Tygrysie Wzgórza

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Otwarte dla Ciebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
romans
typ
papier
Fynemoor
7,45 (532 ocen i 115 opinii)

Opis książki

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie. Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się bawią. Są nierozłączni niczym ziarenka kardamonu. Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy...

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie.

Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy w sercu Dewanny budzi się uczucie do Dewi, sprawy przybierają tragiczny obrót…

Zapierające dech w piersiach opisy nieprzeniknionej dżungli, łagodnych wzgórz i plantacji kawy tworzą egzotyczne tło sagi o sile namiętności i przeznaczenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
allison | 2012-05-11
Na półkach: Przeczytane, Orient, Rok 2012
Przeczytana: 11 maja 2012

Piękna saga o trudnej miłości i jej różnych obliczach.

Przyznam, że sięgając po tę powieść, miałam obawy, czy aby nie trafiłam na jakieś romansidło:). Na szczęście, okazało się, że to napisana z wielkim rozmachem epicka opowieść, którą czyta się jednym tchem, gdyż trudno oderwać się od pasjonujących losów bohaterów.

"Tygrysie Wzgórza" obejmują perypetie trzech pokoleń, skupiając się na życiu głównej bohaterki, jej męża, kochanka i synów. Nic w tej książce nie jest proste, przewidywalne i oczywiste. Życie przynosi wiele niespodzianek: i tych przyjemnych, i dramatycznych, więc bohaterowie muszą stawiać czoła różnym przeciwnościom losu - zupełnie jak w realnym świecie.

W powieści poruszają relacje między bohaterami. Jest w nich miejsce na wielką, nieokiełznaną namiętność i na dojrzałą, opartą na przyjaźni oraz poświęceniu odpowiedzialną miłość; jest tu cierpienie, które raz motywuje, raz zniewala; jest też nienawiść, zazdrość, trudne macierzyństwo... Są wyrzuty sumienia, które...

Isadora | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

"Wzloty i upadki tworzą nasz los na tym świecie" - powiada stare przysłowie południowo-indyjskiego Kodagu, którego malownicza sceneria stanowi iście baśniowe tło idealnie współgrające z dramatyzmem fabuły powieści.
Trudno nie zgodzić się z prawdą zawartą w tych mądrych słowach; są one doskonałym mottem i zapowiedzią zarówno treści, jak i przesłania jednej z najpiękniejszych i najbardziej poruszających powieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

"Tygrysie Wzgórza" to cudowna, przepełniona magią epicka opowieść urzekająca rozmachem oraz niespotykaną skalą uczuć i głębią emocji. To pełna czaru saga w najdoskonalszy sposób łącząca fragmenty indyjskich legend i pradawnych opowieści z autentycznymi wydarzeniami historycznymi, które wraz z sugestywnymi, poetyckimi opisami bujnego piękna i niepowtarzalnego bogactwa przyrody tworzą zapierające dech w piersiach tło idealnie komponujące się z ogromem, intensywnością oraz głębią uczuć i namiętności miotających bohaterami.
Ich monumentalność i...

kasandra_85 | 2011-06-20
Przeczytana: czerwiec 2011

Booka | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Powieść "Tygrysie wzgórza" to historia Dewi i Dewanny, którzy zaprzyjaźnili się już w dzieciństwie. Dewi - to rezolutna dziewczynka, Dewanna osierocony chłopiec. Ich przyjaźń rodzi się w trudnym dla chłopca okresie w życiu.
Po latach długoletniej przyjaźni z Dewanną, nastoletnia Dewi spotyka na tygrysim weselu Maću. Przystojnego, starszego od niej mężczyznę. Od tamtego momentu jej serce bije mocno tylko dla Maću i - choć nie widzieli się od tamtego spotkania długie lata - dziewczyna nie zapomina o pogromcy tygrysów, który tak ją urzekł. Od tej chwili życie bohaterów zmieni się na długie lata...

Książka obfituje w wiele zwrotów akcji, czyta się ją z zainteresowaniem i wciąż narastającą chęcią poznania tego, co znów przydarzy się bohaterom powieści.
Plusem tej historii jest to, że często zaskakuje ona czytelnika i kiedy kibicuje on jednym bohaterom nagle wszystko przybiera zaskakujący obrót, który nie zawsze "idzie po myśli" czytającego. I to jest właśnie dobre. Bo nadaje opowieści...

Katherina87 | 2014-08-11

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie.

Książkę czytało mi się nawet dobrze do momentu znęcania się nad Dewanną w szkole lekarskiej. To jeszcze jakoś wytrzymałam czytając, choć łatwo nie było. Szalę goryczy przeważyła sytuacja z wiewiórką Nancy. Jakim trzeba być brutalem i zdegenerowanym człowiekiem by w taki sposób postępować z innymi. Zdarzenie z wiewiórką uniemożliwiło mi dalsze czytanie. Tak...

talia44 | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Tygrysie wzgórza przeczytalam z niezwykła przyjrmnoscia. Nie przepadam za długimi opisami jednak tutaj były one zachwycajace. Czulam te wspaniałe smaki i zapachy i podziwiałam piekna kraine Kodagu lezacą na poludniu Indii.
"Tygrysie Wzgorza" to historia nieszczesliwej miłosci, niespełnionych marzen to powiesc pełna smutku bólu i cierpienia.
Polecam serdecznie te magiczna ksiązke

kaś | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Literacka podróż... do Indii.
Na tę podróż zaprasza nas Sarita Mandanna, która napisała dla nas przepiękną książkę o południowych Indiach, a dokładnie o po raz pierwszy opisanym rejonie Kodagu. Rejonie o którym sama wiedziałam niewiele, ale po tym co przeczytałam, mogę powiedzieć, że już coś o nim wiem i że... zakochałam się w nim bezwzględnie.
Bo czyż osoba kochająca zapach kawy i kardamonu, może nie kochać miejsca, w którym te rośliny się uprawia, czy osoba uwielbiająca słońce, może nie chcieć przynajmniej czytać o miejscu, gdzie słońce bywa najczęściej ?
A gdy dochodzą do tego wspaniałe opisy przyrody, kultury i mieszkający tam ludzie, których historie poruszają najbardziej zatwardziałe serca, to cóż... nie można się nie zakochać.
To wszystko tworzy wspaniałe tło dla sagi o niespełnionej miłości i przeznaczeniu. O silnych kobietach i nieustraszonych mężczyznach. O tym co może ich łączyć i dzielić. O tym jak często ludzkie losy mogą być nieprzewidywalne. O konsekwencjach ludzkich...

Bujaczek | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Indie… Od razu jak usłyszę te słowo na myśl przychodzą mi piękne stroje kobiet z kolorowych tkanin, bransolety, aranżowane małżeństwa i krajobrazy… Do tego kawa, której zbytnio nie lubię, ale co tam. To wszystko dostałam podczas czytania Tygrysich Wzgórz Sarity Mandanny – od urodzenia mieszkającej w Indiach. Fascynowały ją opowieści dziadka o tym pięknym miejscu.

Cała historia zaczyna się od dnia narodzin Dewi. Jej przyjście na świat zwiastowały czaple, które są symbolem łączącym człowieka z ziemią. Dziewczynka była oczkiem w głowie całej rodziny. Rozpieszczana, kochana, ale również wychowywana w poczuciu troski o innych, miłości i dobroci. Pewnego dnia poznaje Dewanne - chłopca zamkniętego w sobie. Jednak Dewi potrafiła do niego dotrzeć i tak zaczęła się długoletnia przyjaźń. Wszyscy myśleli, że ta nierozłączna para kiedyś się pobierze, przecież to było takie oczywiste… Jednak los chciał inaczej, Dewi spotyka Maću, Pogromcę Tygrysów. Jeszcze jako dziecko postanawia, że tylko za...

książek: 2034
atram_78 | 2011-09-09
Przeczytana: 07 września 2011

100% czytelniczej satysfakcji!
Uwielbiam czytać o losach ludzi, które dzieją się na przestrzeni wielu lat. Piękna powieść! Polecam!

Klaudiak | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Piękna. To słowa, które przychodzą mi jako pierwsze na myśl. Będąc w księgarni moja uwagę przykula okładka i tytuł. Wiedziałam od razu, że muszę ją mieć w swojej biblioteczce. Ciesze się, iż ją kupiłam bo na pewno wrócę za kilka lat do niej ponownie. Nie będę opisywała szczegółowo tej książki. Chce tylko napisać, że jest przepełniona cierpieniem tak wielkim, że nie ma sposobu, aby nie uronić łez... Opowiada o miłości, ale jakże smutnej miłości, o trudnych wyborach życiowych, z którymi czasami trzeba się zmierzyć. W książce jest zawarta magia, którą odczuwałam na każdym kroku. Coś pięknego. Chce podziękować autorce, że stworzyła tak niesamowitą powieść, dzięki której godziny poświęcone na czytaniu stały się dla mnie niezapomnianymi chwilami.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku