Perfekcyjne

Cykl: The Perfectionists (tom 1)
Wydawnictwo: Moondrive
The Perfectionists
Nekocia

Inne wydania

Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker – wszystkie dążą do perfekcji bez względu na cenę. Połączyła je nienawiść do przystojnego kobieciarza Nolana Hotchkissa, który zranił każdą z nich. Dziewczęta planują morderstwo doskonałe – w żartach, rzecz jasna, bo nigdy by się na to nie odważyły. Kiedy Nolan ginie tak, jak to planowały, nastolatki stają się głównymi podejrzanymi. Tylko że to nie one...

Połączyła je nienawiść do przystojnego kobieciarza Nolana Hotchkissa, który zranił każdą z nich. Dziewczęta planują morderstwo doskonałe – w żartach, rzecz jasna, bo nigdy by się na to nie odważyły. Kiedy Nolan ginie tak, jak to planowały, nastolatki stają się głównymi podejrzanymi. Tylko że to nie one zabiły!

A więc kto? Jeśli szybko nie rozwiążą zagadki i nie zdemaskują mordercy, ich perfekcyjne życie legnie w gruzach.

źródło opisu: http://moondrive.woblink.com/boxperfekcyjny

źródło okładki: http://moondrive.woblink.com/boxperfekcyjny

Magdalena | 2016-12-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Pomysł na książkę bardzo fajny. Jednak początek jakbym widziała kopie The Little Liars, co mi się niezbyt podobało. Im dalej się czyta tym znajduje się więcej podobieństw. A szkoda, bo myślałam, że to będzie coś oryginalnego.
Do tego końcówka taka przewidywalna. No cóż, co prawda czytało się szybko, ale po raz kolejny to podkreślę: za dużo podobieństw.

książek: 1952
Aniutka90 | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Powtórka z PLL, a kopi mówimy stanowcze Nie.
Nie polecam, strata czasu.

FraniaS | 2015-05-22

Książka nie jest zła, ale nie polecam jej fanom PLL, bo nie znajdą tutaj nic oryginalnego. Właściwie, to miałam wrażenie, że na nowo czytam tą serię, tyle że z większą ilością bohaterek, no i Alison zastąpioną przez chłopaka.
Troszkę się rozczarowałam :/

Wiedźma | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

„– Ten chłopak ma wszystko.
– Oprócz serca.”

Pięć dziewcząt i chłopak mający na liście osiągnięć zniszczenie im wszystkim życia. To musi się skończyć tylko jednym: zemstą. Słodką, dobrze przemyślaną zemstą, dzięki której wspólny wróg, Nolan Hotchkiss, zapłaci za przewinienia, a tak się składa, że ma ich co nie miara. Osiemnastolatek z bogatego domu jest zadziwiająco okrutny w swojej bezwzględności wobec uczniów liceum w Beacon Heights. Bez wahania, jako że wpływowi rodzice zapewniają mu bezkarność, prześladuje słabszych i uwodzi koleżanki tylko po to, by później ośmieszyć je przed całą szkołą. Nic dziwnego, że Julie, Parker, Ava, Caitlin i Mackenzie darzą go głęboką nienawiścią i chcą, aby następnym razem to ON stał się pośmiewiskiem.

Plan zostaje stworzony spontanicznie, w szkole, na zajęciach poświęconych filmom. Główne bohaterki trafiają do jednej grupy dyskusyjnej i od słowa do słowa, zachęcone tematem zbrodni uzasadnionej moralnością, zaczynają rozmawiać o Nolanie. Julie ma...

Adrianna | 2017-02-21

5 z pozoru perfekcyjnych dziewczyn - Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker. Każda z nich stara się jak może by dorównać wymaganiom rówieśników. Czy im to wychodzi?

O co to całe zamieszanie? Jak zawsze o Nolana Hotchkissa, chłopaka, którego nie można obrazić w miejscu publicznym, któremu nie można zarzucić skromności i empatii i co najważniejsze - nie można mu odmówić, bo to ma fatalne skutki.

Każda z nich miała powód by go nienawidzić, każdą z nich wykorzystał w pewien sposób, co odbiło się nie tylko psychicznie, ale w jednym przypadku również fizycznie. Musiały się bardzo starać, by ich życie wyglądało perfekcyjne. Jednak wcale takie nie było.

Wcześniej nie miały ze sobą wiele wspólnego. Zmieniło się to, podczas jednych zajęć, gdzie dla żartów wymyśliły sposób zamordowania Nolana, tak samo jak ich życie - plan był perfekcyjny. Ale czy na pewno?

Według ich planu miało się to stać podczas imprezy, którą nasz bohater urządzał w domu pod nieobecność rodziców. Następnego dnia...

Lexie | 2016-10-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 października 2016

Kiedyś bardzo lubiłam czytać o bogatych nastolatkach i ich idealnie nieidealnym życiu. Lekko mnie to fascynowało i wprowadzało w świat, którego nigdzie w okolicy nie mogłam zaznać ani nawet podejrzeć. Teraz sama się sobie dziwię. Nie ma w tym nic fascynującego. Te dzieciaki mają po prostu bogatych rodziców, a sami są rozwydrzoną kupą żałości, która tak bardzo pragnie być ważna. Z tego też powodu pierwsze strony tej książki mnie zniechęcały. Zaczęłam się obawiać, że będę zmuszona ją odrzucić, bo nie zniosę tej bogatej sieczki. Szybko jednak zmieniłam zdanie!
Autorka sprytnie zasiewa pytania w naszej głowie i stopniowo na nie odpowiadając, stwarza ich przy tym jeszcze więcej. Tak całe koło się nakręca, w tym ja się nakręcam i wciągam w akcję, której zdecydowanie nie brakuje.
Jest morderstwo, są motywy, jest plan, ale nie ma mordercy! Parada obleśnych typów i podłych dziewuch, a przed nimi moja wzrastająca sympatia do głównych bohaterek. Potrafię je zrozumieć. Chociaż Mac jest akurat...

klaudia25ck | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, 52/2017
Przeczytana: 07 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ava, Julie, Caitlin, McKenzie, Parker - pięć przyjaciółek, tajemnicza śmierć najpopularniejszego faceta w szkole, który choć bogaty i przystojny miał tyle samo przyjaciół co wrogów, przystojny młody nauczyciel... to już było? kopia pretty little liars? Może trochę, jednak dla mnie to nowa ciekawa, zgodna
z koncepcją pisania Sary Shepard opowieść, o przyjaźni, miłości, nieidealnie idealnym życiu - czyli to co czytelniczki lubią najbardziej. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Oczekuje na drugą część z niecierpliwością.

Muniette | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Kto czytał Pretty Little Liars, zapewne dostrzeże mnóstwo podobieństw. Bez wątpienia one istnieją, co jest faktem niezaprzeczalnym. Jednakże czegóż innego można się spodziewać, skoro Sara Shepard najwyraźniej dobrze się czuje w tym gatunku? Czy kogokolwiek dziwi akurat taka fabuła w przypadku jej książek? Dlatego też wszystkim malkontentom odłożenie tej książki, jeśli chcą wszystko porównywać przez pryzmat PLL, bo naprawdę nie warto.

W ,,Perfekcyjnych" mamy historie pięciu dziewczyn, które pozornie wszystko dzieli. Łączy je tylko nienawiść do Nolana, przekreślająca wszelkie różnice między nimi. W mojej ocenie łączy je jednak więcej - popularność. (obecna albo w przeszłości), bliskie kontakty z Nolanem. To nie są dziewczyny znikąd, jak to zwykle bywa. Wszystkie w ten czy inny sposób, ale należą do elit (albo należały jak w przypadku jednej z nich)

Zemsta wydaje się być tuż na wyciągnięcie ręki... Jednakże co w sytuacji, gdy gra wymknie się spod kontroli? Gdy ktoś naprawdę...

Lenka | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 października 2016

Sara Shepard powraca w wielkim stylu! Nieco zmieniona, nieco ulepszona i nieco inna, ale wciąż niesamowita amerykańska autorka rozpoczęła nowy, dwutomowy cykl. Tym razem Shepard zabiera nas do stanu Waszyngton i przedstawia pięciu nastoletnim dziewczynom, które z pozoru nie mają ze sobą za wiele wspólnego. No, może z wyjątkiem kłopotów. Brzmi znajomo?

Jasne, nie sposób nie porównywać tej serii do najpopularniejszego cyklu autorki. I przyznaję, jest sporo podobieństw. Zaczynając od wieku bohaterek, poprzez klimat luksusowego, snobistycznego liceum, kończąc na mnogości wątków i zakazanych prawnie romansach... Jednocześnie znalazłam też sporo różnić. "Perfekcyjne" są bardziej serio. Bardziej mroczne i straszne. Napisane w sposób, który zdaje się dojrzalszy niż styl, w którym utrzymane są powieści z cyklów "Gra w kłamstwa" oraz "Pretty Little Liars". Większą dojrzałość widać już w opisie rodzin, z których wywodzi się pięć głównych bohaterek. Gdy rozpoczynałam przygodę z PLL wszystko...

Sophie | 2016-12-21
Przeczytana: 01 listopada 2016

Chodzenie do szkoły bywa uciążliwe - zwłaszcza kiedy jest tam osoba, która za cel życiowy obrała sobie zrujnowanie Ci życia. Są momenty, gdy aż człowieka w dołku ściska, aby coś zrobić - aby się zemścić. Co byś jednak zrobiła, gdyby Twojemu dręczycielowi przydarzyło się dokładnie to, co obmyśliłaś sobie na perfekcyjną zemstę... i to bez Twojej pomocy?

"Na tym właśnie polegał cały ból chodzenia do szkoły: nieważne, co się działo w twoim życiu, z kim się pokłóciłaś albo z kim właśnie zerwałaś i tak każdego dnia musiałaś zasuwać na te same cholerne lekcje. Mierzyć się wciąż z tym samym koszmarem i uczuciem upokorzenia. Nie mogłaś uciec i gdzieś się zaszyć bez względu na to, jak straszliwie tego pragnęłaś."

Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker nie mają wiele wspólnego poza dwoma rzeczami - aby przetrwać w szkole muszą zachowywać wszelkie pozory perfekcji. Jest też chłopak Nolan Hotchkiss, który zranił każdą z nich. Kiedy na jednej z lekcji pracują razem w grupie, w żartach...