczałam.
Do tej pory myślałam, że wszystkie królowe piękności są pustymi lalkami lub marzeniem niespełnionych rodziców. Dzięki powieści Libby Bray dowiedziałam się, że wcale nie musi tak być. Uświadomiłam sobie, że te dziewczyny też mają za sobą przeszłość, która wcale nie jest taka różowa, a wykonywane przez nich zajęcie nie jest ich marzeniem.
Książka porusza wiele...

Oczarowana Książkami | 2014-03-28
Przeczytana: 27 lutego 2014

Uwaga! Nie sięgaj po tę książkę, jeżeli nie posiadasz ogromnego dystansu. Nawet się do niej nie zbliżaj, jeżeli przeszkadza Ci wulgarność w literaturze. Trzymaj się od niej z daleka, jeżeli współczesna kultura medialna doprowadza Cię do zgrzytania zębów. Na okładce powinien znajdować się napis „Czytasz na własną odpowiedzialność”. I jeszcze jedno – jeśli jesteś osobą, która bierze udział w konkursach piękności i masz problem ze stereotypami związanymi z tym, co robisz, to lepiej nawet nic nie czytaj o tej powieści…

Samolot, który miał przetransportować uczestniczki konkursu Miss Nastoletnich Marzeń na finał, rozbija się na bezludnej wyspie. Nie przeżywa nikt, poza kilkunastoma uczestniczkami. Dziewczyny nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, ale cały czas mają nadzieję na ratunek, więc nie przerywają ćwiczeń do występu. Kiedy zorientują się, że pomoc nie przybędzie zbyt szybko (o ile w ogóle)? Jak się zachowają, kiedy odkryją stratę swoich ubrań i kosmetyków? Czy będą...