Tygrysie Wzgórza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Otwarte dla Ciebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Otwarte
tłumaczenie
Anna Gralak
Tiger Hills
Fynemoor

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie. Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się bawią. Są nierozłączni niczym ziarenka kardamonu. Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy...

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie.

Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy w sercu Dewanny budzi się uczucie do Dewi, sprawy przybierają tragiczny obrót…

Zapierające dech w piersiach opisy nieprzeniknionej dżungli, łagodnych wzgórz i plantacji kawy tworzą egzotyczne tło sagi o sile namiętności i przeznaczenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

Małe życie
Hanya Yanagihara

8 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
allison | 2012-05-11
Na półkach: Przeczytane, Orient, Rok 2012
Przeczytana: 11 maja 2012

Piękna saga o trudnej miłości i jej różnych obliczach.

Przyznam, że sięgając po tę powieść, miałam obawy, czy aby nie trafiłam na jakieś romansidło:). Na szczęście, okazało się, że to napisana z wielkim rozmachem epicka opowieść, którą czyta się jednym tchem, gdyż trudno oderwać się od pasjonujących losów bohaterów.

"Tygrysie Wzgórza" obejmują perypetie trzech pokoleń, skupiając się na życiu głównej bohaterki, jej męża, kochanka i synów. Nic w tej książce nie jest proste, przewidywalne i oczywiste. Życie przynosi wiele niespodzianek: i tych przyjemnych, i dramatycznych, więc bohaterowie muszą stawiać czoła różnym przeciwnościom losu - zupełnie jak w realnym świecie.

W powieści poruszają relacje między bohaterami. Jest w nich miejsce na wielką, nieokiełznaną namiętność i na dojrzałą, opartą na przyjaźni oraz poświęceniu odpowiedzialną miłość; jest tu cierpienie, które raz motywuje, raz zniewala; jest też nienawiść, zazdrość, trudne macierzyństwo... Są wyrzuty sumienia, które...

Madi | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Historia rodziny Dewi na pewno ciekawa,ale mnie osobiście drażniły zbyt długie opisy i mała czcionka ,które spowodowały u mnie lekkie znużenie .
Nie powiem przeniosłam się na moment do świata Indii i chłonęłam jej smaki, widziałam oczyma wyobraźni kobiety przechadzające się w kolorowych sari i ogromne pola kawy,kardamonu,ryżu,a w życiu Dewi tak dużo się działo,że po pewnym czasie przestało mnie wszystko drażnić i zajęłam się czytaniem.
Uwielbiam Indie i interesuję się ich kulturą, dlatego nie żałuję ani chwili spędzonej przy tej lekturze.

Isadora | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

"Wzloty i upadki tworzą nasz los na tym świecie" - powiada stare przysłowie południowo-indyjskiego Kodagu, którego malownicza sceneria stanowi iście baśniowe tło idealnie współgrające z dramatyzmem fabuły powieści.
Trudno nie zgodzić się z prawdą zawartą w tych mądrych słowach; są one doskonałym mottem i zapowiedzią zarówno treści, jak i przesłania jednej z najpiękniejszych i najbardziej poruszających powieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

"Tygrysie Wzgórza" to cudowna, przepełniona magią epicka opowieść urzekająca rozmachem oraz niespotykaną skalą uczuć i głębią emocji. To pełna czaru saga w najdoskonalszy sposób łącząca fragmenty indyjskich legend i pradawnych opowieści z autentycznymi wydarzeniami historycznymi, które wraz z sugestywnymi, poetyckimi opisami bujnego piękna i niepowtarzalnego bogactwa przyrody tworzą zapierające dech w piersiach tło idealnie komponujące się z ogromem, intensywnością oraz głębią uczuć i namiętności miotających bohaterami.
Ich monumentalność i...

kasandra_85 | 2011-06-20
Przeczytana: czerwiec 2011

Booka | 2012-06-20
Na półkach: 2012 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Powieść "Tygrysie wzgórza" to historia Dewi i Dewanny, którzy zaprzyjaźnili się już w dzieciństwie. Dewi - to rezolutna dziewczynka, Dewanna osierocony chłopiec. Ich przyjaźń rodzi się w trudnym dla chłopca okresie w życiu.
Po latach długoletniej przyjaźni z Dewanną, nastoletnia Dewi spotyka na tygrysim weselu Maću. Przystojnego, starszego od niej mężczyznę. Od tamtego momentu jej serce bije mocno tylko dla Maću i - choć nie widzieli się od tamtego spotkania długie lata - dziewczyna nie zapomina o pogromcy tygrysów, który tak ją urzekł. Od tej chwili życie bohaterów zmieni się na długie lata...

Książka obfituje w wiele zwrotów akcji, czyta się ją z zainteresowaniem i wciąż narastającą chęcią poznania tego, co znów przydarzy się bohaterom powieści.
Plusem tej historii jest to, że często zaskakuje ona czytelnika i kiedy kibicuje on jednym bohaterom nagle wszystko przybiera zaskakujący obrót, który nie zawsze "idzie po myśli" czytającego. I to jest właśnie dobre. Bo nadaje opowieści...

talia44 | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Tygrysie wzgórza przeczytalam z niezwykła przyjrmnoscia. Nie przepadam za długimi opisami jednak tutaj były one zachwycajace. Czulam te wspaniałe smaki i zapachy i podziwiałam piekna kraine Kodagu lezacą na poludniu Indii.
"Tygrysie Wzgorza" to historia nieszczesliwej miłosci, niespełnionych marzen to powiesc pełna smutku bólu i cierpienia.
Polecam serdecznie te magiczna ksiązke

Katherina87 | 2014-08-11

Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie.

Książkę czytało mi się nawet dobrze do momentu znęcania się nad Dewanną w szkole lekarskiej. To jeszcze jakoś wytrzymałam czytając, choć łatwo nie było. Szalę goryczy przeważyła sytuacja z wiewiórką Nancy. Jakim trzeba być brutalem i zdegenerowanym człowiekiem by w taki sposób postępować z innymi. Zdarzenie z wiewiórką uniemożliwiło mi dalsze czytanie. Tak...

Irena | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Indie… Od razu jak usłyszę te słowo na myśl przychodzą mi piękne stroje kobiet z kolorowych tkanin, bransolety, aranżowane małżeństwa i krajobrazy… Do tego kawa, której zbytnio nie lubię, ale co tam. To wszystko dostałam podczas czytania Tygrysich Wzgórz Sarity Mandanny – od urodzenia mieszkającej w Indiach. Fascynowały ją opowieści dziadka o tym pięknym miejscu.

Cała historia zaczyna się od dnia narodzin Dewi. Jej przyjście na świat zwiastowały czaple, które są symbolem łączącym człowieka z ziemią. Dziewczynka była oczkiem w głowie całej rodziny. Rozpieszczana, kochana, ale również wychowywana w poczuciu troski o innych, miłości i dobroci. Pewnego dnia poznaje Dewanne - chłopca zamkniętego w sobie. Jednak Dewi potrafiła do niego dotrzeć i tak zaczęła się długoletnia przyjaźń. Wszyscy myśleli, że ta nierozłączna para kiedyś się pobierze, przecież to było takie oczywiste… Jednak los chciał inaczej, Dewi spotyka Maću, Pogromcę Tygrysów. Jeszcze jako dziecko postanawia, że tylko za...

kaś | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Literacka podróż... do Indii.
Na tę podróż zaprasza nas Sarita Mandanna, która napisała dla nas przepiękną książkę o południowych Indiach, a dokładnie o po raz pierwszy opisanym rejonie Kodagu. Rejonie o którym sama wiedziałam niewiele, ale po tym co przeczytałam, mogę powiedzieć, że już coś o nim wiem i że... zakochałam się w nim bezwzględnie.
Bo czyż osoba kochająca zapach kawy i kardamonu, może nie kochać miejsca, w którym te rośliny się uprawia, czy osoba uwielbiająca słońce, może nie chcieć przynajmniej czytać o miejscu, gdzie słońce bywa najczęściej ?
A gdy dochodzą do tego wspaniałe opisy przyrody, kultury i mieszkający tam ludzie, których historie poruszają najbardziej zatwardziałe serca, to cóż... nie można się nie zakochać.
To wszystko tworzy wspaniałe tło dla sagi o niespełnionej miłości i przeznaczeniu. O silnych kobietach i nieustraszonych mężczyznach. O tym co może ich łączyć i dzielić. O tym jak często ludzkie losy mogą być nieprzewidywalne. O konsekwencjach ludzkich...

atram_78 | 2011-09-09
Przeczytana: 07 września 2011

100% czytelniczej satysfakcji!
Uwielbiam czytać o losach ludzi, które dzieją się na przestrzeni wielu lat. Piękna powieść! Polecam!

Sarita Mandanna odpowiedziała na pytania użytkowników lubimyczytać.pl

Sarita Mandanna, autorka „Tygrysich wzgórz” odwiedziła Polskę. W czasie swojego krótkiego pobytu odwiedziła Warszawę (2 grudnia) oraz Kraków (3 grudnia). Oprócz udziału w spotkaniach autorskich, Mandanna udzieliła wywiadu odpowiadając na pytania użytkowników lubimyczytać.pl.

Na półkach